ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه
.
.
.
.
.
.
.

شرایط ازدواج خارجیان در ترکیه
ازدواج یک ترک با یک خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند.
ماموران ازدواج
(Evlendirme Memuru) ترکیه می تواند این دو نفر را به عقد همدیگر درآورند.چنانکه این دو خارجی هم وطن باشند یا توسط مامور ترکیه و یا توسط کنسولگری کشور مربوطه عقدازدواج صورت می گیرد.برای انجام عقد توسط مامور ازدواج ترکیه باید مراحل اولیه طی شود .مدارک لازم را به اداره مربوطه داده ونوبت گرفته شود. و در روز نوبت در مکان از قبل تعین شده حاضر شوند تامراحل عقد توسط مامور مربوطه صورت گیرد .
مدارک لازم جهت ازدواج در ترکیه
۱-شناسنامه و پاسپورت
۲-عکس ۴ عدد
۳-برگه مبنی بر مجردبودن شخص از کنسولگری کشورآن شخص .

– زنانی که طلاق گرفته اند بایداز زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.
– جهت ازدواج بدون رضایت پدر و مادر باید ۱۸ سال را تمام کرده باشند (پسر و دختر).
– جهت ازدواج با رضایت پدر و مادر سن ۱۷ برای پسر و سن ۱۵ برای دختر کافی می باشد .

کار در ترکیه; خارجی ها بدون نیاز به….

362 فکر می‌کنند “ازدواج در ترکیه

 1. سلام
  من ١٢ روز پیش استانبول بودم زمانی که به شهرداری نزدیک هتل مان رفتیم هیچ کدام از مدراک که از ایران و همینطور شوهرم که از انگلیس آورده بودن قبول نکردن و همه مدراک رو از اول از ترکیه اقدام کردیم خیلی کار سختی بود ولی بلاخره چهارشنبه توی شهرداری فاتح ازدواج کردیم من یک سوال داشتم این دفترچه قرمز ازدواج ای که به ما دادن به زبان ترکی هست و همینطور فرانسه ٢صفحه آخر مثل فهرست کلمات هست که هر کلمه ترکی که در سند ازدواج به کار برده اند به زبان های مختلف و زبان انگلیسی نوشته شده شوهرم انگلیس هستن و می خوایم برای درخواست ویزا اقدام کنیم همین سند کافیه یا باید ترجمه شود اگر بخواد ترجمه بشه ایران این سند و که قبول ندارند.

  • سلام
   منظور شما ترجمه فارسی هست حتما.
   اگر چنین است و میخواهد از ایران ویزا بگیرد البته بهتر است از سفارت ایران اطلاعات بگیرید.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

   • سلام
    خیر سفارت انگلستان در استانبول می خواهم برم آیا واسه سفارت انگلیس نیاز به ترجمه سند ازدواج که از ترکیه گرفته ام هست یا خیر؟ممنون

 2. سلام من دو روز پیش هم سوالاتی رو از شما پرسیدم ولی درحال حاضر سوالی دیگر برایم پیش امده که اونم اینه که من و و همسرم ایرانی هستیم و قصد ازدواج در ترکیه را داریم آیا به همراه داشتن شناسنامه ایرانی خودم برای ازدواج الزامی است؟

  • سلام
   البته الزامی است .باید از سفارت و یا کنسولگری ایران برگه تجرد بگیرید.جهت دریافت برگه تجرد ارائه شناسنامه الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 3. سلام من وهمسرم قصد ازدواج در ترکیه را داریم وملیت هر دویمان ایرانی است سن همسرم ۲۷ وسن خودم ۲۴ سال است ایا برای ازدواج اجازه پدرم الزامی است؟یا بدون اجازه اوهم میتوانم ازدواج کنم؟

  • برگه تجرد را از کجا باید تهیه کنم؟آیا در ترکیه هم میتوان برگه تجرد گرفت؟وکل هزینه ازدواج چند لیر میشه؟ازدواج در انکارا بهتر است یادر استانبول؟

   • سلام
    چنانکه قدری زحمت کشیده سوال و پاسخ های قبلی را مرور کنید به تمام سوالهایتان و حتی بیشتر خواهید رسید.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام
   ازدواج در ترکی(عقد توسط شهرداری های ترکیه) در ایران اعتبار ندارد . لذا اجازه پدر هم نیاز ندارد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 4. سلام
  نامزد من مقیم انگلستان هستن و ما می خواهیم ثبت ازدواجمون توی ترکیه انجام بشه توی مدارک ها دیدم گواهی تجرد نیاز هست من شناسنامه ام المثنی نیست چه دلیل داره که گواهی تجرد و بگیرم و اینکه ای گواهی و توی ترکیه می شه گرفت؟ممننون

  • سلام
   برگه تجرد را میتوانید از سفارت ایران در ترکیه بگیرید. این برگه ارتباطی با المثنی بودن شناسنامه ندارد. و هر دو باید این برگه را ارائه نمایید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 5. سلام آیا ازدواج یک دختر مسلمان با یک پسر بهایی دارای گیرین کارت آمریکا درترکیه بصورت بین المللی در ایران مورد مخالفت دولت قرار نمیگیرد؟ اصلا ازدواج دین و مذهبهای متفاوت در ایران مورد قبول دولت هست؟

  • سلام
   ازدواج در ترکیه ارتباطی با ایران ندارد زیرا در شناسنامه ایرانی قید نمیشود و این ازدواج در ایران مورد قبول نیست.ولی در دیگر کشورها مورد قبول است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

    • سلام
     متاسفانه باید نه بگویم.شغل من مشاوره نیست بلکه در اوقات فراغت کمکی است به دوستان. چنانکه بخواهید موضوع را مطرح کنید حتما جوابگو خواهم بود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 6. با سلام
  اگه ۲نفر ایرانی در ترکیه ازدواج بین المللی کنن کجا ثبت میشه این اطلاعات ؟ آیا این اطلاعات به ایران داده میشود ؟ آیا به این اطلاعات سفارتهای کشور اروپایی و یا امریکا دسترسی خواهند داشت؟

  • سلام
   ازدواج در ترکیه ارتباطی با ایران و یا دیگر کشورها ندارد.پس از ازدواج دفترچه ازدواج شما در کشورهای دیگر به غیر از ایران اعتبار دارد (چون شما ایرانی هستید).
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 7. سلام
  ایرانی و ساکن ایران هستم و قصد دارم با یک خانم لهستانی ازدواج کنم اگر اطلاعی دارید لطفا بهترین راه برای رسیدن به لهستان را معرفی کنید که اگر شد در لهستان ازدواج کنیم و اگر نمیشه در ترکیه .
  اگر در ترکیه نیاز به راهنمایی داشته باشم کسی هست حضوری مراحل را برایم پیگیری کند ؟

  • سلام
   در مورد لهستان هیچ نمیدانم.ولی در ترکیه میتوانید ازدواج کرده و سپس از سفارت لهستان در ترکیه در خواست ویزا و اقامت کنید.زمانی که به ترکیه بیایید در مقابل سفارت میتوانید افرادی را پیدا کنید که کار واسطه گری انجام میدهند.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 8. سلام خسته نباشین.
  ببخشید بنده افغانی هستم و مقیم سوئد و همسرم ایرانی و در ایران زندگی میکند. و ما می خوایم ازدواج کنیم و همسرم هم سوئد بیاد از اونجایی که ایران بهمون مدرک دائمی ومعتبر نمیده و نمیتونیم ازدواجمونو در سوئد ثبت کنیم و اداره مالیات سوعد هم مدرک معتبر و دائمی میخواد.سوال بنده اینه ایا این عقد نامه بین المللی شامل حال من نیز میشه؟
  چه کاراهای اداری باید در ترکیه انجام بدیم دقیقا؟

  • سلام
   شما میتوانید در ترکیه ازدواج و دفترچه ازدواج ترکیه را دریافت کنید که در سوئد نیز اعتبار دارد ولی در ایران اعتباری به عنوان ایرانی ندارد.شما چون با پاسپورت سوئد وارد ترکیه میشوید باید از سفارت سوئد برگه مجردی بگیرید .همسر شما نیز باید از سفارت ایران برگه مجردی بگیرد.باقی مدارک عکس و … در بالا نوشته شده است.ضمنا خوب است که دیدگاه های قبلی را نیز برسی کنید.سوال دیگری داشتید مطرح کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 9. با سلام،
  من با پسری آشنا شدم،که قصد ازدواج داشتیم اما پدر مادر ایشون راضی نبودن و پدر من هم راضی نشد،از اونجایی که طلاق بنده غیر مدخوله بائن هست،یعنی روی سند طلاق این رو نوشته،حتما در ایران اجازه پدر لازم هست،آیا برای عقد در ترکیه هم باید اجازه پدر باشه؟یا هر نوع سند طلاقی رو قبول دارن؟(منظور برای ثبت در شناسنامه ایرانی)آیا اجازه ی دوباره ی ازدواج از پدر ساقط نمیشه؟البته این رو میدونم که بعد از ازدواج یعنی خاندن سیقه و عمل نکاح میشه نامه به دادگاه ایران برد و عقد رسمی کرد،!آیا با ثبت ازدواج از ترکیه هم میشه این ترفند و انجام داد؟

  • سلام
   عقد ایرانی که در شناسنامه قید شود در همه سفارت های ایران در خارج از کشور همان قانونی که در ایران اجرا میشود معتبر است .یعنی رضایت ولی الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 10. سلام..من و همسرم برای عقد در استانبول ..مجبور به طلاق در ایران شدیم…مدت ۳۰۰ روز که برای خانمای مطلقه ذکر کردین شامل حال من که قرار با همین آقا دوباره ازدواج کنم هم میشه؟؟فقط ۲ ماه از طلاقم میگذره…و دیگه اینکه ترجمه سند طلاق هم برای بردن به شهرداری نیازه؟؟ و ۴قطعه عکس تو چه سایزی باشه؟

  • سلام
   عکس ۶ در ۴ و اینکه برگه مطلقه بودنتان را از سفارت بگیرید (چون در شناسنامه طلاق شما قید شده مشکلی نخواهید داشت).
   در مورد زمان ۳۰۰ روزه برای همسرانی که طلاق گرفته و سپس قصد ازدواج مجدد دارند میتوانند از قاضی دادگاه خانواده برگه اجازه گرفته و به شهرداری بدهند تا این مدت زمان ۳۰۰ روزه را منتظر نمانند. البته این برای شما که در ایران عقد کرده اید باید این برگه اجازه از دادگاه ایران گرفته شود . ترجمه و تایید سفارت و .. که زمان ۳۰۰ روز میرسد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • پس دیگه نیازی نیست که برگه مطلقه بودن رو از سفارت بگیرم؟؟ -طبق چیزی که داخل پرانتز گفتین –
    و اگر نیاز هست میتونم این برگه رو از کنسولگری ایران تو استانبول بگیرم؟؟

    • سلام
     در گرفتن برگه مطلقه مشکلی نخواهد داشت منظور نیازی به ترجمه دفترچه عقد ایرانی ندارید. ولی ۳۰۰ روز جدای این موضوع است.که آن را توضیح دادم
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 11. سلام ‘ شرایط من یه کم سخته ‘ کسی که میخوام باهاش ازدواج کنم اهل کشور اردن هست ‘ و زن و بچه داره ‘ و برای ازدواج رسمی در ایران ‘ اجازه زن اون اجباری هست ‘ الان بهم پیشنهاد میده که در کشور دیکه ازدواج رسمی کنیم ‘ که یکی از اون گزینه ها کشور ترکیه هست ‘ میخوام بدونم واقعا این ازدواج رسمی در ترکیه در همه کشورها و همچنبن در ایران اعتبار داره؟ و اینکه ایا فرزند من به طور طبیعی و قانونی بهش ارث میرسه؟
  ممنون میشم جواب رو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام
   اول اینکه ازدواج با مردی که خانواده دیگری دارد را من تایید نمیکنم (هر جند اسلام تایید میکند).
   اما جواب شما = پس از ازدواج در ترکیه دفترچه ازدواج به شما میدهند که به چندین زبان نوشته شده است از جمله عربی. اما در ایران به شناسنامه شما نوشته نمیشود.برای ثبت نام شوهر بیگانه باید مجوز های لازم گرفته شود و پس از آن عقد صورت بگیرد (که در مورد شما رضایت همسر شخص مذکور نیز نیاز است).خلاصه اینکه در شناسنامه شما ثبت نخواهد شد تا زمانی که در ایران ازدواج کنید. در اردن شرایط را نمیدانم شاید شرایط اردن نیز مثل ایران باشد.
   اما نکته مهم این است که در ترکیه نیز ازدواج شما ممکن نیست زیرا از طرفین (مرد و زن) برگه تجرد (مجرد بودن) خواسته میشود که این آقای اردنی به علت
   داشتن همسر نمیتواند این برگه تجرد را از سفارت اردن در ترکیه تهیه کند. یعنی شرایط شما به قول خودتان یه کم نه بلکه خیلی سخته.من به این سن رسیدم این خانمهایی را که راضی میشوند با مرد زن دار ارتباط برقرار کنند را درک نکردم (با عرض معذرت)
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 12. با سلام ، من میخوام با یک اقای اصالتا انگلیسی در استانبول ازدواج کنم ایا باید حتما ازدواج ما به ایرانی هم باشه برأی اینکه من ویزای انگلستان بگیرم پلیز راهنمای کنید

  • سلام
   شما با ازدواج در ترکیه دارای دفترچه بین المللی ازدواج میشوید که معتبر در تمام کشورها میباشد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 13. با سلام و تشکر فراوان از صرف وقت شما
  آیا پس از ازدواج بین المللی یک خانم ایرانی و یک شهروند اسپانیایی در ترکیه، امکان گرفتن ویزای اسپانیا برای خانم ایرانی از سفارت اسپانیا در ترکیه هست یا خیر؟ اگر هست چند روز زمان و چه مدارکی برای گرفتن ویزای اسپانیا نیاز هست؟

  • سلام لادن
   پس از ازدواج در ترکیه به شما دفترچه ازدواج بین المللی خواهند داد که ثابت میکند شما زن و شوهر هستید.کسی که اسپانیایی هست میتواند همسر خود را به اسپانیا ببرد. اما در مورد مدارک لازم و مدت زمان اخذ ویزا از سفارت اسپانیا اطلاعی ندارم.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 14. سلامخسته نباشید، ببخشید میشه جواب به ایمیلم بفرستید
  من و نامزد ترکم قرار ترکیه ازدواج کنیم اما به خاطر شرایط مالیم و اینکه ازدواج با من که مقیم ترکیه نیستم نیاز هست یک سری پروسه توسط کمپانی که کارها ترجمه و ازدواج انجام میشه پیدا کنیم، الان ایشون ترکیه نیستن کشور دیگری هستند که برای کار رفتن و گفتن اگر هزینه زیادی نبره عقد رسمی انجام میدیم،به نظر شما معمولاً ازدواج فرد ایرانی با فرد مقیم ترکیه، معمولا حول و حوش چقدر هزینه میگیرند کمپانی مراکز ثبت و کارهای ازدواج؟؟ خواهش میکنم فقط اگر اطلاع دقیق از هزینه ندارید فقط بهم بگید ممکنه در حدود چقدر پول خرج بشه، تشکر فراوان

  • سلام
   با توجه به اینکه عقد شما در شهرداری صورت میگیرد نیاز به سالن و تشریفات نیست.این حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ لیر (پول دفترچه ازدواج بین المللی داخل). بقیه آزمایشات و عکس و غیره نیز ۱۵۰ و همچنین ترجمه و غیره یعنی فوق فوق با ۵۰۰ لیر تمام کار ها حل خواهد شد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ببخشید،اکثر کمپانی ها همین حول و حوش ۵۰۰یا کمی بالاتر میگیرند؟؟ شما کمپانی در استانبول که معتبر باشه برای کارهای ثبت و ترجمه، پروسه ازدواج میدونید میشه لطف کنید بهم معرفی کنید؟؟؟؟؟ بعد ازدواج وقتی با شوهرم خواستم بیام ایران،زن و شوهر حساب میشیم یا اینجا هم مراحل دوباره باید طی کنیم؟؟؟

    • سلام
     جایی را سراغ ندارم تا به شما معرفی کنم.کار ترجمه را تمام دارالترجمه ها انجام میدهند.و برای آزمایشها باید شما خودتان باشید .فقط میماند وقت گرفتن از شهرداری منطقه اقامت شما که مستقیما میتوانید اقدام کنید.
     اما بعد از ازدواج چنانکه ازدواج فقط به روش ترکیه بوده در شناسنامه ها ثبت نمیگردد . برای ازدواج در سفارت به روش ایران برای انجام پروسه ها و ثبت در شناسنامه ها نیاز به زمان میباشد .چنانکه به ایران بیایید باید روز از نو روزی از نو .
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • وقتی ازدواج رسمی ترکیه انجام شد. منظورم resmi nikah، بعدش دیگه نیازی ندارم پاسپورتم هر سه ماه یک بار اپدیت کنم؟؟بعد از ازدواج رسمی چه مرحله ای باید انجام بدم که اقامتم پیش شوهرم نیاز به پرداخت مالی برای اپدیت پاسپورت نباشه؟؟؟ هزینه دکتر رفتن چه موقع برای من مثل بقیه افراد ترکیه ارزان تر حساب میشه؟؟

      • سلام
       بعد از ازدواج با فرد تابع ترکیه باید جهت گرفتن اقامت مراجعه کنید.پس از گرفتن اقامت نیازی به خروج از ترکیه نیست و هر سال تمدید اقامت میکنید و از طرفی دیگر در صورت پایان مدت اعتبار پاسپورت جهت تمدید به سفارت ایران با در دست داشتن اقامت مراجعه و پاسپورت خود را تمدید کنید .پس از چند سال در صورت نداشتن موانع به شما نیز اقامت دائم خواهند داد.اما در مورد دکتر باید شما و یا همسر شما بیمه باشد تا از امکانات و خدمات آن استفاده کنید.
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 15. با عرض سلام و تشکر از اطلاغات خوبتون.
  من قضد ازدواج با یک خانم کلمبیایی دارم که هیچ کدوم ساکن ترکیه نیستیم. دو تا سوال داشتم اگر بخواهم ازدواج رو در کنسولگری ایران در استانبول ثبت کنم به ازدواج محلی نیاز هست؟ دوم اینکه ظاهرا به غیر از مدارکی که ذکر کردید برای ازدواج محلی، شهرداری یک برگ اقامت هم میخواهد. اگر کسی در هتل اقامت نداشته باشد چطور می تواند این برگه رو تهیه کند؟

  • سلام
   ازدواج در کنسولگری جهت ثبت در شناسنامه و ارائه شناسنامه برای همسر نیاز به زمان حداقل ۶ ماه و بیشتر دارد (طی مراحل قانونی).اما در مورد برگه اقامت در خانه ای که مهمان هستید صاحب خانه باید از مختار محله این برگه را برای شما بگیرد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 16. با عرض سلام
  من میخاهم با یک خاستگار ترک در آلانیا ازدواج کنم . با توجه به نداشتن قانون مهریه برای ترکها چگونه می توانم برای اطمینان از آینده ام چیزی را جایگزین مهریه کنم به طوریکه آنها هم فکر بدی در مورد من نکنند ؟ قانون نصف اموال در زمان جدایی به چه صورت می باشد ؟ آیا آنها میتوانند در این مورد فریبکاری انجام دهند؟ پاسپورت ترک را چه مدت پس از ثبت ازدواج به من می دهند؟ لطفا در این مورد من را راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام رویا
   نصف اموال قانون است .فرق ندارد آقا یا خانم در زمان جدایی طبق قانون باید اموال خود را نصف کنند.اما هم میدانیم کسی که فریبکار باشد چاره ای جز دوری از او نیست.برای مثال میتواند قبل از اینکه قصد خود را اجرا کند اموال خود را به نام نزدیکان خود کرده سپس اقدام به جدایی کند.شما میتوانید بگویید برای رضای خاطر شما خانه ای به نام شما کند (خانه ای دارد و یا خریداری کند).بخصوص اینکه شما از گذشته حواستگار نمیتوانید اطلاع کاملی داشته باشید و به گفته های خود او و اطرافیانش بسنده میکنید.
   در مورد پاسپورت ۲ الی ۵ سال زمان نیاز است و بعضی مواقع حتی تا آخر عمر.اما تجربه من در ازدواج با یک ترک زیاد عجله نکن میگوید. زیرا نیاز به شناخت بیشتری دارید هر چند که شناخت انسانها نا ممکن است. ولی شاید در طی زمان اتفاقات رخ دهد که اگر فریبکار باشند چیزهایی احساس کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 17. سلام دختری ١٩ ساله هستم میخواستم با پسری ایرانی داری پاسپورت کشور اتریش در ترکیه ازدواج کنم اما ثبت در شناسنامه نشود و فقط برگه ازدواج را جهت گرفتن ویزا ازدواج به سفارت بدهم ایا این کار شدنی است؟ اجازه پدر لازم است؟ لطفا توضیح دهید

  • سلام
   برای ازدواج به روش ترک سن ۱۸ به بالا کافی بوده و نیاز به اجازه کسی نیست.ضمنا درشناسنامه شما درج نمیکنند.و سند ازدواج بین المللی برای شما صادر میکنند که برای ارائه به سفارت ها معتبر است.
   ادمین تور اسنتانبول ازدواج در ترکیه

 18. ضمن تشکر از شما خواهش میکنم به سوالات زیر پاسخ فرمائید.

  ۱- برای عقد در دفتر شما از ابتدای پروسه تا آخرین مرحله که عقد نامه و ترجمه عقد نامه انجام شده باشد چه مدت زمان لازم است؟
  منظورم اینه که ما چه مدت میبایست در استانبول حضور داشته باشیم تا تمامی کارها انجام شود؟

  ۲- عروس و داماد و والدین هر دو در استانبول حضور خواهند داشت. به غیر از پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه ( تمامی اعضای خانواده) مدرک دیگری نیاز است؟

  ۳- داماد در خارج از ایران ولی عروس در ایران حضور دارند. آیا عروس میتواند بدون حضور داماد برای کارهای آزمایش در همین ایران مراجعه کند؟ یا اینکه هر دو میبایست کارهای آزمایش خون وغیره را همان استانبول انجام دهند؟

  ۴- اگر قرار باشد کارهای آزمایش خون و غیره ( همانطور که بالا عرض کردم کلیه کارها…) در استانبول از صفر تاصد انجام شود چه مدت اقامت در استانبول لازم است؟

  ۵- هدف وقصد ما صرفاً انجام عقد محضری و عقد نامه رسمی وترجمه آن برای اقامت عروس در کشور محل اقامت داماد میباشد.

  لطفاً هزینه های جاری و هزینه های دفتر شما را به تفکیک اعلام فرمائید. ( کل هزینه با جزئیات.. مانند همان پرداخت ۹ یورو در بانک ایش الی آخر….)

  ۶- آیا کارهای شهرداری، سفارت ایران وترجمه به عهده شما است؟

  ۷- احتمالاً مجموع نفرات وحضار بین ۱۵ الی ۲۵ نفر میباشد. آیا میتوان محلی برای صرف شام، شیرینی و ارکستر در نظر گرفت؟
  اگر جواب مثبت است لطفاً هزینه آن به تفکیک و با در نظر گرفتن مراسم نرمال ومعمولی در مکان نسبتاً خوب چقدر میشود؟ قیمت در محل و کیفیت پایین تر چقدر؟

  ۸- ثبت ازدواج در ایران، ورایزنی توسط دفتر شما انجام میشود؟

  ۹- عقد نامه به زبان فارسی است ؟ ترجمه عقد نامه به انگلیسی آیا اولاً لازم وضروری است ( برای اقامت در خارج ایران) و آیا این ترجمه توسط دفتر شما انجام میشود؟

  ۱۰- بعنوان سوال آخر همان سوال تکراری را میپرسمزم؟
  مدت زمان لازم از ابتدا تا انتها برای حضور در ترکیه، برنامه ریزی و گرفتن مرخصی و الی آخر…
  باتشکر از راهنمایی شما
  با اطلاعاتی که از سوی شما ارائه میشود تصمیم گیری بهتر انجام میشود.
  ارادتمند.

  • لطفا پاسخ سوالات بالای من را به آدرس ایمیلم ارسال کنید.
   ممنون وسپاسگزارم

  • سلام جمشید
   برای ازدواج در ترکیه شما میتوانید تمام مدارک را در ترکیه تهیه کنید بهترین هم همین است.مدارک لازم نوشته شده کافی است مطالعه کنید.کارهای آزمایش باید در ترکیه صورت بگیرد . مراجعه برای درخواست کار های ازدواج نیاز به هر ۲ نفر است.مدرک (دفترچه ازدواج) ارائه شده توسط مقامات ترکیه بین المللی بوده و به چندین زبان دنیا نوشته شده است . نیاز به ترجمه ندارد.مدت زمان برای کارها بستگی به زمان داده شده از طرف شهرداری دارد(بین ۷ الی ۱۵ روز).ضمنا مراسم ثبت در شناسنامه (ازدواج ایرانی) توسط سفارت ایران صورت میگیرد.ارتباطی با ازدواج ترک ندارد.ازدواج ایرانی خود مرحله ای دیگر است.
   ضمنا کاری توسط ما صورت نمیگیرد و ازدواج ترک در شهرداری ها و ازدواج ایرانی توسط معمم ایرانی انجام خواهد گرفت. یعنی کار واسطه گری انجام نمیدهیم .هدف راهنمایی شما عزیزان است.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 19. با سلام و خسته نباشید من یک خانم ۳۱ ساله هستم مقیم دانمارک‌ و نامزدم گرین کارت آمریکا دارد و در آمریکا زندگی‌ می‌کند ولی‌ هیچکدام هنوز سیتیزن نیستیم. به همین علت نه من می‌تونم بروم نه اون میتونه فعلا بیاد! و دیدار و ازدواج در کشور ترکیه برایمان راحت تر است. اما مساله اینجاست که ما برگه تجرّد از کشور محل اقامت داریم نه از ایران و امکان رفتن به سفارت ایران برایمان سخت است . ما فقط می‌خواهیم ازدواجمان را ثبت کنیم و مهّم نیست که حتما در شناسنامه ایرانی‌ ثبت شه چون احتیاجی‌ به آن نیست. به نظر شما با این تفاسیر راهی‌ برایمان وجود دارد؟ با تشکر

  • سلام
   برگ تجرد باید از کشور و یا سفارت کشوری گرفته شود که با گذرنامه آن کشور وارد ترکیه میشوید.یعنی چنانکه پاسپورت دانمارک را دارید برگه تجرد را از دانمارک (البته در دانمارک باید به تایید سفارت ترکیه نیز برسانید) و یا از سفارت دانمارک در ترکیه باید بگیرید.چنانکه با گذرنامه ایرانی به ترکیه وارد شوید شما باید از ایران و یا از سفارت ایران در ترکیه برگه تجرد را بگیرید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • متشکرم از وقتی‌ که گذاشتید و جوابی‌ که دادید. بنده تراول دوکومنت دارم با اون هم می‌شه؟ اجازه نامه پدر هم لازم هست یا نه؟ مرسی‌

    • سلام
     برای ازدواج ترکی نیازی نیست (سن ۱۸ به بالا کافی است).
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 20. سلام من با یه آقای ترک دوست هستم و قصد ازدواج داریم ولی میگه ترکیه عقدی در کار نیست میشه منو راهنمایی کنید . اگه تو ایران عقد کنیم شرایط به چه صور میشه . اگه عقد کنیم بریم ترکیه آیا مشکلی برام پیش نمیاد یعنی عقد نامه ای هست وتعهدی به من داره . با تشکر

  • سلام فاطمه
   منظور شما از عقد همان عقد شرعی است که در ترکیه هم هست و کسانی که به دین شان اعتقاد دارند قبل و یا پس از عقد رسمی (دولتی که در ترکیه توسط شهرداری ها صورت میگیرد).نزد ملا های دینی رفته عقد دینی نیز جاری میکنند.اما منظور شما عقد رسمی در ترکیه هست که اغلب دوستان که میخواهند در خارج زندگی کنند در ترکیه مراسم رسمی ازدواج (بین المللی)را در ترکیه انجام میدهند که برسد به ازدواج ترک و ایرانی . در صورت ازدواج شما با مرد ترک به شما طی مراحل قانونی تابعیت ترک نیز میدهند.شاید این آقای ترک قصد ازدواج با شما را ندارد و بهانه جور میکند.شما خواستید به سفارت و یا کنسولگری های ترکیه مراجعه کنید تا بدانید موضوع از چه قرار است. البته گفتم موقع ازدواج رسمی در ترکیه عقد دینی خوانده نمیشود.ولی این دلیل بر این نیست که شما نتوانید در ترکیه ازدواج کنید.برای عقد خارجی با تابع ایرانی در ایران نیز سرایطی هست که باید مراحل طی شود. میتوانید از دفترخانه های و یا وزارت ثبت احوال بخش خارجی ها بپرسید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 21. سلام.وقت بخیر. ایا واسه ازدواج بین المللی در ترکیه برای کسی که تا الان ازدواج نکرده اجازه پدر لازمه؟؟ خانم ایرانی مقیم ایران و اقا ایرانی و دارای پاسپورت نروژ هستند. و خانم نمیخاد ازدواجش رو در ایران ثبت کنه. فقط ازدواج بین المللی در ترکیه. ممنوون

  • سلام عسل
   برای ازدواجی که ایرانی نباشد و یه سبک ترک باشد نیاز به اجازه پدر نیست.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 22. سلام.من حدود یکساله با یه اقای ترک رابطه دارم اولش فقط دوستی بود اما کم کم رابطمون جدی شد.میخواستم بدونم اگه بخوایم کنیم با توجه با اینکه ایشون تو ارتش هستند مشکلی براشون پیش نمیاد؟چون من ایرانیم؟

  • سلام شما چرا جواب منو ندادید من چند روزه منتظرم پرسیده بودم من حدود یکساله با یه اقای ترک رابطه دارم .میخواستم بدونم اگه بخوایم ازدواج کنیم با توجه با اینکه ایشون تو ارتش هستند مشکلی براشون پیش نمیاد؟چون من ایرانیم؟من در یک بیمارستان کار میکنم اما تابعیت ندارم

   • سلام
    اول اینکه سوال شما قبلا درج نشده است که من جواب بنویسم یعنی بدهکار نیستم. دوم اینکه جواب این سوال را که این آقای ترک بهتر از هر کس دیگر میداند. ایشان اگر میدانستند که چنین مشکلی است و دانسته با شما ارتباط برقرار کرده است یعنی قصد ازدواج نداشته است.ولی من تا آنجایی که با خبر هستم هستند از نیروها که با زنان خارجی ازدواج کرده اند. و اگر این آقا هنور جواب این سوال را نمیداند از مسئولین خود بپرسد.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 23. سلام
  من چند روز پیش ازتون درمورد ازدواج در کنسول ترکیه در ایران پرسیدم ،
  باید بگم طی این چند روز متوجه شدم که با شخصی که ایرانی نباشه نمیشه در کنسول ترکیه در ایران ازدواج کرد ، چون عقد رسمی و شرعی به حساب نمیاد
  از طرفی برای طرف مقابل هم جرم محسوب میشه ،،
  چون به شخصه میخواستم با نامزدم در ایران عقد کنیم ولی متاسفانه نمیشه ، مگر اینکه پروانه زناشویی از وزارت کشور گرفته که پروسه بسیار طولانی داره ..
  خواستم درمیان بگذارم شاید برای دوستان مفید واقع بشه

 24. سلام شاهین هستم قصد ازدواج با دختری در استانبول را دارم و میخام در به صورت داعم زندگی کنم و قصد بازگشت هم ندارم

 25. سلام من ۲۶ساله هستم و به علت مخالفت خانواده میخوام با پسری که ایرانی هست وچندماهه در ترکیه اقامت داره ازدواج کنم ولی میگن باید حتما اجازه پدر باشه میشه لطفا راهنماییم کنید باید چیکار کنیم؟ممنون میشم اگه جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام ناهید
   کسی در ترکیه بیش از ۳ ماه نمیتواند بماند .مگر اینکه اقامت بگیرد.دوم اینکه ازدواج ایرانی البته نیاز به رضایت پدر دارد.ضمنا به شما توصیه میکنم در زندگی از راهی نروید که پس از گذشتن از آن راه پل های پشت سر مانده خراب میشوند. همه میدانند پدر و مادر ها همیشه بهترین ها را برای فرزندان خود میخواهند .چنانکه تصمیم شما منطقی است سعی کنید خانواده خودتان را راضی کنید(هر چند نیاز به زمان باشد).اگر منطق در کار خود نمی بینید از کار خود منصرف شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • سلام ممنون از پاسخ شما ولی پدر من۱۵سال پیش ازدواج کرد و۱۵ساله اصلا ندیدمش حتی خبر ندارم کجاس ولی خانواده پسره مخالفن ودلیلشون هم ازدواج مجدد پدر من هست

    • سلام ناهید
     این موضوع مشکل آقا پسره که باید خانواده خودش را قانع کند (اگر واقعا دوستار شماست).
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 26. سلام من میخوام برا ادامه تحصیل برم اتریش. بعد میخوام با یه اقا در ایران ازدواج کنم.ایا میشه در ترکیه اینکارو انجام بدم.چون هر دو خانواده مخالفن. که بتونم با خودم ببرمشون.ممنون.

  • سلام سیما
   شما نوشته اید با به آقا در ایران میخواهید ازدواج کنید یا اینکه با آفای ایرانی در ترکیه میخواهید ازدواج کنید.چنانکه دومی باشد این بدین معنی است که ۲ ایرانی میخواهید در ترکیه ازدواج کنید اگر سوال این است بلی ۲ ایرانی میتواند در ترکیه ازدواج کند.شما باید از سفارت و یا کنسولگری ایران در ترکیه برگه تجرد که یکی از مدارک خواسته شده توسط شهرداری های ترکیه است بگیرید و دیگر مدارک را پس از آماده کردن (آزمایشات و عکس و برگه اقامت از هتلی که اقامت خواهید کرد و …) به مامور شهرداری منطقه هتل تحویل و در روز داده شده مراسم برگزار خواهد شد. اما چون شما اقامت اتریش ندارید نمیتوانید همسرتان را با خود ببرید.اول شما مشکل اقامت خودتان را در اتریش حل کنید سپس به فکر باقی کارها باشید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 27. سلام
  من یه سوال داشتم آیا سفارت ترکیه در ایران اجازه میده برای ازدواج ؟
  با توجه به اینکه من ایرانی هستم ولی دوستم ترک هستن)
  چون خانواده من در ایران هستن میخواستیم اینجا عقد کنیم ولی به قوانین اونها در سفارت
  آیا این امکانش هست؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید لطفا

  • سلام مریم
   البته میشود. نامزد ترک شما چنانکه در ایران است ایشان . اگر نه شما به سفارت و یا کنسولگری های ترکیه مراجعه و مدارکی که میخواهند جویا شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 28. سلام من الان در ترکیه ام,واگر بایک دختر ترک ازدواجکنم میتوانم مقیم ترکیه بشوم

  • سلام سعید
   ازدواج با دختر ترک به شما حق گرفتن اقامت را میدهد نه مقیم شدن را. برای مقیم شدن و یا به عبارتی تابع شدن نیاز به زمان و تحقیق است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 29. میشه لطفا بگید برای ازدواج در سفارت ترکیه در ایران چه مدارکی لازم است؟

  سپاسگزارم برای راهنمایی

  • سلام سحر
   قانون ترکیه که در ایران عوض نمیشود.یعنی همان شرایط و مدارکی که در ترکیه میخواهند را باید بخواهند.
   ولی شما که در ایران زندگی میکنید و برای ازدواج به سفارت ترکیه مراجعه خواهید کرد بهتر است به سفارت و یا کنسولگیری های ترکیه در ایران مراجعه کنید و شرایط را از آنها نیز بپرسید.اما مواردی از خود ترکیه بود خبر دهید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 30. سلام میشه لطفا راهنماییم کنید

  من در ایران زندگی میکنم، میخوام با پسری که ترک هستن در ایران ازدواج کنم ،

  آیا میتونم در سفارت ترکیه در تهران ازدواج کنم؟؟ برای ازدواج در سفارت ترکیه در تهران آیا به اجازه پدر نیاز

  دارم؟؟

  • سلام
   شما میتوانید از طریق سفارت ترکیه در ایران ازدواج کنید و نیازی به رضایت پدر نیست.ولی در شناسنامه شما قید نمیشود .شما بهتر است جزئیات را از سفارت و یا کنسولگری های ترکیه در ایران جویا شوید تا به موارد آن واقف شوید.ضمنا رضایت پدر و مادر نباشد عذاب وجدان بعدا تا آخر عمر گریبانگیرت خواهد بود.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 31. سوال من مربوط به ازدواج یک دختر ایرانی ساکن ایران و یک مرد ایرانی ساکن آلمان است که نشنالیته ی آلمانی دارد. نام و نام خانوادگی این آقا در پاسپورت ایرانی و آلمانی شان متفاوت است. یعنی نام خود را تغییر دادند در آلمان. حالا می خوام بدونم اگه بخوان در ترکیه با هم ازدواج کنن ، آیا پس از ازدواج محلی در شهرداری ترکیه ، برای ازدواج ایرانی و شرعی در سفارت ایران در ترکیه باید شناسنامه ی ایرانی خودشون رو ارائه بدن؟ اگر نیاز به شناسنامه ایرانی داشته باشد، از آنجا که نامشان در دو گذرنامه متفاوته، مانع ازدواج میشه؟ با توجه به محدودیت زمانی ایشان لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  • سلام
   شهرداری ترکیه شما را به عنوان یک ایرانی و یک آلمانی (طبق پاسپورت موجود شما)قبول کرده و دفترچه عقد را صادر خواهد کرد.البته فردی که پاسپورت آلمانی دارد باید از سفارت آلمان و فردی که پاسپورت ایرانی دارد از سفارت ایران باید برگه تجرد تهیه کند.اما ازدواج ایرانی( شرعی) توسط معمم ایرانی سفارت ایران انجام خواهد گرفت که چنانکه هر دو به عنوان ۲ ایرانی ازدواج میکنند باید مدارک شناسایی ایرانی داشته باشند.که شناسنامه ایرانی و شماره کارت ملی الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 32. سلام و مرسی اولا به ادمین عزیز و دوما به همه دوستانی که تجربیاتشونو به ااشتراک گذاشتن
  خواهر بنده (ایرانی مقیم ایران) قصد ازدواج با یک آمریکایی (آمریکایی الاصل مقیم آمریکا) قصد ازدواج دارند. و این کار بنا به پیشنهاد دوستان قرار هست در ترکیه (آنکارا یا استانبول) صورت گیرد.
  من هر سه صفحه نظرات را خواندم.نظرات دوستان و پاسخ های ادمین عزیز بسیار بسیار کمک کرد که بنده یک دید کلی پیدا کنم و به علاوه توضیح مراحل توسط آقای میلاد و آقا یا خانم p.h و خانم maryam خیلی مفید واقع شد منتها توضیح دقیقی که انجام مرحله به مرحله با جزئیات کافی این پروسه ها را بیان کرده باشد طوری که دچار سردرگمی نشوم پیدا نکردم. من سوالاتم را مطرح می کنم و امیدوارم پاسخ کافی بگیرم اگر پاسخی داده نشد با توجه به این که وقت کافی ندارم به احتمال زیاد با واسطه مجبورم این کارو انجام بدم که به دو تا شرکت رسیدم یکی globalkadro.com و یکی bazargans.com که واقعا نمی دونم کدوم مطمئن تر هستند! انشالا پس از ثبت ازدواج مفصلا تمام مراحل را اینجا توضیح خواهم داد تا کمکی به بقیه باشد و از پرداخت چنین هزینه های اضافی معاف گردند… و اما اول توضیح مسئله و بعد سوالات:
  موضوع: ازدواج آقای آمریکایی (آمریکایی الاصل مقیم آمریکا) با خانم ایرانی (ایرانی الاصل مقیم ایران)
  ۱- خانم چه مدارک و اسنادی (عکس و غیره) لازم دارد با خود به ترکیه بیاورد؟
  ۲- آقا چه مدارک و اسنادی (عکس و غیره) لازم دارد با خود به ترکیه بیاورد؟
  ۳- پیش از سفر آیا وقت یا نوبت خاصی باید بگیرند یا همه چیز در ترکیه آغاز می شود؟
  ۴- در چه منطقه ای بهتر است هتل بگیریم و کدام شهرداری ها زودتر نوبت می دهند (لطفا با ذکر نام)
  ۵- پروسه ازدواج چند روز طول می کشد؟ (شامل ۱- ازدواج بین المللی یا همان ترکی،۲- ثبت ایرانی و ۳- درج در شناسنامه خانم جهت سهولت ورود آقا به ایران پس از ازدواج—نکته مرتبط: افراد آمریکایی الاصل تنها با دعوتنامه از طرف آژانسهای مسافرتی و یا به همراه تور مسافرتی می توانند به ایران سفر کنند و در مدت اقامتشان فقط در هتل می توانند ساکن شوند، لذا برای ورود ایشان به منزل شخصی لازم است ازدواج در شناسنامه ثبت شود)
  ۶- اگر مترجم ترک-زبان لازم است، چگونه یک مترجم پیدا کنیم؟ (با توجه به تجربه قبلی من که در آنکارا اغلب افراد انگلیسی نمی دانند)
  ۷- امکانات و هزینه های رفت و آمد (تاکسی و …) چگونه است؟
  ۸- به ترتیب از آغاز تا انتها به کدام مراکز باید مراجعه کرد؟ (کدام مرکز چه مدارکی را لازم دارد، کدام مدرک را از کجا به کجا ببریم و …) شامل این موارد:
  ۱-۸- تهیه برگ تجرد آقا و خانم هر کدام از کجا؟ کجا باید تایید شود؟ هزینه ها؟
  ۲-۸- آزمایش خون و عکس قفسه سینه در کجا سریع تر و کجا ارزان تر است؟
  ۳-۸- فرم های شهرداری برای انجام عقد بچه مدارکی لازم دارند و درکجا باید تایید شوند؟ (دفاتر ثبت اسناد=noter؟)
  ۴-۸- تعیین وقت عقد چگونه انجام می شود و چه مدارکی لازم دارد؟
  ۵-۸- ثبت ازدواج در سفارت چگونه انجام می شود و چه مدت زمان می برد؟ شرایط انجام این کار در دفتر رایزنی فرهنگی سفارت و ثبت عقد دینی چگونه است؟ (آیا لازم است یا خیر، از جمله گواهی تشرف به دین مبین اسلام برای آقا لازم است یا خیر؟)
  ۶-۸- ثبت در شناسنامه چه قدر زمان می برد و چه چیزهایی لازم دارد؟ (گویا زمان بر هست)
  (: می دونم که خیلی سوال هست و بعضا سوالهای ظاهرا پیش پا افتاده ولی برای یک نفر بی تجربه دونستن تمام این ها لازم هست… قول می دم اگر ادمین عزیز لطف کنند و به همین شکل پاسخ بدهند بسیار بسیار مفید خواهد بود و گره گشا… در ضمن لطفا نظرتون راجع به این دو تا شرکت واسطه گر هم بفرمایید… ممنونم

  • سلام
   دوست عزیز در اصل تمام جواب سوالات شما قبلا اما در هم در متن و جواب و سوالها هست.ولی باز تکرار میکنم
   مدارک لازم شناسنامه – پاسپورت – برگه تجرد (از سفارت کشور تابعه شخص) – برگه اقامت از هتلی که در آن مقیم خواهید بود .مراجعه به شهرداری منطقه ای که هتل شما در آن واقع شده است.مامور شهرداری آزمایشهای لازم را از شما خواهد خواست که میتوانید هم در مراکز بهداشت و درمان دولتی و یا شخصی انجام دهید. مدت زمان داده شده برای عقد بستگی به مامور شهرداری دارد.
   عقد دینی باید توسط عاقد سفارت انجام گیرد و طی آن برگه عقد به شما داده خواهد شد.اما برای ثبت در شناسنامه حداقل حداقل به ۶ ماه نیاز است.
   در مورد اینکه کجا ارزان است و آن یکی چقدر گران و یا اینکه در کدام منطقه زود و ارزان امکان پذیر است باید معذرت خواهی کنم که این را باید دوستانی شما را راهنمایی کنند که جدیدا این مراحل را در ترکیه انجام داده اند. برای جواب مسلمان شدن داماد میتوانید در ایران از عاقد ها بپرسید.
   موفق باشید
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ممنون از پاسخ سریع شما… آیا در مورد ۶ ماه زمان ثبت در شناسنامه اطمینان دارید؟!! آخه من تا دو هفته شنیده بودم این کار انجام میشه! این که خیلی بده اگه حقیقت داشته باشه… و در ضمن نظرتون درمورد کارگزارها را نگفته بودین؟ اگه لطف کنید اگه شما در ترکیه هستید راهنمایی کنید کدوم یکی از این کارگزارها معتمدتر هستن؟
    با تشکر فراوان

    • سلام
     در مورد واسطه گر ها من نظری نداشتم بنویسم.زیرا شناخت ندارم.کلا مراحل ازدواج در ترکیه زیاد پیچیده نیست که نتوانند انجام دهند .
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • در ضمن یک جا در جواب خانم مینو در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۳ گفتین که درج نام آقا در شناسنامه خانم ۶ ماه زمان می برد در حالیکه من شنیده بودم این مدت حدود ۲ هفته است، کدام صحیح است؟ آیا می توانم از طریق دیگری با شما در تماس باشم تا از شما کمک بگیرم؟ شما در آنکارا هستید یا استانبول؟

    • سلام
     شاید بیش از ۶ ماه هم طول بکشد .از هر کجا که شنیده اید ۲ هفته طول میکشد باید از همان جا جواب را پیگیری کنید.من بیش از این در این مورد اطلاع ندارم.من غیر سایت زمان برای دوستان ندارم.اگر سوال داشتید و در سایت مطرح کنید در صورت آگاهی در حد توان سعی در پاسخ گویی خواهم بود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • اگر ما شناسنامه را تحویل دهیم و برگردیم ایران… بعد از انجام کارها امکان ارسال آن وجود دارد؟ و آیا با همان ثبت دفتری آقا (آمریکایی) برای ورود به ایران مشکلی نخواهد داشت؟ با همان مدارک ازدواج می توان از او برای ورود به ایران دعوت کرد؟
      خیلی ممنون به خاطر پاسخ ها

      • سلام
       اینها سوالاتی است که باید از سفارت ایران بپرسید و یا از وزارت خارجه در ایران .تا موضوع را از منبع جواب گرفته باشید که بعدا دچار مشکل نشوید.
       من در این مورد اطلاعاتی دارم ولی شاید شما را به اشتباه راهنمایی کنم.چنانکه دوستانی هست که این مراحل را در زمان نزدیک طی کرده اند لطفا بنویسند تا مورد استفاده شما و دیگر دوستان واقع گردد. خیلی از دوستان هستند که مراحل را طی میکنند و نوشته ای که حتما برای افرادی که بعدا میخواهند این مراحل را طی کنند خیلی مهم است زمان کوتاهی برای نوشتن موضوع نمیگذارند .و من نیز از این هموطنان گلایه دارم
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 33. سلام من قصد ازدواج با یک ترک را دارم . من چگونه میتوانم با یک ترک ازدواج کنم . ایا در ترکیه سایت همسریابی خاصی را سراغ دارید تا از ان طریق بتوانم با یک دختر ترک ازدواج کنم . لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام
   شما میتوانید با سرچ evlilik siteleri به سایت های همسریابی برسید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام
   متاسفانه برای غیر سایت زمان ندارم. اگر مقدور است سولات خودتان را در سایت مطرح کنید تا در حد توان جوابگو شوم و شاید برای دیگر دوستان نیز مفید باشد.
   متشکرم
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 34. سلام.
  من در اروپا زندگی می کنم و با خانمی آشنا شدم در ایران زندگی می کند. می خواهیم در استانبول عقد کنیم .
  لطفا ما را راهنمایی کنید که کجا اینکار را انجام دهیم. ما هر دو ایرانی استیم.
  با تشکر
  رضا

    • سلام
     راه دوم ازدواج به روش ترکیه است که در دیدگاه به اندازه کافی سوال جواب است که میتوانید مطالعه کنید.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 35. شما به راحتی می توانید در ایران با مراجعه به یک دفتر ازدواج، مجددا صیغه عقد خوانده و عقدنامه دریافت نمایید.

  • من همسرم.ایران نیست
   اما اون برگه ای که در مسجد استانبول عقد شرعی کردم رو دترم
   امکان گرفتن عقدنامه ازون طریق هست؟
   ممنون از جوابتون

   • چنانکه همسر شما شناسنامه ایرانی ندارد باید اول شناسنامه ایرانی دریافت کند سپس با مراجعه به دفاتر ازدواج عقد رسمی کنید.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ببخشید شما که در مسجد عقد کردین مدارک لازم برای عقد در مسجد رو میگید ؟ عقد ثبت میشه؟ یا نه فقط یه برگه میدن ؟ اجازه پدر لازم هست؟

 36. با سلام،یه سوال داشتم از کسانیکه ترکیه عقد کردن،میخواستم بدونم بعد از ثبت ازدواج در سفارت ایران بهشون چیزی مثل عقدنامه میدن یا خیر؟من دو ماهه پیش عقد کردم و جدای از رفتار بد کارکنای سفارت و گیر دادن مدارک من و فرستادنش بعد از دو ماه با کلی دوندگی از طریق وزارت امور خارجه الان که مدارک رو فرستادن فقط شناسنامه ای هستش که اسم همسر توش وارد شده نه عقدنامه ای و نه چیزی.خواستم ببینم واسه اونام همین بوده یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید

 37. سلام
  با تشکر از سایت خوبتون.من دیدگاه سایر دوستان رو خوندم خیلی بهم کمک کرد فقط یک مشکل دارم که اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.نامزدم انگلستان زندگی میکند ولی پاسپورت بریتیش ندارد و به جای اون تراول داکیومنت داره ، نمیدونم چه جوری میشه برای ایشون گواهی تجرد بگیریم؟ چون شنیدم کنسولگری انگلیس در استانبول برای افرادی که تراول داکیومنت دارن گواهی تجرد نمیدهد .
  همچنین اگر بفرمایید گواهی تجردی سایر کنسولگریها مانند کنسولگری ایران به زبان ترکی هست یا نه ممنون می شوم.

 38. سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون من تقریبا تمام دیدگاهها رو خوندم من قراره با یک ایرانی که نمیتونه وارد ایران بشه ازدواج کنم در ترکیه در ماه آینده. ایشون شهروند سوئد هستند آیا برای ایشان مشکلی پیش نمیاد چون شناسنامه ایرانی هم ندارند آیا به عنوان سوئدی میتونند مراحل ازدواج رو انجام بدن؟ وآیا ما میتونیم ازدواجمون رو ثبت کنیم؟
  ببخشید من چند ماه پیش سوال کردم از شما پاسخی دریافت نکردم لطفا در صورت امکان جواب بدهید ممنونم.

  • سلام
   شما میتوانید با نامزدتان که پاسپورت سوئدی دارد در ترکیه ازدواج کرده و دفترچه بین المللی عقد از کشور ترکیه دریافت کنید.با این دفترچه میتوانید ویزای سوئد دریافت کنید (بعنوان همسر شهروند سوئدی).ولی برای ثبت ازدواج در شناسنامه (ازدواجی که ایران قبول دارد) زمان لازم است(ماه ها) که باید مراحل قانونی را طی کند و در صورت تایید از سوی کشور ترکیه ازدواج ایرانی صورت خواهد گرفت.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • سفارت سوئد تو ترکیه گواهی تجرد نمیده. باید پرسن بویس رو از خود سوئد بگیرین.

 39. سلام
  با تشکر از اطلاعات مفیدتون
  خواستم بپرسم وقت گرفتن از شهرداری های استانبول برا ازدواج به چه صورت هست ؟؟

  • سلام
   با مدارک مورد نیاز به بخش ازدواج مراجعه و پس از تکمیل فرم و برگه ها برای شما زمان خواهند داد.
   ادمین تور استانبول اردواج در ترکیه

 40. سلام
  سپاس از نگارش تجارت و نظراتتون و تشکر از ادمین گرامی بخاطر حسن توجهشون و پاسخ دقیقتون به سوالات مخاطبین.
  دوستان من دارم میرم آنکارا واسه ازدواج و نیاز به مترجم ترکی-فارسی تو این شهر دارم. ممنون میشم اگه کسی رو میشناسین لینک کنین به من!
  ممنون

 41. با سلام خیلی ممنون که کمک می کنید
  دو تا سوال داشتم
  ۱- اگر ازدواج بصورت غیابی در ایران قبلا ثبت شده باشه و سند ازدواج صادر شده باشه و قصد داشته باشیم بصورت حضوری در ترکیه ( استانبول ) دوباره ثبت بین المللی کنیم مراحل کار به چه صورتی می شه
  همسرم تراول از کشور اروپایی دارن و پاس ایرانی ندارند
  اگر کمک کنین خیلی ممنون می شم
  ۲- من شنیدم که ازدواج غیابی برای انجام مراحل قانونی گرفتن ویزا یک امتیاز منفی ممکنه حساب بشه از طرف سفارت. این دسته ؟

  • سلام
   برای ازدواج در ترکیه برگه تجرد لازم است.از آنجایی که شما دیگر متاهل هستید برگه تجرد نمیتوانید دریافت کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 42. سلام من هفته ی آینده. واسه عقدم باید ب ترکیه برم.کسی میدونه چه جوری میشه یه مترجم پیدا کنم که ترکی و فارسی بتونه صحبت کنه؟

  • با سلام من محمد هستم و اگر نیاز به مترجم دارین من در خدمتتون هستم.البته ایران هستم.ایمیل بنده جهت ارتباط m.orouj@yahoo لطفا مشخصات وشماره تلفنتون رو ایمیل کنید

 43. با سلام
  ضمن تشکر از سایت خوبتون عرضی داشتم
  بنده رکورددار ملی کشور هستم و تصمیم دارم جهت ثبت رکوردهایم به ترکیه مهاجرت کنم. بدون تردید می تونم سالانه یک رکورد در کتاب رکوردهای گینس برای این کشور به ثبت برسونم. راهنمایی بفرمایید که حمایت این کشور از ورزشکاران حرفه ای به چه صورت هست و چطور یا کجا باید پیگیر بود؟
  متشکرم

  • سلام مهدی
   شما با فدراسیون ورزش ترکیه ارتباط برقرار کنید. و یا با شماره تلفن ۲۱۲۲۸۵۶۶۸۸(۰۰۹۰) به نام محمد آتار Mehmet Atar تماس و یا به ایمیل kural@itu.edu.tr به زبان ترکی و یا انگلیسی بنویسید. این شخص در این مورد مشاوره میدهد. البته با کلیک رکورد های گینس به سایت نامبرده هدایت خواهید شد.در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر بنویسید.
   موفق باشید
   ادمین تور استانبول

 44. سلام من میخوان بدونم الان تو یه محله متوسط ترکیه اجاره یه سوییت حداقل چقدر هست ماهانه و ودیعه چطور هست با حداقل حقوق ترکیه میشه جایی رو اجاره کرد من ناخنکار هستم و میخوام برایه کار بیام ترکیه برایه شروع حدود ۲۰ هزار لیر دارم به نظر شما میشه با این پول یه سوییت کوچیک اما جایه امن گرفت و درامدم اونجا چطور خواهد بود

  • سلام
   اجاره سوئیت در محله متوسط ۸۰۰ لیر به بالاست. البته از ۴۵۰ لیر شروع میشود که زیاد مناسب نشتن نیستند.برای مثال طبقه زیرزمین و رطوبی. البته باید بدانید استانبول با جمعیت تقریبا ۲۰ میلیونی محله های بیشماری دارد. بهتر دیدم آدرس سایتی که به شما در این مورد کمک شایانی میکند به آدرس ایمیلت فرستادم . باز سوالی داشتید میتوانید از همین جا مطرح نمایید.
   اما در مورد پول پیش معمولا اندازه ۲ ماه کرایه پیش میگیرند.
   ادمین تور استانبول

 45. سلام . ممنون از سایت خئب و اطلاعات مفیدتون:
  راستش من تقریبا تمامی کامنت ها رو خوندم و از محبت دوستانی که تجربه به اشتراگ گذاشتن استفده کردم. فقط سوالی که داشتم راجع به هزینه های کلی روند گرفتن “گواهی ازدواج ” هست. من طبق کامنت یکی از دوستان تا حدودی قیمت رو محاسبه کردم اما راجع به مرحله آخر که ثبت در شهرداری هست نمیدونم هزینه ای داره یا خیر.
  با توجه به تجربه شما و سایر دوستان چقدر پیشنهاد می کنید که از کمک افرادی که با گرفتن مبلغی کارها رو انجام می دهند استفاده کنیم؟
  و به عنوان سوال آخر با توجه به اینکه من شناسنامه المثنی دارم و باید گواهی تجرد از ایران بگیرم ، سایر کارها رو در ایران انجام بدهم( منظورم ترجمه و تائید در سفارت ترکیه است)؟ خود سفارت ایران در ترکیه پیشنهاد داد که گواهی تجرد و اذن پدر رو از ایران با خودم همراه داشته باشم و بقیه مراحل رو انجا به انجام برسونم.
  با تشکر از پاسخگویی شما

  • سلام
   شما با ۱۰۰ لیر میتوانید مسئله را حل کنید. مواظب کار چاق کن ها(واسطه ها) باشید . پاسپورت و مدارک شناسائی خودتان را به آنها ندهید و همراه آنها باشید. ضمنا از دوستانی مثل شما انتظار داریم پس از ازدواج در فرصت مناسب مراحل و مشکلات را بنویسید تا دیگر دوستان از این تجربیات استفاده کنند.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین تور استانبول

   • ممنون، یعنی فقط ۱۰۰ لیر؟ این نسبت به مبلغی که اون افراد درخواست میکنن خیلی کمتره. بله من بعد از اتمام مراحل حتما حتما تمام تجربیات در اختیار بقیه میزارم. من فقط از این نظر روی کمک این افراد واسطه فکر کردم که تضمین می کنند این پروسه رو در زمان کوتاهتری به انجام می رسونن. در حد ۲ روز برای گرفتن “گواهی ازدوج”.

    • دروغه خودت انجام بدی هم دو سه روز طول میکشه
     فقط وقت شهرداری رو چه طور رزرو کردین/؟؟؟

 46. سلام
  نامزد من ایرانی نیست و تبعه ی کانادا هستش و ایران اومد متأسفانه به دلیل عدم وجود کنسول کانادا اینجا جواب درستی به ما ندادن که عقد کنیم و کلی بین وزارت امور خارجه و وزارت کشور پاسمون دادند و نتیجه هم نگرفتیم و گفتن پروسه خیلی زمانبر هست از طرف دیگه هم برای انجام ملاقاتها و تحقیقات خونوادگی حدود دو سالمون تلف شده بیشتر ازین نمیخوایم صبر کنیم ولی طبق گفته ی دوستان ترکیه بهترین گزینه هستش میخواستم ببینم اونجا بعد از عقد به ما عقدنامه داده میشه و در ایران ارزشی داره و رسمی هست؟ و اینکه شرایط ضمن عقد مثل مهریه یا حق تحصیل رو میشه آورد یا خیر؟چون برای خونوادم خیلی مهمه
  ممنون میشم جواب بدین

  • سلام سانا
   البته پروسه ازدواج با یک خارجی در ایران زمان بر است. حداقل ۶ ماه زمان نیاز است. شما میتوانید در ایران اقدامات لازم را بکنید و این پروسه طی شود.در این میان میتوانید در ترکیه نیز ازدواج کنید که در ایران اعتبارش باز پس از انجام تشریفات لازم خواهد بود.در مورد شرایط عقدنامه شما میتوانید در دفتر خانه های رسمی ثبت (NOTER) در ترکیه تعهدنامه از نامزدتان بگیرید. در غیر مهریه در عقدنامه ترکیه نوشته نمیشود.عفدنامه ای که به شما پس از مراسم عقد در ترکیه داده خواهد شد بین المللی است و شما میتوانید با نشان دادن آن به سفارت کانادا ویزایتان را دریافت کنید.
   ادمین تور استانبول

   • ممنون از پاسخ شما
    یعنی به غیر از مهریه شرایط ضمن عقد مانند حق تحصیل یا مسکن رو باید در دفترخانه به صورت تعهدنامه ثبت کنم؟و آیا اون تعهدنامه در کشوری مثل کانادا اعتبار و ضمانت اجرا دارد یا خیر؟
    پیشاپیش ممنونم

    • سلام سانا
     البته شما میتوانید این تعهد نامه را به ترجمه و به تائید سفارت کانادا در ترکیه برسانید. اما سوال من با تجربه خوب و بد برای شما این است با کسی که به او اطمینان ندارید و به خاطر او ترک وطن میکنید آیا فکر کرده اید که چنانکه این قول قرار ها انجام نگیرد وضع شما چی خواهد بود تازه شما با قانون او را مجبور به تعهدات خود کنید نتیجه این زندگی چه میشود؟ خوشبخت خواهید شد؟ نظر مرا بپرسید با مراجعه به تجربیات گذشته میگویم نه و نشستن سپس به گذشته برباد رفته فکر کردن سالهای گذشته را به شما باز نمیگرداند
     آرزوی خوشبختی
     ادمین تور استانبول

     • ممنونم نصیحت شماررو برادرانه قبول دارم
      حقیقت این آقا توسط یک دوست خونوادگی معرفی شده و تحقیقات و ملاقات خونوادگی دوسال طول کشیده
      درست میفرمایید اما من به دخترخانوم ها توصیه میکنم که حتی برای ازدواج با مرد ایرانی شرایط ضمن عقد رو داشته باشن چون هرچیزی امکانپذیر ه
      ممنون از سایت مفیدتون و صبر و حوصله ای که شما برلی پاسخ دادن خرج میکنید

 47. با سلام
  من ۴ سال هست در المان زندگی میکنم و میخواهم با یک دختر ایرانی ازدواج کنم و به سفارت ایران رفتم برای وکالت دادن و سفارت ایران درخواست من رو رد کرده میخواستم کمکم کنید سوالی که دارم من میتونم به ترکیه بیام و با اون خانوم دیدار داشته باشم و ازدواج رسمی کنم و مدارکی که گفته شده برای کسانی که اقامت المان دارن یکی هست و سوال بعدی اینه که برای ما که واسه گردش اونجا میایم اجازه ازدواج رو به ما میدن مثلا مدارکی که میخواد من باید در ترکیه به سفارت المان برم یا ایران خواهش میکنم در این مورد اگر اطلاعی دارین برایم توضیح بدین با تشکر.
  مهرداد

  • سلام مهرداد
   شما چنانکه با پاسپورت ایرانی به ترکیه بیائید با شما مثل یک ایرانی رفتار خواهد شد . یعنی شما باید مدارک لازم را از سفارت ایران تهیه و ابراز نمائید(برگه تجرد و غیره).اما چنانکه شما پاسپورت آلمانی داشته باشید و با پاسپورت آلمانی به ترکیه بیائید با شما مثل یک آلمانی رفتار خواهد شد(مدارک لازم را باید از سفارت آلمان تهیه و ابراز نمائید).ضمنا در فانون ترکیه توریست ها نیز میتوانند در ترکیه ازدواج کنند(برگه اقامت را از هتل خواهید گرفت).البته دقت کنید در هتلی که اقامت خواهید کرد باید به شهرداری همان منطفه مراجعه و درخواست ازدواج خودتان را بدهید.چنانکه سوال دیگری داشتید بنویسید
   آرزوی خوشبختی
   ادمین تور استانبول

 48. سلام، من ساکن ایران هستم و میخوام با مرد ترک در ترکیه ازدواج کنم،برگه تولد و برگه تجرد رو باید از کجا بگیرم و بعد از ترجمه شون باید چیکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   مدارک لازم را میتوانید از سفارت ایران واقع در آنکارا و یا از کنسولگری ایران در استانبول تهیه نمائیدو نیازی نیست از ایران تهیه کنید. شناسنامه و کارت ملی همراه داشته باشید.
   ادمین تور استانبول

 49. با سلام و تشکر از اطلاعات خوبتون من تقریبا تمام دیدگاهها رو خوندم من قراره با یک ایرانی که نمیتونه وارد ایران بشه ازدواج کنم اگر لطف کنید ایمیلتون رو به من بدهید تا بهتر توضیح بدم و از اطلاعات شما استفاده کنم با تشر

 50. سلام….اگه طرف یا طرفین قاچاقی وارد ترکیه شده باشن و تقاضای پناهندگی داده باشن چی؟شرایط ازدواجشون چی میشه؟

  • سلام سعید
   افرادی که غیر قانونی وارد کشور شوند بی هویت هستند تا اگر پناهندگی دادند و برای این افراد هویت صادر شد میتوانند با ابراز هویت اقدام کنند که البته مدت زمان طولانی باید سرگردان باشند.
   ادمین تور استانبول

