ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه
.
.
.
.
.
.
.

شرایط ازدواج خارجیان در ترکیه
ازدواج یک ترک با یک خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند.
ماموران ازدواج
(Evlendirme Memuru) ترکیه می تواند این دو نفر را به عقد همدیگر درآورند.چنانکه این دو خارجی هم وطن باشند یا توسط مامور ترکیه و یا توسط کنسولگری کشور مربوطه عقدازدواج صورت می گیرد.برای انجام عقد توسط مامور ازدواج ترکیه باید مراحل اولیه طی شود .مدارک لازم را به اداره مربوطه داده ونوبت گرفته شود. و در روز نوبت در مکان از قبل تعین شده حاضر شوند تامراحل عقد توسط مامور مربوطه صورت گیرد .
مدارک لازم جهت ازدواج در ترکیه
۱-شناسنامه و پاسپورت
۲-عکس ۴ عدد
۳-برگه مبنی بر مجردبودن شخص از کنسولگری کشورآن شخص .

– زنانی که طلاق گرفته اند بایداز زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.
– جهت ازدواج بدون رضایت پدر و مادر باید ۱۸ سال را تمام کرده باشند (پسر و دختر).
– جهت ازدواج با رضایت پدر و مادر سن ۱۷ برای پسر و سن ۱۵ برای دختر کافی می باشد .

کار در ترکیه; خارجی ها بدون نیاز به….

563 فکر می‌کنند “ازدواج در ترکیه

 1. با عرض سلام و احترام

  من با یک خانم مجارستانی آشنا شدم که در بوداپست زندگی میکنه و من هم در ایران زندگی میکنم و دو سه ماه دیگه همدیگه رو دراستانبول ترکیه ملاقات میکنیم و میخواهیم در ترکیه با هم ازدواج کنیم و با هم در مجارستان زندگی کنیم
  میخواستم بدونم آیا امکانش هست؟
  چه مدارکی نیاز داریم هم من و هم ایشون
  ما اول دی ماه به مدت چهار روز دراستانبول ترکیه با هم هستیم
  اگه امکانش هست خواهشمندم راهنمایی بفرمایید

  با تشکر و سپاس

  • سلام
   عزیز البته امکانش هست ولی بهتر است دیدگاه های دیگر دوستان را در همین صفحه مرور کنید که حتما مفید خواهد بود . زیرا تعدادی از دوستان تجربیات و دوندگی های خود را زحمت کشیده نوشته اند تا شما دوستان راه منطقی را طی کنید.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک تلگرام سایت https://t.me/touristanbul
   لینک صفحه اینستا گرام touristanbul.ir

 2. با عرض سلام و تشکر به دلیل پاسخگویی به سوالات هموطنانتون
  من و نامزدم برای ثبت ازدواجمون به استانبول سفر کردیم اما به خاطر یه برگه سفر ما ناموفق بود. نامزد من متولد ایران هستن وسالها پیش به سوئد مهاجرت کردن و پاسپورت ایرانی ندارن و تابعیت سوئد و پاسپورت سوئد رو دارن. وقتی ما برای ازدواج به شهرداری محله بایرام پاشا مراجعه کردیم اونها از ما یکسری مدارک خواستن که شما قبلا به اونا اشاره کردین اما یکی از مدارکی که از ما خواستن ولی ما اصلا فکر نمیکردیم برای نامزد من هم لازم باشه “گواهی تولد” یا ” birth certificate” بود که همون ترجمه تایید شده شناسنامه است. به ما گفتند چون نامزد من متولد ایران هست باید birth certificate اش رو از سفارت ایران بگیره و ربطی به مدارک و پاس سوئدی نداره و با وجود اصرار زیاد ما گفتند که قوانین همینه. بعد هم که ما به سفارت ایران مراجعه کردیم تا برای نامزدم گواهی تولد بگیریم با تحقیر و توهین به ما گفتند که به هیچ عنوان بدون پاسپورت ایرانی برای نامزدم گواهی تولد صادر نمیکنند!
  من واقعا نمیدونم که آیا ما مسیر اشتباهی رو رفتیم و یا همه دوستان که شرایط مشابهی دارند پاسپورت ایرانی هم دارند که میتونن ازدواجشونو ثبت کنن. کاملا گیج شدیم و به راهنمایی نیاز داریم. ممنون میشیم اگه اطلاعاتی دارید تا ما بتونیم ازدواجمونو با این شرایط ثبت کنیم ما رو راهنمایی کنید.
  بیصبرانه منتظر جواب شما هستم

  • سلام
   حتی اگر از طریق پناهندگی هم اقامت گرفته باشند باز هم پاس ایرانی می خوان؟
   اگر پاس ایرانی نداشته باشن چی؟

 3. سلام برای ازدواج با یک ترکیه ای در ترکیه مجوز ازدواج از ایران لازم است؟

  • سلام
   گرفتن برگ مجرد الزامی است که باید از ایران و یا سفارت ایران دریافت کنید (به همراه پاسپورت ایرانی).
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک تلگرام سایت https://t.me/touristanbul
   لینک صفحه اینستا گرام touristanbul.ir

 4. سلام من نامزدم تابعیت آلمان و ترکیه داره و من تبعه ی ایران. برای کارهامون احتیاج به مدارک ازدواج داریم و ترکیه بهترین گزینه است. می خواستم بدونم کارمون چند روز در ترکیه طول می کشه و کدوم شهرها بهتره؟ نامزد من در شهرساحلی دیدیم خونه داره اونجا امکانش هست ؟ و اینکه با وجود ترک بودن نامزدم چه مدارکی لازم داریم ؟

  • سلام
   برای شما همان مدارک نیاز هست که در لیست قید شده است. برای ترک ها برگه اقامت محل و کیملیک و عکس ..
   ادمین
   ادمین
   لینک کانال تلگرام https://t.me/touristanbul
   لینک صفحه اینستا گرام touristanbul.ir

 5. این دفعه دوم هست که من و نامزدم به استانبول میایم تا ازدواج کنیم. دفعه اول فقط خواستیم اطلاعات جمع کنیم و ببینیم روند کار به چه شکل هست و دفعه دوم ازدواج کنیم اما متاسفانه به دلیل نداشتن یه برگه باید دست از پا درازتر برگردیم کشورمون. نامزد من ایران به دنیا اومده ولی پاسپورت سوئدی داره و پاسپورت ایرانی نداره. دفعه قبل که ما اومدیم ترکیه و به نکاح سرای محله بایرام پاشا استانبول مراجعه کردیم اونها به ما گفتند که من گواهی تجرد و شناسنامه خودم رو باید در سفارت ایران ترجمه و آپوستیل کنم و براشون ببرم و نامزدم هم دو تا برگه که از اداره مالیات سوئد گرفت رو باید واسشون ببره و ما این مدارک رو آماده کردیم و دوباره برگشتیم به نکاح سرای ولی اونا ابتدا پرسیدن که آیا نامزد من سوئد به دنیا اومده یا ایران و وقتی گفتیم که ایران به دنیا اومده اونا از ما ترجمه آپوستیل شده شناسنامه نامزدمو توسط سفارت ایران در استانبول خواستن. و وقتی ما به سفارت ایران رفتیم اونا از نامزد من پاسپورت ایرانی خواستن تا شناسنامه نامزدم رو ترجمه و آپوستیل کنن و گفتن در صورت نداشتن پاسپورت ایرانی به هیچ عنوان کاری برای ما انجام نمیدن! ما وقتی دوباره برگشتیم به نکاح سرای و گفته های سفارت ایران رو واسشون گفتیم کلی از کار اونا تعجب کردن ولی گفتن نمیتونن برای ما کاری انجام بدن چون قانون اینه.

 6. با سلام و خسته نباشید
  من ایران زندگی میکنم و نامزدم ایرانی و تابعیت آلمان داره.
  قصد ازدواج داریم میخواستم ببینم در ایران بهتره ازدواج صورت بگیره یا ترکیه که مراحل گرفتن ویزای ازدواجی من برای آلمان سریعتر انجام پذیرد.
  چون شخصی به ما گفتن با عقد در ترکیه نیاز به آزمون زبان آلمانی نداریم. و اینکه مراحل رفتن من به آلمان سریعتر انجام میگیره.
  میخواستم ببینم صحت داره یا نه. هر دو ما یکبار ازدواج کرده و جدا شدیم آیا نیاز به برگه تجرد هم خواهیم داشت درصورت عقد در ترکیه؟

  • سلام
   در صورت امکان ازدواج در ایران را انتخاب کنید .ضمنا برای هر دو نیاز به برگه تجرد هست (جهت ترکیه).
   آزروی خوشبختی
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک تلگرام https://t.me/touristanbul
   لینک صفحه اینستا گرام touristanbul.ir

 7. سلام
  نامزدم مقیم آلمانه – اگه بیاد ترکیه باهم ازدواج کنیم میتونه منو با خودش ببره ؟

 8. سلام ،خوب هستین?? مامان من متولد ترکیه هستش و من از طریق مامانم در سن ٣١ سالگی تازه میخوام شناسنامه ترکیه رو بگیرم ،بعد اینکه شناسنامه ترکیه رو گرفتم به شوهرم اقامت دائم میدن؟ و بعد چند سال تابعیت میتونه بگیره؟!

  • سلام
   البته اقامت یکساله دریافت خواهد کرد که هر سال تمدید خواهد شد. پس از طی ۳ الی ۵ سال میتوانید برای تابعیت اقدام کنید.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 9. سلام مجدد
  وقتتون بخیر
  عذر میخوام من چند روز پیش سوال پرسیدم اما هنوز جوابی نگرفتم یا کامنتم تو سایت دیده نمیشه
  یه خورده عجله دارم چون باید یه ماه دیگه برم ترکیه
  ممنون میشم جواب سوالم رو بدید
  با تشکر

  • سلام
   وقت بخیر
   لطفا به سوالم جواب بدید
   من قبلا در ایران ازدواج کردم و الان هم قصد ازدواج با یه شخص ترک دارم ،میخواستم بدونم که این قضیه ازدواج قبل من رو تو مراحل ازدواج مطلع میشه یا نه چون من بهش نگفتم،
   ممنون از سایت خوبتون

 10. عرض سلام و خداقوت خدمت ادمین محترم و کاربران عزیز
  کامنت های ذکر شده بسیار مفید و عالی بودن برای من
  منتها یک سوالی که برای من پیش اومده اینه که من و نامزدم امسال قصد ثبت ازدواج در ترکیه رو داریم و نامزدم بلژیکی هستن
  متاسفانه قانون کشور بلژیک با کشورای دیگه کمی فرق داره و وقتی ما برای ثبت ازدواج رفتیم استانبول سری قبل روی حرف یکی از وکلا که سرمون کلاه گذاشت و گفت سه روزه انجام میشه، گرفتن برگه تجرد همسرم ۴ ماه طول کشید و دوبار ما مصاحبه شدیم تا اینکه نهایتا ایمیل اومد که دولت بلژیک با ازدواج ما مخالفتی نداره
  الان میخوام بریم استانبول و میخوایم خودمون تمام کارهامون رو انجام بدیم چون وکلایی که باهاشون صحبت کردیم دستمزد خیلی بالایی میخوان و از عهده ما خارج هست.
  سوالی که از ادمین محترم و سایر دوستانی که تجربه ش رو دارن اینه که ایا قوانین همینایی هستن که توی کامنتا گفته شده و تغییری برای امسال نداشته؟ و همینطور در مورد قیمت ها، بیشتر نشده؟
  ممنون میشم پاسخ بدید چون واقعا حیفه تا اونجا بریم بعد ببینیم یه قانون جدید اضافه شده و مدرک جدیدی میخوان… همون یکبار اول رو رفتیم ترکیه دست خالی برگشتیم کلی ضرر کردیم

 11. باسلام خدمت ادمین محترم سایت و سپاس از مطالب بسیار کاربردیتون
  من و نامزد ایرانی مقیم هلندم خواستار انجام ازدواج به روش ترکیه می باشیم.
  ایشون از سپتامبر۲۰۱۷ تاکنون در ترکیه هستند در صورتیکه ویزای ایشون۱ ماهه بوده( که در صورت خروج از ترکیه ملزم به پرداخت جریمه نقدی می باشند)
  میخاستم نظر شما را مبنی بر اینکه موقع رویت پاسپورت ایشان توسط شهرداری های ترکیه
  آیا این امکان دارد که ادامه حضور ایشان در ترکیه و انجام امور پس ازدواج مربوط به سفارت هلند دچار دردسر گردد؟؟

  • سلام
   البته مشکل ایجاد خواهد شد و مجبور به اخراج از ترکیه خواهند کرد . بهتر است از ترکیه با پرداخت جریمه خارج و مجددا وارد شود (برای مثال دو روز سفر به صربستان).
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 12. سلام و عرض ادب..
  متشکر از لطف بی اندازتون برای پاسخ به سوالات.
  من اولین بار هست که سوال میپرسم شاید طولانی باشه ولی به هم ارتباط داره….
  من ایرانی و میخوام با نامزد ایرانی دارای پاس اترشی ومقیم اتریش، در ترکیه ازدواج کنم.
  گواهی تجرد رو از ایران در تاریخ ۲ تیر گرفتم. ۱) برای ترجمه و تأیید سفارت ترکیه در ایران و بردن به ترکیه چقدر اعتبار زمانی داره؟ با توجه به اینکه هفته پیش از سفارت ترکیه در ایران پرسیدم و گفتن که باید گواهی تجرد و شناسنامه و پاسپورت رو ترجمه ترکی و به تأیید سفارت ترکیه برسونم، آیا واقعآ لازمه( پاسپورت مگه ترجمه میخواد؟؟؟) چون شما در پاسخ های قبلی گفتید که از سفارت ایران در ترکیه هم میشه اقدام کرد.. چقدر این قضیه صحت داره؟ من چکار باید بکنم که دوباره کاری نشه؟؟
  ۲) و اونطور که از کنسولگری ترکیه پرسیده بهش گفتن که این مدارک یعنی شناسنامه و گواهی تجرد و فوت پدر و کپی برابر اصل پاسپورت خانم آینده تون رو که ترجمه المانی شده و به تأیید سفارت اتریش در ایران میرسه رو به اتریش ارائه بده؟؟ واسه اینکه کنسولگری ترکیه بهش برگه اجازه ازدواج در ترکیه رو بده تا ازدواجش رو به رسمیت بشناسن.. چون بعدآ برای اقامت میخواد اقدام بشه….آیا همچین چیزی لازم هست؟؟ چون از کنسولگری ترکیه در اتریش پرسیده.
  سپاس فراوان

  • سلام
   مدت اعتبار برگه تجرد دقیقا یادم نیست و باید دیدگاه های قبلی را مرور کنید که هست. باقی مدارک در ترکیه ترجمه و پس از تایید استانداری و سفارت مورد قبول است.
   با آرزوی خوشبختی
   ادمین ازدواج در ترکیه

   • سلام من امروز گواهی تجرد رو گرفتم و به من گفتن ۶ ماه اعتبار داره.میترای عزیزم اگه میشه میتونیم با هم دوست بشیم شاید بتونیم همو کمک کنیم منم شرایط تورو دارم و دارم به ترکیه میرم برای ازدواج با نامزدم. دریا

    • راستی من که امروز گواهی رو گرفتم گفتن باید ببرم اداره کل ثبت احوال مهر بکنه . بعدش ببرم وزارت امور خارجه مهرو امضا بزنه و بعد ترجمه بکنم. راجب سفارت ترکیه جیزی نگفتن و اسمی نبردن !!!!

   • لطف میکنید بفرمائید شرایط امسال ازدواج در ترکیه نسبت به سالهای قبل تغییری کرده از نظر مدارک و هزینه یا خیر؟
    ممنون

    • سلام
     آخرین اطلاعات در سایت قید شده است . اما این دلیل بر این نیست که قانونی امروز عوض نشود (از طرف ایران یا ترکیه).
     ادمین ازدواج در ترکیه
     لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 13. سلام من ایرانی هستم ونامزدم افغانی هستن که باخانوادش از۶سالگی به سوئد رفته والان که ۳۱سالشه پاس سوئدی وایدی کارت سوئدی داره ولی حدود۵ساله برای کاربه نروژ رفته من ونامزدم میخوایم عقد بین المللی ترکیه داشته باشیم برای گواهی تجرد همسرم چکارباید بکنه ایا از نروژ بگیره ومهروزارتخارجه اونجاروبخوره کافیه ؟ایاتذکره هم میخواد؟دولت سوئد بهش گواهی تجردنمیده چون از سوئد خارج شده چکار باید بکنیمتوروخدا راهنمایی کنید ۲سال از نامزدیم میگذره میخوام کارام درست بشه

  • سلام
   باید در ترکیه از سفارت کشوری که با پاسپورت آن کشور وارد ترکیه شده است برگه تجرد تهیه کنید . زیرا با پاسپورتی که حمل میکند کارها انجام میگیرد.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

   • سلام ببخشید من نمیتونم براتون پیام جدا بذارم ، من مشکل دارم لطفا راهنماییم کنین ، من سال ۸۲ بدنیا اومدم و طرف مقابل سال ۷۸ ما پناهنده هستیم جفتمون و به دلایلی میخوایم عقد کنیم و پروندمونم از خانواده جدا کنیم ایا عقد من و طرف مقابل بدون اجازه پدر و مادر من امکان پذیر است؟و اگر امکان پذیره بعد ها مادره من میتونه کاری کنه که منو دوباره بیاره تو پرونده خودش یا خیر لطفا جوابمو بدین واقعا خیلی نیزاه و در ضمن من دخترم

 14. سلام
  من ترکیه زندگی میکنم و میخوام با فردی آلمانی ازدواج کنم ،،آیا به اجازه پدر یا همون برگه تجرد نیاز دارم؟

  • سلام
   چنانکها سفارت زمان دادن برگه تجرد به شما اجازه پدر نخواهد مقامات ترکیه نمیخواهند (فقط برای دختران زیر ١٨ نیاز است)
   ضمنا در صورت امکان پس از پایان عقد برای ما نیز بنویسید .
   ادمین ازدواج در ترکیه

 15. سلام
  روز بخیر
  من چند روز پیش هم همین سوالات رو پرسیده بودم و با یه ایمل دیگه ثبت کردم اما فکر میکنم مشکل فنی وجود داره که واسم ثبت نشده برای همین دوباره فرستادمشون. امیدوارم این بار موفق بشم.
  ابتدا تشکر میکنم که بی دریغ و چشم داشتی به سوالات هموطنانتون پاسخ میدید. ازتون چند تا سوال داشتم که با وجود اینکه تمام دیدگاه های دوستان رو مطالعه کردم ولی جوابی واسشون پیدا نکردم یا اینکه جواب ها خیلی قدیمی بودن و من از صحت اونها در حال حاضر مطمئن نیستم ممنون میشم که منوراهنمایی بفرمایید.
  من و نامزدم قصد داریم در استانبول ازدواج بین المللی داشته باشیم. من پاسپورت ایرانی دارم و نامزدم هم پاس سوئدی.
  ۱- نامزد من گواهی تجرد و تولد رو باید از سفارت سوئد در استانبول بگیره یا گواهی تجرد همون پرشون بویس هست که میتونه از سوئد هم بگیره؟ ( شاید سوالم تکراری به نظر بیاد ولی اینو پرسیدم چون ایشون به سایت سفارت سوئد که مراجعه کردن نتونستن اطلاعاتی در این مورد پیدا کنن و گیج شدن و حالا مطمئن نیستیم که باید دقیقا چه کاری انجام بدیم)
  ۲- با توجه به اینکه من شناسنامه المثنی دارم باز هم بدون مشکل میتونم از سفارت ایران در استانبول گواهی تجرد دریافت کنم؟
  ۳-من و نامزدم هیچ کدوممون حتی یک کلمه زبان ترکی بلد نیستیم . برای انجام مراحل ازدواج آیا به مترجم نیاز خواهیم داشت مثلا در بیمارستان یا شهرداری و … یا اینکه میتونیم به انگلیسی ارتباط برقرار کنیم؟
  ۴- با توجه به اینکه آماده شدن جواب آزمایشات پزشکی چند روز زمان میبره آیا ما میتونیم قبل از انجام سایر مراحل اول به بیمارستان مراجعه کنیم و ازمایش بدیم؟
  ۵- در مورد رزرو وقت از شهرداری برای عقد چی؟ آیا ما می تونیم اول از همه به شهرداری بریم و وقت ازدواج مثلا برای ۱۰ روز دیگه رزرو کنیم؟

  • سلام
   عزیر جواب تمام سوالات شما در دیدگاه دوستان تکرار شده ضمنا بعضی از دوستان که شرایط شما را داشته اند مراحل را که خود طی کرده اند زحمت کشیده به تفکیک توضیح داده اند . کافیست مطالعه دقیق کنید.
   موفق باشید
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

  • سلام دوست عزیز
   تبریک میگم بهتون
   ایا کارتون رو انجام دادید؟
   ممنون میشم مراحل رو برای بنده هم توضیح بدید چون واقعا پول گرفتن وکیل رو ندارم
   متشکرم

 16. باعرض سلام وخسته نباشید یه سوال داشتم این بود که نیشانللیک یاهمون نامزدی دختر ایرانی با پسرترکیه ای چه حق وحقوقی برگردن پسر دارد .یعنی ایا دردوران نامزدی درترکیه پسر باید کلیه خرج و هزینه های دختررابپردازد یا نه؟

  • سلام
   در ترکیه نامزدی هیچ حق و حقوقی ندارد و مثل فصل دوستی و آشنایی در ایران است . یعنی قانونا هیچ عملی صورت نگرفته و البته عقد جاری نشده است.
   ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 17. سلام.من و نامزدم هردو ایرانی به همراه خانوادم بطور کامل ۴ روز کاری در استانبول هستیم.دوستان میتونند توی زمان بندی کمک کنند
  ۱ِِایا امکان گرفتن برگه تجرد از ایران هست یانه برای تسریع کار و اگر نیست اگر روز دوشنبه برای گرفتن این برگه به سفارت ایران در استانبول برویم چند روز بعد تحویل میگیریم؟
  ۲٫به چه صورت میتوانم وقت شهردا ی بگیرم .ایا میتوانم دوهفته قبل از ازدواج شخصا به ترکیه برم وقت شهرداری را بکیرم(که البته گفتن باید از هتل محل اقامت برگه بکیریم ) .یا در همان چند روز انجام میشه.مدارکی که شهرداری از ما میخواهند چیست ؟
  ۳٫با سفارت که.تماس گرفتم گفت عقد شزعی هم باید انجام بشه این در کدوم مرحله باید انجام بشه.
  ۴٫سفارت زنگ زدم گفت ازمایشات لازم نیست درسته ؟
  ۵٫و در نهایت من با داشتن چه مداروی در دست میرم به سفارت ایرلن برای ازدواج و چه چیزی میدهند سند ازدواج به زبان فارسی که بعد باید ترجمه بشه ؟
  لطفا لطفا راهنمایی کنید و کاری که بشه از قبل کرد که سریع تر انجام بشه رو بهم بگید .من ترکی کاملا بلدم و امکان رفتن به استانبول دوهفته قبل از ازدواج دارم.ممنونم

  • سلام
   عزیز جواب سوالات خود را میتوانید در دیدگاه های همین صفحه پیدا کنید . زیرا سوالات بارها تکرار شده است لطف کرده مرور کنید.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 18. سلام بنده ایران هستم و نامزدم پناهندگی ۳ ساله با کارت ابی داره برای ازدواج کردنمون تو ترکیه بهمون گفتن باید پاس ایرانی داشته باشه که پاسش ایرانی نداره.گقتن تا نداشته باشه امکان ازدواجمون تو ترکیه هم وجود نداره .لطفا بهم بگید باید چیکار کنیم ؟
  وکیلها و شرکتها هم هزینه بالایی میگیرن .برای کمک کردن .چطوری میتونیم ازدواج کنیم که نیازی به پاس ایرانی نداشته باشه ؟
  بعد من شنیدم عقد ترکی اسمهامون تو شناسنامه هم نمیره درسته؟
  خوب چطوری میشه تو ترکیه عقد شرعی کرد؟
  بعد اگر عقد کردیم دولت الان حمایتم میکنه که برم پیش همسرم؟
  چیکار باید بکنیم .لطفا کمکم کنید

  • سلام
   برای ازدواج در ترکیه البته که نیاز به پاسپورت دارید ایرانی و یا غیر ایرانی.
   بدون پاسپورت ازدواج فانونی صورت نمیگیرد .ضمنا در ازدواج به روش ترکیه در شناسنامه قید نمیشود . برای قید در شناسنامه نیاز است در سفارت به روش ایرانی عقد صورت بگیرد.
   ادمین ازدواج در ترکیه

 19. سلام ممنون از اطلاعات خوبی که اینجا قرار دادین من چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
  ۱- این طور که متوجه شدم برگه تجرد را میتونم ایران تهیه کنم و در سفارت ترکیه تایید کنم ولی علاوه بر برگه تجرد گواهی تولد هم نیاز هست من این گواهی را هم از ایران میتونم تهیه کنم یا فقط از کنسولگری ایران در ترکیه میتونم بگیرم ؟ و اساسا اگر بشود کدومش به نظرتون بهتره ؟
  ۲- برای انجام آزمایشات ما از قبل باید کاری انجام بدیم مثلا از جایی برگه ی آزمایش ازدواج بگیریم یا نیازی نیست و فقط با گرفتن نوبت این کار انجام میشه ؟و اگر اطلاع دارید نوبت دهی چند روزه است ؟

  • سلام
   ۱ – از ایران هم تهیه کنید باز مجبور به تایید در کنسولگری و یا سفارت ایران در ترکیه هستید . لذا بهتر است از سفارت بگیرید که دوباره کاری نشود.
   ۲ – پس از گرفتن نوبت از شهرداری شما را برای آزمایشات لازم خواهند فرستاد و تا رسیدن زمان عقد شما نتیجه را خواهید داشت.
   زمان نوبت دهی بستگی به شلوغی شهرداری ها دارد . میتوانید برسی کرده به شهرداری های مناطق خلوت مراجعه کنید.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 20. سلام من دختر ایرانی هستم…من با اقای مسیحی اسپانیایی ازدواج کردم …از اونجایی که هیچ کس نبود که کمک کنه به من و منو راهنمایی کنه و همه وکیل ها دنبال پول های زیادی بودن من پروسه ازدواجم و ثبت اون رو اینجا مینویسم شاید روزی به درد کسی بخوره …. بلکه هموطن های من بتونن این راه رو آسون تر از من طی بکنن.. برای ازدواج با مرد غیر ایرانی دو راه برای ثبت ازدواج هست …۱) ازدواج ایرانی (که اسم شوهرتون توی شناسنامه نوشته بشه) برای این روش باید تقریبا بین ۴ تا ۶ ماه منتظر یک برگه کسب اجازه از وزارت کشور باشین …(همسرتون باید بیاد ایران و مصاحبه بشه حتی و اگه مسلمون نیست گواهی تشرف به دین اسلام بگیره) یک پروسه زمان بر و فرسایشی هست ….روش دوم ….۲) ازدواج در کشور همسرتون …که هر کشور قانون خودش رو داره…من همسرم چون اسپانیایی هست اطلاعم در مورد این کشور است .دراسپانیا registro civil هست اسم جایی که باید ازدواجتون رو ثبت کنید .برای شما یک دعوت نامه میفرسته نامزدتون یا دوست پسرتون …شما با این مدرک و الباقی مدارک که سفارت اسپانیا میخواد ازتون یک ویزای توریستی میگیرین …در وقت مصاحبه سفارت اسپانیا و کنسول رو احتمالا ملاقات میکنین که میگه با ویزای توریستی نمیتونی اونجا ازدواج کنین و شما رو میترسونه که اگه این کار رو کنی به دردسر می افته همسرتون و از این حرفها (چون میدونه ممکنه شما بمونین و برنگردین ایران)من باویزای ۳ ماهه شینگن که اومدم اسپانیا اقدام به ازدواج نکردم در صورتی که وقت ازدواج گرفته بود همسرم ..چون ترسیدم غیر قانونی باشه و برای همسرم بد بشه …در صورتی که میشد ازدواج کرد و من بمونم … میگن غیر قانونیه ولی من بعدا فهمیدم که همه اینکار رو میکنن …و مردهای اسپانیایی با بقیه دخترهای خارجی همین طوری ازدواج میکنن و اتفاقی پیش نمیاد…من به دلیل نداشتن آگاهی راه سوم رو انتخاب کردم که ثبت ازدواج بین اللملی در ترکیه بود…راه سخت تر ولی در نهایت کارم راه افتاد …دقیقا سر دو هفته کارمون تموم شد در ترکیه و ازدواجمون رو ثبت کردیم و برگشتیم ایران …به شما یک دفترچه family میدن و دو تا برگه که حتما باید اونها رو آپوستیل کنید بعد از گرفتن …آپوستیل یک مهر هست که بعد گرفتن مدارک ازدواج باید برین یکی از فرمانداری های ترکیه (کایماکاملیک)( kaymakamlik)و براتون مهر کنه…حتما باید این مهر رو بزنین وگرنه بعدا گرفتار میشین …. ۱۰ دقیقه طول میکشه و هر فرمانداری که نزدیک بود بهتون برین فرق ندارن با هم…هتل هم نزدیک کنسولگری استانبول یک عالمه هست و مسافرخانه و پانسیون …قیمتهای مختلف ..ما شبی ۱۰۰ لیر دادیم با صبحانه … کنسولگری ایران جای خوبی نیست و همه بداخلاق و بی ادبن … سعی کنید کاراتون رو پیش ببرین … استانبول شهر قشنگیه .. میتونین کنار کاراتون ازش لذت ببرین ..گوگل مپ خیلی بدردتون میخوره و مینی باس و مترو و تراموا… خیلی راحته استفاده ازشون به شرط مسلط بودن به گوگل مپ …غذاها قیمت مناسب و متنوع و خوشمزه …ما پانسیون side hotel بودیم در منطقه فاتح یا همون فتیح …و کلی جای دیدنی داره اطرافش و قایق تفریحی حتما سوار بشین که همه دریا مر مره رو نشون میده بهتون .. ۱۰ یورو دادیم ما برای هر نفر البته ۲۰ یورو بود برای همه ما آخرین مسافرا بودیم قبول کرد ازمون …ساندویچ ماهی کنار دریا بخورین خیلی خوب بود..مدارک ازدواج:شاسنامه و کارت ملی وعکس محجبه ۱)گواهی تولد و تجرد از کنسولگری ایران برای خودتون و از طرف دیگه برای همسرتون از کنسولگری کشور خودش(۲ روزه )-۲)ترجمه پاسپورت ها به ترکی در ceviriکه همه جا یافت میشه۳)تایید ترجمه پاسپورتها در نوتر(noter) همه جا پیدا میشه و ده دقیقه ای حاضر میشه
  ۴)آزمایش پزشکی ازدواج در بیمارستان دولتی که اگه بیمارستان خصوصی برین دوباره بیمارستان دولتی باید مهر تایید بزنه و کلی پول باید بدین ..بهتره همون دولتی برین از اول .. بعضی بیمارستان دولتی ها خیلی زرنگ بودن تا فهمیدن ما خارجی هستیم میخواستن کلی پول بکنن تو پاچمون .. حواستپن باشه خیلی باشه ۶۰۰ یا ۸۰۰ هزار تومن برای هر دوتاتون میشه تست ها (تست خون و رادیوگرافی ششها)بیمارستان hastane در شیشلی رفتیم خیلی بی در و پیکر بود و دزد بازار جای دیگه برین ۵) برگه اقامت از هتل محل اقامت ۶)تایید گواهی تجرد و تولد در فرمانداری( kaymakamlik)همه جا هستن تو هر منطقه و ۱۰ دقیقه ای تمومه کارتون
  تمام این مدارک بالا رو برای روز ازدواج اماده کنین با ۵ تا عکس سه درچهار ..
  روز ازدواج رو باید در یکی از شهرداری های ترکیه رزرو کنین ..شهرداری ها به بلدیه معروفن(belediyesi) ..یک عالمه بلدیه هست تو ترکیه سعی کنید یه جای خلوت رو پیدا کنید که زود کارتون رو راه بندازن ..جای پر طرفدار نرین …من بلدیه بایرام پاشا رفتم برای ازدواج و ثبت …..بلدیه فتیح خیلی شلوغ بود ۲ ماهه وقت میدادن …ولی در نهایت یک بلدیه خلوت پیدا کردیم به اسم بایرام پاشا..روز ازدواج دوتا شاهد میخواین و مترجم رسمی …روز ازدواج رو همون روزای اول که میرسین به فکر باشین که رزرو کنین… بیمارستان haseki برای ازمایشها خوب هست … به وکیلها و کار چاق کنها پول ندین که همش دنبال فرصتن … خودتون میتونین انجام بدین… با آرزوی خوشبختی برای شما..

   • سلام . یه سوالی داشتم از خدمتتون اگر لطف کنید پاسخ بدید ممنون میشم . نامزد من آلمان زندگی میکنن ایشون پاسپورت ایرانی ندارند ولی آلمانی دارند . البته شناسنامه و کارت ملی دارن . من وقتی به وزارت امور خارجهمراجعه کردم برای مراحل انجام ازدواج در ترکیه و ثبت عقد شرعی به من تاکید کردن ایشون حتما باید با پاس ایرانی وارده کشور ترکیه بشن . میخوام بدونم آیا واقعا این صحبت حقیقت داره ؟ چون ایشون میبایست برای درخواست و آماده شدن پاس ایرانی چندین ماه صبر کنن . آیا باید حتما با پاس ایرانی وارد شوند ؟ و داشتنش الزامیه برای ثبت عقد به صورت شرعی؟

    • سلام
     چون ازدواج توسط سفارت پیگیری می شود البته پاسپورت ایران الزامی است.مگر اینکه با پاس آلمانی به طریق ترک ازدواج کنید تا مدارک مورد نیاز را از سفارت آلمان دریافت کند و برای شرعی بودنش میتوانید صیغه محرمیت بخوانید
     ادمین ازدواج در ترکیه
     لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

  • سلام خانمی . منم میخوام با خارجی ازدواج کنم اما گواهی اذن پدر ندارم چکار کنم.ممنون

  • دوست عزیز شما خیلی مهربانانه و صادقانه تجربیاتتون رو در اختیار ما قرار دادین. سپاسگزارم. فقط در متن اشاره ای به مسلمان شدن همسر نکردین، من شنیدم ازدواج با مرد مسیحی جرم محسوب میشه آیا درسته؟

 21. سلام محض رضای خدا اگه کسی جواب سوالامو میدونه بهم بگه .دیگه خسته شدم انقد چو سایتا گشتم. من دوست پسرم رومانیایی هستش و مقیم سوئده . الان میخواد برام دعوت نامه بفرسته که با ویزای نامزدی برم و عقدمون در رومانی انجام بشه. حتی ایران هم اومد ولی از اون جایی که مسیحی بود عقد اینجا انجام نشد و پروسه گرفتن ویزای ازدواج برای من طولانی میشد. الان سوال من اینه از اونجایی که ایشون مسیحی هستن و ممنوعه باهاشون ازدواج کنم. ایران این اجازه رو میده که با دعوت نامه ایشون ویزا بگیرم؟؟(بهرحال میفهمن که برا ازدواج با یت فرد مسیخی دارم میرم) و اگه اونجا ازدواج کنیم من مجبورم مسیحی بشم؟؟ و اگه مسیخی بشم نیتونم ب ایران برگردم یا نه؟؟ توروخدا جواب بدین ممنون میشم. در ضمن اگه با ویزای نانزدی برم اونجا عقد کنم میتونم بعدش بمونم یا باید برگردم ایران و ی سری کارای دیگه هم داره؟؟؟؟
  این شماره تلگرام منه. هرکسی در این باره اطلاعاتی داشت بهم بگه خیلی ممنون میشم واقعا
  ۰۹۰۳۲۷۴۲۶۱۱

  • سلام
   دوستی به نام masi زحمت کشیده تمام مراحل را که خود طی کرده بصورت کلی شرح داده که میتوانید استفاده کنید.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 22. سلام ، میشه لطفا کانال تلگرامتون یا ادرس تلگرامتون رو بگید من چند تا سوال دارم ولی نمیدونم باید چجوری باهاتون در ارتباط باشم یا پیغام بدم ، لطفا راهنماییم کنید

  • سلام
   شما که همین سوال را پرسیده اید یعنی در تماس هستید . میتوانید سوالات خودتان را در همین جا مطرح کنید
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

   • ببخشید من چندبار سوالاتی کردم ولی فک میکنم ارسال نمیشه چون جوابی نگرفتم 😔

   • ببخشید سوالم اینه نامزد من دو پاسپورت ایرانی و امریکایی داره ۱.اگه ما بخواییم ازدواجمون رو با پاس امریکا کنیم حتما باید با اون وارد ترکیه بشه چون پاس ایران ویزا نمیخواد اکثرا با پاس ایرانی وارد تکیه میشد؟ ۲.در صورتی که با پاس امریکا بیاد برا ثبت ازدواج ایرانی تو کنسول به مشکل بر نمیخوریم که؟

    • سلام
     برای گرفتن برگه تجرد نیاز است که از سفارت و یا کنسولگری های ایران در ترکیه گرفته شود.در این صورت پاسپورت و شناسنامه نیاز هست.ایشان میتوانند با پاس امریکایی آمده و از سفارت آمریکا برگه تجرد دریافت کند (این در صورتی هست که بخواهید طبق قوانین ترکیه ازدواج کنید).
     ادمین ازدواج در ترکیه
     لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

   • ببخشید زیادی سوال میپرسم ولی ماه اینده میخوام برم ترکیه برا انجام کارهام میخوام اطلاعاتم درست باشه میخواستم اینو بدونم بعد ازدواج ترکی با پاس امریکایی نامزدم و گرفتن برگ تجرد از کنسول امریکا اگه بخواییم ثبت ایرانیش بکنیم تو کنسولگری باز دوباره باید یه برگ تجردم از کنسولگریه ایران بگیریم؟

    • سلام
     ازدواج ایرانی مراحل اش با مراحل ترک متفاوت میباشد . چنانکه به عنوان یک امریکایی با یک ایرانی در سفارت عقد کنید مراحل طولانی دارد . اگر به عنوان دو ایرانی باشد البته نیاز به پاسپورت ایرانی خواهید داشت و رضایت پدر و غیره یعنی طبق ایران
     ادمین ازدواج در ترکیه
     لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

   • ببخشید من اینطور متوجه شدم که نامزدم با پاس امریکاییش وارد ترکیه میشه و من با پاس ایرانی و هر کدوم از کنسول مربوطه برگ تجرد میگیریم و ازدواج ترکی با قوانین و مراحله مربوط به ترکیه رو انجام میدیم واگه بخواییم برا ثبت ازدواج در شناسنامه هامون اقدام کنیم باید بریم کنسول ایران و نامزد من این سری باید یه بارم از کنسول ایران برگه تجرد با پاس ایرانی بگیره؟ چون با این پاس وارد کشور ترکیه نشده کنسول مشکلی پیش نمیاد یا ایرادی نمیگیره؟ و ایا دوباره نیاز به ازمایش هست؟ چون ما میخواییم با دو پاس متفاوت و دو ازدواج ترکی و ایرانیه متفاوت این کارو انجام بدیم من نگرانم که مشکلی پیش بیاد و نمیدونم سفارت ایران سند ازدواج ترکی رو خواهد خواست؟ چون من برگ تجرد میگیرم برا ازدواج ترکی یه بارم دوباره برا ازدواج ایرانی باید برگ تجرد بگیرم؟ خیلی سردرگمم میشه لطفا منو خیلی راهنمایی کنید ؟ واللا خجالت میکشم اینقدر سوال میپرسم ولی نمیخوام این همه راه رو میرم تو کشور غریب مشکلی پیش بیاد🙏🏻 راستی یه سوال دیگه اگه مراحل ازدواج ایرانی طول بکشه همسرم به من اونجا کنسول وکالت بده من خودم بدون اون میتونم مراحل ثبت ازدواج رو انجام بدم؟🙏🏻

    • سلام
     – فقط برای ازدواج ایرانی و ثبت در شناسنامه ها نیاز هست با پاس ایرانی وارد ترکیه بشود.
     – برای دادن تجرد به شناسنامه فرد نگاه میکنند و چون ازدواج ترک در شناسنامه ثبت نمی شود مشکلی نخواهد داشت. فرض کنید گم کرده اید.
     – چنانکه قبلا نیر گفتم مراحل عقد ایرانی ارتباطی با عقد ترک ندارد و مراحل جداگانه هست حتی آزمایش ها و غیره.
     – در مورد وکالت باید از سفارت سوال کنید که اغلب سلیقه ای عمل میکنند.
     در مورد جواب دادن در حد دانسته هایم من مشکلی ندارم لذا شما نیز راحت باشید
     فقط موضوعی هست که هنوز درک نکرده ام و آن اینکه اغلب دوستان سردرگم میشوند در مراحل و دنبال راهنمایی ولی پس از گذشتن خرشان از پل کسی نیست که بگوید من تجربه و مراحل و مشکلاتی را که گذراندم در این ستون بنویسم تا برای دوستان بعد از من مفید واقع شود (بغیر از یکی دوتا از دوستان).
     آرزوی خوشبختی برای شما

  • واللا من خودم اونقدر ناچارم که نمیدونید و قول میدم به محض اینکه اقدام به انجام کارهام کردم تمام مراحل رو بنویسم تا اونا هم مشکل منو نداشته باشن و فک کنم با اطلاعاتی هم که بدست اوردم فقط بتونم ازدواج ترکی بکنم چون فرصت کافی برا انجام دادن مراحل ازدواج ارانی ندارم ولی هر چی باشه از اینجا تمام مراحل رو مینویسم. با سپاس از بابت تمام راهنمایی ها ی خوب و حسن نیتتون 🙏🏻

   • با سلام من دوباره مزاحم شدم، راستش من بعد مطالعه همه راهنمایی های شما باز در مورد یه مسئله موندم اونم اینه که ۱. من موندم بعد گرفتن برگ تجرد از ایران و ترجمه اون هم باید به تایید سفارت ترکیه تو ایران ببریم هم وزارت امور خارجه ایران تو تهران؟وایا این مورد قبوله چون یه سری دوستان گفتن قبول میکنن ی سریها میگن اگه از ایران بگیری قبول نمیشه از طرفی هم من پیگیر شدم گفتن کنسول ایران تو استانول اذیت میکنه و خیلی احتمال داره برگ تجرد رو دیر بدن و من وقت زیادی ندارم۲. برگ تجرد رو به کسایی که ازدواج کردن جدا شدن نمیدن؟ اگه ندن چیکار باید کرد ؟

  • ببخشید مشکل از منه که یکم سردرگم شدم وگرنه شما راهنمای بسیار خوبی هستید فقط من میخواستم بدونم بعد ترجمه برگ تجرد به زبان ترکی فقط سفارت ترکیه مهر و تایید کنه کافیه؟ چون من شهرستان زندگی می کنم دسترسی به وزارت امور خارجه برام سخته میخوام مطمئن بشم اگه لازم شد برم تهران😔

   • سلام
    المیرا من خواستم بگم این جماعت هر روز فوانین من دراورده ایجاد میکنند . چنانکه از دوستان کسی هست که این روزها مراحل را طی کرده شاید لطفی بکند و برای شما بنویسد هر چند که این خصلت کمک از ایرانی ها رفته ولی باز نا امید نباشیم.
    ادمین ازدواج در ترکیه

 23. باسلام و تشکر از پاسخ گویی ادمین محترم
  من توسایت های مختلف خوندم که جدیدا برای ثبت ازدواج در ترکیه ظاهرا از کنسولگری وقت قبلی نیاز هست و نوبت دهی و …و بدون وقت قبلی سفارت کار ازدواج رو انجام نمیده.
  آیا این موضوع صحت داره؟ و اگرصحت داره چجوری باید وقت قبلی بگیریم؟
  ممنون از پاسخ گویی شما.

  • سلام
   چنانکه قصد ازدواج به طریق ایرانی را دارید شاید سفارت با وقت قبلی مراحل این کار را انجام دهید .ولی به روش ترک شما در سفارت بع غیر از تایید مدارک و گرفتن برگه تجرد کار دیگری ندارید. حال جدیدا این نیز با وقت قبلی صورت میگیرد من اطلاع ندارم .چنانکه از دوستان هستند که جدیدا در ترکیه ازدواج کرده اند زحمت کشیده در این مورد اگر تغییراتی صورت گرفته بنویسند.ضمنا میتوانید با سفارت تماس تلفنی برقرار کرده موارد را جویا شوید
   ادمین ازدواج در ترکیه

   • ممنون از شما.
    میخواستم بدونم شما دفاتر معتبری رو میشناسید که درترکیه کارهای ثبت ازدواج رو انجام بدهند؟ و یا خود شما این کارها رو انجام میدهید؟
    چون مراکز تقلبی متاسفانه زیاد شدند و فقط پول میگیرند و به تعهداتشون بطور کامل عمل نمیکنند.
    اگر شما جایی رو سراغ دارید که معتبر باشه ممنون میشم معرفی کنید.

    • سلام
     کار واسطه گری نداریم و تا حال معرف کسی نبوده ام .ضمنا مراخل ازدواج پیچیده نیست و به راحتی میتوانید خودتان انجام دهید.
     ادمین ازدواج در ترکیه
     لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 24. سلام خدمت ادمین عزیز و دوستان
  من و همسرم که مقیم اطریش هستن در ماه اکتبر در استانبول عقد بین المللی انجام دادیم و سند ازدواج رو گرفتیم . ولی بعد از تحویل مدارک به سفارت اطریش در ایران برای اخذ ویزای من ، سفارت اطریش اعلام کرد که سند ازدواج ما باید مجدد در ترکیه تایید بشه .
  حالا سوالم اینه که کجا باید تایید کنیم ؟ و آپوستل در کجا انجام میشه و به کجا باید مراجعه کنیم ؟
  ممنون میشم اگر اطلاعی دارین راهنمایی بفرمایین .
  با تشکر فروان

  • سلام
   دفترچه عقد ترکیه بین المللی بوده و به چندین زبان نوشته شده است. حال سفارت اتریش بهانه تراشی میکند امری دیگر و باید به تایید فرمانداری یا استانداری در استانبول رسانده سپس توسط وزارت خارجه ترکیه تایید شود.
   البته قبلا موردی نزدیک به مورد شما بود که دفترچه ازدواج توسط سفارت ترکیه در تهران را خواسته بودند. میتوانید به سفارت ترکیه در تهران مراجعه و راهنمایی بخواهید تا دوباره کاری نشود.
   ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 25. سلام خسته نباشید ببخشید ممنون میشم سوالمو جواب بدین.همسر من بلژیک هستن نمیتونن بیان ایران بخاطر همین ما وکالتی عقد کردیم.حالا بخایم توی ترکیه ثبت کنیم چیکار باید بکنیم چون دیکه برگه تجرد ندارم.به نظر شماچیکار باید بکنم خواهش میکنم جوابشو برام بزارید

  • سلام
   خب شما ازدواج کرده اید چرا میخواهید مجددا ازدواج کنید. ازدواج ترکیه را کسانی انجام میدهند که برای آنها ازدواج ایرانی مقدور نیست.
   ضمنا برگه تجرد اجباری و الزامی است که شما نمیتوانید دوباره بگیرید.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

   • سلام مجدد و تشکر بابت پاسخکوییتون من تمام نظرات رو خوندم چه باحوصله و دقت جواب دادین.فقط میخاستم بگم مشکل ما اینه که ازدواج وکالتی مورد قبول نیست تو بعضی کشورا.و ماوکالتی عقد کردیم.حالا نمیدونم همین عقدنامه رو ببریم توی ترکیه ترجمه و ثبت کنیم یا این کار قبول نمیشه و باید طلاق بگیریم تا بابرگه تجرد مجدد اونجا عقد کنیم واقعا سردر گم و نا امید شدم

    • سلام
     ترجمه و ثبت آن در ترکیه دردی را دعوا نخواهد کرد چون در ترجمه همان وکالت نوشته خواهد شد.سعی کنید در ایران سند ازدواج را المثنی بگیرد و بدون نوشتار وکالتی.
     ادمین ازدواج در ترکیه

   • همسرم پناهنده سیاسی هستن و امکان به ایران اومدنشون نبود مامجبور شدیم وکالتی عقد کنیم.اصلا اطلاع نداشتیم ازدواج وکالتی مورد قبول نیست

 26. باسلام و تشکر از وب سایت مفیدتون.
  من دختری۴۰ ساله هستم که قصد دارم ازدواجم رو درترکیه انجام بدم. ولی پدرم با ازدواج من مخالف هست. میخواستم بدونم با توجه به اینکه من سنم از ۱۸ سال گذشته باز هم رضایت نامه رسمی پدرم برای ثبت ازدواجم لازمه؟؟ و ترکیه برای انجام ازدواج من حتما این رضایت نامه رو میخواهد یا خیر؟؟
  باتشکر از پاسخ گویی شما.

  • سلام
   ترکیه برای افراد بالای ۱۸ سال رضایت پدر را نمیخواهد ولی برگه تجرد را میخواهد که نیاز است از سفارت و یا کنسولگری ایران در ترکیه تهیه کنید که جدیدا دوستان میگویند برای دادن این برگه رضایت پدر را میخواهند. دیدگاه های دوستان را نگاهی بکنید که این اواخر دوستان تجربه خود را نوشته بودند که این برگه تجرد را از ایران گرفته و به تائید سفارت ترکیه در ایران رسانده است و نیاز به رضایت پدر نبوده.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرام سایت https://t.me/touristanbul

   • باتشکر از پاسخ گویی شما
    یه سوال دیگه هم داشتم و اون این بود که من اگربخواهم ازدواجم رو درشناسنامه ام ثبت کنم باید چه اقدامی انجام بدم؟ درهمون استانبول میتونم درکنسولگری ایران ازدواجم رو درشناسنامه ام ثبت کنم؟
    برای این که میخواهم همسرو فرزندانم دراینده بتونن راحت به ایران رفت وامد کنن میخوام ازدواجم رو درشناسنامه ام هم ثبت کنم. ممنون میشم راهنمایی ام کنید. با تشکر فراوان.

 27. سلام خدمت ادمین محترم . من قصد ازدواج با یک آقای آلمانی در ترکیه را دارم. چیزی که من و نامزدم متوجه شدیم این است که ما به عنوان دو فرد خارجی با ملیت های مختلف ، برای ثبت عقد بین المللی خود نیاز به یک تأییده از طرف کشور های خود داریم که اجازه ی این عقد را در ترکیه به ما بدهد. از آنجایی که ما قصد عقد ایرانی را فعلا نداریم و عقد زن ایرانی با مرد خارجی مستلزم گرفتن پروانه از وزارت کشور است و عقد بین المللی در ایران تایید نمیشود ، من چطور میتوانم تاییده از ایران بگیرم و در ترکیه ازدواج کنم؟

  • سلام
   برای ازدواج به روش ترکیه باید از ایران (اداره ثبت احوال گرفته به تایید سفارت ترکیه برسانید) و یا از سفارت ایران در ترکیه فقط برگه تجرد خواهید بگیرید . یعنی برای شما برگه ای مبنی بر مجرد بودن شما خواهند داد. حال شما میخواهید ازدواج کنید یا نکنید و یا با کی می خواهید ازدواج کنید کاری ندارند.حال من متوجه نشدم منظور شما از پروانه چیست.
   ادمین ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرام سایت https://t.me/touristanbul

 28. سلام من با یه هم وطن پناهنده در ترکیه قصد ازدواج داریم ولی بنده خدا شناسنامه و برگه تجرد ندارد امکان ازدواجمون هست با مدارکی که مربوط به پناهندگیش میشود در ضمن برای گرفتن برگه تجرد در اینجا نیازی به رضایت پدر نیست

  • سلام
   بدون مدارک که ممکن (با معلوماتی که دارم) نیست اون بنده خدا الان در هوا معلق است فعلا بی کشور است و هویت ندارد که از مقامات مربوطه حتی برگه تجرد بگیرد. بهتر است اون بنده خدا شخصا به شهرداری منطقه مراجعه و شرایط را جویا شود.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 29. سلام.خسته نباشید. نامزد من اتریش هست. اقامت داره. اما پاسپورت اتریشی نداره. اما اقامت دائم داره.واسه عقدمون بریم ترکیه بهتره؟ یا وکالتی عقد کنیم؟؟؟؟ خیلی گیج شدیم.لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   وکالتی انجام دهید که در ایران نیز معتبر و در شناسنامه ها قید خواهند شد و با مقایسه مراحل سفارتی اسانتر . و کم هزینه تر
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت
   https://t.me/touristanbul

 30. باعرض سلام واحترام
  ادمین عزیز،دختری ۳۰ساله هستم ومی خواهم با مردترکی در ترکیه ازدواج کنم.تا حدودی دیدگاههای دوستان را خواندم وبا توجه به مطالبتان متوجه شدم برای انجام ازدواج در ترکیه(نه ازدواج ایرانی و ثبت در شناسنامه)باید برگه تجردی از سفارت ایران در ترکیه تهیه کنم.وبرای تهیه برگه تجرد ازسفارت ایران،رضایت نامه پدربرای دخترانی که اولین بارمی خواهند ازدواج کنندالزامی می باشد با توجه به اینکه پدرم باازدواج من شدیدا مخالف است(البته پدرهاارزشمندوقابل احترام هستندولی گاهی دیدگاهها متفاوت می شوند)من چه اقدامی باید برای گرفتن این برگه انجام دهم؟ویا چه راهی برای گرفتن برگه تجرد بدون رضایت پدردختروجود دارد؟چه مراحلی را باید طی کنم و چند روز طول می کشه؟(قانون گرفتن رضایت پدری برای ازدواج دختر،مشکل اصلی بیشتر دختران ایرانی و مخاطبانتان می باشدکه امیدوارم لااقل این قانون ازبین قوانین مبرم کشوربرای دختران سرزمینم حذف شود.)باتشکرفراوان وباآرزوی موفقیت روزافزون.

  • سلام
   گرفتن برگه تجرد تا جایی که اطلاع دارم نیاز به رضایت پدر ندارد.چنانکه قصد ازدواج به روش ترکیه را دارید برگه تجرد را میتوانید از سفارت ایران درآنکارا و یا از کنسولگری در استانبول دریافت کرده و پس از تکمیل دیگر موارد عقد را انجام دهید. چنانکه قصد ازدواج با قوانین ایران و در شناسنامه ثبت شود البته نیاز به زضایت ولی هست.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت تور استانبول https://t.me/touristanbul

   • ممنون ازپاسخگویی بی دریغتان،
    به سایت سفارت ایران مراجعه کردم،درقسمت ازدواج و دریافت برگه تجرد،فرم رضایت پدر رادیدم،که مطمئنا برای همه دختران ناامیدکننده است!
    باعرض پوزش،یعنی کلا برای ازدواج به روش ترکیه نیازی به رضایت پدرنیست؟؟درهیچ کدام از مراحل آن؟؟
    اگرچنین باشدکه می گویید،شمابهترین تبسم را برلبان من نشاندی!لبخندخدانصیبتان.

    • سلام
     یکی از دوستان یاد آور شد که بدون داشتن رضایت پدر سفارت و یا کنسولگری های ایران در ترکیه برگه تجرد را نمیدهند. از این دوست عزیز سپاسگذارم

     • با سلام وتشکرازراهنماییهایتان،
      با عرض پوزش از تکرار سوال ام،یعنی هیچ را ه دیگری برای گرفتن برگه تجرد بدون رضایت پدر-درترکیه-اصلا وجودندارد؟!
      یعنی دختران ایرانی که قصدازدواج بدون رضایت پدررا دارند درترکیه حمایت نمی شوند؟وهیچ راهی برای رسیدگی به درخواست آنهادرترکیه وجودندارد؟!
      ممنون ومنتظرپاسخ راه گشایتان…

      • سلام
       اخرین خبر را دوست عزیز MESI زحمت کشیده و نوشته بود که تجربه خود ایشان بود.ضمنا این موضوع که شما هم میدانید ارتباطی با مقامات ترک ندارد زیرا از خود بومی ها نیز این برگه خواسته میشود و اجباری هست. قبلا سفارت به راحتی بدون نیاز به رضایت پدر میداد. این قانونا را جدیدا ایجاد کردند که راه دیگری ندارد که این دوست ما مجبور شده از پدرش در ایران بخواهد اجازه نامه رسمی از دفترخانه برای ایشان بفرستد. ضمنا در مورد رضایت شوهر اشتباهی رخ داده زیرا کسی که مجرد هست طبیعتا شوهر ندارد. رضایت شوهر برای گرفتن پاسپورت برای خانم ها نیاز هست
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام دوست عزیزم … شما برای اینکه گواهی تجرد از کنسول ایران در ترکیه بگیرید حتما حتما رضایت نامه محضری پدر میخواهین … به هیچ عنوان بهتون گواهی تجرد نمیده کنسول گری ایران بدون رضایت پدر … بدون مدرک تجرد هم نمیتونین در ترکیه ازدواج کنین … خیلی تلخه واقعا … متاسفانه کشور ما همه قوانین برخلاف رفاه زنهاست

   • سلام و ممنون ازراهنماییتان،
    ببخشید،یعنی هیچ را ه دیگری برای گرفتن برگه تجرد بدون رضایت پدر-درترکیه-وجودندارد؟
    باسپاس

   • باعرض پوزش،همچنین شماگفتین که برای گرفتن گواهی تجرد،حتمارضایت نامه محضری همسرمیخواهین!
    دقیقا متوجه نشدم منظورتان را،یعنی به غیراز رضایت نامه پدری،رضایت نامه همسری هم نیاز می باشد یا رضایت نامه محضری پدر برای همسری گرفتن!
    ممنونم میشوم ازراهنماییتان.

   • سلام گرفتن برگه تجرد برای منی که ۲۹ سالمه و پدرم به رحمت خدا رفته چه طوریه؟ یعنی توی سفارت ایران در ترکیه چطور اثبات کنم که پدرم فوت کرده و نمیتونم اجازه نامه ایشون رو ارائه بدم؟

    • سلام
     میدانید در صورت فوت پدر اجازه پدر بزرگ نیاز است . شما میتوانید با برگه گواهی فوت مراجعه کنید.
     ادمین ازدواج در ترکیه

  • نیلوفر برگه تجرد رو شاید از ایران و ثبت احوال بدون رضایت پدر بتونی بگیری .. و بعد به تاییدسفارت ترکیه در ایران برسونی … چک کن …. شاید بشه

  • نیلوفر شاید بتونی برگه تجرد رو از ایران و بدون رضایت پدر تهیه کنی یه سری به ثبت احوال بزن ‌… اگه دادن حتما برو سفارت ترکیه تو تهران که ترجمه به ترکی و مهر کنه برات شاید اینطوری بتونی گواهی تجرد بدون رضایت پدرت تهیه کنی

  • سلام نیلوفر من یه خبر خوب دارم برات به این آدرسی که میگم مراجعه میکنی و گواهی تجرد رو میگیری و میگی برای ترکیه میخوام بعد ببر سفارت ترکیه تو ایران ترجمه و مهر کند.سازمان ثبت احوال کشور اداره کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور . میدان امام خمینی . خیابان امام خمینی … خیابان شیخ هادی … ساختمان شماره ۶ … توی خیابون امام خمینی هست نبشکوچه شیخ هادی

   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 31. این محل (apostil)آپوستیل کجاست و چی هست؟! گواهی تجرد و تولد رو برای ازدواج بین االملی باید اونجا ببریم؟!این آپوستیل همون محل نوتر هست ؟! یا فرمانداریه؟!

 32. سلام من میخواهم با مردی اسپانیایی مسیحی ازدواج کنم . تمام مطالب رو مطالعه کردم و به استانبول اومدم برای ازدواج … کنسولگری اسپانیا توی استانبول به همسرم گفته که حتما باید یکی از شما مقیم باشین در ترکیه تا با مدرک ازدواجتون من به عنوان ایرانی بتونم برای رفتن به اسپانیا اقدام کنم … من گفتم ما میخواهیم از سفارت اسپانیا در ایران اقدام کنیم بعد ازدواج ولی کنسول اسپانیا گفته که چه ایران و چه ترکیه نمیتونین اقدام کنین تا یک نفرتون مقیم ترکیه نباشه؟!؟! آیا این حقیقت داره؟!؟ بقیه تونستن از طریق سفارت اسپانیا در ایران برای رفتن اقدام کنن با این سند؟!؟ ترو خدا منو راهنمایی کنین … شرایط خیلی بدی دارم … اگه ازدواجمون رو توی کنسول ایران ثبت کنم و همسرم مسلمون بشه چی؟!؟! این زمان چقدر طول میکشه تا سند ازدواجمون حاضر بشه … ترو خدا کسی اگه چیزی میدونه کمک کنه… متاسفانه برای کنسول ایران و اسپانیا اصلا اهمیت نداره سوالهای ما 🙁 ۰۹۱۲۷۷۹۴۳۰۶ این شماره منه .. ترو خدا راهنماییم کنید اگه کسی خبر داره

 33. سلام خدمت دوستان، من و همسرم تعصمیم داریم که در آنکارا عقد کنیم،چندتا سوال ازتون داشتم
  ۱-بیمارستان دولتی و با هزینه کم،کدوم بیمارستان رو معرفی میکنین؟باید وقت گرفت از قبل؟
  ۲-برای مهرخوردن به مدارکمون باید به فرمانداری بریم یا استانداری یا وزارت امورخارجه ترکیه؟و بدون هزینه این انجام میشه؟
  ۳-همسرم خیلی کم به زبان ترکی مسلطه،آیا ما میتونیم کارمون رو پیش ببریم خودمون یا نیاز ب مترجم داریم؟
  خیلی مچکرم از خدماتتون که من و همسرم و امثال ما رو از راه دور کمک میکنید

  • سلام
   تایید مدارک در صورت نیاز توسط سفارت ایران و همچنین استانداری صورت خواهد گرفت. بیمارستان به نزدیکترینش مراجعه کنید . ادرس بپرسید خواهند گفت. و تمام کارها رو به راحتی میتوانید انجام دهید و نیاز به واسطه و دلال نیست.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت تور استانبول https://t.me/touristanbul

 34. با سلام و عرض ادب .بنده مدت سه سال و نیم در استانبول زندگی کردم و در بهترین نقطه شهر آرایشگاه داشتم.بنا به دلایلی الان یک سال و نیم هست که به ایران برگشتم .ولی مایلم که دوباره به استانبول برگردم.ولی مایلم که شغلم را تغییر دهم از آنجائیکه زبان عربی و انگلیسی را کاملا مسلط هستم میخواستم ببینم آیا با کار ترجمه میتوان از پس مخارج زندگی برای سه نفر برآمد؟وآیا شما در مسیر یافتن شغل خدماتی دارید؟

  • سلام
   شما که در ترکیه تجربه کار و زندگی را دارید باید بدانید که با کار کردن یک نفر انهم غیر قانونی نمیتوان از عهده هزینه های زندگی برامد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 35. سلام
  من دختر۲۸ ساله هستم. میخوام با آقایی ازدواج کنم ولی پدرم به هیچ وجه راضی نمیشه. قصد زندگی در ایران هم داریم. میتونیم بریم ترکیه ازدواج کنیم و برگردیم؟
  یا اونجاهم برگه رضایت پدر می خواد …(آخه تو نظرات هردوش رو دیدم که هم میخواد هم نمی خواد) و اینکه وقتی برگردیم ایران ازدواج ما قانونیه یا باز پدرم می تونه مشکل درست کنه؟

  خیلی متشکرم

  • سلام
   چنانکه با قوانین ترک بخواهید ازدواج کنید نیازی به رضایت کسی نیست و حداقل سن ۱۸ برای ازدواج کافیست و این ازدواج در ایران اعتباری ندارد. چنانکه بخواهید از طریق سفارت ازدواج ایرانی انجام دهید که در ایران نیز اعتبار دارد البته نیاز به رضایت پدر خواهد بود.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 36. سلام
  نمیشه یه دختر ایرانی بدون ازدواج با یه پسر ترک برای زندگی داىم بتونه از راه دیگ ای به غیر از قاچاق بره ترکیه؟

  • سلام
   چنانکه شما پاسپورت داشته باشید میتوانید به ترکیه سفر کنید.اگر امکانات مالی هم داشته باشید در ترکیه اقامت گرفته زندگی کنید.این موضوع ارتباطی با پسر ترک ندارد.اما از طریق ازدواج با تابع ترکیه میخواهید شهروند ترک شوید نیاز هست حداقل ۳ الی ۵ سال با همسر ترک در یک خانه زندگی کنید و چنانکه گزارشات مبنی بر این باشید که این ازدواج سوری نبوده امکان تابعیت برای شما فراهم خواهد شد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 37. سلام خسته نباشید.ببخشید من میخوام ازاستانبول ازدواج کنم تا بتونم اونجا أقامت بگیرم واسه این کار کجا باید برم وهمینطور در مورد پیدا کردن کار هم اگه بشه راهنمایی کنین.باتشکر از راهنماییهاتون

  • سلام
   شما بهتر است اول کار پیدا کنید تا از عهده هزینه های زندگی در ترکیه برایید بعد به فکر ازدواج باشید.که پیدا کردن کار دائمی در ترکیه خود هنر شده است. ضمنا برای گرفتن اقامت در ترکیه نیاز به ازدواج نیست کافیست که پول کافی جهت اجاره خانه و دیگر هزینه ها داشته باشید
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 38. سلام، من و آقایی که میخواییم باهم در ترکیه عقد کنیم،هیچ کدوم نمیدونیم باید چه کارهایی رو انجام بدیم،و سوالات خیلی زیادی برامون پیش اومده، ممنون میشم که کمکمون کنین تا ما از بلاتکلیفی دربیایم چون به دلیل مشکل سربازی ایشون ما نمیتونیم در ایران عقد کنیم و ایشون در کانادا مشغول ب کار هستن
  ۱-آیا ما میتونیم در آنکارا عقد کنیم؟همه مراحل رو در آنکارا انجام بدیم وه استانبول نریم
  ۲-میشه از اولین مرحله به طور کامل توضیح بدین که باید چیکار کنیم و کجا ها بریم به ترتیب؟
  هیچکسی نیس که بتونه ما دوتارو کمک کنه در این مورد،وتقعا من ممنونتون میشم،کمک خیلی بزرگی به ما میکنین

  • سلام
   در آنکارا میتوانید تمام مراحل ازدواج را انجام دهید . برای آشنایی با مراحل و کارهایی که باید انجام بدهید کافیست که دیدگاه ها را مطالعه کنید. و تنها کسی که میتواند کمک حال شما باشد خود شما هستید البته با وقت گذاشتن و مطالعه نوشته ها چون تمام مراحل بارها و بارها و بارها توسط خود من و دوستانی که تجربه کرده و زحمت کشیده مراحل را نوشته اند.چنانکه سوالی داشتید که تا حال مطرح نشده بنویسید تا جواب داده شود
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   کانال تلگرامی سایت تور استانبول جهت پیگیری روزانه https://t.me/touristanbul

 39. سلام.
  من مسلمان هستم و تا به حال ازدواج نکردم و قصد ازدواج با مردی فرانسوی و مسیحی دارم. با توجه به اینکه دوست ندارم از ایشون بخوام تغییر مذهب بدند آیا میتونیم تو ترکیه ازدواج کنیم و این ازدواج تو اروپا قبول میشه چون قصد داریم اروپا زندگی کنیم.
  ممنون

  • سلام
   البته پس ازدواج با قوانین ترکیه به شما دفترچه ازدواج بین المللی داده میشود که در تمام کشور ها اعتبار دارد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت
   https://t.me/touristanbul

   • سلام، من چطوری میتونم سوال خودم رو بپرسم؟ هیچ جایی در سایت رو پیدا نمیتونم کنم ک سوال خودم رو مطرح کنم!!

 40. سلام, آقایی که من قصد ازدواج باهاش رو دارم در کانادا زندگی میکنه و به دلیل سربازی نمیتونه بیاد ایران تا عقد کنیم, ما اگر بخواییم در کشور ترکیه عقد کنیم که جفتمون هم خب ایرانی هستیم ایا باید حتما مراحل ازدواج به روش ترکیه رو انجام بدیم؟ آیا امکان این هست ه فقط در سفارت ایران عقد شرعی خودمون رو انجام بدیم فقظ؟ چون ما در ترکیه نه زندگی میکنیم و میخواییم در اونجا زندگی کنیم و اصلا به دردمون نمیخوره مدارک عقد به روش اونا
  ممنون میشم کمک کنید

  • سلام
   نه روش ترکیه به درد کسانی میخوره که امکان ازدواج به روش ایرانی را ندارند .شما میتوانید به روش ایرانی از طریق سقارت و یا کنسولگری ها اقدام کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 41. سلام
  من در ایران مدارکم رو به ترکی استانبولی ترجمه کردم. سفارت ترکیه هم همه رو تایید کرده. با این مدارک در استانبول میتونم ازدواج کنم؟ قطعن جواب تو کامنت های بالا هست. اما من خیلیشو خوندم و ندیدم. برای همین به زحمت انداختم شما رو.
  لطفا راهنمایی کنید.
  اگر امکان داره جواب رو ایمیل کنید یا تلگرام

  • سلام
   مدارک باید دوباره به تایید سفارت ایران برسد. تازه شما که انجام داده اید و بشود یا نشود چیزی را عوض نخواهد کرد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • با سلام. برای اینکه وقت بسیار کمی در استانبول دارم آیا میتونم برگه تجردم را از ثبت احوال ایران بگیرم؟؟؟ و اگر برگه تجردمو دریافت کردم نیازی به رفتن کنسولگری ایران در استانبول دارم؟؟

    • سلام البته نیاز هست که به سفارت و یا کنسولگری جهت تایید ببرید . در غیر این اعتبار نخواهد داشت
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 42. با سلام. من قصد ازدواج با آقایی انگلیسی که مقیم دانمارک هستند را دارم. قرار بود که ایشان برای انجام مراحل ثبت ازدواج به ایران بیایند که متاسفانه درخواست ویزایش ریجکت شد. به همین دلیل میخواهیم برای طی کردن فرآیند ثبت ازدواج به ترکیه برویم. سوال من اینه که با توجه به اینکه هیچیک از ما ساکن ترکیه نیستیم آیا امکان ثبت از طریق سفارت ایران در ترکیه وجود داره یا خیر؟

  • سلام
   چنانکه دیدگاه های دیگر دوستان را مطالعه کرده بودید یکی از دوستان در این مورد نوشته بود قبلا ممکن نبود ولی طبق نوشته این دوست ایشان انجام داده اند از دیدگاه ها میتوانید پیدا و مطالعه کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 43. سلام و خسته نباشید
  من با ایرانی مقیم آلمان قصد ازدواج دارم که سی سال هست ایران نیومده و شناسنامه زمان پهلوی داره.چطور میتونیم در ترکیه ازدواج کنیم آیا با پاسپورت آلمانی امکانش هست…با وکالتنامه اون از آلمان امکان داره کارهای اداریش انجام بشه تا وقت عقد بتونه بیاد چون مرخصی چند روز بیشتر نداره.
  از طرفی من شناسنامه المثنی دارم لازم هست از ایران برگه تجرد بیارم یا همونجا تو ترکیه از کنسولگری میتونم بگیرم
  ممنون از راهنماییتون

  • سلام
   به روش ترک ازدواج شما در ترکیه با پاسپورت المانی امکان پذیر است ولی برای ازدواج به روش ایران نیاز به شناسنامه ایرانی خواهد بود و مستلزم زمان . برای شناسنامه المثنی بهتر است برگه تجرد را از ایران بگیرید تا با مشکلی مواجه نشوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 44. سلام روزتان بخیر.
  من و همسرم چند هفته پیش در ترکیه ازدواج کردیم و در سفارت ثبت کردیم که دوست دارم اینجا برای همه بنویسم که شاید به درد کسی بخوره.
  اول که باید اجازه محضری پدر رو حتما با خودتون ببرید و در ایران هیچ چیزی ترجمه نکنید که به دردتون نمی خوره. اجازه محضری پدر رو باید در استانبول به کنسولگری ببرید و در اونجا بهتون گواهی تجرد و تولد میدن. یعنی دو تا کاغذ. مدارک رو کامل چک کنید که اونجا سرشون شلوغه و اشتباه تایپی ممکنه بکنن.
  (برای من فامیلیم رو اشتباه زدن و شهرداری ایراد گرفت و مجبور شدم برگردم یه بار دیگه سفارت) هزینه این گواهی هم باید به لیر پرداخت کنید به بانک زراعت پشت سفارت. اون نزدیکیا صرافی هم هست. سفارت استانبول بسیار شلوغه و خودتون رو برای متصدی های بد اخلاق و کار راه ننداز آماده کنید.
  به هر حال. باید یه سری آزمایش خون و مهر آپوستیل بزنید به مدارک ایرانی که اداره امور خارجه باید برید و بدون هزینه ای مهر می کنن و فکر کنم یه کپی از پاسپورت شما نیاز به ترجمه و نوتر شدن (می برن دفتر اسناد رسمی که بهش نوتر میگن) داره که فکر کنم اونجا یه مهری می خوره روش و اونم باید به همراه گواهی تجرد و تولد و غیره آپوستیل شده در اداره امور خارجه. باید آزمایش خون هم بدید که برای روز ازدواج در شهرداری لازمش دارید. حتما هم ۷ قطعه عکس از دو سایز با خودتون داشته باشید هر چه بیشتر بهتر. ما به یکی از این دفترهایی که این کارارو انجام می دن توی ایران پول دادیم که این کارارو برامون انجام بدن و خیالمون راحت باشه ولی حتما می تونید خودتون انجام بدید که بهتره صد در صد و آخرش می گم چرا. بعد هم شهرداری می برید و مدارکتون رو چک می کنن و بهتون وقت می دن و اونجا باید دو تا شاهد باشه و یکی که ترکی بلده و براتون ترجمه کنه وقتی مراسم رو انجام میدن. بعدم که مراسم تموم شد بهتون دفترچه ازدواج رو می دن که مثل عقدنامه خودمونه. بعدش اگر شوهرتون مثل شوهر من مسلمان نیست باید برید مسجد ایرانی که همونجا مسلمون شه و عقد کنید و فک کنم ۱۰۰ دلار هم هزینه ش هست. آدرس مسجد رو همون روز اول از سفارت بگیرید که برید دنبال کاراتون. البته اینا همه در صورتیه که بخواید تو ایران ثبت کنید ازدواج رو. عقد نامه ای که مسجد می ده رو به همراه مدارک شوهرتون می برید سفارت (توی همون عقدنامه می نویسه که مسلمون شده شوهرتون)‌ و اولش بهتون میگه اگه شوهرتون از یه کشوری غیر ترکیه باشه ثبت نمی کنیم ولی شما بگید ما از وزارت امور خارجه تو ایران پرسیدیم و اونا گفتن انجام میدن! و مدارک شوهرتون هم که گواهی تولد آپوستیل شده در کشور خودش و عکس و پاسپورت و دفترچه ازدواج ترکیه ای و غیره رو به همراه دو سری کپی بهشون می دین و بهتون بعد چند ساعت سند ازدواج می ده سفارت و ۲ تا گواهی که یکی پروانه زناشویی بهش می گن و یکی هم گواهی ازدواج. مراحلش برای من ۲ هفته وقت برد ولی ما عجله نداشتیم و چند روزی واسه خودمون گشتیم.
  حالا چرا می گم خودتون انجام بدید بهتره؟‌ما این دفتری که باهاش قرارداد بستیم رو چون ارزون تربود انتخاب کردیم. اینا با من یه قرارداد بستن و گفتن هزینه اش ۱۰۰۰ دلار می شه. گفتیم چه خوب جای دیگه ۱۵۰۰ دلار می گرفتن. ما هم ۳۰۰ دلار پیش پرداخت دادیم و بقیه هم قرار شد ترکیه بدیم. وقتی رفتم ترکیه… طرف که خودش ایرانی ساکن استانبول بود و آذری بودن از روز اول پسرش رو که فک کنم ۲۰ سالش بود فرستاد دنبال ما و پول تاکسی ها رو خودشون حساب می کردن و ما رو این ور و اون ور می آوردن…(شوهر منم گفت اینا چرا انقدر غیرحرفه ای هستن که این بچه رو فرستادن دنبال ما!) قبل از این هم که بریم گفتن میشه به شوهرت بگی فلان جنس رو از کشورش برای ما بیاره که ۸۰۰ دلار پولشه…ما اینجا باهات حساب می کنیم و من هم اشتباه کردم و این کار رو کردم. توی ترکیه هم کالا رو بهشون دادیم و در واقع انگار ۳۰۰ به علاوه ۸۰۰ دلار ما به اینا پول دادیم. ما از دو ماه قبل بهشون گفتیم ما می خوایم حتما توی یه تاریخ خاص مراسم انجام بشه و این قول رو به ما دادن. ما هم کلی مهمون داشتیم از چندتا کشور و شوهرم از قبل رستوران و عکاس و همه اینا رو برای اون روز هماهنگ کرده بود..اما وقتی رفتیم اونجا….اول به ما گفتن که باید تو منطقه بشیکتاش هتل بگیری که همون منطقه ای هست که شهرداری مد نظر ما اینجاس..بشیکتاش یه محله گرون استانبول هست و هتل هم بسیار گرون..ما هم هتل گرفتیم و بعد…مارو بردن شهرداری و شهرداری گفت نه تنها این تاریخ نمیشه بلکه سه روز دیگه بیاید!! و طرف هم با اینکه توی قرارداد نوشته بودیم حتما این روز باشه زد زیر قولش و گفت همچین چیزی نمیشه و ما قول ندادیم… ما هم ۸۰۰ دلار جنس دستش داشتیم…خلاصه ما رو چندتا شهرداری برد و آخر شهرداری بنغازی که خارج از شهر بود قبول کرد…جالب اینکه روز قبلش هم ۲۷۰ دلار دیگه از ما گرفتن گفتن هزینه های اداریه…پس شد ۸۰۰+۳۰۰+۲۷۰ …بعد هم ما رفتیم و مراسم ازدواج رو انجام دادیم توی شهرداری با بدبختی و پرداخت کلی کرایه تاکسی…روز آخر هم که رفتیم باهاشون تصفیه کنیم گفتن پولی به ما برنمی گردونن و عابروی مارو جلوی شوهرم و خانواده ش بردن… گفتن اینا پول هزینه های تاکسی هستش که ما بردیمتون این ور و اون ور…تازه هر دفعه هم زنگ میزدن به ما که جایی نمی خواین ببریمتون؟؟ یعنی می خواستن یه پولی هم بیشتر بگیرن برای اینا…حتی خودشون هم خیلی چیزارو نمی دونستن و شوهر من که خارجی بود وقتی تاکسی می گرفت راننده نمی تونست سرش کلاه بذاره..ولی اینا بیشتر تاکسی ها رو خودشون حساب کردن و اخرش هم همین رو کردن بهانه که این همه تاکسی سوارشدیم!! و ما هم خبر نداشتیم که چقدر پول دادن..و بعد هم به من گفت تازه برای شاهد توی مراسم و ترجمه حرفای عاقد که یه خط هم نبود باید پول میدادی که من نگرفتم! آخرش شوهرم حدود صد دلار ازش پس گرفت…بعد هم از من می پرسیدن که چه مراحلی برای ثبت ازدواجت انجام دادی تو سفارت؟؟ یعنی اینم بلد نبودن…من مراحل بعد ازدواج ترکیه رو خودم همه رو انجام می دادم ولی مثلا یه هو میدیدم توی مسجد ظاهر میشه طرف! که بیاد و کاری که باید بلد می بود رو یاد بگیره.. و در واقع این ارزون بودن به خاطر این بود که کار رو بلد نبودن..و ما موش آزمایشگاهی شون بودیم.. کلا استانبول شهریه چون توریستیه سرتون زیاد کلاه میره ولی ادم از هموطن خودش توقع نداره…شوهرم بعدا چک کرد و دید اگه میخواستن همون کالا رو تو استانبول بخرن باید ۴۰۰ دلار بیشتر می دادن … کلا توی کشور خارجی حواستون به اینکه به کی اعتماد می کنید و پولتون باشه..من الان خوشحالم که ازدواجم ثبت شد ولی خب شوهرم بهم گفت مگه اینا هموطنت نیستن؟‌چرا اینکارو با ما کردن اینجا؟‌ که مجبور شیم انقدر پول هتل بدیم و اینجوری از ما سواستفاده کردن؟؟؟‌راستی اینم بگم بهترین کار اینکه از اول هتلی توی محله ی فاتح بگیرید که نزدیک سفارت و مسجدهست و بگردید یه شهرداری اونجا پیدا کنید. که هزینه تاکسی و اینا رو ندید. دست آخر هم با کمال پررویی به من گفتن یه سری دارو برامون ببر ایران !!!! و موقع تسویه حساب هم که شوهر من ناراحت بود که پول ما رو پس ندادن طرف برگشت به من گفت من با شوهرت حرفی ندارم!!! به هرحال ای کاش ما ایرانی ها توی مملکت غریب بیشتر هوای هم رو داشتیم و امیدوارم دیگران از این تجربیات استفاده کنن…

  • سلام
   و سپاس از شما که تجربیات خود را در اختیار دوستان قرار دادید و متاسفانه در ترکیه باید از ایرانی جماعت دور باشی نا آسیبی نبینید.وقتی آدرس (ایرانی) شرکتی و یا شخص و یا املاکی و غیره در ترکیه را نمینویسم و کسانی که مینویسند و یا تبلیغ میکنند مخالفت میکنم دوستان سوتفاهم پیدا میکنند. این نوشته شما برای دوستان مفید واقع خواهد شد (فکر میکنم)
   تبریک به شما و آرزوی خوشبختی
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام … همسر شما ایرانی بودن؟!؟! مهر آپوستیل چیه و کدوم مدارکم رو باید این مهر رو بزنم و کجاست جای اون؟!؟! گواهی تولو و تجرد باید به تایید نوتر برسه ؟!؟!؟

 45. سلام و خسته نباشید ممنون میشم اگه راهنمایی کنید من در ایران زندگی میکنم و اگر بخوام بایه مرد روسی ازدواج کنم و ایشون در المان زندگی میکنه ایا بعد از ازدواج مشکلی برام پیش می یاد برای رفت و امد به ایران؟

  • سلام
   ١-چنانکه به روش قانون ایران بخواهید ازدواج کنید مشکلی نخواهید داشت. زیرا اگر مشکلی باشد به شما اجازه ازدواج صادر نمیشود.
   ٢-چنانکه بخواهید در ترکیه به روش کشور ترکیه ازدواج کنید شما فقط از سفارت ایران برگه تجرد میگیرید و همین. و ازدواج شما فقط در سوابق ترکیه ثبت خواهد شد جای دیگری ثبت نمیشود حتی در شناسنامه شما یعنی باز مشکلی نخواهد بود.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 46. با سلام
  منً نامزدم دو تابعی هستش پدرش ایرانی و مادرش رومانی خواستم توی ترکیه سفارت ترکیه عقد کنیم نمیدونم باید چکار کنیم کسی اطلاع داره که کمکً کنه مرسی از همه دوستان

  • سلام کافیست چند تا از سوالات دوستان را میخواندید همه چیز بارها و بارها و بارها نوشته شده است. ازدواج دو خارجی در ترکیه
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 47. سلام
  البته میتوانید بطور شراکت ملک خریداری کرده و اقامت دریافت کنید.
  ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 48. با سلام خسته نباشید ، من آرایشان و همسرم از کانادا برای ازدواج به ترکیه آومدیم، همسرم گواهی تجردش رو از کانادا آورده ، می خواستم ام بدون آگه به زبان ترکی ترجمه کنیم اینجا قبول می کنه یا باید حتما از کنسولگری کانادا در ترکیه گواهی تجرد بگیره؟؟؟؟

  • سلام
   از سفارت بگیرد باصرفه تر خواهد بود ترجمه و تایید میخواد.ضمنا و خواهشا بعد از مراسم یک ۱۰ دقیقه وقت صرف کنید و مراحل را در اینجا برای دوستان بنویسید .شاید به درد یکی بخورد.منکه سالهاست مینویسم و اکثرا میپرسند و نمینویسند که شاید گرهی . مشکلی را حل کند. باور داشته باشید یک نوشته شاید حتی سرنوشت یکی را عوض کند.
   آرزوی خوشبختی برای شما
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 49. با سلام و تشکر از راهنماییهای ارزنده شما
  می خواستم بپرسم بعد از ازدواج زن مسلمان ( ایرانی ) با مرد مسیحی ( مقیم کشور نروژ) ، به صورت عقد ی که در شهر داری صورت می گیرد خانم ایرانی می تونه براحتی و بدون هیچ مشکلی برگرده ؟
  چون خانمه در یکی از ادارات دولتی کارمیکنه آیا مشکلی براش پیش نمیاد از لحاظ امنیتی ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • سلام
   ازدواج به روش ترکیه مورد قبول کشور ایران نیست و در جایی ثبت نمیشود. حتی در شناسنامه ها.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 50. با عرض سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم این عقدنامه بین المللی به زبان انگلیسی هم هست؟ واسه سفارت کانادا نیاز به ترجمه نداره؟ سوال دومم این هست که با این عقدنامه بدون ثبت در سفارت ایران همسرم می تونه ویزای ویزیتوری بگیره و به کانادا بیاد. خودم در کانادا دانشجو هستم. چون حقوق مادرم که فوت شده رو می گیرم نمی خوام تو سفارت ایران ثبت شه.

  • سلام
   غقد در ترکیه ارتباطی با سیستم ایران ندارد.لذا در شناسنامه ها ثبت نمیشود.ضمنا عقد نامه ها به چندین زبان بین المللی نوشته شده از جمله انگلیسی(فارسی ندارد).در مورد شرایط کانادا هیچ نمیدانم.اما عقد نامه در کشور کانادا نیز معتبر بوده و نشان دهنده زن و شوهری شماست.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 51. سلام خسته نباشید. من دوسال پیش با یه ایرانی مقیم سوئد ازدواج ترکی در استانبول داشتم و اما وقتی به ایران اومدم همان موقع بنا به دلائلی از هم جدا شدیم. و هیچ کدوم مدارک ازدواج را نه در سوئد و نه در ایران ثبت نکردیم. اکنون اگر من بخواهم یه ازدواج ترکی دیگه داشته باشم سیستم ترکیه نشون میده ازدواج قبلیو یا خیر. و برای طلاق اگر ثبت کنم چی باز هم سیستم نشون میده یا خیر. ممنون از لطفتون که با صبر و متانت پاسخگو هستین

  • سلام
   در تلگرام جواب شما داده شد.ولی برای آگاهی دوستان مینویسم :برای ازدواج مجدد در ترکیه باید از همسر قبلی در دادگاه طلاف بگیرید.بعد باید مدت ۳۰۰ روز از روز طلاف بگذرد تا شما عقد دوباره در ترکیه انجام دهید .ضمنا سیستم مطلقه بودن شما را نشان خواهد داد.
   ضمنا خواهشا شما که دوره عفد در ایران را تجربه کرده اید برای دوستان بنویسید تا شاید راه دوستان را آسانتر کند.
   سپاس
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 52. سلام من مطلقه ایران هستم میخوام با اقای ایرانی که مقیم آلمان هست ازدواج کنم ،این آقا شناسنامه نداره وباید از سفارت آلمان اقدام کنه ومدت سه ماه زمان میبره وما میخواهیم سریع عقد کنیم آیا میتونیم توسط پاسپورت درترکیه عقد کنیم؟ وآیا نام ایشون در شناسنامه من ذکر میشه ؟ چکار کنم که درشناسنامه خودم نامشون ثبت نشه؟

  • سلام
   شما باید از سفارت ایران برگه تجرد تهیه کنید و ایشان از سفارت آلمان یعنی پاسپورت آلمانی ایشان نیاز است. همچنین مدارک مورد نیاز اگر لازم شد باید از سفارت آلمان تهیه کند.ضمنا در شناسنامه شما چیزی ثبت نمیشود اگر هم بخواهید به این آسانی ها نیست . پس نگران این موضوع نباشید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ممنون از راهنماییتون ،پس بدون شناسنامه اقا وفقط با پاسپورت آلمانیشون میتونن منو عقد کنن؟

    • سلام
     چنانکه برگه هم نیاز باشد میتواند از سفارت آلمان تهیه نماید
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 53. سلام ممنون که وقت می گذارید و سوالات رو پاسخ می دید. من نامزدم آمریکایی الاصل هست و ما قصد داریم در استانبول عقد بین المللی کرده و بعد عقد شرعی انجام بدیم و در سفارت ثبت کنیم. وقتی با سفارت تماس گرفتم به من گفتن یکی تون باید مقیم باشید تا ما ثبت کنیم..اما من حضوری رفتم وزارت امور خارجه و اونا گفتن اگر ترکیه عقد بین المللی شما رو انجام بده و شهرداری اونجا مشکلی با ثبت ازدواج دو نفر خارجی نداشته باشد مشکلی نداره و سفارت انجام می ده ثبت رو. من هم زنگ زدم سفارت و اینارو بهشون گفتم که اونام گفتن اگه ترکیه انجام بده مشکل نداره.هر چی تو اینترنت می خونم هیچ کس رو ندیدم که اطلاع کامل راجع به ثبت ازدواج در سفارت رو بده. خود سفارت هم خیلی بد جواب میده انگار طلب کاره و دعوا داره به زور یه سوال جواب می ده. میخوام بعد ازدواج بین المللی عقد شرعی کنم و در سفارت ثبتش کنم تا برای همسرم ویزا بگیرم که بتونه بیاد ایران. ممنون می شم اگه اطلاعات جدیدی دارید به من بدید.

  • سلام
   شما چنانکه زحمت کشیده و تعدادی از دیدگاه دیگر دوستان را خوانده بودید به تمام سوالات خود جواب پیدا کرده بودید. توصیه میکنم بعد از خواندن جواب سری به دیدگاه ها بزنید که کاملا از موضوع مطلع شوید.
   برای اینکه شما بتوانید با یک خارجی ازدواج(عقد ایرانی) کنید باید در مرحله اول همسر مسلمان باشد.ضمنا تا مجوز ازدواج با یک خارجی را بخواهید بگیرید ماه ها طول میکشد تا مراحل اداری آن را طی کنید.پس از گرفتن مجوزمعرفی شما به دفتر ثبت ازدواج میتوانید به دفترخانه ثبت ازدواج مراجعه و عقد رسمی را انجام دهید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 54. سلام من در ایران حقوق بگیر هستم و قصد ازدواج در ترکیه را دارم , میخواستم بدانم ایا بعد از عقد در ترکیه ایا ثبت احوال ایران متوجه خواهد شد که حقوق من را قطع کند یا خیر ؟

  • سلام
   ازدواج در ترکیه با قوانین ترکیه در شناسنامه ایرانی قید نمیشود .لذا ازدواج شما در ترکیه مشکلی در ایران برای شما نخواهد داشت.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 55. با سلام
  من در ترکیه هستم ..و با خانمی که از ایران آمده ازدواج کردم ..حال بعد یک سال ایشون درخواست دارن مهریه برایشان تعیین کنم ..و به پلیس مراجعه کرده دال بر اینکه بنده خواهان مهریه می‌باشم…عقد ما ازدواج دائم می‌باشد…آیا در قانون ترکیه این چنین چیزی وجود دارد که به ایشان رای بدهند.در ضمن عقدمان در سفارت ایران ثبت نگردیده است و فقط در ترکیه…

  • سلام
   در قانون ترکیه چیزی به نام مهریه وجود ندارد.ولی طبق قانون ترکیه زمان طلاق (زن نیز مثل مرد حق طلاق دادن را دارد) دارایی زن و مرد بین ۲ نفر تقسیم میشود (هر چند که تمام دارایی به نام مرد باشد).شما با مراجعه به وکیل جهت مشاوره میتوانید از جزئیات با خبر شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • برادرم در ترکیه وکیل بود دقیقا پرونده های زیادی از این دست بود اگر دیر اقدام کنید بدون وکیل در دادگاه بازنده خواهید شد و مکلف به پرداخت مهریه خواهید شد

 56. سلام
  با پسری ایرانی ساکن آمریکا قصد ازدواج دارم
  تازه تراول داکیومنتش اومده فقط
  میخواد برای ویزای ترکیه یا دوبی اقدام کنه که بیاد اونجا و ازدواج کنیم و هر ۶ ماه برگرده برای تمدید…
  برای گرفتن وقت از کنسولگری ترکیه باید از سایتش اقدام کرد
  اما هنوز بعد یک هفته وقتی ندادن
  چطور میشه ویزا ترکیه رو گرفت؟آیا حتما سند به نام … لازمه؟ و اینکه این کار که ۶ ماه بمونیم ترکیه یا دوبی و ایشون مجدد برن تمدید برای اقامتشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • سلام
   کشور ترکیه برای ایرانی ها ویزا نمیخواهد.کافی است پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار داشته باشید.با این پاسپورت میتوانید مدت ۳ ماه در ترکیه اقامت کنید. در یک سال میتوانید ۲ بار به مدت ۳ ماه اقامت داشته باشید.و یا برای پریود های کوتاه مدام رفت و آمد کنید.برای آمریکائی های توریست ویزا نیاز است که میتوانند به صورت الکترونیکی و یا با مراجعه به سفارت ترکیه دریافت کنند( مدت ویزا ۹۰ روزه میباشد). ضمنا برای تمدید ویزا باید در ترکیه اقدام شود.در مورد شرایط آمریکا مبنی بر اینکه بعد از ۶ ماه برگردد به ترکیه چی میشود هیچ اطلاعی ندارم.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • بسیار ممنونم از پاسختان
    اما بخشی ناگفته مانده
    و اینکه سفارت ترکیه در سایت برای دادن وقت مدارکی رو از ایشون خواستن که سند ملک و گردش بانکی و… هست
    و بدون اسکن اینها وقت نمیدهند…
    آیا راه دیگری نیست؟

    • سلام
     فرم باید پر شده ارائه شود تا اقدام بعدی صورت بگیرد و راه دیگری ندارد.چنانکه سند ملک و ماشین دارد ارائه میدهد و اگر ندارد که مینویسد ندارم.
     ادمین تور استانبول
     ازدواج در ترکیه

     • گزینه ندارم ندارند
      بلکه به حالت pdfجایی براش هست
      که ستاره دار هم هست و باید فایلی ارسال بشه..
      فایل خالی هم گذاشتیم نپذیرفت..
      ما جهت ویزای توریستی از آمریکا اقدام کردیم آیا نوع دیگر بهتر ویزا میشناسید که چنین دردسرهایی نداشته باشد؟
      مننونم از صبر و حوصله شما

      • سلام
       ایشان که در امریکا هستند باید به سفارت ترکیه در امریکا مراجعه و موارد را پیگیری کنند. و یا به آژانسهایی که از امریکا به ترکیه بلیط میفروشند مراجعه و درخواست بلیط و ویزای ترکیه کنند .
       ادمین تور استانبول
       ازدواج در ترکیه

 57. سلام وقتتون بخیر،من میخوام با یه آقای هلندی ازدواج کنم ترجیحا در ترکیه،چون فکر کنم ایران شرط تغییر دین داره،میخوام بدونم عقدی که در ترکیه یا کشور هلند انجام میشه از لحاظ شرعی مشکلی نداره و فقط در ایران مقبول نیست؟

  • سلام
   البته در ترکیه نیز از نظر قانونی مشکل نداره ولی شرعا اکثر کسانی(متدین به اسلام) که ازدواج میکنند قبل از عقد دولتی عقد شرعی میکنند(در جایی ثبت نمیشود).
   شما که مسلمان و اعتقاد به دین اسلام دارید شرایط ازدواج در اسلام را میدانید(ازدواج با غیر مسلم قبول نیست).
   اما قبول نکردن ازدواج شما از طرف ایران ارتباطی با این موضوع(شرعی بودنش) ندارد.بلکه شرایط قانونی دولت است که ازدواج ایرانی با تابع غیر ایرانی را دولت ایران باید تایید کند.اگر تایید شد مشکل غیر مسلمان پیش میاید که باید حل شود.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 58. سلام ادمین محترم….

  من و نامزدم که اهل مکزیک هست قصد ثبت ازدواج در استانبول را داریم.
  میخواستم بدونم اگر ما از طریق شهرداری کارامونو انجام بدیم و سند بین المللی ازدواج رو بگیریم دیگه احتیاجی به ثبت ازدواج در سفارت ایران هست؟
  بدون ثبت ازدواجمون در سفارت ایران و مسلمون نشدن ایشون منع رفت و آمد به ایران برای ما نداره؟

  خیلی ممنون از محبت شما

  • سلام
   ایران ازدواج ایرانی را با خارجی در صورتی قبول دارد که از طریق خود ایران صورت گرفته باشد.دفترچه ازدواج شما در تمام کشورها حتی مکزیک معتبر است ولی در ایران برای ایرانی اعتبار ندارد ولی برای دو خارجی دیگر معتبر است.باید عقد رسمی از طریق سفارت ایران در خارج از کشور و یا در ایران توسط دفترخانه های رسمی صورت بگیرد(چنانکه در ایران اقدام کنید باید از وزارت امور خارجه مجوز ازدواج به دفترخانه ارائه کنید که خود مقوله ای دیگر است اگر از طریق سفارت ادر ترکیه انجام دهید باز مراخل طولانی دیگری دارد).
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 59. سلام ، من قراره با آقایی اهل کشور ترکیه ازدواج کنم ،با توجه به اینکه من مطلقه هستم و نامزدم تاکید دارن که خانوادشون از این موضوع بی اطلاع بمونن، میخوام بدونم داخل سند ازدواج ذکر میشه که من ازدواج دومم هست یا نه ؟

  • سلام
   البته که نه،در سند ازدواج داستان نمینویسند. حتی در ایران. در ایران در شناسنامه مشهصات همسر قید میشود. ولی در ترکیه پس از ازدواج در شناسنامه(kimlik)فقط متاهل نوشته میشود.و طرف ده بار هم ازدواج کرده باشد در شناسنامه هم دیده نمیشود.
   ازدواج در ترکیه

   • سلام ، من و نامزدم به علت شرایطی میخوایم در ترکیه ازدواج کنیم و قراره در ترکیه هم بمونیم ولی نه در استانبول ، چند سوال داشتم
    ۱٫ چقدر زمان میبره که ما از کنسولگری برگه تجرد بگیریم ؟
    ۲٫ بعد از گرفتن برگه تجرد باقی کارهای مربوط به ازدواج رو میتونیم در شهری که میخوایم بمونیم انجام بدیم و در همون جا ازدواج کنیم؟
    ممنون میشم از پاسخگوییتون

    • سلام
     برگه تجرد را میتوانید درجا با ارائه مدارک لازم از سفارت دریافت کنید.
     ضمنا میتوانید در هر کجای ترکیه اقدام به ازدواج کنید.
     ادمین تور استانبول
     ازدواج در ترکیه

     • میشه توضیح بدید بعد از گرفتن برگه تجرد چه مراحلی رو باید بگذرونیم و این مراحل چقدر زمان میبره؟

      • سلام
       توصیه میکنم دیدگاه های قبلی را مرور کنید .تمام سوالات شما جواب دارند.حتی سوالاتی که در ذهن شما نیست ولی برای بعضی از دوستان سوال بوده است.
       ادمین تور استانبول
       ازدواج در ترکیه

 60. با سلام و وقت بخیر
  من در گیر شرایط پیچیده ای هستمم من ایرانی هستم و چند وقتی است که در آمریکا زندگی میکنم و همسرم اهل ترکیه هستن البته به خاطر شرایط پناهندگی ما نتوانستیم که در ترکیه عقد رسمی داشته باشیم الان من میخواهم بعد از گرفتن گرین کارت برای ایشان اقدام کنم اما سازمان uscis از ما مدارک ازدواج رسمی را خواست آیا ما میتوانیم به صورت غیر حضوری ازدواج کنیم یا در ترکیه امکان چنین چیزی نیست؟؟؟
  با تشکر فراوان

  • سلام
   شما میتوانید با وکالت جهت اقدام و ثبت نام جهت زمان عقد وکالت بدهید ولی روز عقد باید حضور داشته باشید.
   ضمنا جهت آگاهی بیشتر چنانکه همسرتان در ترکیه است میتواند حضوری از شهرداری محل اقامت خود جویای شرایط شود.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 61. باسلام
  من مقیم آلمان هستم و میخوام با نامزدم در ترکیه ازدواج کنم.. اولین سؤال از حضورتان اینکه من باید با پاسپورت إیرانی اقدام کنم یا میتوانم با پاسپورت آلمانی وارد ترکیه شوم؟!!
  و اینکه آیا انجام آزمایشات و ثبت ازدواجمان بیشتر از یک هفته زمان میبرد؟!

  • سلام
   شما میتوانید با پاسپورت آلمانی اقدام کنید(با پاسپورت آلمانی به ترکیه بیایید و سپس اقدام کنید).مدت زمان حداقل یک هفته زمان میبرد. تا تهیه مدارک چند روز زمان نیاز دارد و سپس تاریخی که از شهرداری منطقه به شما خواهند داد نیز چند روز است.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 62. سلام.
  دختر ایرانی ۲۵ ساله هستم قصد دارم با فردی که درکشور خارجه مشغول به کار است و اقامت ندارد ازدواج کنم.مشکل ما اینه که اقا بنا به دلایلی از ورود و خروج به ایران منع شده.ایا ازدواج ما از نظر قانونی در ترکیه به مشکل میخوره یا نه؟
  از طرفی من بعد از ازدواج با ایشون از نظر ورود و خروج از ایران به مشکل میخورم یا نه؟
  و اینکه اگر بخواهم بعد از ازدواج ویزای دانشجویی بگیرم حتما باید با همسرم اقدام کنم ؟ یا میشه ویزای دانشجوی مجرد بگیرم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  با تشکر.

  • سلام
   در صورت داشتن پاسپورت معتبر و دارای تاریخ اعتبار با مراجعه به سفارت ایران و دریافت مدارک لازم (برگه مجردی…) مشکل قانونی نیست. البته چنانکه بیش از مدت ۳ ماه است که بدون اجازه اقامت در ترکیه زندگی میکند غیر قانونی بوده و باز مشکل پیش میآید (از ترکیه اخراج میکنند).
   شما میتوانید در امتحانات ورودی دانشگاه ها شرکت و پس از قبولی ثبت نام و اقامت دانشجویی بگیرید (تا مدتی که دانشجو هستید اقامت هر سال تمدید خواهد شد). این موضوع هیچ ارتباطی با همسر ندارد.اما میتوانید پس از ازدواج برای همسرتان نیز شما اقامت بگیرید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 63. سلام ببخشید من میخام با پسری ک اصالتا ایرانیه اما المان زندگی میکنه ولی هنوز اقامت نگرفته در ترکیه ازدواج کن عذر میخام دوتا سوال دارم اینکه ایا ازدواج ما در آلمان معتبره؟دوما اینکه احتیاج ب موسسه یا وکیل داریم یا خودمون میتونیم اقدام کنیم با تشکر…

  • سلام
   همسر شما پاسپورت کدام کشور را دارد باید از سفارت همان کشور برگه نجرد دریافت کند. یعنی اینکه مهم تهیه مدارک لازم است و نیاز به واسطه نیست.کشور آلمان دفترچه ازدواج ترکیه را قبول میکند. اما کسی که خودش اقامت ندارد برای شما نمیتواند اقامت بگیرد
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ممنون از پاسخگوهیتون نامزدم پنج سال المان زندگی میکنه اما سیتیزن نشده هنوز اما پاسپورت المان رو داره نمیتونه بعد از ازدواج در ترکیه اقدام کنه واسه رفتن من؟بازم تشکر میکنم

    • سلام
     چنانکه پاسپورت آلمانی داشته باشد میتواند پس از ازدواج اقدام به بردن شما به آلمان کند.بهتر است از سفارت آلمان در ایران نیز بپرسید به همین شکل که نامزد شما مدتی است در آلمان به سر میبرد و حال قصد بردن شما را دارد.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 64. سلام
  من ١٢ روز پیش استانبول بودم زمانی که به شهرداری نزدیک هتل مان رفتیم هیچ کدام از مدراک که از ایران و همینطور شوهرم که از انگلیس آورده بودن قبول نکردن و همه مدراک رو از اول از ترکیه اقدام کردیم خیلی کار سختی بود ولی بلاخره چهارشنبه توی شهرداری فاتح ازدواج کردیم من یک سوال داشتم این دفترچه قرمز ازدواج ای که به ما دادن به زبان ترکی هست و همینطور فرانسه ٢صفحه آخر مثل فهرست کلمات هست که هر کلمه ترکی که در سند ازدواج به کار برده اند به زبان های مختلف و زبان انگلیسی نوشته شده شوهرم انگلیس هستن و می خوایم برای درخواست ویزا اقدام کنیم همین سند کافیه یا باید ترجمه شود اگر بخواد ترجمه بشه ایران این سند و که قبول ندارند.

 65. سلام من دو روز پیش هم سوالاتی رو از شما پرسیدم ولی درحال حاضر سوالی دیگر برایم پیش امده که اونم اینه که من و و همسرم ایرانی هستیم و قصد ازدواج در ترکیه را داریم آیا به همراه داشتن شناسنامه ایرانی خودم برای ازدواج الزامی است؟

  • سلام
   البته الزامی است .باید از سفارت و یا کنسولگری ایران برگه تجرد بگیرید.جهت دریافت برگه تجرد ارائه شناسنامه الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 66. سلام من وهمسرم قصد ازدواج در ترکیه را داریم وملیت هر دویمان ایرانی است سن همسرم ۲۷ وسن خودم ۲۴ سال است ایا برای ازدواج اجازه پدرم الزامی است؟یا بدون اجازه اوهم میتوانم ازدواج کنم؟

  • برگه تجرد را از کجا باید تهیه کنم؟آیا در ترکیه هم میتوان برگه تجرد گرفت؟وکل هزینه ازدواج چند لیر میشه؟ازدواج در انکارا بهتر است یادر استانبول؟

   • سلام
    چنانکه قدری زحمت کشیده سوال و پاسخ های قبلی را مرور کنید به تمام سوالهایتان و حتی بیشتر خواهید رسید.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام
   ازدواج در ترکی(عقد توسط شهرداری های ترکیه) در ایران اعتبار ندارد . لذا اجازه پدر هم نیاز ندارد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 67. سلام
  نامزد من مقیم انگلستان هستن و ما می خواهیم ثبت ازدواجمون توی ترکیه انجام بشه توی مدارک ها دیدم گواهی تجرد نیاز هست من شناسنامه ام المثنی نیست چه دلیل داره که گواهی تجرد و بگیرم و اینکه ای گواهی و توی ترکیه می شه گرفت؟ممننون

  • سلام
   برگه تجرد را میتوانید از سفارت ایران در ترکیه بگیرید. این برگه ارتباطی با المثنی بودن شناسنامه ندارد. و هر دو باید این برگه را ارائه نمایید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 68. سلام آیا ازدواج یک دختر مسلمان با یک پسر بهایی دارای گیرین کارت آمریکا درترکیه بصورت بین المللی در ایران مورد مخالفت دولت قرار نمیگیرد؟ اصلا ازدواج دین و مذهبهای متفاوت در ایران مورد قبول دولت هست؟

  • سلام
   ازدواج در ترکیه ارتباطی با ایران ندارد زیرا در شناسنامه ایرانی قید نمیشود و این ازدواج در ایران مورد قبول نیست.ولی در دیگر کشورها مورد قبول است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

    • سلام
     متاسفانه باید نه بگویم.شغل من مشاوره نیست بلکه در اوقات فراغت کمکی است به دوستان. چنانکه بخواهید موضوع را مطرح کنید حتما جوابگو خواهم بود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 69. با سلام
  اگه ۲نفر ایرانی در ترکیه ازدواج بین المللی کنن کجا ثبت میشه این اطلاعات ؟ آیا این اطلاعات به ایران داده میشود ؟ آیا به این اطلاعات سفارتهای کشور اروپایی و یا امریکا دسترسی خواهند داشت؟

  • سلام
   ازدواج در ترکیه ارتباطی با ایران و یا دیگر کشورها ندارد.پس از ازدواج دفترچه ازدواج شما در کشورهای دیگر به غیر از ایران اعتبار دارد (چون شما ایرانی هستید).
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 70. سلام
  ایرانی و ساکن ایران هستم و قصد دارم با یک خانم لهستانی ازدواج کنم اگر اطلاعی دارید لطفا بهترین راه برای رسیدن به لهستان را معرفی کنید که اگر شد در لهستان ازدواج کنیم و اگر نمیشه در ترکیه .
  اگر در ترکیه نیاز به راهنمایی داشته باشم کسی هست حضوری مراحل را برایم پیگیری کند ؟

  • سلام
   در مورد لهستان هیچ نمیدانم.ولی در ترکیه میتوانید ازدواج کرده و سپس از سفارت لهستان در ترکیه در خواست ویزا و اقامت کنید.زمانی که به ترکیه بیایید در مقابل سفارت میتوانید افرادی را پیدا کنید که کار واسطه گری انجام میدهند.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 71. سلام خسته نباشین.
  ببخشید بنده افغانی هستم و مقیم سوئد و همسرم ایرانی و در ایران زندگی میکند. و ما می خوایم ازدواج کنیم و همسرم هم سوئد بیاد از اونجایی که ایران بهمون مدرک دائمی ومعتبر نمیده و نمیتونیم ازدواجمونو در سوئد ثبت کنیم و اداره مالیات سوعد هم مدرک معتبر و دائمی میخواد.سوال بنده اینه ایا این عقد نامه بین المللی شامل حال من نیز میشه؟
  چه کاراهای اداری باید در ترکیه انجام بدیم دقیقا؟

  • سلام
   شما میتوانید در ترکیه ازدواج و دفترچه ازدواج ترکیه را دریافت کنید که در سوئد نیز اعتبار دارد ولی در ایران اعتباری به عنوان ایرانی ندارد.شما چون با پاسپورت سوئد وارد ترکیه میشوید باید از سفارت سوئد برگه مجردی بگیرید .همسر شما نیز باید از سفارت ایران برگه مجردی بگیرد.باقی مدارک عکس و … در بالا نوشته شده است.ضمنا خوب است که دیدگاه های قبلی را نیز برسی کنید.سوال دیگری داشتید مطرح کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 72. با سلام،
  من با پسری آشنا شدم،که قصد ازدواج داشتیم اما پدر مادر ایشون راضی نبودن و پدر من هم راضی نشد،از اونجایی که طلاق بنده غیر مدخوله بائن هست،یعنی روی سند طلاق این رو نوشته،حتما در ایران اجازه پدر لازم هست،آیا برای عقد در ترکیه هم باید اجازه پدر باشه؟یا هر نوع سند طلاقی رو قبول دارن؟(منظور برای ثبت در شناسنامه ایرانی)آیا اجازه ی دوباره ی ازدواج از پدر ساقط نمیشه؟البته این رو میدونم که بعد از ازدواج یعنی خاندن سیقه و عمل نکاح میشه نامه به دادگاه ایران برد و عقد رسمی کرد،!آیا با ثبت ازدواج از ترکیه هم میشه این ترفند و انجام داد؟

  • سلام
   عقد ایرانی که در شناسنامه قید شود در همه سفارت های ایران در خارج از کشور همان قانونی که در ایران اجرا میشود معتبر است .یعنی رضایت ولی الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 73. سلام..من و همسرم برای عقد در استانبول ..مجبور به طلاق در ایران شدیم…مدت ۳۰۰ روز که برای خانمای مطلقه ذکر کردین شامل حال من که قرار با همین آقا دوباره ازدواج کنم هم میشه؟؟فقط ۲ ماه از طلاقم میگذره…و دیگه اینکه ترجمه سند طلاق هم برای بردن به شهرداری نیازه؟؟ و ۴قطعه عکس تو چه سایزی باشه؟

  • سلام
   عکس ۶ در ۴ و اینکه برگه مطلقه بودنتان را از سفارت بگیرید (چون در شناسنامه طلاق شما قید شده مشکلی نخواهید داشت).
   در مورد زمان ۳۰۰ روزه برای همسرانی که طلاق گرفته و سپس قصد ازدواج مجدد دارند میتوانند از قاضی دادگاه خانواده برگه اجازه گرفته و به شهرداری بدهند تا این مدت زمان ۳۰۰ روزه را منتظر نمانند. البته این برای شما که در ایران عقد کرده اید باید این برگه اجازه از دادگاه ایران گرفته شود . ترجمه و تایید سفارت و .. که زمان ۳۰۰ روز میرسد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • پس دیگه نیازی نیست که برگه مطلقه بودن رو از سفارت بگیرم؟؟ -طبق چیزی که داخل پرانتز گفتین –
    و اگر نیاز هست میتونم این برگه رو از کنسولگری ایران تو استانبول بگیرم؟؟

    • سلام
     در گرفتن برگه مطلقه مشکلی نخواهد داشت منظور نیازی به ترجمه دفترچه عقد ایرانی ندارید. ولی ۳۰۰ روز جدای این موضوع است.که آن را توضیح دادم
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 74. سلام ‘ شرایط من یه کم سخته ‘ کسی که میخوام باهاش ازدواج کنم اهل کشور اردن هست ‘ و زن و بچه داره ‘ و برای ازدواج رسمی در ایران ‘ اجازه زن اون اجباری هست ‘ الان بهم پیشنهاد میده که در کشور دیکه ازدواج رسمی کنیم ‘ که یکی از اون گزینه ها کشور ترکیه هست ‘ میخوام بدونم واقعا این ازدواج رسمی در ترکیه در همه کشورها و همچنبن در ایران اعتبار داره؟ و اینکه ایا فرزند من به طور طبیعی و قانونی بهش ارث میرسه؟
  ممنون میشم جواب رو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام
   اول اینکه ازدواج با مردی که خانواده دیگری دارد را من تایید نمیکنم (هر جند اسلام تایید میکند).
   اما جواب شما = پس از ازدواج در ترکیه دفترچه ازدواج به شما میدهند که به چندین زبان نوشته شده است از جمله عربی. اما در ایران به شناسنامه شما نوشته نمیشود.برای ثبت نام شوهر بیگانه باید مجوز های لازم گرفته شود و پس از آن عقد صورت بگیرد (که در مورد شما رضایت همسر شخص مذکور نیز نیاز است).خلاصه اینکه در شناسنامه شما ثبت نخواهد شد تا زمانی که در ایران ازدواج کنید. در اردن شرایط را نمیدانم شاید شرایط اردن نیز مثل ایران باشد.
   اما نکته مهم این است که در ترکیه نیز ازدواج شما ممکن نیست زیرا از طرفین (مرد و زن) برگه تجرد (مجرد بودن) خواسته میشود که این آقای اردنی به علت
   داشتن همسر نمیتواند این برگه تجرد را از سفارت اردن در ترکیه تهیه کند. یعنی شرایط شما به قول خودتان یه کم نه بلکه خیلی سخته.من به این سن رسیدم این خانمهایی را که راضی میشوند با مرد زن دار ارتباط برقرار کنند را درک نکردم (با عرض معذرت)
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 75. با سلام ، من میخوام با یک اقای اصالتا انگلیسی در استانبول ازدواج کنم ایا باید حتما ازدواج ما به ایرانی هم باشه برأی اینکه من ویزای انگلستان بگیرم پلیز راهنمای کنید

  • سلام
   شما با ازدواج در ترکیه دارای دفترچه بین المللی ازدواج میشوید که معتبر در تمام کشورها میباشد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 76. با سلام و تشکر فراوان از صرف وقت شما
  آیا پس از ازدواج بین المللی یک خانم ایرانی و یک شهروند اسپانیایی در ترکیه، امکان گرفتن ویزای اسپانیا برای خانم ایرانی از سفارت اسپانیا در ترکیه هست یا خیر؟ اگر هست چند روز زمان و چه مدارکی برای گرفتن ویزای اسپانیا نیاز هست؟

  • سلام لادن
   پس از ازدواج در ترکیه به شما دفترچه ازدواج بین المللی خواهند داد که ثابت میکند شما زن و شوهر هستید.کسی که اسپانیایی هست میتواند همسر خود را به اسپانیا ببرد. اما در مورد مدارک لازم و مدت زمان اخذ ویزا از سفارت اسپانیا اطلاعی ندارم.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام لادن من هم مشکل تو رو دارم … کاش بهم بگی چی کار کردی با سفارت اسپانیا در نهایت

 77. سلامخسته نباشید، ببخشید میشه جواب به ایمیلم بفرستید
  من و نامزد ترکم قرار ترکیه ازدواج کنیم اما به خاطر شرایط مالیم و اینکه ازدواج با من که مقیم ترکیه نیستم نیاز هست یک سری پروسه توسط کمپانی که کارها ترجمه و ازدواج انجام میشه پیدا کنیم، الان ایشون ترکیه نیستن کشور دیگری هستند که برای کار رفتن و گفتن اگر هزینه زیادی نبره عقد رسمی انجام میدیم،به نظر شما معمولاً ازدواج فرد ایرانی با فرد مقیم ترکیه، معمولا حول و حوش چقدر هزینه میگیرند کمپانی مراکز ثبت و کارهای ازدواج؟؟ خواهش میکنم فقط اگر اطلاع دقیق از هزینه ندارید فقط بهم بگید ممکنه در حدود چقدر پول خرج بشه، تشکر فراوان

  • سلام
   با توجه به اینکه عقد شما در شهرداری صورت میگیرد نیاز به سالن و تشریفات نیست.این حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ لیر (پول دفترچه ازدواج بین المللی داخل). بقیه آزمایشات و عکس و غیره نیز ۱۵۰ و همچنین ترجمه و غیره یعنی فوق فوق با ۵۰۰ لیر تمام کار ها حل خواهد شد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ببخشید،اکثر کمپانی ها همین حول و حوش ۵۰۰یا کمی بالاتر میگیرند؟؟ شما کمپانی در استانبول که معتبر باشه برای کارهای ثبت و ترجمه، پروسه ازدواج میدونید میشه لطف کنید بهم معرفی کنید؟؟؟؟؟ بعد ازدواج وقتی با شوهرم خواستم بیام ایران،زن و شوهر حساب میشیم یا اینجا هم مراحل دوباره باید طی کنیم؟؟؟

    • سلام
     جایی را سراغ ندارم تا به شما معرفی کنم.کار ترجمه را تمام دارالترجمه ها انجام میدهند.و برای آزمایشها باید شما خودتان باشید .فقط میماند وقت گرفتن از شهرداری منطقه اقامت شما که مستقیما میتوانید اقدام کنید.
     اما بعد از ازدواج چنانکه ازدواج فقط به روش ترکیه بوده در شناسنامه ها ثبت نمیگردد . برای ازدواج در سفارت به روش ایران برای انجام پروسه ها و ثبت در شناسنامه ها نیاز به زمان میباشد .چنانکه به ایران بیایید باید روز از نو روزی از نو .
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • وقتی ازدواج رسمی ترکیه انجام شد. منظورم resmi nikah، بعدش دیگه نیازی ندارم پاسپورتم هر سه ماه یک بار اپدیت کنم؟؟بعد از ازدواج رسمی چه مرحله ای باید انجام بدم که اقامتم پیش شوهرم نیاز به پرداخت مالی برای اپدیت پاسپورت نباشه؟؟؟ هزینه دکتر رفتن چه موقع برای من مثل بقیه افراد ترکیه ارزان تر حساب میشه؟؟

      • سلام
       بعد از ازدواج با فرد تابع ترکیه باید جهت گرفتن اقامت مراجعه کنید.پس از گرفتن اقامت نیازی به خروج از ترکیه نیست و هر سال تمدید اقامت میکنید و از طرفی دیگر در صورت پایان مدت اعتبار پاسپورت جهت تمدید به سفارت ایران با در دست داشتن اقامت مراجعه و پاسپورت خود را تمدید کنید .پس از چند سال در صورت نداشتن موانع به شما نیز اقامت دائم خواهند داد.اما در مورد دکتر باید شما و یا همسر شما بیمه باشد تا از امکانات و خدمات آن استفاده کنید.
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 78. با عرض سلام و تشکر از اطلاغات خوبتون.
  من قضد ازدواج با یک خانم کلمبیایی دارم که هیچ کدوم ساکن ترکیه نیستیم. دو تا سوال داشتم اگر بخواهم ازدواج رو در کنسولگری ایران در استانبول ثبت کنم به ازدواج محلی نیاز هست؟ دوم اینکه ظاهرا به غیر از مدارکی که ذکر کردید برای ازدواج محلی، شهرداری یک برگ اقامت هم میخواهد. اگر کسی در هتل اقامت نداشته باشد چطور می تواند این برگه رو تهیه کند؟

  • سلام
   ازدواج در کنسولگری جهت ثبت در شناسنامه و ارائه شناسنامه برای همسر نیاز به زمان حداقل ۶ ماه و بیشتر دارد (طی مراحل قانونی).اما در مورد برگه اقامت در خانه ای که مهمان هستید صاحب خانه باید از مختار محله این برگه را برای شما بگیرد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 79. با عرض سلام
  من میخاهم با یک خاستگار ترک در آلانیا ازدواج کنم . با توجه به نداشتن قانون مهریه برای ترکها چگونه می توانم برای اطمینان از آینده ام چیزی را جایگزین مهریه کنم به طوریکه آنها هم فکر بدی در مورد من نکنند ؟ قانون نصف اموال در زمان جدایی به چه صورت می باشد ؟ آیا آنها میتوانند در این مورد فریبکاری انجام دهند؟ پاسپورت ترک را چه مدت پس از ثبت ازدواج به من می دهند؟ لطفا در این مورد من را راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام رویا
   نصف اموال قانون است .فرق ندارد آقا یا خانم در زمان جدایی طبق قانون باید اموال خود را نصف کنند.اما هم میدانیم کسی که فریبکار باشد چاره ای جز دوری از او نیست.برای مثال میتواند قبل از اینکه قصد خود را اجرا کند اموال خود را به نام نزدیکان خود کرده سپس اقدام به جدایی کند.شما میتوانید بگویید برای رضای خاطر شما خانه ای به نام شما کند (خانه ای دارد و یا خریداری کند).بخصوص اینکه شما از گذشته حواستگار نمیتوانید اطلاع کاملی داشته باشید و به گفته های خود او و اطرافیانش بسنده میکنید.
   در مورد پاسپورت ۲ الی ۵ سال زمان نیاز است و بعضی مواقع حتی تا آخر عمر.اما تجربه من در ازدواج با یک ترک زیاد عجله نکن میگوید. زیرا نیاز به شناخت بیشتری دارید هر چند که شناخت انسانها نا ممکن است. ولی شاید در طی زمان اتفاقات رخ دهد که اگر فریبکار باشند چیزهایی احساس کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 80. سلام دختری ١٩ ساله هستم میخواستم با پسری ایرانی داری پاسپورت کشور اتریش در ترکیه ازدواج کنم اما ثبت در شناسنامه نشود و فقط برگه ازدواج را جهت گرفتن ویزا ازدواج به سفارت بدهم ایا این کار شدنی است؟ اجازه پدر لازم است؟ لطفا توضیح دهید

  • سلام
   برای ازدواج به روش ترک سن ۱۸ به بالا کافی بوده و نیاز به اجازه کسی نیست.ضمنا درشناسنامه شما درج نمیکنند.و سند ازدواج بین المللی برای شما صادر میکنند که برای ارائه به سفارت ها معتبر است.
   ادمین تور اسنتانبول ازدواج در ترکیه

 81. ضمن تشکر از شما خواهش میکنم به سوالات زیر پاسخ فرمائید.

  ۱- برای عقد در دفتر شما از ابتدای پروسه تا آخرین مرحله که عقد نامه و ترجمه عقد نامه انجام شده باشد چه مدت زمان لازم است؟
  منظورم اینه که ما چه مدت میبایست در استانبول حضور داشته باشیم تا تمامی کارها انجام شود؟

  ۲- عروس و داماد و والدین هر دو در استانبول حضور خواهند داشت. به غیر از پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه ( تمامی اعضای خانواده) مدرک دیگری نیاز است؟

  ۳- داماد در خارج از ایران ولی عروس در ایران حضور دارند. آیا عروس میتواند بدون حضور داماد برای کارهای آزمایش در همین ایران مراجعه کند؟ یا اینکه هر دو میبایست کارهای آزمایش خون وغیره را همان استانبول انجام دهند؟

  ۴- اگر قرار باشد کارهای آزمایش خون و غیره ( همانطور که بالا عرض کردم کلیه کارها…) در استانبول از صفر تاصد انجام شود چه مدت اقامت در استانبول لازم است؟

  ۵- هدف وقصد ما صرفاً انجام عقد محضری و عقد نامه رسمی وترجمه آن برای اقامت عروس در کشور محل اقامت داماد میباشد.

  لطفاً هزینه های جاری و هزینه های دفتر شما را به تفکیک اعلام فرمائید. ( کل هزینه با جزئیات.. مانند همان پرداخت ۹ یورو در بانک ایش الی آخر….)

  ۶- آیا کارهای شهرداری، سفارت ایران وترجمه به عهده شما است؟

  ۷- احتمالاً مجموع نفرات وحضار بین ۱۵ الی ۲۵ نفر میباشد. آیا میتوان محلی برای صرف شام، شیرینی و ارکستر در نظر گرفت؟
  اگر جواب مثبت است لطفاً هزینه آن به تفکیک و با در نظر گرفتن مراسم نرمال ومعمولی در مکان نسبتاً خوب چقدر میشود؟ قیمت در محل و کیفیت پایین تر چقدر؟

  ۸- ثبت ازدواج در ایران، ورایزنی توسط دفتر شما انجام میشود؟

  ۹- عقد نامه به زبان فارسی است ؟ ترجمه عقد نامه به انگلیسی آیا اولاً لازم وضروری است ( برای اقامت در خارج ایران) و آیا این ترجمه توسط دفتر شما انجام میشود؟

  ۱۰- بعنوان سوال آخر همان سوال تکراری را میپرسمزم؟
  مدت زمان لازم از ابتدا تا انتها برای حضور در ترکیه، برنامه ریزی و گرفتن مرخصی و الی آخر…
  باتشکر از راهنمایی شما
  با اطلاعاتی که از سوی شما ارائه میشود تصمیم گیری بهتر انجام میشود.
  ارادتمند.

  • سلام جمشید
   برای ازدواج در ترکیه شما میتوانید تمام مدارک را در ترکیه تهیه کنید بهترین هم همین است.مدارک لازم نوشته شده کافی است مطالعه کنید.کارهای آزمایش باید در ترکیه صورت بگیرد . مراجعه برای درخواست کار های ازدواج نیاز به هر ۲ نفر است.مدرک (دفترچه ازدواج) ارائه شده توسط مقامات ترکیه بین المللی بوده و به چندین زبان دنیا نوشته شده است . نیاز به ترجمه ندارد.مدت زمان برای کارها بستگی به زمان داده شده از طرف شهرداری دارد(بین ۷ الی ۱۵ روز).ضمنا مراسم ثبت در شناسنامه (ازدواج ایرانی) توسط سفارت ایران صورت میگیرد.ارتباطی با ازدواج ترک ندارد.ازدواج ایرانی خود مرحله ای دیگر است.
   ضمنا کاری توسط ما صورت نمیگیرد و ازدواج ترک در شهرداری ها و ازدواج ایرانی توسط معمم ایرانی انجام خواهد گرفت. یعنی کار واسطه گری انجام نمیدهیم .هدف راهنمایی شما عزیزان است.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 82. با سلام و خسته نباشید من یک خانم ۳۱ ساله هستم مقیم دانمارک‌ و نامزدم گرین کارت آمریکا دارد و در آمریکا زندگی‌ می‌کند ولی‌ هیچکدام هنوز سیتیزن نیستیم. به همین علت نه من می‌تونم بروم نه اون میتونه فعلا بیاد! و دیدار و ازدواج در کشور ترکیه برایمان راحت تر است. اما مساله اینجاست که ما برگه تجرّد از کشور محل اقامت داریم نه از ایران و امکان رفتن به سفارت ایران برایمان سخت است . ما فقط می‌خواهیم ازدواجمان را ثبت کنیم و مهّم نیست که حتما در شناسنامه ایرانی‌ ثبت شه چون احتیاجی‌ به آن نیست. به نظر شما با این تفاسیر راهی‌ برایمان وجود دارد؟ با تشکر

  • سلام
   برگ تجرد باید از کشور و یا سفارت کشوری گرفته شود که با گذرنامه آن کشور وارد ترکیه میشوید.یعنی چنانکه پاسپورت دانمارک را دارید برگه تجرد را از دانمارک (البته در دانمارک باید به تایید سفارت ترکیه نیز برسانید) و یا از سفارت دانمارک در ترکیه باید بگیرید.چنانکه با گذرنامه ایرانی به ترکیه وارد شوید شما باید از ایران و یا از سفارت ایران در ترکیه برگه تجرد را بگیرید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • متشکرم از وقتی‌ که گذاشتید و جوابی‌ که دادید. بنده تراول دوکومنت دارم با اون هم می‌شه؟ اجازه نامه پدر هم لازم هست یا نه؟ مرسی‌

    • سلام
     برای ازدواج ترکی نیازی نیست (سن ۱۸ به بالا کافی است).
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 83. سلام من با یه آقای ترک دوست هستم و قصد ازدواج داریم ولی میگه ترکیه عقدی در کار نیست میشه منو راهنمایی کنید . اگه تو ایران عقد کنیم شرایط به چه صور میشه . اگه عقد کنیم بریم ترکیه آیا مشکلی برام پیش نمیاد یعنی عقد نامه ای هست وتعهدی به من داره . با تشکر

  • سلام فاطمه
   منظور شما از عقد همان عقد شرعی است که در ترکیه هم هست و کسانی که به دین شان اعتقاد دارند قبل و یا پس از عقد رسمی (دولتی که در ترکیه توسط شهرداری ها صورت میگیرد).نزد ملا های دینی رفته عقد دینی نیز جاری میکنند.اما منظور شما عقد رسمی در ترکیه هست که اغلب دوستان که میخواهند در خارج زندگی کنند در ترکیه مراسم رسمی ازدواج (بین المللی)را در ترکیه انجام میدهند که برسد به ازدواج ترک و ایرانی . در صورت ازدواج شما با مرد ترک به شما طی مراحل قانونی تابعیت ترک نیز میدهند.شاید این آقای ترک قصد ازدواج با شما را ندارد و بهانه جور میکند.شما خواستید به سفارت و یا کنسولگری های ترکیه مراجعه کنید تا بدانید موضوع از چه قرار است. البته گفتم موقع ازدواج رسمی در ترکیه عقد دینی خوانده نمیشود.ولی این دلیل بر این نیست که شما نتوانید در ترکیه ازدواج کنید.برای عقد خارجی با تابع ایرانی در ایران نیز سرایطی هست که باید مراحل طی شود. میتوانید از دفترخانه های و یا وزارت ثبت احوال بخش خارجی ها بپرسید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 84. سلام.وقت بخیر. ایا واسه ازدواج بین المللی در ترکیه برای کسی که تا الان ازدواج نکرده اجازه پدر لازمه؟؟ خانم ایرانی مقیم ایران و اقا ایرانی و دارای پاسپورت نروژ هستند. و خانم نمیخاد ازدواجش رو در ایران ثبت کنه. فقط ازدواج بین المللی در ترکیه. ممنوون

  • سلام عسل
   برای ازدواجی که ایرانی نباشد و یه سبک ترک باشد نیاز به اجازه پدر نیست.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 85. سلام.من حدود یکساله با یه اقای ترک رابطه دارم اولش فقط دوستی بود اما کم کم رابطمون جدی شد.میخواستم بدونم اگه بخوایم کنیم با توجه با اینکه ایشون تو ارتش هستند مشکلی براشون پیش نمیاد؟چون من ایرانیم؟

  • سلام شما چرا جواب منو ندادید من چند روزه منتظرم پرسیده بودم من حدود یکساله با یه اقای ترک رابطه دارم .میخواستم بدونم اگه بخوایم ازدواج کنیم با توجه با اینکه ایشون تو ارتش هستند مشکلی براشون پیش نمیاد؟چون من ایرانیم؟من در یک بیمارستان کار میکنم اما تابعیت ندارم

   • سلام
    اول اینکه سوال شما قبلا درج نشده است که من جواب بنویسم یعنی بدهکار نیستم. دوم اینکه جواب این سوال را که این آقای ترک بهتر از هر کس دیگر میداند. ایشان اگر میدانستند که چنین مشکلی است و دانسته با شما ارتباط برقرار کرده است یعنی قصد ازدواج نداشته است.ولی من تا آنجایی که با خبر هستم هستند از نیروها که با زنان خارجی ازدواج کرده اند. و اگر این آقا هنور جواب این سوال را نمیداند از مسئولین خود بپرسد.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 86. سلام
  من چند روز پیش ازتون درمورد ازدواج در کنسول ترکیه در ایران پرسیدم ،
  باید بگم طی این چند روز متوجه شدم که با شخصی که ایرانی نباشه نمیشه در کنسول ترکیه در ایران ازدواج کرد ، چون عقد رسمی و شرعی به حساب نمیاد
  از طرفی برای طرف مقابل هم جرم محسوب میشه ،،
  چون به شخصه میخواستم با نامزدم در ایران عقد کنیم ولی متاسفانه نمیشه ، مگر اینکه پروانه زناشویی از وزارت کشور گرفته که پروسه بسیار طولانی داره ..
  خواستم درمیان بگذارم شاید برای دوستان مفید واقع بشه

 87. سلام شاهین هستم قصد ازدواج با دختری در استانبول را دارم و میخام در به صورت داعم زندگی کنم و قصد بازگشت هم ندارم

 88. سلام من ۲۶ساله هستم و به علت مخالفت خانواده میخوام با پسری که ایرانی هست وچندماهه در ترکیه اقامت داره ازدواج کنم ولی میگن باید حتما اجازه پدر باشه میشه لطفا راهنماییم کنید باید چیکار کنیم؟ممنون میشم اگه جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام ناهید
   کسی در ترکیه بیش از ۳ ماه نمیتواند بماند .مگر اینکه اقامت بگیرد.دوم اینکه ازدواج ایرانی البته نیاز به رضایت پدر دارد.ضمنا به شما توصیه میکنم در زندگی از راهی نروید که پس از گذشتن از آن راه پل های پشت سر مانده خراب میشوند. همه میدانند پدر و مادر ها همیشه بهترین ها را برای فرزندان خود میخواهند .چنانکه تصمیم شما منطقی است سعی کنید خانواده خودتان را راضی کنید(هر چند نیاز به زمان باشد).اگر منطق در کار خود نمی بینید از کار خود منصرف شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • سلام ممنون از پاسخ شما ولی پدر من۱۵سال پیش ازدواج کرد و۱۵ساله اصلا ندیدمش حتی خبر ندارم کجاس ولی خانواده پسره مخالفن ودلیلشون هم ازدواج مجدد پدر من هست

    • سلام ناهید
     این موضوع مشکل آقا پسره که باید خانواده خودش را قانع کند (اگر واقعا دوستار شماست).
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 89. سلام من میخوام برا ادامه تحصیل برم اتریش. بعد میخوام با یه اقا در ایران ازدواج کنم.ایا میشه در ترکیه اینکارو انجام بدم.چون هر دو خانواده مخالفن. که بتونم با خودم ببرمشون.ممنون.

  • سلام سیما
   شما نوشته اید با به آقا در ایران میخواهید ازدواج کنید یا اینکه با آفای ایرانی در ترکیه میخواهید ازدواج کنید.چنانکه دومی باشد این بدین معنی است که ۲ ایرانی میخواهید در ترکیه ازدواج کنید اگر سوال این است بلی ۲ ایرانی میتواند در ترکیه ازدواج کند.شما باید از سفارت و یا کنسولگری ایران در ترکیه برگه تجرد که یکی از مدارک خواسته شده توسط شهرداری های ترکیه است بگیرید و دیگر مدارک را پس از آماده کردن (آزمایشات و عکس و برگه اقامت از هتلی که اقامت خواهید کرد و …) به مامور شهرداری منطقه هتل تحویل و در روز داده شده مراسم برگزار خواهد شد. اما چون شما اقامت اتریش ندارید نمیتوانید همسرتان را با خود ببرید.اول شما مشکل اقامت خودتان را در اتریش حل کنید سپس به فکر باقی کارها باشید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 90. سلام
  من یه سوال داشتم آیا سفارت ترکیه در ایران اجازه میده برای ازدواج ؟
  با توجه به اینکه من ایرانی هستم ولی دوستم ترک هستن)
  چون خانواده من در ایران هستن میخواستیم اینجا عقد کنیم ولی به قوانین اونها در سفارت
  آیا این امکانش هست؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید لطفا

  • سلام مریم
   البته میشود. نامزد ترک شما چنانکه در ایران است ایشان . اگر نه شما به سفارت و یا کنسولگری های ترکیه مراجعه و مدارکی که میخواهند جویا شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 91. سلام من الان در ترکیه ام,واگر بایک دختر ترک ازدواجکنم میتوانم مقیم ترکیه بشوم

  • سلام سعید
   ازدواج با دختر ترک به شما حق گرفتن اقامت را میدهد نه مقیم شدن را. برای مقیم شدن و یا به عبارتی تابع شدن نیاز به زمان و تحقیق است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 92. میشه لطفا بگید برای ازدواج در سفارت ترکیه در ایران چه مدارکی لازم است؟

  سپاسگزارم برای راهنمایی

  • سلام سحر
   قانون ترکیه که در ایران عوض نمیشود.یعنی همان شرایط و مدارکی که در ترکیه میخواهند را باید بخواهند.
   ولی شما که در ایران زندگی میکنید و برای ازدواج به سفارت ترکیه مراجعه خواهید کرد بهتر است به سفارت و یا کنسولگیری های ترکیه در ایران مراجعه کنید و شرایط را از آنها نیز بپرسید.اما مواردی از خود ترکیه بود خبر دهید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 93. سلام میشه لطفا راهنماییم کنید

  من در ایران زندگی میکنم، میخوام با پسری که ترک هستن در ایران ازدواج کنم ،

  آیا میتونم در سفارت ترکیه در تهران ازدواج کنم؟؟ برای ازدواج در سفارت ترکیه در تهران آیا به اجازه پدر نیاز

  دارم؟؟

  • سلام
   شما میتوانید از طریق سفارت ترکیه در ایران ازدواج کنید و نیازی به رضایت پدر نیست.ولی در شناسنامه شما قید نمیشود .شما بهتر است جزئیات را از سفارت و یا کنسولگری های ترکیه در ایران جویا شوید تا به موارد آن واقف شوید.ضمنا رضایت پدر و مادر نباشد عذاب وجدان بعدا تا آخر عمر گریبانگیرت خواهد بود.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 94. سوال من مربوط به ازدواج یک دختر ایرانی ساکن ایران و یک مرد ایرانی ساکن آلمان است که نشنالیته ی آلمانی دارد. نام و نام خانوادگی این آقا در پاسپورت ایرانی و آلمانی شان متفاوت است. یعنی نام خود را تغییر دادند در آلمان. حالا می خوام بدونم اگه بخوان در ترکیه با هم ازدواج کنن ، آیا پس از ازدواج محلی در شهرداری ترکیه ، برای ازدواج ایرانی و شرعی در سفارت ایران در ترکیه باید شناسنامه ی ایرانی خودشون رو ارائه بدن؟ اگر نیاز به شناسنامه ایرانی داشته باشد، از آنجا که نامشان در دو گذرنامه متفاوته، مانع ازدواج میشه؟ با توجه به محدودیت زمانی ایشان لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  • سلام
   شهرداری ترکیه شما را به عنوان یک ایرانی و یک آلمانی (طبق پاسپورت موجود شما)قبول کرده و دفترچه عقد را صادر خواهد کرد.البته فردی که پاسپورت آلمانی دارد باید از سفارت آلمان و فردی که پاسپورت ایرانی دارد از سفارت ایران باید برگه تجرد تهیه کند.اما ازدواج ایرانی( شرعی) توسط معمم ایرانی سفارت ایران انجام خواهد گرفت که چنانکه هر دو به عنوان ۲ ایرانی ازدواج میکنند باید مدارک شناسایی ایرانی داشته باشند.که شناسنامه ایرانی و شماره کارت ملی الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 95. سلام و مرسی اولا به ادمین عزیز و دوما به همه دوستانی که تجربیاتشونو به ااشتراک گذاشتن
  خواهر بنده (ایرانی مقیم ایران) قصد ازدواج با یک آمریکایی (آمریکایی الاصل مقیم آمریکا) قصد ازدواج دارند. و این کار بنا به پیشنهاد دوستان قرار هست در ترکیه (آنکارا یا استانبول) صورت گیرد.
  من هر سه صفحه نظرات را خواندم.نظرات دوستان و پاسخ های ادمین عزیز بسیار بسیار کمک کرد که بنده یک دید کلی پیدا کنم و به علاوه توضیح مراحل توسط آقای میلاد و آقا یا خانم p.h و خانم maryam خیلی مفید واقع شد منتها توضیح دقیقی که انجام مرحله به مرحله با جزئیات کافی این پروسه ها را بیان کرده باشد طوری که دچار سردرگمی نشوم پیدا نکردم. من سوالاتم را مطرح می کنم و امیدوارم پاسخ کافی بگیرم اگر پاسخی داده نشد با توجه به این که وقت کافی ندارم به احتمال زیاد با واسطه مجبورم این کارو انجام بدم که به دو تا شرکت رسیدم یکی globalkadro.com و یکی bazargans.com که واقعا نمی دونم کدوم مطمئن تر هستند! انشالا پس از ثبت ازدواج مفصلا تمام مراحل را اینجا توضیح خواهم داد تا کمکی به بقیه باشد و از پرداخت چنین هزینه های اضافی معاف گردند… و اما اول توضیح مسئله و بعد سوالات:
  موضوع: ازدواج آقای آمریکایی (آمریکایی الاصل مقیم آمریکا) با خانم ایرانی (ایرانی الاصل مقیم ایران)
  ۱- خانم چه مدارک و اسنادی (عکس و غیره) لازم دارد با خود به ترکیه بیاورد؟
  ۲- آقا چه مدارک و اسنادی (عکس و غیره) لازم دارد با خود به ترکیه بیاورد؟
  ۳- پیش از سفر آیا وقت یا نوبت خاصی باید بگیرند یا همه چیز در ترکیه آغاز می شود؟
  ۴- در چه منطقه ای بهتر است هتل بگیریم و کدام شهرداری ها زودتر نوبت می دهند (لطفا با ذکر نام)
  ۵- پروسه ازدواج چند روز طول می کشد؟ (شامل ۱- ازدواج بین المللی یا همان ترکی،۲- ثبت ایرانی و ۳- درج در شناسنامه خانم جهت سهولت ورود آقا به ایران پس از ازدواج—نکته مرتبط: افراد آمریکایی الاصل تنها با دعوتنامه از طرف آژانسهای مسافرتی و یا به همراه تور مسافرتی می توانند به ایران سفر کنند و در مدت اقامتشان فقط در هتل می توانند ساکن شوند، لذا برای ورود ایشان به منزل شخصی لازم است ازدواج در شناسنامه ثبت شود)
  ۶- اگر مترجم ترک-زبان لازم است، چگونه یک مترجم پیدا کنیم؟ (با توجه به تجربه قبلی من که در آنکارا اغلب افراد انگلیسی نمی دانند)
  ۷- امکانات و هزینه های رفت و آمد (تاکسی و …) چگونه است؟
  ۸- به ترتیب از آغاز تا انتها به کدام مراکز باید مراجعه کرد؟ (کدام مرکز چه مدارکی را لازم دارد، کدام مدرک را از کجا به کجا ببریم و …) شامل این موارد:
  ۱-۸- تهیه برگ تجرد آقا و خانم هر کدام از کجا؟ کجا باید تایید شود؟ هزینه ها؟
  ۲-۸- آزمایش خون و عکس قفسه سینه در کجا سریع تر و کجا ارزان تر است؟
  ۳-۸- فرم های شهرداری برای انجام عقد بچه مدارکی لازم دارند و درکجا باید تایید شوند؟ (دفاتر ثبت اسناد=noter؟)
  ۴-۸- تعیین وقت عقد چگونه انجام می شود و چه مدارکی لازم دارد؟
  ۵-۸- ثبت ازدواج در سفارت چگونه انجام می شود و چه مدت زمان می برد؟ شرایط انجام این کار در دفتر رایزنی فرهنگی سفارت و ثبت عقد دینی چگونه است؟ (آیا لازم است یا خیر، از جمله گواهی تشرف به دین مبین اسلام برای آقا لازم است یا خیر؟)
  ۶-۸- ثبت در شناسنامه چه قدر زمان می برد و چه چیزهایی لازم دارد؟ (گویا زمان بر هست)
  (: می دونم که خیلی سوال هست و بعضا سوالهای ظاهرا پیش پا افتاده ولی برای یک نفر بی تجربه دونستن تمام این ها لازم هست… قول می دم اگر ادمین عزیز لطف کنند و به همین شکل پاسخ بدهند بسیار بسیار مفید خواهد بود و گره گشا… در ضمن لطفا نظرتون راجع به این دو تا شرکت واسطه گر هم بفرمایید… ممنونم

  • سلام
   دوست عزیز در اصل تمام جواب سوالات شما قبلا اما در هم در متن و جواب و سوالها هست.ولی باز تکرار میکنم
   مدارک لازم شناسنامه – پاسپورت – برگه تجرد (از سفارت کشور تابعه شخص) – برگه اقامت از هتلی که در آن مقیم خواهید بود .مراجعه به شهرداری منطقه ای که هتل شما در آن واقع شده است.مامور شهرداری آزمایشهای لازم را از شما خواهد خواست که میتوانید هم در مراکز بهداشت و درمان دولتی و یا شخصی انجام دهید. مدت زمان داده شده برای عقد بستگی به مامور شهرداری دارد.
   عقد دینی باید توسط عاقد سفارت انجام گیرد و طی آن برگه عقد به شما داده خواهد شد.اما برای ثبت در شناسنامه حداقل حداقل به ۶ ماه نیاز است.
   در مورد اینکه کجا ارزان است و آن یکی چقدر گران و یا اینکه در کدام منطقه زود و ارزان امکان پذیر است باید معذرت خواهی کنم که این را باید دوستانی شما را راهنمایی کنند که جدیدا این مراحل را در ترکیه انجام داده اند. برای جواب مسلمان شدن داماد میتوانید در ایران از عاقد ها بپرسید.
   موفق باشید
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ممنون از پاسخ سریع شما… آیا در مورد ۶ ماه زمان ثبت در شناسنامه اطمینان دارید؟!! آخه من تا دو هفته شنیده بودم این کار انجام میشه! این که خیلی بده اگه حقیقت داشته باشه… و در ضمن نظرتون درمورد کارگزارها را نگفته بودین؟ اگه لطف کنید اگه شما در ترکیه هستید راهنمایی کنید کدوم یکی از این کارگزارها معتمدتر هستن؟
    با تشکر فراوان

    • سلام
     در مورد واسطه گر ها من نظری نداشتم بنویسم.زیرا شناخت ندارم.کلا مراحل ازدواج در ترکیه زیاد پیچیده نیست که نتوانند انجام دهند .
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • در ضمن یک جا در جواب خانم مینو در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۳ گفتین که درج نام آقا در شناسنامه خانم ۶ ماه زمان می برد در حالیکه من شنیده بودم این مدت حدود ۲ هفته است، کدام صحیح است؟ آیا می توانم از طریق دیگری با شما در تماس باشم تا از شما کمک بگیرم؟ شما در آنکارا هستید یا استانبول؟

    • سلام
     شاید بیش از ۶ ماه هم طول بکشد .از هر کجا که شنیده اید ۲ هفته طول میکشد باید از همان جا جواب را پیگیری کنید.من بیش از این در این مورد اطلاع ندارم.من غیر سایت زمان برای دوستان ندارم.اگر سوال داشتید و در سایت مطرح کنید در صورت آگاهی در حد توان سعی در پاسخ گویی خواهم بود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • اگر ما شناسنامه را تحویل دهیم و برگردیم ایران… بعد از انجام کارها امکان ارسال آن وجود دارد؟ و آیا با همان ثبت دفتری آقا (آمریکایی) برای ورود به ایران مشکلی نخواهد داشت؟ با همان مدارک ازدواج می توان از او برای ورود به ایران دعوت کرد؟
      خیلی ممنون به خاطر پاسخ ها

      • سلام
       اینها سوالاتی است که باید از سفارت ایران بپرسید و یا از وزارت خارجه در ایران .تا موضوع را از منبع جواب گرفته باشید که بعدا دچار مشکل نشوید.
       من در این مورد اطلاعاتی دارم ولی شاید شما را به اشتباه راهنمایی کنم.چنانکه دوستانی هست که این مراحل را در زمان نزدیک طی کرده اند لطفا بنویسند تا مورد استفاده شما و دیگر دوستان واقع گردد. خیلی از دوستان هستند که مراحل را طی میکنند و نوشته ای که حتما برای افرادی که بعدا میخواهند این مراحل را طی کنند خیلی مهم است زمان کوتاهی برای نوشتن موضوع نمیگذارند .و من نیز از این هموطنان گلایه دارم
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 96. سلام من قصد ازدواج با یک ترک را دارم . من چگونه میتوانم با یک ترک ازدواج کنم . ایا در ترکیه سایت همسریابی خاصی را سراغ دارید تا از ان طریق بتوانم با یک دختر ترک ازدواج کنم . لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام
   شما میتوانید با سرچ evlilik siteleri به سایت های همسریابی برسید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام
   متاسفانه برای غیر سایت زمان ندارم. اگر مقدور است سولات خودتان را در سایت مطرح کنید تا در حد توان جوابگو شوم و شاید برای دیگر دوستان نیز مفید باشد.
   متشکرم
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 97. سلام.
  من در اروپا زندگی می کنم و با خانمی آشنا شدم در ایران زندگی می کند. می خواهیم در استانبول عقد کنیم .
  لطفا ما را راهنمایی کنید که کجا اینکار را انجام دهیم. ما هر دو ایرانی استیم.
  با تشکر
  رضا

    • سلام
     راه دوم ازدواج به روش ترکیه است که در دیدگاه به اندازه کافی سوال جواب است که میتوانید مطالعه کنید.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 98. شما به راحتی می توانید در ایران با مراجعه به یک دفتر ازدواج، مجددا صیغه عقد خوانده و عقدنامه دریافت نمایید.

