اجازه کار در ترکیه برای پناهندگان سوری

اجازه کار در ترکیه برای پناهندگان سوریاجازه کار در ترکیه برای پناهندگان سوری
پرفسور دکتر اوغوز اویان (Prof. Dr. Oğuz Oyan) طی مصاحبه ای گفت: در مورد سوریه سیاست اشتباه ادامه دارد. اروپایی ها برای جلوگیری از مهاجرت

سوری ها به اروپا از ترکیه خواستند تا برای پناهندگان سوری اجازه کار در ترکیه را صادر کند.ترکیه نیز قانون اجازه کار برای پناهندگان سوری را تصویب کرد.
اجازه کار برای سوریهای پناهنده در ترکیه رقابت نا حق برای بیکاران ایجاد خواهد نمود.زیرا پناهندگان به علت وضع اقتصادی بدی که دارند برای مشغول شدن به کار حتی با دستمزد زیر حداقل نیز راضی هستند.
برای اجازه کار ترکیه به پناهندگان سوری کارفرما ها سکوت را ترجیح دادند.زیرا نیروی ارزان برای آنها فراهم خواهد شد. وی یادآور شد اجازه کار ترکیه برای پناهندگان سوری بحران و تنش جدیدی را در اجتماع به همرا خواهد داشت.
سندیکاهای کارگری مخالفت خود را برای اجازه کار ترکیه برای سوری ها را اعلام نمودند.یکی از روسای سندیکا Pevrul Kavlak پس از تصویب اجازه کار در ترکیه برای سوریها چنین گفته بود: تعداد بیکاران جوان در ترکیه حدودا ۲۰ در صد میباشد.با دادن اجازه کار در ترکیه به سوری ها بحران جدیدی در بیکاری بوجود خواهد آمد. چنانکه پناهندگان به سوی صنایع بروند این بحران شدیدتر خواهد شد.این گزارش از سایت آیدینلیک ترکیه میباشد.
اخبار روز ترکیه
اخبار ترکیه در سایت تور استانبول,اخبار ترکیه از روزنامه های ترکیه,اخبار ترکیه از سایت روزنامه های ترکیه,اخبار ترکیه از استانبول,اخبار ترکیه از شهرهای ترکیه,اخبار ترکیه از آنکارا,اخبار ترکیه از آنتالیا
اخبار روز در مورد بیکاری در ترکیه
بازگشت به صفحه اصلی سایت تور استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *