ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه
.
.
.
.
.
.
.

شرایط ازدواج خارجیان در ترکیه
ازدواج یک ترک با یک خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند.
ماموران ازدواج
(Evlendirme Memuru) ترکیه می تواند این دو نفر را به عقد همدیگر درآورند.چنانکه این دو خارجی هم وطن باشند یا توسط مامور ترکیه و یا توسط کنسولگری کشور مربوطه عقدازدواج صورت می گیرد.برای انجام عقد توسط مامور ازدواج ترکیه باید مراحل اولیه طی شود .مدارک لازم را به اداره مربوطه داده ونوبت گرفته شود. و در روز نوبت در مکان از قبل تعین شده حاضر شوند تامراحل عقد توسط مامور مربوطه صورت گیرد .
مدارک لازم جهت ازدواج در ترکیه
۱-شناسنامه و پاسپورت
۲-عکس ۴ عدد
۳-برگه مبنی بر مجردبودن شخص از کنسولگری کشورآن شخص .

- زنانی که طلاق گرفته اند بایداز زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.
- جهت ازدواج بدون رضایت پدر و مادر باید ۱۸ سال را تمام کرده باشند (پسر و دختر).
- جهت ازدواج با رضایت پدر و مادر سن ۱۷ برای پسر و سن ۱۵ برای دختر کافی می باشد .

کار در ترکیه; خارجی ها بدون نیاز به….

210 دیدگاه در “ازدواج در ترکیه

 1. با عرض سلام .
  من قصد ازدواج با یک مرد آلمانی را دارم . آیا این کار در ترکیه قابل انجام شدن هست ؟
  آیا پس از ازدواج به من اجازه رفتن به آلمان به همراه ایشان داده میشود ؟
  با تشکر

  • سلام
   ازدواج در ترکیه امکان پذیر است . اما مراحل بعدی مربوط میشود به کشور آلمان و سفارت آلمان در ترکیه و چون همسر فرد آلمانی تبار میشوید باید به شما اجازه اقامت در ترکیه را بدهند.
   ادمین تور استانبول

 2. با سلام
  من و خانواده در کانادا زندگى میکنیم، دختر من قصد ازدواج با پسر عمه خود را دارد، اقاى داماد در ایران زندگى میکند و قرار بر اینه که این ازدواج در کشور ترکیه انجام بشه و بعدا اقاى داماد به کانادا بیان. چند سوال دارم لطفا راهنمایى بفرمایید
  ایا حتما باید ازدواج ترکیه اى انجام شود یا کافى خواهد بود که در سفارت ایران انجام شود،راهنمایى بفرمایید از نظر گرفتن هتل یا خانه اجارهاى ، کدام شهر هزینه کم ترى دارد و مجموعا چند روز براى این کار لازم است، اگر شخص خاصى در ترکیه میتواند کمک کند اى میل من یا ایشان را بدهید. با تشکر محمود، مونترال کانادا

  • سلام
   ازدواج در ترکیه کوتاهترین راه این است. آنکارا از نظر داشتن امکانات اداری زیاد همیشه توصیه من بوده است. زمان از یک هفته تا ۳ هفته لازم است.یعنی بیشتر بستکی به زرنگی شما هم دارد.اشخاص زیادی هستند که کار واسطه گری انجام میدهند. ولی ما کار واسطه گری انجام نمیدهیم. برای آشنائی به مراحل تجربیات یکی از دوستان(با تشکر از میلاد) که در روزهای قبل توشته است راددر زیر حتما بخوانید.
   ادمین تور استانبول