  • من همسرم.ایران نیست
   اما اون برگه ای که در مسجد استانبول عقد شرعی کردم رو دترم
   امکان گرفتن عقدنامه ازون طریق هست؟
   ممنون از جوابتون

   • چنانکه همسر شما شناسنامه ایرانی ندارد باید اول شناسنامه ایرانی دریافت کند سپس با مراجعه به دفاتر ازدواج عقد رسمی کنید.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ببخشید شما که در مسجد عقد کردین مدارک لازم برای عقد در مسجد رو میگید ؟ عقد ثبت میشه؟ یا نه فقط یه برگه میدن ؟ اجازه پدر لازم هست؟

 99. با سلام،یه سوال داشتم از کسانیکه ترکیه عقد کردن،میخواستم بدونم بعد از ثبت ازدواج در سفارت ایران بهشون چیزی مثل عقدنامه میدن یا خیر؟من دو ماهه پیش عقد کردم و جدای از رفتار بد کارکنای سفارت و گیر دادن مدارک من و فرستادنش بعد از دو ماه با کلی دوندگی از طریق وزارت امور خارجه الان که مدارک رو فرستادن فقط شناسنامه ای هستش که اسم همسر توش وارد شده نه عقدنامه ای و نه چیزی.خواستم ببینم واسه اونام همین بوده یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید

 100. سلام
  با تشکر از سایت خوبتون.من دیدگاه سایر دوستان رو خوندم خیلی بهم کمک کرد فقط یک مشکل دارم که اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.نامزدم انگلستان زندگی میکند ولی پاسپورت بریتیش ندارد و به جای اون تراول داکیومنت داره ، نمیدونم چه جوری میشه برای ایشون گواهی تجرد بگیریم؟ چون شنیدم کنسولگری انگلیس در استانبول برای افرادی که تراول داکیومنت دارن گواهی تجرد نمیدهد .
  همچنین اگر بفرمایید گواهی تجردی سایر کنسولگریها مانند کنسولگری ایران به زبان ترکی هست یا نه ممنون می شوم.

 101. سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون من تقریبا تمام دیدگاهها رو خوندم من قراره با یک ایرانی که نمیتونه وارد ایران بشه ازدواج کنم در ترکیه در ماه آینده. ایشون شهروند سوئد هستند آیا برای ایشان مشکلی پیش نمیاد چون شناسنامه ایرانی هم ندارند آیا به عنوان سوئدی میتونند مراحل ازدواج رو انجام بدن؟ وآیا ما میتونیم ازدواجمون رو ثبت کنیم؟
  ببخشید من چند ماه پیش سوال کردم از شما پاسخی دریافت نکردم لطفا در صورت امکان جواب بدهید ممنونم.

  • سلام
   شما میتوانید با نامزدتان که پاسپورت سوئدی دارد در ترکیه ازدواج کرده و دفترچه بین المللی عقد از کشور ترکیه دریافت کنید.با این دفترچه میتوانید ویزای سوئد دریافت کنید (بعنوان همسر شهروند سوئدی).ولی برای ثبت ازدواج در شناسنامه (ازدواجی که ایران قبول دارد) زمان لازم است(ماه ها) که باید مراحل قانونی را طی کند و در صورت تایید از سوی کشور ترکیه ازدواج ایرانی صورت خواهد گرفت.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • سفارت سوئد تو ترکیه گواهی تجرد نمیده. باید پرسن بویس رو از خود سوئد بگیرین.

 102. سلام
  با تشکر از اطلاعات مفیدتون
  خواستم بپرسم وقت گرفتن از شهرداری های استانبول برا ازدواج به چه صورت هست ؟؟

  • سلام
   با مدارک مورد نیاز به بخش ازدواج مراجعه و پس از تکمیل فرم و برگه ها برای شما زمان خواهند داد.
   ادمین تور استانبول اردواج در ترکیه

 103. سلام
  سپاس از نگارش تجارت و نظراتتون و تشکر از ادمین گرامی بخاطر حسن توجهشون و پاسخ دقیقتون به سوالات مخاطبین.
  دوستان من دارم میرم آنکارا واسه ازدواج و نیاز به مترجم ترکی-فارسی تو این شهر دارم. ممنون میشم اگه کسی رو میشناسین لینک کنین به من!
  ممنون

 104. با سلام خیلی ممنون که کمک می کنید
  دو تا سوال داشتم
  ۱- اگر ازدواج بصورت غیابی در ایران قبلا ثبت شده باشه و سند ازدواج صادر شده باشه و قصد داشته باشیم بصورت حضوری در ترکیه ( استانبول ) دوباره ثبت بین المللی کنیم مراحل کار به چه صورتی می شه
  همسرم تراول از کشور اروپایی دارن و پاس ایرانی ندارند
  اگر کمک کنین خیلی ممنون می شم
  ۲- من شنیدم که ازدواج غیابی برای انجام مراحل قانونی گرفتن ویزا یک امتیاز منفی ممکنه حساب بشه از طرف سفارت. این دسته ؟

  • سلام
   برای ازدواج در ترکیه برگه تجرد لازم است.از آنجایی که شما دیگر متاهل هستید برگه تجرد نمیتوانید دریافت کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 105. سلام من هفته ی آینده. واسه عقدم باید ب ترکیه برم.کسی میدونه چه جوری میشه یه مترجم پیدا کنم که ترکی و فارسی بتونه صحبت کنه؟

  • با سلام من محمد هستم و اگر نیاز به مترجم دارین من در خدمتتون هستم.البته ایران هستم.ایمیل بنده جهت ارتباط m.orouj@yahoo لطفا مشخصات وشماره تلفنتون رو ایمیل کنید

 106. با سلام
  ضمن تشکر از سایت خوبتون عرضی داشتم
  بنده رکورددار ملی کشور هستم و تصمیم دارم جهت ثبت رکوردهایم به ترکیه مهاجرت کنم. بدون تردید می تونم سالانه یک رکورد در کتاب رکوردهای گینس برای این کشور به ثبت برسونم. راهنمایی بفرمایید که حمایت این کشور از ورزشکاران حرفه ای به چه صورت هست و چطور یا کجا باید پیگیر بود؟
  متشکرم

  • سلام مهدی
   شما با فدراسیون ورزش ترکیه ارتباط برقرار کنید. و یا با شماره تلفن ۲۱۲۲۸۵۶۶۸۸(۰۰۹۰) به نام محمد آتار Mehmet Atar تماس و یا به ایمیل kural@itu.edu.tr به زبان ترکی و یا انگلیسی بنویسید. این شخص در این مورد مشاوره میدهد. البته با کلیک رکورد های گینس به سایت نامبرده هدایت خواهید شد.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر بنویسید.
   موفق باشید
   ادمین تور استانبول

 107. سلام من میخوان بدونم الان تو یه محله متوسط ترکیه اجاره یه سوییت حداقل چقدر هست ماهانه و ودیعه چطور هست با حداقل حقوق ترکیه میشه جایی رو اجاره کرد من ناخنکار هستم و میخوام برایه کار بیام ترکیه برایه شروع حدود ۲۰ هزار لیر دارم به نظر شما میشه با این پول یه سوییت کوچیک اما جایه امن گرفت و درامدم اونجا چطور خواهد بود

  • سلام
   اجاره سوئیت در محله متوسط ۸۰۰ لیر به بالاست. البته از ۴۵۰ لیر شروع میشود که زیاد مناسب نشتن نیستند.برای مثال طبقه زیرزمین و رطوبی. البته باید بدانید استانبول با جمعیت تقریبا ۲۰ میلیونی محله های بیشماری دارد. بهتر دیدم آدرس سایتی که به شما در این مورد کمک شایانی میکند به آدرس ایمیلت فرستادم . باز سوالی داشتید میتوانید از همین جا مطرح نمایید.
   اما در مورد پول پیش معمولا اندازه ۲ ماه کرایه پیش میگیرند.
   ادمین تور استانبول

 108. سلام . ممنون از سایت خئب و اطلاعات مفیدتون:
  راستش من تقریبا تمامی کامنت ها رو خوندم و از محبت دوستانی که تجربه به اشتراگ گذاشتن استفده کردم. فقط سوالی که داشتم راجع به هزینه های کلی روند گرفتن “گواهی ازدواج ” هست. من طبق کامنت یکی از دوستان تا حدودی قیمت رو محاسبه کردم اما راجع به مرحله آخر که ثبت در شهرداری هست نمیدونم هزینه ای داره یا خیر.
  با توجه به تجربه شما و سایر دوستان چقدر پیشنهاد می کنید که از کمک افرادی که با گرفتن مبلغی کارها رو انجام می دهند استفاده کنیم؟
  و به عنوان سوال آخر با توجه به اینکه من شناسنامه المثنی دارم و باید گواهی تجرد از ایران بگیرم ، سایر کارها رو در ایران انجام بدهم( منظورم ترجمه و تائید در سفارت ترکیه است)؟ خود سفارت ایران در ترکیه پیشنهاد داد که گواهی تجرد و اذن پدر رو از ایران با خودم همراه داشته باشم و بقیه مراحل رو انجا به انجام برسونم.
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • سلام
   شما با ۱۰۰ لیر میتوانید مسئله را حل کنید. مواظب کار چاق کن ها(واسطه ها) باشید . پاسپورت و مدارک شناسائی خودتان را به آنها ندهید و همراه آنها باشید. ضمنا از دوستانی مثل شما انتظار داریم پس از ازدواج در فرصت مناسب مراحل و مشکلات را بنویسید تا دیگر دوستان از این تجربیات استفاده کنند.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین تور استانبول

   • ممنون، یعنی فقط ۱۰۰ لیر؟ این نسبت به مبلغی که اون افراد درخواست میکنن خیلی کمتره. بله من بعد از اتمام مراحل حتما حتما تمام تجربیات در اختیار بقیه میزارم. من فقط از این نظر روی کمک این افراد واسطه فکر کردم که تضمین می کنند این پروسه رو در زمان کوتاهتری به انجام می رسونن. در حد ۲ روز برای گرفتن “گواهی ازدوج”.

    • دروغه خودت انجام بدی هم دو سه روز طول میکشه
     فقط وقت شهرداری رو چه طور رزرو کردین/؟؟؟

 109. سلام
  نامزد من ایرانی نیست و تبعه ی کانادا هستش و ایران اومد متأسفانه به دلیل عدم وجود کنسول کانادا اینجا جواب درستی به ما ندادن که عقد کنیم و کلی بین وزارت امور خارجه و وزارت کشور پاسمون دادند و نتیجه هم نگرفتیم و گفتن پروسه خیلی زمانبر هست از طرف دیگه هم برای انجام ملاقاتها و تحقیقات خونوادگی حدود دو سالمون تلف شده بیشتر ازین نمیخوایم صبر کنیم ولی طبق گفته ی دوستان ترکیه بهترین گزینه هستش میخواستم ببینم اونجا بعد از عقد به ما عقدنامه داده میشه و در ایران ارزشی داره و رسمی هست؟ و اینکه شرایط ضمن عقد مثل مهریه یا حق تحصیل رو میشه آورد یا خیر؟چون برای خونوادم خیلی مهمه
  ممنون میشم جواب بدین

  • سلام سانا
   البته پروسه ازدواج با یک خارجی در ایران زمان بر است. حداقل ۶ ماه زمان نیاز است. شما میتوانید در ایران اقدامات لازم را بکنید و این پروسه طی شود.در این میان میتوانید در ترکیه نیز ازدواج کنید که در ایران اعتبارش باز پس از انجام تشریفات لازم خواهد بود.در مورد شرایط عقدنامه شما میتوانید در دفتر خانه های رسمی ثبت (NOTER) در ترکیه تعهدنامه از نامزدتان بگیرید. در غیر مهریه در عقدنامه ترکیه نوشته نمیشود.عفدنامه ای که به شما پس از مراسم عقد در ترکیه داده خواهد شد بین المللی است و شما میتوانید با نشان دادن آن به سفارت کانادا ویزایتان را دریافت کنید.
   ادمین تور استانبول

   • ممنون از پاسخ شما
    یعنی به غیر از مهریه شرایط ضمن عقد مانند حق تحصیل یا مسکن رو باید در دفترخانه به صورت تعهدنامه ثبت کنم؟و آیا اون تعهدنامه در کشوری مثل کانادا اعتبار و ضمانت اجرا دارد یا خیر؟
    پیشاپیش ممنونم

    • سلام سانا
     البته شما میتوانید این تعهد نامه را به ترجمه و به تائید سفارت کانادا در ترکیه برسانید. اما سوال من با تجربه خوب و بد برای شما این است با کسی که به او اطمینان ندارید و به خاطر او ترک وطن میکنید آیا فکر کرده اید که چنانکه این قول قرار ها انجام نگیرد وضع شما چی خواهد بود تازه شما با قانون او را مجبور به تعهدات خود کنید نتیجه این زندگی چه میشود؟ خوشبخت خواهید شد؟ نظر مرا بپرسید با مراجعه به تجربیات گذشته میگویم نه و نشستن سپس به گذشته برباد رفته فکر کردن سالهای گذشته را به شما باز نمیگرداند
     آرزوی خوشبختی
     ادمین تور استانبول

     • ممنونم نصیحت شماررو برادرانه قبول دارم
      حقیقت این آقا توسط یک دوست خونوادگی معرفی شده و تحقیقات و ملاقات خونوادگی دوسال طول کشیده
      درست میفرمایید اما من به دخترخانوم ها توصیه میکنم که حتی برای ازدواج با مرد ایرانی شرایط ضمن عقد رو داشته باشن چون هرچیزی امکانپذیر ه
      ممنون از سایت مفیدتون و صبر و حوصله ای که شما برلی پاسخ دادن خرج میکنید

 110. با سلام
  من ۴ سال هست در المان زندگی میکنم و میخواهم با یک دختر ایرانی ازدواج کنم و به سفارت ایران رفتم برای وکالت دادن و سفارت ایران درخواست من رو رد کرده میخواستم کمکم کنید سوالی که دارم من میتونم به ترکیه بیام و با اون خانوم دیدار داشته باشم و ازدواج رسمی کنم و مدارکی که گفته شده برای کسانی که اقامت المان دارن یکی هست و سوال بعدی اینه که برای ما که واسه گردش اونجا میایم اجازه ازدواج رو به ما میدن مثلا مدارکی که میخواد من باید در ترکیه به سفارت المان برم یا ایران خواهش میکنم در این مورد اگر اطلاعی دارین برایم توضیح بدین با تشکر.
  مهرداد

  • سلام مهرداد
   شما چنانکه با پاسپورت ایرانی به ترکیه بیائید با شما مثل یک ایرانی رفتار خواهد شد . یعنی شما باید مدارک لازم را از سفارت ایران تهیه و ابراز نمائید(برگه تجرد و غیره).اما چنانکه شما پاسپورت آلمانی داشته باشید و با پاسپورت آلمانی به ترکیه بیائید با شما مثل یک آلمانی رفتار خواهد شد(مدارک لازم را باید از سفارت آلمان تهیه و ابراز نمائید).ضمنا در فانون ترکیه توریست ها نیز میتوانند در ترکیه ازدواج کنند(برگه اقامت را از هتل خواهید گرفت).البته دقت کنید در هتلی که اقامت خواهید کرد باید به شهرداری همان منطفه مراجعه و درخواست ازدواج خودتان را بدهید.چنانکه سوال دیگری داشتید بنویسید
   آرزوی خوشبختی
   ادمین تور استانبول

 111. سلام، من ساکن ایران هستم و میخوام با مرد ترک در ترکیه ازدواج کنم،برگه تولد و برگه تجرد رو باید از کجا بگیرم و بعد از ترجمه شون باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   مدارک لازم را میتوانید از سفارت ایران واقع در آنکارا و یا از کنسولگری ایران در استانبول تهیه نمائیدو نیازی نیست از ایران تهیه کنید. شناسنامه و کارت ملی همراه داشته باشید.
   ادمین تور استانبول

 112. با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون من تقریبا تمام دیدگاهها رو خوندم من قراره با یک ایرانی که نمیتونه وارد ایران بشه ازدواج کنم اگر لطف کنید ایمیلتون رو به من بدهید تا بهتر توضیح بدم و از اطلاعات شما استفاده کنم با تشر

 113. سلام….اگه طرف یا طرفین قاچاقی وارد ترکیه شده باشن و تقاضای پناهندگی داده باشن چی؟شرایط ازدواجشون چی میشه؟

  • سلام سعید
   افرادی که غیر قانونی وارد کشور شوند بی هویت هستند تا اگر پناهندگی دادند و برای این افراد هویت صادر شد میتوانند با ابراز هویت اقدام کنند که البته مدت زمان طولانی باید سرگردان باشند.
   ادمین تور استانبول

 114. باسلام و خسته نباشید
  من ایرانی هستم و شوهرم تبعه افغان ولی ساکن آلمان ایشون آمدن ایران ولی ازدواج مارا ثبت نکردن چون ایران ازدواج ایرانی و افغانی را ثبت نمیکنه و مراحل ازدواج ما خیلی طولانی میشه بنابراین تصمیم براین گرفتیم که ازدواجمونا در ترکیه ثبت بکنیم اگر امکان داره مارا راهنمایی کنید.
  باتشکر

  • سلام
   مدارک لازم نوشته شده است . ضمنا شما میتوانید با مطالعه سوال جواب دوستان که قبلا در همین صفحه و نوشته های قبلی ثبت شده و از تجربیات بعضی از دوستان که زحمت کشیده نوشته اند به معلومات کافی خواهید رسید. اما چنانکه خارج از سوالات دوستان سوالی داشتید بنویسید تا جوابگو باشیم.
   ادمین اور استانبول

 115. با سلام، من امروز عقد کردم، الانم ترکیه هستم، مراحل ازدواجش ساده تر از اون چیزی بود که فکر می کردیم، فقط یه نکته اینکه، گواهی تجرد از ایران نبرید. چون پول الکی خرج کردن هست من پانصد هزار تومان خرج کردم واسه گواهی تجرد ولی اپنجا قبول نکردن، شهرداری انکارا گواهی تجرد سفارت ایران را قبول می کنه (به زبان ترکی) کلا هفتاد لیر هزینه گواهی تجرد به همراه مهر وزارت امور خارجه ترکیه شد.بیمارستانی که شهرداری معرفی کرد هیچ پولی نگرفت. و همون موقع گواهی سلامت را به ما داد.سوالی بود بپرسید جواب می دم.

  • سلام سحر
   با آرزوی خوشبختی و تشکر از شما.ضمنا چنانکه مراحل و شاید مشکلات کار را بنویسید تا دوستان بهره مند شوند خیلی خوب خواهد شد.
   ادمین تور استانبول

   • با سلام، یه پیشنهاد که می تونم بدم اینه که دنبال یه شهرداری خلوت بگردید چون ما خودمون از شهرداری کالج شروع کردیم، ولی ده روزه نوبت داد، که ما وقت نداشتیم، ناچارا رفتیم شهرداری نزدیک اولوس و همون روز عقدمون کردن،ادمهای خوبی بودن، اگه سوالی داشتین می تونید به من ایمیل بزنید، فقط یک نکته مهم اینه که حتما باید یک نفر که به زبان ترکی مسلطه همراهتان باشه. ما از یک دانشجوی ایرانی کمک گرفتیم. روزانه مبلغی بهش می دادیم و کلا همه جور کمکمون کرد. اگه سوالی داشتی به من ایمیل بزنید sahars57@yaho.com

  • سلام و سپاس
   یعنی ترجمه (شناسنامه، پاسپورت و گواهی تجرد)ی که در ایران به تایید سفارت ترکیه در تهران برسه رو قبول نکردن؟

  • سلام من بایک مردایرانی که انگلیس هستن قراره استانبول عقدکنیم ایشون نمیتونن بیان ایران برای عقدآیاما میتونیم دراستانبول عقدایرانی داشته باشیم یابایدعقدترکی انجام دهیم.

   • سلام
    از طریق سفارت ایران میتوانید اقدام کنید (در صورتی که مرد ایرانی مشکل با سفارت ایران نداشته باشد). ولی در عقد ترک مشکل نخواهید داشت.
    ادمین ازدواج در ترکیه
    لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 116. با سلام از پیج خوبتون، اگه امکان داره لطفا آدرس آزمایشگاه خون که در انکارا هست و مبارزه با تالاسمیه و قیمت مناسب داره را به من بدهید،و آیا قبل از آزمایش باید از جای خاصی برگه بگیریم، یا اینکه بریم و بگیم، اومدبم

 117. با عرض سلام .
  من قصد ازدواج با یک مرد آلمانی را دارم . آیا این کار در ترکیه قابل انجام شدن هست ؟
  آیا پس از ازدواج به من اجازه رفتن به آلمان به همراه ایشان داده میشود ؟
  با تشکر

  • سلام
   ازدواج در ترکیه امکان پذیر است . اما مراحل بعدی مربوط میشود به کشور آلمان و سفارت آلمان در ترکیه و چون همسر فرد آلمانی تبار میشوید باید به شما اجازه اقامت در ترکیه را بدهند.
   ادمین تور استانبول

 118. با سلام
  من و خانواده در کانادا زندگى میکنیم، دختر من قصد ازدواج با پسر عمه خود را دارد، اقاى داماد در ایران زندگى میکند و قرار بر اینه که این ازدواج در کشور ترکیه انجام بشه و بعدا اقاى داماد به کانادا بیان. چند سوال دارم لطفا راهنمایى بفرمایید
  ایا حتما باید ازدواج ترکیه اى انجام شود یا کافى خواهد بود که در سفارت ایران انجام شود،راهنمایى بفرمایید از نظر گرفتن هتل یا خانه اجارهاى ، کدام شهر هزینه کم ترى دارد و مجموعا چند روز براى این کار لازم است، اگر شخص خاصى در ترکیه میتواند کمک کند اى میل من یا ایشان را بدهید. با تشکر محمود، مونترال کانادا

  • سلام
   ازدواج در ترکیه کوتاهترین راه این است. آنکارا از نظر داشتن امکانات اداری زیاد همیشه توصیه من بوده است. زمان از یک هفته تا ۳ هفته لازم است.یعنی بیشتر بستکی به زرنگی شما هم دارد.اشخاص زیادی هستند که کار واسطه گری انجام میدهند. ولی ما کار واسطه گری انجام نمیدهیم. برای آشنائی به مراحل تجربیات یکی از دوستان(با تشکر از میلاد) که در روزهای قبل توشته است راددر زیر حتما بخوانید.
   ادمین تور استانبول

   ازدواج ۲ ایرانی در ترکیه :
   ۱) رفتن به کنسولگری ایران و درخواست گواهی تجرد و تولد. (من نمیدونستمو فقط تجرد خواستم،اما خودشون تولد رو هم انجام داده بودن که واسه عقد لازمه)
   مدارک مورد نیاز برای هر نفر :
   • ۱ قطعه عکس ۳*۴ زمینه سفید (برای خانوما با حجاب اسلامی)
   • کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و صفحه اول پاسپورت ( مهم نیست شناسنامه و کارت ملی قدیمی باشه).همه کپی ها رو روز تحویل بهتون برمیگردونن.
   • پر کردن دو فرم درخواست گواهی و ترجمه
   • ۹ یورو واسه گواهی،۶ یورو واسه ترجمه در بانک زیارت که دقیقا روبروی کنسولگریه پرداخت کنید.برای ۲ نفر جمعا میشه ۳۰ یورو.
   نکات : واسه دوشیزگان رضایت محضری پدر یا قیم قانونی لازمه.واسه خانومای بیوه یا مطلقه،اصل گواهی فوت همسر یا اصل طلاق نامه اسلامی.
   خانوما با حجاب برن تو کنسولگری.اونجا اصلا راجع به دینتون سؤالی نمیکنن.نگران نباشید.
   ۱ روزه یا نهایتا ۲ روزه گواهی رو میدن.
   کنسولگری روزای شنبه و یکشنبه تعطیله.بقیه تعطیلاتشونو تو خود سایتش ببینید : http://istanbul.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=62&pageid=9870
   آدرسش هم که تو سایته.نزدیک توپگاپی و ایاصوفیه هستش که میتونید روز تحویل مدارک برید به دیدنشون.
   ۲) همون روز که کارتون تو کنسولگری تموم شد،برید دارالترجمه(ceviri)
   پاسپورت ها رو بدین واسه ترجمه.پاسپورتی ۲۰ لیر.نیم ساعته تحویل میدن.
   ۳)ترجمه پاسپورت ها رو باید واسه تأیید به دفتر اسناد رسمی(noter) ببرید.
   ۹۳ لیر هزینه تأیید هردو پاورت میشه.۱۰ دقیقه ای تحویل میدن.
   ۴)آزمایشات پزشکی شامل خون و عکس از قفسه سینه میشه.حتما تو بیمارستان دولتی انجام بدین.چون هم ارزون تره،هم اگه برید به مرکز یا بیمارستان خصوصی،نتیجش باز باید به تأییدبیمارستان دولتی برسه . من به بیمارستان(hastane) اطفال در منطقه شیشلی رفتم.پاسپورتا همراهتون باشه.روز گرفتن جواب هم،نفری یه عکس با خودتون ببرید.
   ۹۶ لیر ویزیت دکتر برای هر دو نفر.۴۸۰ لیر آزمایشات و رادیولوژی برای هر دو نفرتون.جواب رو ۱ یا ۲ روزه میدن.اگه گفتن ۱ هفته طول میکشه،آه و ناله کنید که مسافرین و وقت ندارین.
   ۴)گواهی تجرد و تولد دیگه تو استانداری(vali) که انتهای خیابون کنسولگریه تأیید نمیشه.کار رو سپردن به فرمانداری(kaymakamlik).فرقی نداره کدوم فرمانداری برید.اما راحت ترینش تو خیابون استقلال هستش.هیچ پولی واسه تأیید نمیگیرن.تو ۱۰ دقیقه انجام میشه.
   ۵)اول ببینید تو شهرداری کدوم منطقه میخواید عقد کنید.چون باید برگه اقامت از هتل بگیرید و هتلتون باید تو محدوده همون شهرداری باشه.وگرنه قبول ندارن.مثلا اگه اطراف میدون تقسیم هتل گرفتین،فقط تو دایره نکاح شهرداری منطقه بیوقلو عقدتون میکنن!تو برگه اقامت،ورود و خروج و مدت اقامت ذکر بشه!
   وقتی همه اینا آماده شد،برید شهرداری وقت بگیرین.نمیدونم کی وقت میدن.چون من پارتی داشتمو ۲۰۰$ دادم،درجا عقدمون کردن.عقدنامه رو هم دادن و هزینه دیگه ای بابت عقدنامه و … ندادم.۱ ساعت طول کشید.خود اون دو نفر کارمند شاهدمون شدن.مترجم هم نخواستن واسه عقد.
   ۶) مدارکی که روز عقد باید همراهتون باشه :
   • ۵ قطعه عکس ۴*۶ زمینه سفید(پاسپورتی)
   • ترجمه پاسپورت های تأیید شده توسط noter
   • گواهی تجرد و تولد تأیید شده توسط kaymakamlik
   • برگه اقامت از هتل واقع شده در محدوده شهرداری مورد نظر
   • گواهی سلامت پزشکی تأیید شده توسط بیمارستان دولتی
   توجه : به همراه عقدنامه یه برگه میدن که خلاصه عقدنامه هستش.حتما همونجا بدین به انگلیسی ترجمه کنن و به تأیید امور خارجه ترکیه برسونید.چون اگه عقد اسلامی نکرده باشید و اسمتون تو شناسنامه هم نباشه،تو ایران ترجمه رسمی نمیکننش.
   در ضمن با این عقدنامه تو ایران بهتون هتل نمیدن!
   از ایران هیچ مدرک ترجمه شده یا گواهی تجرد و تولد نبرید که دوباره کاریه!
   ما ۱ اسفند عقد کردیم و اینا جدیدترین اخباره.
   موفق باشید

   • درود بر شما . من و همسرم البته هنوز ازدواج نکردیم در یکی از شهرهای ترکیه ساکن هستیم . جهت ازدواج اقدام کردیم و گواهی های لازم را دریافت کردیم اما پس از مراجعه به سفارت ایران از ما رضایت پدر دختر را خواسته که پدر دختر رضایت نمیدهد حال با توجه به نداشتن رضایت پدر دختر چگونه ما میتوانیم ازدواج نمایی سن هر دوی ما هم بالای ۲۶ می باشد
    اگر جوابی دارید لطفا با شماره ۰۵۰۷۱۸۳۵۴۰۱ تماس بگیرید
    سپاس

