ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه
.
.
.
.
.
.
.

شرایط ازدواج خارجیان در ترکیه
ازدواج یک ترک با یک خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند.
ماموران ازدواج
(Evlendirme Memuru) ترکیه می تواند این دو نفر را به عقد همدیگر درآورند.چنانکه این دو خارجی هم وطن باشند یا توسط مامور ترکیه و یا توسط کنسولگری کشور مربوطه عقدازدواج صورت می گیرد.برای انجام عقد توسط مامور ازدواج ترکیه باید مراحل اولیه طی شود .مدارک لازم را به اداره مربوطه داده ونوبت گرفته شود. و در روز نوبت در مکان از قبل تعین شده حاضر شوند تامراحل عقد توسط مامور مربوطه صورت گیرد .
مدارک لازم جهت ازدواج در ترکیه
۱-شناسنامه و پاسپورت
۲-عکس ۴ عدد
۳-برگه مبنی بر مجردبودن شخص از کنسولگری کشورآن شخص .

- زنانی که طلاق گرفته اند بایداز زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.
- جهت ازدواج بدون رضایت پدر و مادر باید ۱۸ سال را تمام کرده باشند (پسر و دختر).
- جهت ازدواج با رضایت پدر و مادر سن ۱۷ برای پسر و سن ۱۵ برای دختر کافی می باشد .

کار در ترکیه; خارجی ها بدون نیاز به….

136 دیدگاه در “ازدواج در ترکیه

 1. با سلام از انجاییکه فرمودید تجربیات خود را مطرح کنید باید عرض کنم برای ازدواج با یک خارجی در استانبول ترجمه ترکی پاسپورت و شناسنامه را به تایید وزارتخانه برسانید سپس سفارت ترکیه در تهران که ۴۰ دلار هزینه تمبر دارد تایید کندافرادی که مطلقه هستند و بچه دارند باید در شناسنامه جلوی اسم فرزندان به تعداد فرزندان مهر اداره ثبت احوال بخورد برگه تجرد را از ثبت احوال بگیرید بدون نیاز به ترجمه چون سفارت ایران فقط فارسی آن را لازم دارد سپس با کپی شناسنامه و کارت ملی و ۲ قطعه عکس و ۹ یورو تحویل سفارت ایران در استانبول میدهیدوروز بعد سفارت ایران برگه تجرد شما را به ترکی میدهد شما باید این سه برگه را استانداری ترکیه ببرید مهر بزند به همراه آزمایش خون که هر نفر ۱۰۰ لیره است و برگه اقامت در هتل را از هتل محل اقامت بگیرید شخص ثالث هم ترجمه ترکی پاسپورت را بگیرد بهمراه مهر مربوطه که ۱۰۰ لیره میشود به تایید استانداری هم برسد بعلاوه برگه تجرد از کنسولگری مربوطه کشورش در استانبول و ۵ قطعه عکس ببرید شهرداری هزینه اش ۶۰۰ لیره است و نوبت بگیرید برای مثلا ۲۰ روز دیگر اگر عنوان کنید این مدت زیاد است نوبت شما را جلو میاندازند به همراه ۲ شاهد که میتوانید از مراجعین شهرداری کمک بگیرد در عرض ۱۰ دقیقه کار تمام و سند ازدواج شما آماده است سپس میتوانید به سفارت ایران رفته اعلام تا در شناسنامه شما ثبت و همسر شما اجازه دارد در صورت تمایل با شما به ایران سفر کند.

 2. شناسنامه ای کوچکتر از اندازه پاسبورت به عنوان پروانه زناشویی از طرف پلیس گذرنامه صادر میشود سپس عقد در محضر انجام میشود.تا این قسمت مطمعن و شاهد بودم ولی زمان لازم را دقیق نمیدانم.

 3. با سلام من دقیق نمیدونم ولی تا اونجاا که خودم رفتم دنبالش و تو اداره گذرنامه شنیدم گرفتن پروانه زناشویی از طرف اداره پلیس گذرنامه و استانداری مبنی بر بلامالنع بودن ازدواج داده میشود چون از طریق وزارت امور خارجه و استانداری و پلیس گذرنامه اتباع خارجی تایید میشود زمانی حدود ۲ الی ۳ ماه زمان میبرد در حالی که طی این مراسم در استانبول ۲ روز فقط طول میکشد.چون زمان دقیق را نمیدانستم برای همین از شما و دوستان پرسیدم.ممنونم از نظرات و جواب شما و سایت خوبتان.

 4. با سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوب و راهنمایی های شما.من میخواستم بدونم طی کردن مراحل قانونی برای ازدواج با مرد تبعه ترکیه در خود ایران در شهر ارومیه که نمایندگی وزارت خارجه و کنسول ترکیه هستش چه مدت طول میکشد؟ گرفتن اجازه رسمی از ابتدا تا آخر سر که پروانه زناشویی بدن چه مدت طول میکشد؟ممنونم.

  • سلام
   برای ازدواج در ایران با مرد ترکیه ای باید از وزارت خارجه شروع کنید. آنها هم پس از طی مراحلی از مرد ترکیه ای تائید نامه مبنی براینکه ازدواج ایشان از نظر کشور ترکیه بلامانع است را از سفارت ترک گرفته و به وزرارت امور خارجه ارائه دهد. و آخر سر در صورت نبودن موانع به شما نامه ای جهت ارائه به دفتر ازدواج جهت بلامانع بودن ازدواج شما دونفر مینویسند.اینها تا جائی که من میدانم. شما از وزارت خارجه شروع کنید. چنانکه نوشته های من غیر از شنیده های شما بود حتما در اینجا قید نمائید تا شاید برای دیگر دوستان نیز مفید باشد. ضمنا اگر دیگر دوستان در این مورد تجربه ای دارند لطفا بنویسند.
   ادمین توراستانبول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>