   ازدواج ۲ ایرانی در ترکیه :
   ۱) رفتن به کنسولگری ایران و درخواست گواهی تجرد و تولد. (من نمیدونستمو فقط تجرد خواستم،اما خودشون تولد رو هم انجام داده بودن که واسه عقد لازمه)
   مدارک مورد نیاز برای هر نفر :
   • ۱ قطعه عکس ۳*۴ زمینه سفید (برای خانوما با حجاب اسلامی)
   • کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و صفحه اول پاسپورت ( مهم نیست شناسنامه و کارت ملی قدیمی باشه).همه کپی ها رو روز تحویل بهتون برمیگردونن.
   • پر کردن دو فرم درخواست گواهی و ترجمه
   • ۹ یورو واسه گواهی،۶ یورو واسه ترجمه در بانک زیارت که دقیقا روبروی کنسولگریه پرداخت کنید.برای ۲ نفر جمعا میشه ۳۰ یورو.
   نکات : واسه دوشیزگان رضایت محضری پدر یا قیم قانونی لازمه.واسه خانومای بیوه یا مطلقه،اصل گواهی فوت همسر یا اصل طلاق نامه اسلامی.
   خانوما با حجاب برن تو کنسولگری.اونجا اصلا راجع به دینتون سؤالی نمیکنن.نگران نباشید.
   ۱ روزه یا نهایتا ۲ روزه گواهی رو میدن.
   کنسولگری روزای شنبه و یکشنبه تعطیله.بقیه تعطیلاتشونو تو خود سایتش ببینید : http://istanbul.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=62&pageid=9870
   آدرسش هم که تو سایته.نزدیک توپگاپی و ایاصوفیه هستش که میتونید روز تحویل مدارک برید به دیدنشون.
   ۲) همون روز که کارتون تو کنسولگری تموم شد،برید دارالترجمه(ceviri)
   پاسپورت ها رو بدین واسه ترجمه.پاسپورتی ۲۰ لیر.نیم ساعته تحویل میدن.
   ۳)ترجمه پاسپورت ها رو باید واسه تأیید به دفتر اسناد رسمی(noter) ببرید.
   ۹۳ لیر هزینه تأیید هردو پاورت میشه.۱۰ دقیقه ای تحویل میدن.
   ۴)آزمایشات پزشکی شامل خون و عکس از قفسه سینه میشه.حتما تو بیمارستان دولتی انجام بدین.چون هم ارزون تره،هم اگه برید به مرکز یا بیمارستان خصوصی،نتیجش باز باید به تأییدبیمارستان دولتی برسه . من به بیمارستان(hastane) اطفال در منطقه شیشلی رفتم.پاسپورتا همراهتون باشه.روز گرفتن جواب هم،نفری یه عکس با خودتون ببرید.
   ۹۶ لیر ویزیت دکتر برای هر دو نفر.۴۸۰ لیر آزمایشات و رادیولوژی برای هر دو نفرتون.جواب رو ۱ یا ۲ روزه میدن.اگه گفتن ۱ هفته طول میکشه،آه و ناله کنید که مسافرین و وقت ندارین.
   ۴)گواهی تجرد و تولد دیگه تو استانداری(vali) که انتهای خیابون کنسولگریه تأیید نمیشه.کار رو سپردن به فرمانداری(kaymakamlik).فرقی نداره کدوم فرمانداری برید.اما راحت ترینش تو خیابون استقلال هستش.هیچ پولی واسه تأیید نمیگیرن.تو ۱۰ دقیقه انجام میشه.
   ۵)اول ببینید تو شهرداری کدوم منطقه میخواید عقد کنید.چون باید برگه اقامت از هتل بگیرید و هتلتون باید تو محدوده همون شهرداری باشه.وگرنه قبول ندارن.مثلا اگه اطراف میدون تقسیم هتل گرفتین،فقط تو دایره نکاح شهرداری منطقه بیوقلو عقدتون میکنن!تو برگه اقامت،ورود و خروج و مدت اقامت ذکر بشه!
   وقتی همه اینا آماده شد،برید شهرداری وقت بگیرین.نمیدونم کی وقت میدن.چون من پارتی داشتمو ۲۰۰$ دادم،درجا عقدمون کردن.عقدنامه رو هم دادن و هزینه دیگه ای بابت عقدنامه و … ندادم.۱ ساعت طول کشید.خود اون دو نفر کارمند شاهدمون شدن.مترجم هم نخواستن واسه عقد.
   ۶) مدارکی که روز عقد باید همراهتون باشه :
   • ۵ قطعه عکس ۴*۶ زمینه سفید(پاسپورتی)
   • ترجمه پاسپورت های تأیید شده توسط noter
   • گواهی تجرد و تولد تأیید شده توسط kaymakamlik
   • برگه اقامت از هتل واقع شده در محدوده شهرداری مورد نظر
   • گواهی سلامت پزشکی تأیید شده توسط بیمارستان دولتی
   توجه : به همراه عقدنامه یه برگه میدن که خلاصه عقدنامه هستش.حتما همونجا بدین به انگلیسی ترجمه کنن و به تأیید امور خارجه ترکیه برسونید.چون اگه عقد اسلامی نکرده باشید و اسمتون تو شناسنامه هم نباشه،تو ایران ترجمه رسمی نمیکننش.
   در ضمن با این عقدنامه تو ایران بهتون هتل نمیدن!
   از ایران هیچ مدرک ترجمه شده یا گواهی تجرد و تولد نبرید که دوباره کاریه!
   ما ۱ اسفند عقد کردیم و اینا جدیدترین اخباره.
   موفق باشید

 3. سلام قصد ازدواج با مرد ترک استانبول را دارم. برای سفر به ترکیه چه بلیطی باید تهیه کنم و چه باید بگویم؟ آیا طرف مقابل باید بره به کنسولگری اعلام کند یا نه؟

  • سلام
   برای سفر به ترکیه یا با اتوبوس و یا با هواپیما باید سفر کرد.یعنی یا بلیط اتوبوس و یا بلیط هواپیما باید گرفت.شما باید پاسپورت شناسنامه و کارت ملی به همراه داشته باشید. ضمنا رضایت پدر نیز شرط است. ایشان نیز بهتر است به یکی از کنسولگری و یا سفارت ایران رفته شرایط را برای هر دو نفرتان جویا شود.ضمنا به شما توصیه میشود چشم بسته به فردی که از نزدیک نمیشناسید اطمینان نکنید. زیرا تعداد زیادی افراد هستند که از این طریق فقط قصد سوء استفاده دارند و به عاقبت بدی در کشوری که نمیدانید چطور بیائید گرفتار میشوید. بهتر است ایشان به ایران بیایند و شما مراسم را در اینجا انجام دهید.
   ادمین تور استانبول

   • ممنون از راهنمایی
    من می دونم که از چه روش هایی می شه سفر کرد. شما متوجه منظور بنده نشدید یا من بد بیان کردم. منظورم بلیط توریستی بود یا معمولی. ممنون که هشدار می دین دوست عزیزم:). طرف مقابل من آشناست( پسر شریک عمو) من فقط نمی دونم بلیط معمولی بهتره یا توریست. آیا من که برای اولین بار به ترکیه سفر میکنم مشکلی هست که گیر بدهند چرا با تور نیستی و از این حرفها؟:)

    • سلام
     با توجه به اینکه که عمویتان با یک ترک شریک است بهتر است از عمویتان بپرسید و یا شریک عمویتان که بهتر راهنمائی خواهند کرد.
     موفق باشید
     ادمین تور استانبول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>