 119. سلام قصد ازدواج با مرد ترک استانبول را دارم. برای سفر به ترکیه چه بلیطی باید تهیه کنم و چه باید بگویم؟ آیا طرف مقابل باید بره به کنسولگری اعلام کند یا نه؟

  • سلام
   برای سفر به ترکیه یا با اتوبوس و یا با هواپیما باید سفر کرد.یعنی یا بلیط اتوبوس و یا بلیط هواپیما باید گرفت.شما باید پاسپورت شناسنامه و کارت ملی به همراه داشته باشید. ضمنا رضایت پدر نیز شرط است. ایشان نیز بهتر است به یکی از کنسولگری و یا سفارت ایران رفته شرایط را برای هر دو نفرتان جویا شود.ضمنا به شما توصیه میشود چشم بسته به فردی که از نزدیک نمیشناسید اطمینان نکنید. زیرا تعداد زیادی افراد هستند که از این طریق فقط قصد سوء استفاده دارند و به عاقبت بدی در کشوری که نمیدانید چطور بیائید گرفتار میشوید. بهتر است ایشان به ایران بیایند و شما مراسم را در اینجا انجام دهید.
   ادمین تور استانبول

   • ممنون از راهنمایی
    من می دونم که از چه روش هایی می شه سفر کرد. شما متوجه منظور بنده نشدید یا من بد بیان کردم. منظورم بلیط توریستی بود یا معمولی. ممنون که هشدار می دین دوست عزیزم:). طرف مقابل من آشناست( پسر شریک عمو) من فقط نمی دونم بلیط معمولی بهتره یا توریست. آیا من که برای اولین بار به ترکیه سفر میکنم مشکلی هست که گیر بدهند چرا با تور نیستی و از این حرفها؟:)

    • سلام
     با توجه به اینکه که عمویتان با یک ترک شریک است بهتر است از عمویتان بپرسید و یا شریک عمویتان که بهتر راهنمائی خواهند کرد.
     موفق باشید
     ادمین تور استانبول

 120. سلام _ میخوام با دختر خاله ام هل اتریش ازدواج کنم _ مدارک بالا رو نگاه کردم ولی کلا سفارت ایران در ترکیه برم یا در خود ایران برای برگه ی تجردنامه ؟؟؟
  بعدش چند وقت این کار طول میکشه که بتونه برا من ویزا بفرسته ؟چند وقت کار عقد کردن تو ترکیه طول میکشه ؟
  و آخرین سؤال کجا باید برم تو ترکیه این کارو انجام بدم ؟؟؟

  • سلام رسول
   پاسپورت شناسنامه کارت ملی همراه داشته باشید باقی را در سفارت حل میکنید.باید به شهرداری محل اقامت (هتل در کدام منطقه است) مراجعه و پس از ارائه مدارک زمان خواهند داد(البته با خواهش احتمال جلو انداختن زمان باشد). زمان بستگی به شهرداری منطقه دارد.اما برای گرفتن ویزا اول باید دعوت نامه به دستتان برسد سپس سفارت مربوطه برای شما وقت ملاقات خواهد داد.یعنی زمان بستگی به روال کار شما دارد. چند روز را نمیشود گفت. برای انجام این کار آنکارا را برای همه دوستان توصیه میکنم.
   ادمین تور استانبول

 121. با عرض سلام
  من پسر ایرانی هستم می خواستم بدونم اگه بخوام با ی زن خارجی اهل ایتالیا در ترکیه ازدواج کنم باید کدام یک از شهر ترکیه رفت برای انجام ازواج بعد مدارکی که باید با خودم از ایران ببرم چی هست و خانم خارجی چه مدارکی نیاز دارد که از کشور خودش بیارد و اینکه از کجا باید شروع کنم اصلاً امکان دارد ازدواجمون صورت گیرد ممنون میشم اگه راهنمایی و کمکم کنید ممنون میشم.منتظرتون هستم با سپاس

  • سلام سینا
   لیست مدارک که در بالا قید شده برای شما پاسپورت و شناسنامه کافی است بقیه را میتوانید از سفارت ایران بگیرید.اما خانم ایتالیائی نیز باید از سفارت ایتالیا در ترکیه مدارک لازم را بگیرد.تازه شهر مهم نیست در تمام شهرهای ترکیه میتوانید ازدواج کنید ولی چون سفارتخانه ها در آنکارا و کنسولگری ها در استانبول شما بهتر است آنکارا را در نظر بگیرید که به امکانات دسترسی داشته باشید.
   ادمین تور استانبول

   • با سلامی دوباره
    ممنون از پاسختون وراهنماییتون خیلی کمکم کردید مرسی:
    فقط یه سوال دیگه داشتم ازتون ممنون میشم کمکم کنید.سوالم اینکه مرد ایرانی مثل خودم که اقامت ترکیه و دیگر کشورارو نداره امکان ازدواج با خانم خارجی مقیم ایتالیا در کشور ترکیه را دارد یا خیر؟بدلیل مشکلات زمانی که در ایران داریم و پروسه ازدواج در ایران به طول می انجامد و مشکلات رفتن به ایتالیا رو باز داریم (سخت ویزا دادن و نداشتن اقامت و … )امکان ازدواج برای ما در ترکیه هست؟ منتظر جوابتون هستم با تشکر

    • سلام
     البته که این ازدواج برای افرادی مثل شما ایده آل است. از شهرداری یکی از مدارکی که از شما میخواهند برگه اقامت است که باید از هتلی که در آن مقیم هستید باید بگیرید. باز یادآوری شود که هتلی که میخواهید در آن اقامت کنید باید در منطقه همان شهرداری باشد که میخواهید مراجعه کنید و یا بر عکس.
     موفق باشید
     ادمین تور استانبول

     • با سلام
      مرسی از وقتی که برام گذاشتین از لطفتون خیلی ممنون قربان.پس کارمون برای ازدواج در ترکیه با همون اقامت ۱ هفته الی ۲ هفته از هتل انجام میشه دیگه؟ جناب موسسه شما در ایران است یا ترکیه؟
      محبت میکنید در صورت امکان شماره تماسی از خودتون بم بدید؟
      با تشکر

      • سلام سینا
       چنانکه قدری برای دوستان کار مفیدی انجام دهیم خوشحال میشویم. موسسه ای در کار نیست و ما نیز کار واسطه گری انجام نمیدهیم. چنانکه راهنمائی از ما برآید منتظر سوال شما هستیم. ضمنا تقریبا جواب ها برای دوستان در عرض همان روز داده میشود. موفق باشید
       ادمین تور استانبول

   • با سلام. ممنون از مطالب مفیدتون ،من دختر ایرانی مسلمان هستم، میخواهم با اقای سیتیزن امریکا که مسیحی هستن ازدواج کنم.حکم این ازدواج در ایران چیست؟ایا ثبت میشود؟ و ایا برای گرفتن ویزای امریکا لازم است در ایران ثبت شود؟ و اینکه پدر بنده فوت شدن و من ٢٢سال سن دارم،تکلیف اجازه پدر چه میشود؟ باتشکر

    • سلام
     اگر پدر نباشد جد پدری اجازه میدهد. چنانکه جد پدری نباشد مشکلی نیست ولی فوت نامه اجباری است.اگر کسی در ترکیه ازدواج کند برای ویزا گرفتن کافی است. ولی این ازدواج در شناسنامه شما درج نمیشود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • ممنون از پاسختون 🙏🏼 اگر در استانبول ازدواج کنم مشکلی پیش نمیاد برام که لازم باشه بخوام تا انکارا برای حل کردنش برم؟ با توجه به اینکه استانبول اشنا و مترجم هم دارم.

      • سلام
       نیازی نیست به آنکارا بروید.ضمنا میتوانید به تفکیک از مترجم آشنا در استانبول کمک بگیرید.
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 122. سلام،خسته نباشید،من قراره با یه اقای اتریشی در ترکیه ازدواج کنم،ولی اصلا از روند و مراحل کار و مدارکی که لازمه اگاهی ندارم،ممنون میشم واسم توضیح بدید چیکار باید بکنیم

  • سلام مریم
   مدارک لازم قید شده و برای اطلاع بیشتر از روند کار میتوانید دیدگاه های دیگر دوستان را که بیش از ۱۹۰ دیدگاه است مطالعه نمائید. زیرا مشکلات دوستان اغلب مثل هم هست.پس از مطالعه باز سوال مختص داشتید بنویسید تا جواب گو شویم
   ادمین تور استانبول

 123. مرسى از راهنماییتون
  یک سوال دیگه اینکه کسى که ایرانى هست ولى پاسپورت اتریشى داره باید کدوم سفارت برگه تجرد بگیره؟؟

  • سلام
   کسی که پاسپورت اتریشی دارد و با آن وارد ترکیه میشود اتریشی به حساب میآید و باید از سفارت اتریش برگه بگیرد.
   ادمین تور استانبول

 124. با سلامی دوباره
  ممنون از پاسختون وراهنماییتون :
  ببخشید برگه ی تجرد در کانادا رو از کجا باید گرفت اخه به خانمم توضیح میدم درست متوجه نمیشه میگه اصلا چنین برگه ای ( برگه ی تجرد) نداریم خواستم بدونم اسم یا مکانی که برگه تجرد در کانادا صادر میکنه رو می شناسید…. وآیا کنسولگری کانادا در استانبول چنین برگه ای ( برگه تجرد) صادر میکنه وچند روزه ؟؟..
  بی نهایت سپاسگذارم

  • سلام
   برگه تجرد را باید از سفارت کشوری که تابع (پاسپورت آن کشور را دارید) آن کشور هستید بگیرید. یعنی ایرانی باید از سفارت ایران بگیرد و کانادائی از سفارت کانادا. و نیاز به زمان ندارد. ایرانی ها باید شناسنامه اصل را به همراه داشته باشند.
   ادمین تور استانبول

 125. سلام،من و نامزدم که ایرانى هست و مقیم اتریش مى خوایم در ترکیه عقد کنیم.مى خواستم بدونم این عقد اسلامى هست و مثل عقد در ایران هست؟؟ایا توى شناسنامه ثبت میشه یا مجددا واسه ثبت باید اقدام کرد؟و اینکه ایا اتریش این ازدواج رو قبول داره؟
  ممنون از راهنماییتون،لطفا جواب رو ایمیل کنید.

  • سلام
   این ازدواج را تمام کشور ها قبول دارند. اما برای ثبت در شناسنامه باید از سفارت اقدام کنید که زمان بر است.عقد در شهرداری توسط مامور شهرداری صورت میگیرد. چنانکه عقد اسلامی هم خواستید معمم سفارت این کار را انجام میدهد.
   ادمین تور استانبول

 126. سلام من ایرانى هستم و با اقایی متولد ایران ولى سیتیزن امرایکا قصد ازدواج در ترکیه رو دارم..سوالم اینه امن از ایران چه مدارک ببرم و اینکه چه ازمایشى رو میتونم ایران انجام بدم؟معتبر هست براى انجا؟لطفا هرچى لازم هست رو بگین مننونم..

  • سلام
   موافقت پدر لازم است.بقیه را میتوانید از سفارت ایران در ترکیه تهیه کنید.آزمایش ایران را قبول نمیکنند و باید در شهری که میخواهید ازدواج کنید بگیرید. برای اطلاع بیشتر نوشته و جواب دیگر دوستان را بخوانید الان ۱۸۴ جواب در این مورد نوشته شده است.
   ادمین تور استانبول

 127. سلام
  چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدهید
  خواستم بپرسم اگه ازدواج در انکارا ثبت بشه سریعتر است ( کارهای اداریش) یا در استانبول ( برای یک مرد ایرانی با خانم کانادایی) ؟
  وهمچنین برای برگ تجرد خانم کانادایی از خود کانادا بیاره فقط ترجمشو توی ترکیه انجام بده
  وسوال اخر اینکه به طور معمول ( بدون پارتی) ثبت ازدواج در شهرداری چند روز طول میکشه وقتی که منتظر بمونیم تا نوبتمون بشه
  وهمچنین سند ازدواج ایرانی وشناسنامه خانمم کنسولگری یا سفارت چند روزه میده ممنون میشم راهنمایی کنید
  بی نهایت سپاسگذارم

  • سلام
   آنکارا امکاناتش بیشتر است.برگه تجرد از کانادا و یا در آنکارا از سفارت کانادا.حدودا ۱۰ روز زمان لازم است برای ثبت ازدواج ترکی. شناسنامه به زمان نیاز دارد.
   ادمین تور استانبول

 128. باسلام
  اگر خانمی اجازه پدر نداشته باشد ایا راهی هست برای ازدواج در ترکیه؟من ۳۱ سال دارم وبرای ازدواجم با مخالفت پدر روبرو هستم وایا خودتون خدمات رو ارایه میدید و اگربلی هزینه چقدر است

 129. ازدواج ۲ ایرانی در ترکیه :
  ۱) رفتن به کنسولگری ایران و درخواست گواهی تجرد و تولد. (من نمیدونستمو فقط تجرد خواستم،اما خودشون تولد رو هم انجام داده بودن که واسه عقد لازمه)
  مدارک مورد نیاز برای هر نفر :
  • ۱ قطعه عکس ۳*۴ زمینه سفید (برای خانوما با حجاب اسلامی)
  • کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و صفحه اول پاسپورت ( مهم نیست شناسنامه و کارت ملی قدیمی باشه).همه کپی ها رو روز تحویل بهتون برمیگردونن.
  • پر کردن دو فرم درخواست گواهی و ترجمه
  • ۹ یورو واسه گواهی،۶ یورو واسه ترجمه در بانک زیارت که دقیقا روبروی کنسولگریه پرداخت کنید.برای ۲ نفر جمعا میشه ۳۰ یورو.
  نکات : واسه دوشیزگان رضایت محضری پدر یا قیم قانونی لازمه.واسه خانومای بیوه یا مطلقه،اصل گواهی فوت همسر یا اصل طلاق نامه اسلامی.
  خانوما با حجاب برن تو کنسولگری.اونجا اصلا راجع به دینتون سؤالی نمیکنن.نگران نباشید.
  ۱ روزه یا نهایتا ۲ روزه گواهی رو میدن.
  کنسولگری روزای شنبه و یکشنبه تعطیله.بقیه تعطیلاتشونو تو خود سایتش ببینید : http://istanbul.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=62&pageid=9870
  آدرسش هم که تو سایته.نزدیک توپگاپی و ایاصوفیه هستش که میتونید روز تحویل مدارک برید به دیدنشون.
  ۲) همون روز که کارتون تو کنسولگری تموم شد،برید دارالترجمه(ceviri)
  پاسپورت ها رو بدین واسه ترجمه.پاسپورتی ۲۰ لیر.نیم ساعته تحویل میدن.
  ۳)ترجمه پاسپورت ها رو باید واسه تأیید به دفتر اسناد رسمی(noter) ببرید.
  ۹۳ لیر هزینه تأیید هردو پاورت میشه.۱۰ دقیقه ای تحویل میدن.
  ۴)آزمایشات پزشکی شامل خون و عکس از قفسه سینه میشه.حتما تو بیمارستان دولتی انجام بدین.چون هم ارزون تره،هم اگه برید به مرکز یا بیمارستان خصوصی،نتیجش باز باید به تأییدبیمارستان دولتی برسه . من به بیمارستان(hastane) اطفال در منطقه شیشلی رفتم.پاسپورتا همراهتون باشه.روز گرفتن جواب هم،نفری یه عکس با خودتون ببرید.
  ۹۶ لیر ویزیت دکتر برای هر دو نفر.۴۸۰ لیر آزمایشات و رادیولوژی برای هر دو نفرتون.جواب رو ۱ یا ۲ روزه میدن.اگه گفتن ۱ هفته طول میکشه،آه و ناله کنید که مسافرین و وقت ندارین.
  ۴)گواهی تجرد و تولد دیگه تو استانداری(vali) که انتهای خیابون کنسولگریه تأیید نمیشه.کار رو سپردن به فرمانداری(kaymakamlik).فرقی نداره کدوم فرمانداری برید.اما راحت ترینش تو خیابون استقلال هستش.هیچ پولی واسه تأیید نمیگیرن.تو ۱۰ دقیقه انجام میشه.
  ۵)اول ببینید تو شهرداری کدوم منطقه میخواید عقد کنید.چون باید برگه اقامت از هتل بگیرید و هتلتون باید تو محدوده همون شهرداری باشه.وگرنه قبول ندارن.مثلا اگه اطراف میدون تقسیم هتل گرفتین،فقط تو دایره نکاح شهرداری منطقه بیوقلو عقدتون میکنن!تو برگه اقامت،ورود و خروج و مدت اقامت ذکر بشه!
  وقتی همه اینا آماده شد،برید شهرداری وقت بگیرین.نمیدونم کی وقت میدن.چون من پارتی داشتمو ۲۰۰$ دادم،درجا عقدمون کردن.عقدنامه رو هم دادن و هزینه دیگه ای بابت عقدنامه و … ندادم.۱ ساعت طول کشید.خود اون دو نفر کارمند شاهدمون شدن.مترجم هم نخواستن واسه عقد.
  ۶) مدارکی که روز عقد باید همراهتون باشه :
  • ۵ قطعه عکس ۴*۶ زمینه سفید(پاسپورتی)
  • ترجمه پاسپورت های تأیید شده توسط noter
  • گواهی تجرد و تولد تأیید شده توسط kaymakamlik
  • برگه اقامت از هتل واقع شده در محدوده شهرداری مورد نظر
  • گواهی سلامت پزشکی تأیید شده توسط بیمارستان دولتی
  توجه : به همراه عقدنامه یه برگه میدن که خلاصه عقدنامه هستش.حتما همونجا بدین به انگلیسی ترجمه کنن و به تأیید امور خارجه ترکیه برسونید.چون اگه عقد اسلامی نکرده باشید و اسمتون تو شناسنامه هم نباشه،تو ایران ترجمه رسمی نمیکننش.
  در ضمن با این عقدنامه تو ایران بهتون هتل نمیدن!
  از ایران هیچ مدرک ترجمه شده یا گواهی تجرد و تولد نبرید که دوباره کاریه!
  ما ۱ اسفند عقد کردیم و اینا جدیدترین اخباره.
  موفق باشید

   • ببخشید اگه ۲ طرف هر۲ ایرانی و ساکن ایران باشند و هیچ کدوم اقامت ترکیه رو ندارند و ساکن اونجا هم نباشند، می توانند در ترکیه ازدواج کنند؟

    • سلام
     اقامت در هتل کافی خواهد بود یعنی در منطقه ای که هتل میگیرید به همان شهرداری مراجعه خواهید کرد و از شما برگه محل اقامت خواهند خواست که از هتل به شما نامه ای خواهند داد مبنی بر اینکه این افراد در این هتل اقامت دارند.
     ادمین تور استانبول

   • مرسی عزیزم که انقدر خوب توضیح دادی, فقط من مطلقه ام یعنی از ایران فقط شناسنامه, پاسپورت,عکس, و طلاقنامه ببرم؟ گواهی تجرد هم ک شامل حالم نمیشه اگه در این مورد اطلاعی داره ممنون میشم بگی

    • سلام ستاره
     آخرین معلومات را یکی از خوانندگان سایت برای دوستان که تجربیات خود شان است در سایت نوشته است. میتوانید مرور کنید.
     ادمین تور استانبول

  • من می تونم با شما شخصا ارتباط برقرار کنم؟ ازمطلبی که قبلا گذاشته بودید فهمیدم که خیلی شرایطم نزدیک به شرایطی است که شما داشتید.

 130. سلام
  اینجانب ایرانی هستم و با یک دختر مکزیکی اشنا شدم و قصد ازدواج دارم میخواستم بدانم چطوری میشه در ترکیه ازدواج کرد؟ بعد با همان عقد نامه میشه به سفارت مکزیک تو انکارا درخواست ویزا کرد؟

  • سلام
   شرایط در همین صفحه نوشته شده است. با این عقد نامه میتوانید در ترکیه از سفارت مکزیک درخواست ویزا کنید.
   ادمین تور استانبول

 131. من یه دختر دوملیتی افغانی _سوئدی هستم که با پسری که اهل ایران است تصمیم به ازدواج گرفتیم ولی متاسفانه محضر خانه ایران هیچ عقدی انجام نمیدهند و این اقا هم نمیتواند به سوئد بیاید که اینجا ازدواج کنیم ما تصمیم گرفتیم که در ترکیه عقد کنیم و یه عقدنامه تهیه کنیم اگر راهنمایی کنید که چطور و به چه مدارکی ما نیازمندیم که بتوانیم در ترکیه عقد انجام راعقد کنیم
  با سپاس از شما

  • سلام
   مدارک لازم در همین صفحه قید شده است. شما باید برگه تجرد از سوئد بگیرید و یا در آنکارا از سفارت سوئد تهیه نمائید. آقای ایرانی باید از ایران و یا از سفارت ایران در آنکارا برگه تجرد بگیرید. سپس به دایره ازدواج شهرداری آنکارا مراجعه و زمان بگیرید. ضمنا آزمایش های لازم (خون و ..) را نیز در آنکارا انجام خواهید داد. برای آگاهی بیشتر سوال و جواب های قبلی دوستان را مطالعه کنید کلی سوال و جواب ها نوشته شده است.
   ادمین تور استانبول

 132. دوست عزیز سلام
  میخواستم سوال کنم برای عقد محلی در شهرداری ترجمه پاسپورت کفایت میکنه یا ترجمه شناسنامه هم لازم هست چون من مراجعه کردم و ازم dogum belgesi خواستن ؟؟؟

  • سلام
   شما دقت کرده بودید در ردیف اول مدارک درخواستی نوشته شده شناسنامه و پاسپورت که dogum belgesi همان شناسنامه میشود.
   ادمین تور استانبول

   • دوست عزیز با تشکر از اطلاعاتی که در این مدت در اختیار بنده قرار دادید و با توجه به تجربیاتی که در این مدت بنده کسب کردم مایل هستم که اطلاعات خودم رو جهت استفاده دیگر هموطنانم به اشتراک بگذارم
    مدارک مورد نیاز :
    ١)برگه تجرد یا bekarlik belgesi که از سفارت ایران قابل تهیه است و هزینه ان ٩ یورو میباشد که برای زوج و زوجه لازم هست
    ٢)تایید برگه تجرد توسط اداره امور خارجه ترکیه که ۶٨ لیر هزینه دارد
    ٣) ترجمه پاسپورت و شناسنامه یا dogum belgesi که برای زوج و زوجه مورد نیاز است که حتما به تایید دار الترجمه یا noter برسد که حدود ۴٣٠ لیر هزینه دارد
    ۴)آزمایشات یا saglik rapori که قسمتی از آنها رایگان است و قسمتی دیگر شامل هزینه ای در حدود ١٢٠ لیر میباشد
    ۵)عکس به تعداد کافی
    ۶)اصل پاسپورت و شناسنامه
    ٧)اجازه نامه پدر برای زوجه که از ایران تهیه میشود و حدود ۵٠٠٠٠ تومان هزینه دارد
    ٨)مراجعه به قسمت nikah dairesi در شهرداری آن منطقه ای که سکونت دارید اگر در هتل اقامت دارید حتما از هتل محل اقامت خود نامه ای با عنوان اقامت شما در آن هتل تهیه فرمایید
    با آرزوش خوشبختی و شادی روز افزون برای شما

 133. س.میخواستم بدونم شما عقد اهل تسنن هم انجام میدین ؟من ایرانی هستم نامزدم اماراتی میخواهیم در ترکیه عقد کنیم ولی نه محضری فقط بخاطر محرم بودن

  • سلام
   ما عقدی انجام نمیدهیم. ضمنا شما میتوانید در ترکیه توسط امام های مسجد انجام دهید.
   ادمین تور استانبول

 134. سلام اگر یه دختر مجرد ایرانی قصد ازدواج با یک مرد متاهل ترکیه ای داشته باشه که مرد در حال طلاق گرفتن از همسرش باشه آیا امکانش هست قبل از طلاق ازدواج رسمی صورت بگیرد؟

  • سلام
   قبل از طلاق امکان ندارد ازدواج کند.شما از من نپرسیدید ولی من باز هم بگویم کار شما اشتباه است.یکی میگوید هیچ بهشتی بهشت نیست اگر برای دیگران جهنم میشود.چنانکه بخواهید بیشتر توضیح خواهم داد.
   ادمین تور استانبول

 135. با سلام
  من با دقت سوالات دوستان و پاسخهای شما رو مطالعه کردم.من و نامزدم که یک فرد ایرانی مقیم سوئد هستند تصمیم داریم که در آنکارا عقد و ازدواج ایرانی کنیم و اما سوالات پیش امده برای من اینکه ایا امکان این امر در آنکارا برا ما که مقیم ترکیه نیستیم وجود دارد و یا ما باید ازدواج ترکیه ای در شهرداری انجام بدیم و سپس در سفارت ایران اون رو ثبت کنیم یا اینکه در سفارت ایران در انکارا عقد و ثبت رو انجام میدن و سوال بعدی اینکه هزینه های این موضوع به چه صورت هست
  متشکرم

  • سلام
   جواب این سوال شما در سوالات قبلی دوستان مطرح شده است . ازدواج ایرانی شما در ترکیه نمیتواند صورت بگیرد. فقط میتوانید ازدواج بین المللی در ترکیه انجام دهید. سفارت ایران در صورت داشتن پاسپورت و شناسنامه ایرانی برای شما برگه تجرد صادر خواهد کرد. هزینه ها در مقایسه با خرج سفر چیز زیادی نیست و تقریبا ۳۵۰ الی ۴۰۰ دلار است(ادارات و شهرداری).
   ادمین تور استانبول

 136. سلام ادمین
  من از ایران می خوام بیام نامزدم از کشور سوئد که توی استانبول ثبت ازدواج کنیم ولی نامزدم با travel document
  میاد چیزی شبیه پاس موقت هستش مشکلی نداره؟
  برای ثبت انکارا بهتر هست یا استانبول
  مرسی

  • سلام ارمین
   این موضوع را جستجو و برسی کردم با در دست داشتن travel document میتوان ازدواج کرد ولی با شرطی که از سفارت سوئد برگه تجرد بگیرد (زیرا نامزدتان با توجه به travel document تابع شوئد شناخته میشود). و شما نیز از ایران و یا از سفارت ایران در آنکارا برگه تجرد تهیه کنید. ضمنا با توجه به امکانات سفارتی در آنکارا به تمام دوستان آنکارا را توصیه میکنم
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

   • ادمین جان برگه تجرد هامون را اگر از کشور خودمون یعنی اون از سوید منم از ایران مشکلی نداره؟
    من برنامه‌ریزیمو برای استانبول کردم حتماً باید برم آنکارا؟

    • سلام
     برگه تجرد راایشون از سوئد و شما از ایران بگیرید مشکلی ندارد. ضمنا حتما نباید این کار در آنکارا صورت بگیرد استانبول هم میشود.
     ادمین توراستانبول

     • سلام دوباره ادمین من خیلی مزاحت شدم این مراحل ازدواج را تو استانبول میتونید برام بنویسید مرسی

      • سلام
       شما میتوانید تمام مراحل را در همین صفحه پیدا کنید. بخصوص در سوال و جواب ها .چنانکه جواب سوال شما در بین نوشته ها نبود حتما جواب داده خواهد شد.
       ادمین تور استانبول

      • ادمین عزیز با عرض. پوزش ددم دیدگاه های قبلی رو ولی اطلاعات کاملی دریافت نکردم منون میشم برام ایمیل کنید

 137. با سلام
  جند وقت بیش من از شما اطلاعات مراسم ازدواج کرفتم
  خواستم ببینم امکان داره شماره و ادرس عکاس عروسی و ارایشکاه و بازار لباس عروس را به من اطلاع دهید
  مرسی از لطفتون

  • سلام مهری خانم
   منهم میگفنم ازدواج در ترکیه (عروسی) تمام شد ولی مهری خانم منو چرا دعوت نکرد پیش خودم قهر بودم. بگذریم شما در کدام سمت استانبول میخواهید مراسم برگزار کنید بنویسید تا نزدیکترین ها را برایتان ادرس و تلفن بنویسم.
   ادمین توراستانبول

   • سلاممم:)))))
    جشم حتما خوش اومدید قدم سر جشم
    من هتل را Fatih
    رزرو کردم
    در ضمن تو سایت دیدم قایق کوجیک برا ٢ ساعت اجاره میدند
    ٣٠٠ یورو
    خواستم لطف کنید اطلاعات بازار لباس و عکاس فیلمبردار و ارایشکاه نسبتا خوب و قایق را زحمت بکشید.
    در ضمن شما واقعن انسان وارسته ای هستید
    تشکر برا همه جی
    و حتما منتظرتون هستیم

    • سلام مهری
     معلومات مورد نیاز به ایمیلت ارسال شد. با آرزوی خوشبختی برایتان
     ادمین توراستانبول

 138. سلام به همه دوستان و خصوصاً ادمین محترم تور استانبول
  من ایرانی هستم نامزدم هم ایرانی هستن قصد داریم در آنکارا ازدواج کنیم ولی نامزدم پاسپورت ایرانیش منقضی شده و پاسپورت بریتیش داره حالا سوالم اینه آیا میتونیم از پاسپورت بریتانیایی ایشون برای ازدواج در آنکارا استفاده کنیم؟؟ چونکه در کنسولگری ایران احتیاجی به پاسپورت نیست و شناسنامه کافیه . خیلی لطف میکنید اگر که سریع جواب بدهید.

  • سلام مریم
   نامزد شما وقتی که به واحد ازدواج شهرداری مدارک ارائه میکند چون پاسپورت بریتانیا خواهد داد پس باید از سفارت بریتانیا برگه تجرد بگیرد. شما از سفارت ایران برگه تجرد هم بگیرید مامور ازدواج قبول نمیکند.
   ادمین توراستانبول

   • خیلی ممنونم که اینقدر سریع جواب دادین خوب حالا نامزد من برگه تجرد را از سفارت انگلیس بگیره بعدن در ثبت ازدواج در کنسولگری ایران مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی نامزد من در سفارت ایران بعنوان فرد ایرانی شناخته خواهد شد یا میشه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی؟ و کلن خود شما توصیتون چیه ؟

    • مریم خوش شانس من اتفاقی در سایت بودم و نوشته شمار را دیدم و جواب سریع شد.
     اگر از پاس خارجی استفاده کند دیگر ایران قبول نمیکند.زیرا شما ایرانی و نامزد شما خارجی که مراحلی طولانی دارد ازدواج ایرانی با خارجی. یعنی اینکه برای ثبت ازدواج در سفارت ایران باید پاسپورت ایرانی داشته باشد.اگر از دیگر پاسپورت بخواهد استفاده کند ازدواج در ترکیه صورت میگیرد ولی در ایران نه یعنی به شناسنامه ها ثبت نمیشود.
     ادمین توراستانبول

 139. با سلام.من برای ۱۳ فوریه میخوام برم استانبول تا با خانوم ایرانی که گرین کارت آمریکا رو داره،ازدواج کنم.ایشون بهایی هستند و به همین دلیل قصد نداریم عقد اسلامی کنیم تا تو شناسنامه ثبت شه.ما بلیط و هتل گرفتیم.یه سری از دوستان نوشتند که کنسولگری به کسایی که اقامت ترکیه دارن فقط گواهی تجرد میده.حاالا ما چیکارکنیم؟۲ روزه از استرس نخوابیدم.من میتونم از ایران بگیرم.اما ایشون houston هستن و دفتر واشنگتن فقط صادر میکنه.اما کنسولگری ترکیه تو houston نیست واسه تأیی.لطفا کمک کنید.سپاس

  • سلام میلاد
   آخرین اطلاعی که دارم کنسولگری به تمام افراد متقضی برگه تجرد را میدهد.در دیدگاه های قبلی یکی از دوستان زحمت کشیده و چگونگی مراحل را که خود شخصا طی نموده نوشته است.لذا از دیگر دوستان نیز میخواهم تجارب خودشان را قید کنند تا دیگران بهره مند شوند.برای مثال خود شما آقا میلاد بعد از مراسم ازدواج تجارب خودتان را حتما بنویسید.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین کشورترکیه

   • مرسی دوست عزیز.انقدر سخت گذشته به من که میخوام سفرنامه بنویسم تا آدمایی با مشکل من،دیگه سرگردون نشن.واقعا ممنون.حالا فردا زنگ میزنم از کنسولگری میپرسم

 140. با سلام از انجاییکه فرمودید تجربیات خود را مطرح کنید باید عرض کنم برای ازدواج با یک خارجی در استانبول ترجمه ترکی پاسپورت و شناسنامه را به تایید وزارتخانه برسانید سپس سفارت ترکیه در تهران که ۴۰ دلار هزینه تمبر دارد تایید کندافرادی که مطلقه هستند و بچه دارند باید در شناسنامه جلوی اسم فرزندان به تعداد فرزندان مهر اداره ثبت احوال بخورد برگه تجرد را از ثبت احوال بگیرید بدون نیاز به ترجمه چون سفارت ایران فقط فارسی آن را لازم دارد سپس با کپی شناسنامه و کارت ملی و ۲ قطعه عکس و ۹ یورو تحویل سفارت ایران در استانبول میدهیدوروز بعد سفارت ایران برگه تجرد شما را به ترکی میدهد شما باید این سه برگه را استانداری ترکیه ببرید مهر بزند به همراه آزمایش خون که هر نفر ۱۰۰ لیره است و برگه اقامت در هتل را از هتل محل اقامت بگیرید شخص ثالث هم ترجمه ترکی پاسپورت را بگیرد بهمراه مهر مربوطه که ۱۰۰ لیره میشود به تایید استانداری هم برسد بعلاوه برگه تجرد از کنسولگری مربوطه کشورش در استانبول و ۵ قطعه عکس ببرید شهرداری هزینه اش ۶۰۰ لیره است و نوبت بگیرید برای مثلا ۲۰ روز دیگر اگر عنوان کنید این مدت زیاد است نوبت شما را جلو میاندازند به همراه ۲ شاهد که میتوانید از مراجعین شهرداری کمک بگیرد در عرض ۱۰ دقیقه کار تمام و سند ازدواج شما آماده است سپس میتوانید به سفارت ایران رفته اعلام تا در شناسنامه شما ثبت و همسر شما اجازه دارد در صورت تمایل با شما به ایران سفر کند.

 141. شناسنامه ای کوچکتر از اندازه پاسبورت به عنوان پروانه زناشویی از طرف پلیس گذرنامه صادر میشود سپس عقد در محضر انجام میشود.تا این قسمت مطمعن و شاهد بودم ولی زمان لازم را دقیق نمیدانم.

 142. با سلام من دقیق نمیدونم ولی تا اونجاا که خودم رفتم دنبالش و تو اداره گذرنامه شنیدم گرفتن پروانه زناشویی از طرف اداره پلیس گذرنامه و استانداری مبنی بر بلامالنع بودن ازدواج داده میشود چون از طریق وزارت امور خارجه و استانداری و پلیس گذرنامه اتباع خارجی تایید میشود زمانی حدود ۲ الی ۳ ماه زمان میبرد در حالی که طی این مراسم در استانبول ۲ روز فقط طول میکشد.چون زمان دقیق را نمیدانستم برای همین از شما و دوستان پرسیدم.ممنونم از نظرات و جواب شما و سایت خوبتان.

 143. با سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوب و راهنمایی های شما.من میخواستم بدونم طی کردن مراحل قانونی برای ازدواج با مرد تبعه ترکیه در خود ایران در شهر ارومیه که نمایندگی وزارت خارجه و کنسول ترکیه هستش چه مدت طول میکشد؟ گرفتن اجازه رسمی از ابتدا تا آخر سر که پروانه زناشویی بدن چه مدت طول میکشد؟ممنونم.

  • سلام
   برای ازدواج در ایران با مرد ترکیه ای باید از وزارت خارجه شروع کنید. آنها هم پس از طی مراحلی از مرد ترکیه ای تائید نامه مبنی براینکه ازدواج ایشان از نظر کشور ترکیه بلامانع است را از سفارت ترک گرفته و به وزرارت امور خارجه ارائه دهد. و آخر سر در صورت نبودن موانع به شما نامه ای جهت ارائه به دفتر ازدواج جهت بلامانع بودن ازدواج شما دونفر مینویسند.اینها تا جائی که من میدانم. شما از وزارت خارجه شروع کنید. چنانکه نوشته های من غیر از شنیده های شما بود حتما در اینجا قید نمائید تا شاید برای دیگر دوستان نیز مفید باشد. ضمنا اگر دیگر دوستان در این مورد تجربه ای دارند لطفا بنویسند.
   ادمین توراستانبول

 144. سلام ممنون از توضیحاتتون
  مدارک من اماده هست برای ازدواج در ترکیه، میخواستم بدونم حتما باید در انکارا این کار انجام بشه یا هر شهر دیگری میشه ازدواج کرد؟
  سوال دومم هم اینه که میشه از ایران نوبت برای ازدواج رزرو کرد، اخه میترسم تو یک هفته کارهای ازدواج انجام نشه؟

  • سلام
   شرط نیست در آنکارا انجام بشود.شما میتوانید در هر شهری این کار را انجام دهید.ولی در شهرهای آنکارا استانبول آنتالیا شهرداری ها اغلب آشنا به امور افراد خارجی هستند.
   اما برای نوبت گرفتن باید خودتان شخصا مراجعه کنید.
   ادمین توراستانبول

 145. سلام رضافرجی هستم داری کارشناسی مهندسی عمران ازاستان آذربایجان شرقی ازشهرمراغه ومایل به کاردرترکیه میباشم

 146. با سلام از سایت خوبتوون.من ۲۶ساله لیسانس مدیریت صنعتی دارم مدرک زبان انگلیسی هم دارم میخام تو استانبول کار کنم چه کاری میتونم پیدا کنم باید خودم برم پیدا کنم یا کاریابی برام معرفی میکنند؟ لطفا به ایمیل من جواب رو بفرستین با تشکر

  • سلام
   شما جهت پیگیری آگهی های استخدام در رابطه با مدرک تحصیلی تان میتوانید isletme mezunu iş ilanları را سرچ کنید
   توراستانبول

 147. با سلام و تشکر از سایت خوب و راهنمایی های شما.ببخشید برگه تجرد باید بعد از ترجمه در دارالترجه به تایید وزارت دادگستری رسیده سپس به تایید وزارت امور خارجه یا نماینگی وزارت امور خارجه برسنانیم یا به تایید کنسولگری کشور ترکیه برسانیم.بمن گفتند باید ببری به نمایندگی وزارت امور خارجه تحویل بدی تا مورد تایید قرار بگیره؟

  • سلام
   تائید وزارت امور خارجه کافی است ولی باید مهر وزارت خارجه ایران را سفارت ترکیه هم تائید کند و اگرنه باید در ترکیه به تائید سفارت ایران برسانید
   ادمین توراستانبول

 148. با سلام
  ببخشید از ثبت احوال ایران برگه تجرد گرفته ام به همراه پاسپورت و عکس و شناسنامه
  دارم میرم استانول برای ترجمه ترکی و تایید سفارت در خود استانبول
  آیا مانعی دارد یا نه؟ سپاسگزارم

  • سلام
   ایران ترجمه و به تائید سفارت استانبول برسانید هم راحتر و هم ارزانتر خواهد بود.
   ادمین توراستانبول

 149. سلام و سپاس
  من مطالب را مطالعه کردم ضمن تشکر میخواستم اعلام کنم مدارک یاد شده که شما فرمودید شناسنامه و پاسپورت و طلاقنامه برای زنان مطلقه اگر اصل اینها را ترکیه ببریم امکان ترجمه و گرفتن برگه تجرد از سفارت ایران در استانبول وجود دارد یا خیر؟؟؟و اگر در ایران ترجمه ترکی کنیم آیا باید به تایید دادگستری برسد و تمبر بخورد و بعد سفارت ترکیه در تهران ببریم یا فقط در سر برگ قوه قضاییه کافی است و نیازی به تمبر دادگستری نیست؟؟؟؟ و سوال دیگر اینکه در این اقدام آیا کارت ملی نیز جزو مدارک حساب میشود یا شناسنامه کافی است؟؟؟؟؟بینهایت سپاسگذار از شکیباییتان برای پاسخگویی

  • سلام
   یکی از بازدیدکندگان سایت نوشته بود استانبول نمیدهد ولی آنکارا میدهد(برگه تجرد).اما برای ترجمه ها تائید سفارت ترکیه در ایران کافی است.ضمنا در صورت نیاز میتوانید در ترکیه هم ترجمه کنید.شناسنامه و پاسپورت کافی است
   ادمین توراستانبول

   • سلام
    من چندتا سوال در مورد ازدواج بین المللی در استانبول داشتم
    میتونم به طور خصوصی از شما راهنمایی بگیرم ؟

  • خواهش میکنم
   یکی به من کمک کنه
   من یه ایمیل ادرس میخوام تا بتونم سوالاتم رو بپرسم
   من یک ماه دیگه باید استانبول باشم و نمیدونم چه کنم
   هرکسی یه چیزی میگه
   خواهشا کمکم کنین

   • من به سفارت ترکیه در تهران رفتم
    میگه نسخه انگلیسی رو بیارین کافیه
    ولی شهرداری استانبول فقط نسخه ترکی رو قبول میکنه

    آیا کسی هست که تجربه داشته باشه و منو راهنمایی کنه

 150. سلام خسته نباشید ممنونم از سایت خوبتون ومیتونم از شما ایمیل یا شماره تلفن بگیرم تا از شما راهنماایی بیشتری در مورد ازدواج در ترکیه بپرسم چون هیچ یک از دوستان مشکلی مثل مشکل من را ندارند و طرف آنها ممنوع ورود به ایران نیست.ممنون میشم برام شماره تلفن یا آدرس ایمیلی بدهید تا مستقیما با شما تماس بگیرم.

 151. با سلام و خسته نباشید و تسکو از زحمت ها وپاسخ هاى شما
  چطور میشود با شما به صورت مستقیم تماس گرفت؟ ایمیل یا تلفنى اگر قید کنید ممنون میشم

 152. با سلام و تشکر از راهنمایى هاى عالى و با حوصله شما
  میخواستم اگر امکان داشته باشه ایمیل یا شماره تلفنى از شما داشته باشم تا با شما درباره ازدواج در ترکیه براى اتباع خارجى با اتباع ایرانى مشورت کنم و راهنمایى بگیرم شدیداً به کمک شما نیاز دارم اگر براى شما مقدور باشد ممنون میشوم براى من ایمیل یا شماره تماس بفرستید

 153. سلام.
  من برگ تجرد خود را از ایران گرفته ام و به انگلیسی ترجمه کرده ام و به تاید سفارت رساندم
  آیا باید مدارک خود را در سفارت ترکیه در ایران آنرا تاید کنم یا در ترکیه هم میتوانم آنرا در سفارت ترکیه انجام دهم
  ممنون میشوم مرا راهنمائی کنید .

  • سلام
   دوست عزیز در ترکیه سفارت ترکیه وجود ندارد.باید به تائید وزارت امورخارجه رسانده شود. در ترکیه مدارک را به زبان ترکی دریافت میکنند.لذا به زبان ترکی ترجمه و به تائید سفارت ترکیه در کشوری که هستید برسانید.سپس به ترکیه بیاورید زیرا در دایره ازدواج شهرداری استانبول و یا آنکارا و یا هر شهری از ترکیه مدارک را به زبان ترکی قبول خواهند کرد.
   ادمین توراستانبول

 154. با عرض سلام و خسته نباشید.
  من برگ تجرد نامه ام را به زبان انگلیسی ترجمه کردم میخواستم بدونم اشکالی نداره؛ ؟
  باید حتمن به زبان ترکی ترجمه شود؟
  ممنون میشم راهنمائی کنید.

  • سلام
   به زبان ترکی و به تائید شفارت ترکیه برسانید
   ضمنا از دوستان درخواست میشود پس از ازدواج زحمت قبول نموده چه کار ها و چه مدت صرف کردند بنویسند تا دوستان دیگر بهره مند شوند.
   ادمین توراستانبول

 155. باسلام مجدد و تشکر از اینکه زود جواب دادید من تمام مطالب را با دقت خواندم تماس گرفتم با دفتر ثبت احوال …میگویند برگه تجرد مال مجردهاست نه مطلقه ها شما اگر میخواهید باید در خواست بدهید ما به وزارت امور خارجه مینویسیم و انها به سفارت مورد نظر شما. با این وصف آیا طلاقنامه ترجمه شده با تایید دادگستری برای من مطلقه کافی است یا باید کاری که آنها میگویند را انجام بدم ؟به علاوه ترجمه شناسنامه و خود پاسپورت؟ و چه مدرک دیگری از اینکه دلسوزانه جوابگو هستید بینهاست سپاسگزارم

  • سلام
   شما مدارک یاد شده را به ترکی ترجمه و به تائید شفارت ترکیه برسانید.ضمنا برگه طلاق نامه نیز ترجمه و به تائید سفارت ترکیه برسد.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 156. با سلام و تشکر
  مدتیست با آقایی با گرین کارت آمریکا از طریق سایت آشنا شده ام ایشون حقوق بگیر دولت آمریکاست و در گرجستان زندگی میکنه و الان هم براحتی میتونه بیاد در ترکیه زندگی کنه چون قبلا بیش از ۷ سال در ترکیه بوده میخواهیم بریم ترکیه ازدواج کنیم ایشون مسیحی ومن مسلمان هستیم لطفا بفرمایید چه مدارکی ببریم من مطلقه هستم ۲ پسر بالای ۱۸ دارم و یک دختر زیر ۱۸ سال.تصمیم دارم بعد از گرفتن ویزا با دخترم و ایشان بریم امریکا لطفا تمام مراحل را برایم شرح دهیدو چه مدارکی از خودم به ترکیه ببرم با تشکر و سپاس فراوان

  • سلام
   مدارک لازم و مراحل ازدواج در صفحه قید شده است.لطفا با دقت بخوانید.در صورت نیاز به راهنمائی بیشتر بنویسید.(نا گفته نماند ماهی برای رهائی و زندگی خوب سعی میکند خود را از تنگ آب رها کند زیرا بیرون را بزرگ و رها از تنگ میبیند ولی نمیداند بیرون چه سرنوشتی منتظر اوست.)
   موفق باشید
   ادمین توراستانبول

 157. سلام و خسته نباشید.وقتتون بخیر.من سوالی داشتم که متاسفانه چندین ماهه کسی جوابگو برام نمیشه.من در ترکیه میخوام با پسری که اصلاتا ترکیه ای ازدواج کنم شخص موردنظر زمانیکه در ایران مشغول بکار بود بدلایل رقابت کاری ممنوع ورود شده.آیا با ازدواج ما در ترکیه امکان برداشته شدن ممنوعیتش وجود داره ؟و آیا من اگر در شهرداری ترکیه ثبت ازدواج کنم بعدا میتونم در سفارت ایران در آنکارا ازدواج ایرانی هم انجام بدم ؟درضمن من اجازه پدری ندارم.ممنونم .

  • سلام
   ازدواج شما ارتباطی با رفع ممنوعیت ایشان به ایران را ندارد.شما در ایران با وکیلی مشاوره و مدارک لازم جهت رفع این ممنوعیت را ارائه نمائید تا بی گناهی ایشان مشخص و موضوع حل گردد.جهت ازدواج ایرانی رضایت پدر شرط است.
   ادمین توراستانبول

 158. سلام
  من یک دختر ۲۶ ساله هستم قصد دارم با یک پسر اصالتا زاده ترکیه ازدواج کنم و از ایران به ترکیه مهاجرت کنم…ایا در ایران برای این نوع ازدواج مشکلی وجود دارد ؟ امکان دارد چیزی مانع این ازدواج شود؟

  • سلام رها
   هیچ مشکلی وجود ندارد و شما میتوانید با ترکیه ای ازدواج کنید. حتی خواستید در سفارت ایران واقع در ترکیه هم عقد ایرانی بعمل آورید.
   ارزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 159. سلام ممنون از سایت خوبتون.
  من می خوام جهت اخذ اقامت دائم ترکیه با یه دختر ترک ازدواج کنم.اما نمی دونم چطوری باید یه دختر مناسب پیدا کنم . آیا برای رسیدن به هدفم ، آدرس یا سایتی وجود داره که بتونم از اون راه اقدام کنم و دختر مورد علاقه ام رو پیدا کنم؟ لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
  دوم اینکه آیا بعد از ازدواج و گذشت سه سال ، به هر دلیلی بچه دار نشیم ، بازم بهم اقامت دائم میدن یا خیر؟
  سپاسگذارم.

  • سلام
   اقامت در ترکیه ارزش آنرا ندارد که زندگی خود را معامله کنید. زندگی ارزش والائی دارد.لذا مورد شما را نمیتوانم جوابگو باشم با عرض پوزش از شما
   ادمین توراستانبول

 160. باسلام
  من و نامزدم که مقیم آلمان هست قرارهو تو ترکیه ازدواج کنیم.اول میخواستم بدونم از نظر زمانی ازدواج تو آنکارا و استانبول چقدر تفاوت داره چون ما استانبول مد نظرمونه.دوم نامزد من نمیتونه بره سفرات ایران که برگه تجرد بگیره باید از کجا بگیره؟؟اصل شناسنامه و کارت ملیشم دستشه
  ممنون میشم

  • سلام
   آنکارا با استانبول فرقی ندارد.ولی کارها در سفارت ایران واقع در آنکارا آسانتر است.دوم برگه تجرد یا از سفارت ایران و یا از ثبت احوال واقع در ایران باید گرفته شود.والدین ایشان شاید از ایران برایش بتوانند بگیرند.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 161. سلام ممنونم از راهنمایی های خوبتون
  میخواستم بپرسم اگر خانمی مطلقه باشه بازهم باید برگه تجرد بگیره یا همون طلاق نامه رو ترجمه و تعید کنه کافیه؟
  و این که بپرسم أیا میشه از ایران برای ازدواج در إنکارا وقت از شهرداری گرفت؟
  با تشکر فراوان

  • سلام
   شما حتما برگه تجرد بگیرید کار مشکلی نیست.دوم اینکه شما باید مدارک را داده و زمان بگیرید(شخصا)
   آرزوی خوشبختی

 162. با سلام خدمات شما:
  من میخواستم بروم استانبول تا با نامزدم ازدواج کنم.
  پدرم به خاطر کهولت سن امکانش نداره با من بیاد.
  اگه خواستم بروم شهرداری و ازدواج کنم به رضایت نامه یا وکالت نامه پدرم نیاز هست؟
  چون برادرم همراهم هست.ضمن سنم ٣٠ و تا کنون ازدواج نکردم.
  ممنون میشوم مرا راهنمائی کنید.بدرود

  • سلام
   شما چنانکه به روش ترکیه میخواهید ازدواج کنید نیاز به پدر نیست مدارک لازم قید شده است.و شما بهتر است برگه تجرد را از ایران بگیرید و ترجمه ترکی و تائید سفارت ترکیه کنید.
   خوشبخت باشید
   ادمین توراستانبول

 163. سلام
  ازدواج در ترکیه فقط در انکارا انجام میشه ،کارای اداری چقدر زمان می خواهد ،دفتر ایرانی هست که بتونه بمون کمک کنه ،شناسنامه هر دومون المسثناست،چه مدارکی إز ایران باید اماده کرد.

  • سلام
   زمان از ۳ روز تا ۲۰ روز . در شهر های دیگر هم با در دست داشتن مدارک لازم میتوانید عقد دولت ترکیه را انجام دهید.ولی توصیه من به دوستان آنکاراست.ضمنا مدارک لازم در متن نوشته قید شده است. برگه تجرد ضروریست.
   ادمین توراستانبول

 164. سلام من جند روز دیکه میام استانبول ایران هستم و نامزدم استرالیاست.. آیا ازدواج ما انجام میشه در سفارت ترکیه .. من باید گواهی تجرد بکیرم نامزدم هم باید استرالیاست بگیره ؟و ج آزمایشهامون باید ترجمه شه ؟میشه منو راهنمایی کنید من جمعه بلیط دارم ؟

  • سلام مینا
   آزمایشها در ترکیه انجام میشود و نیاز به ترجمه ندارد.ضمنا آنکارا را ترجیح دهید. اگر بخواهید ازدواج ایرانی انجام دهید در سفارت ایران صورت میگیرد. اگر نخواهید ازدواج ایرانی صورت بگیرد در واحد ازدواج شهرداری آنکارا صورت خواهد گرفت(با تعین وقت قبلی)
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 165. سلام:
  من میخواستم از بلژیک به ترکیه بیام.آیا میتونم توی استامبول با نامزدم ازدواج کنم,آیا سفارت بلژیک توی استانبول هست که از آنجا کارهایم را دنبال کنم,ممنون میشم راهنمائی کنید

 166. سلام
  میشه ببرسم هزینه تور استانبول برای ٨بزرکسال و. یک کودک ۵ ساله و یک نوزاد ٨ ماه در هتل ۴ ستاره جقدر خواهد شد
  با تشکر فراوان

 167. خیلی ممنون
  میشه هزینه عکس و فیلمبرداری. و کرایه لیموزین را هم بدونم

  خیلی ممنون

 168. سلام
  من با یک اقای لهستانی ازدواج کرده ام اما میخواهم صرفا مراسم عروسی را ترکیه انجام دهم
  هزینه یک عروسی ساده با حدود ١۵ نفر با لباس عروس و عکاس جقدر میشود

  با تشکر

  • سلام
   کیک عروسی ۲۵۰ لیر- آرایش عروس ۳۵۰ لیر – ایاب ذهاب ۲۵۰ لیر – کرایه سالن ۲۵۰۰ لیر – لباس دامادی ۱۰۰۰ لیر – لباس عروس ۱۰۰۰ لیر – غذا ۱۵۰۰ لیر – انگشتر داماد ۱۰۰۰ لیر – انگشتر عروس ۱۵۰۰ لیر – مصارف عقد و دفترچه ازدواج ۲۰۰ لیر
   ادمین توراستانبول

 169. سلام من ارایشگرم تو کارمم حرفه ای هستم میخاستم بدونم میتونم بیام ترکیه برای کار حتما باید زبان بلد باشم هزینه اولیه چقدر باید داشته باشم اقامت اون کشور روچطورمیتونم بگیرم

  • سلام
   برای یک ماه ۷ – ۸ تومان باید پیشتان باشد هتل روزانه حداقل ۵۰ دلار است ولی میتوانید یک خانه با وسایل اجاره کنید که مناسبتر خواهد بود. اما کار چنانکه بتوانید در یک آرایشگاه خوب کار پیدا کنید (البته با مجوز کار که خیلی مشکل شده است) در شروع متوسط ۲۵۰۰ لیر ماهانه دریافت میکنید.اما اقامت برای شما باید از طریق کارفرما صورت بگیرد یا خودتان محل کار بازکنید(با ثبت شرکت)که این روش برای شما خیلی بهتر خواهد بود البته اگر سرمایه داشته باشید.با این روش میتوانید از ایران نیز افراد کمکی بیاورید و برای آنها اقامت و اجازه کار بگیرید.
   ادمین توراستانبول

 170. با سلام و تشکر از ادمین های عزیز
  من قصد دارم با نامزدم که ایشون هم ایرانی هستند ولی تابعیت بریتانیایی دارند و مقیم انگلیس هستند در ترکیه ازدواج کنم. ما میخواهیم عقد کنیم و در کنسولگری ثبتش کنیم و در شناسنامه هامون هم ثبت بشه. از مطالعه سایتها اینجور فهمیدم که پروسه این ازدواج حداقل دو هفته طول میکشه آیا این موضوع صحت داره؟؟ به نظر شما وکیل بگیریم از نظر اقتصادی و زمانی به صرفه است یا اینکه شخصن اقدام کنیم؟ آیا ازدواج محلی که سفارت میخواد همون ازدواج بین المللی است؟؟ از کجا میتونم برای ازدواج محلی وقت بگیرم که توی استانبول معطل نشم ؟؟ برای عقد شرعی کجا باید مراجعه کنیم؟؟ از قبل باید وقت بگیریم؟ خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید .

  • سلام
   ازدواج شما برای ایران ازدواجی است که در کنسولگری توسط معمم کنسولگری صورت میگیرد که هم شرعی و هم قانونی از نظر کشور ایران میباشد.اما برای بین المللی بودنش باید در استانبول به شعبه ازدواج شهرداری مراجعه کنید و مدارک لازم را ارائه و برای عقد زمان بگیرید(به جای پول زیادی دادن به وکیل بهتر است کادوی مناسب به مامور شهرداری ببرید ).
   ادمین توراستانبول

    • سلام
     منظور شما از محلی چیست ؟ ازدواج در ترکیه برای ایران قابل قبول نمیباشد ولی در دیگر ممالک اعتبار دارد.برای ایران باید از طریق سفارت ایران اقذام کنید.
     ادمین توراستانبول

     • من امروز با کنسولگری ایران در استانبول صحبت کردم گفتن فقط در صورتی میتونیم ازدواجتون رو ثبت کنید که یکی از زوجین مقیم ترکیه باشند در غیر اینصورت ما حتی برگه تجرد رو هم براتون صادر نمیکنیم که بتونید ازدواج بین الملل انجام بدین. حالا به نظر شما من چه کار باید بکنم در حالی که نامزدم هم به هیچ عنوان نمیتونن بیان ایران و به برگه ازدواج برای گرفتن ویزای ازدواج نیاز دارم . لطفن من رو راهنمایی کنید واقعن در شرایط بدی قرار گرفته ایم .

 171. سلام
  من می خواهم با یک آقای آمریکایی ازدواج مدنی کنم. این کار در ترکیه مقدور است؟ نمی خواهم ازدواجم در ایران به ثبت برسد. با این وجود آیا سفارت ایران إز من مدرکی بابت دین فرد امریکایی می خواهد؟؟

  • سلام
   شما باید برگه تجرد داشته باشید (از ثبت احوال در ایران یا از سفارت ایران در ترکیه) چنانکه از ایران گرفته باشید باید ترجمه ترکی شده به تائید سفارت ترکیه در ایران برسد. شما توسط مامور ازدواج شهرداری منطقه ای که در ترکیه میخواهید عقد خواهید شد.
   ادمین کشورترکیه

 172. با سلام اگر دختری بخواهد با پسری ازدواج کنه اما اذن پدر نداشته باشه میشه در ترکیه ازدواج بین المللی کرد و بعد در سفارت اون رو به ازدواج شرعی تبدیل کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   شما میتوانید در ترکیه ازدواج کنید ولی جهت شرعی بودن شما میتوانید در ترکیه عاقدی جهت شرعی بودن پیدا کنید تا عقد دینی کنید. و نیازی به رفتن سفارت را ندارید.(لازم به ذکر است این عقد در ایران اعتباری ندارد).
   ادمین توراستانبول

 173. سلام
  من زنگ زدم به سفارت ایران در استانبول بهم گفتن اگر مقیم ترکیه نباشى نمیتونى اینجا ازدواج کنى!! خیلى نگران شدم چون ما حتى بلیطمونم گرفتیم!!

 174. jenab ishon 30 sale onja hastan.madareke on male danmark hast pass va kode meli onja ro daran.man chon mikham visa begiram vaberam danmark goftim dar turkiye ezdevaj konim va man biyam iran beram sefarat vase gereftan visa
  mikham bebinam to sefarat iran dar turkiye mishe sabt kard aya in rah amali hast ba tavajo be tajrobe shoma
  mishe lotfan bishtar tozih bedid
  ba tashakor az hamkari shoma

  • سلام
   با توجه به اینکه ایشان تابع دانمارک میباشد بعد از ازدواج شما میتوانید از سفارت دانمارک واقع در ترکیه ویزای دانمارک بگیرید و نیاز به ایران نمیباشد.
   ادمین توراستانبول