 51. باسلام و خسته نباشید
  من ایرانی هستم و شوهرم تبعه افغان ولی ساکن آلمان ایشون آمدن ایران ولی ازدواج مارا ثبت نکردن چون ایران ازدواج ایرانی و افغانی را ثبت نمیکنه و مراحل ازدواج ما خیلی طولانی میشه بنابراین تصمیم براین گرفتیم که ازدواجمونا در ترکیه ثبت بکنیم اگر امکان داره مارا راهنمایی کنید.
  باتشکر

  • سلام
   مدارک لازم نوشته شده است . ضمنا شما میتوانید با مطالعه سوال جواب دوستان که قبلا در همین صفحه و نوشته های قبلی ثبت شده و از تجربیات بعضی از دوستان که زحمت کشیده نوشته اند به معلومات کافی خواهید رسید. اما چنانکه خارج از سوالات دوستان سوالی داشتید بنویسید تا جوابگو باشیم.
   ادمین اور استانبول

 52. با سلام، من امروز عقد کردم، الانم ترکیه هستم، مراحل ازدواجش ساده تر از اون چیزی بود که فکر می کردیم، فقط یه نکته اینکه، گواهی تجرد از ایران نبرید. چون پول الکی خرج کردن هست من پانصد هزار تومان خرج کردم واسه گواهی تجرد ولی اپنجا قبول نکردن، شهرداری انکارا گواهی تجرد سفارت ایران را قبول می کنه (به زبان ترکی) کلا هفتاد لیر هزینه گواهی تجرد به همراه مهر وزارت امور خارجه ترکیه شد.بیمارستانی که شهرداری معرفی کرد هیچ پولی نگرفت. و همون موقع گواهی سلامت را به ما داد.سوالی بود بپرسید جواب می دم.

  • سلام سحر
   با آرزوی خوشبختی و تشکر از شما.ضمنا چنانکه مراحل و شاید مشکلات کار را بنویسید تا دوستان بهره مند شوند خیلی خوب خواهد شد.
   ادمین تور استانبول

   • با سلام، یه پیشنهاد که می تونم بدم اینه که دنبال یه شهرداری خلوت بگردید چون ما خودمون از شهرداری کالج شروع کردیم، ولی ده روزه نوبت داد، که ما وقت نداشتیم، ناچارا رفتیم شهرداری نزدیک اولوس و همون روز عقدمون کردن،ادمهای خوبی بودن، اگه سوالی داشتین می تونید به من ایمیل بزنید، فقط یک نکته مهم اینه که حتما باید یک نفر که به زبان ترکی مسلطه همراهتان باشه. ما از یک دانشجوی ایرانی کمک گرفتیم. روزانه مبلغی بهش می دادیم و کلا همه جور کمکمون کرد. اگه سوالی داشتی به من ایمیل بزنید sahars57@yaho.com

  • سلام و سپاس
   یعنی ترجمه (شناسنامه، پاسپورت و گواهی تجرد)ی که در ایران به تایید سفارت ترکیه در تهران برسه رو قبول نکردن؟

 53. با سلام از پیج خوبتون، اگه امکان داره لطفا آدرس آزمایشگاه خون که در انکارا هست و مبارزه با تالاسمیه و قیمت مناسب داره را به من بدهید،و آیا قبل از آزمایش باید از جای خاصی برگه بگیریم، یا اینکه بریم و بگیم، اومدبم

 54. با عرض سلام .
  من قصد ازدواج با یک مرد آلمانی را دارم . آیا این کار در ترکیه قابل انجام شدن هست ؟
  آیا پس از ازدواج به من اجازه رفتن به آلمان به همراه ایشان داده میشود ؟
  با تشکر

  • سلام
   ازدواج در ترکیه امکان پذیر است . اما مراحل بعدی مربوط میشود به کشور آلمان و سفارت آلمان در ترکیه و چون همسر فرد آلمانی تبار میشوید باید به شما اجازه اقامت در ترکیه را بدهند.
   ادمین تور استانبول

 55. با سلام
  من و خانواده در کانادا زندگى میکنیم، دختر من قصد ازدواج با پسر عمه خود را دارد، اقاى داماد در ایران زندگى میکند و قرار بر اینه که این ازدواج در کشور ترکیه انجام بشه و بعدا اقاى داماد به کانادا بیان. چند سوال دارم لطفا راهنمایى بفرمایید
  ایا حتما باید ازدواج ترکیه اى انجام شود یا کافى خواهد بود که در سفارت ایران انجام شود،راهنمایى بفرمایید از نظر گرفتن هتل یا خانه اجارهاى ، کدام شهر هزینه کم ترى دارد و مجموعا چند روز براى این کار لازم است، اگر شخص خاصى در ترکیه میتواند کمک کند اى میل من یا ایشان را بدهید. با تشکر محمود، مونترال کانادا

  • سلام
   ازدواج در ترکیه کوتاهترین راه این است. آنکارا از نظر داشتن امکانات اداری زیاد همیشه توصیه من بوده است. زمان از یک هفته تا ۳ هفته لازم است.یعنی بیشتر بستکی به زرنگی شما هم دارد.اشخاص زیادی هستند که کار واسطه گری انجام میدهند. ولی ما کار واسطه گری انجام نمیدهیم. برای آشنائی به مراحل تجربیات یکی از دوستان(با تشکر از میلاد) که در روزهای قبل توشته است راددر زیر حتما بخوانید.
   ادمین تور استانبول

   ازدواج ۲ ایرانی در ترکیه :
   ۱) رفتن به کنسولگری ایران و درخواست گواهی تجرد و تولد. (من نمیدونستمو فقط تجرد خواستم،اما خودشون تولد رو هم انجام داده بودن که واسه عقد لازمه)
   مدارک مورد نیاز برای هر نفر :
   • ۱ قطعه عکس ۳*۴ زمینه سفید (برای خانوما با حجاب اسلامی)
   • کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و صفحه اول پاسپورت ( مهم نیست شناسنامه و کارت ملی قدیمی باشه).همه کپی ها رو روز تحویل بهتون برمیگردونن.
   • پر کردن دو فرم درخواست گواهی و ترجمه
   • ۹ یورو واسه گواهی،۶ یورو واسه ترجمه در بانک زیارت که دقیقا روبروی کنسولگریه پرداخت کنید.برای ۲ نفر جمعا میشه ۳۰ یورو.
   نکات : واسه دوشیزگان رضایت محضری پدر یا قیم قانونی لازمه.واسه خانومای بیوه یا مطلقه،اصل گواهی فوت همسر یا اصل طلاق نامه اسلامی.
   خانوما با حجاب برن تو کنسولگری.اونجا اصلا راجع به دینتون سؤالی نمیکنن.نگران نباشید.
   ۱ روزه یا نهایتا ۲ روزه گواهی رو میدن.
   کنسولگری روزای شنبه و یکشنبه تعطیله.بقیه تعطیلاتشونو تو خود سایتش ببینید : http://istanbul.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=62&pageid=9870
   آدرسش هم که تو سایته.نزدیک توپگاپی و ایاصوفیه هستش که میتونید روز تحویل مدارک برید به دیدنشون.
   ۲) همون روز که کارتون تو کنسولگری تموم شد،برید دارالترجمه(ceviri)
   پاسپورت ها رو بدین واسه ترجمه.پاسپورتی ۲۰ لیر.نیم ساعته تحویل میدن.
   ۳)ترجمه پاسپورت ها رو باید واسه تأیید به دفتر اسناد رسمی(noter) ببرید.
   ۹۳ لیر هزینه تأیید هردو پاورت میشه.۱۰ دقیقه ای تحویل میدن.
   ۴)آزمایشات پزشکی شامل خون و عکس از قفسه سینه میشه.حتما تو بیمارستان دولتی انجام بدین.چون هم ارزون تره،هم اگه برید به مرکز یا بیمارستان خصوصی،نتیجش باز باید به تأییدبیمارستان دولتی برسه . من به بیمارستان(hastane) اطفال در منطقه شیشلی رفتم.پاسپورتا همراهتون باشه.روز گرفتن جواب هم،نفری یه عکس با خودتون ببرید.
   ۹۶ لیر ویزیت دکتر برای هر دو نفر.۴۸۰ لیر آزمایشات و رادیولوژی برای هر دو نفرتون.جواب رو ۱ یا ۲ روزه میدن.اگه گفتن ۱ هفته طول میکشه،آه و ناله کنید که مسافرین و وقت ندارین.
   ۴)گواهی تجرد و تولد دیگه تو استانداری(vali) که انتهای خیابون کنسولگریه تأیید نمیشه.کار رو سپردن به فرمانداری(kaymakamlik).فرقی نداره کدوم فرمانداری برید.اما راحت ترینش تو خیابون استقلال هستش.هیچ پولی واسه تأیید نمیگیرن.تو ۱۰ دقیقه انجام میشه.
   ۵)اول ببینید تو شهرداری کدوم منطقه میخواید عقد کنید.چون باید برگه اقامت از هتل بگیرید و هتلتون باید تو محدوده همون شهرداری باشه.وگرنه قبول ندارن.مثلا اگه اطراف میدون تقسیم هتل گرفتین،فقط تو دایره نکاح شهرداری منطقه بیوقلو عقدتون میکنن!تو برگه اقامت،ورود و خروج و مدت اقامت ذکر بشه!
   وقتی همه اینا آماده شد،برید شهرداری وقت بگیرین.نمیدونم کی وقت میدن.چون من پارتی داشتمو ۲۰۰$ دادم،درجا عقدمون کردن.عقدنامه رو هم دادن و هزینه دیگه ای بابت عقدنامه و … ندادم.۱ ساعت طول کشید.خود اون دو نفر کارمند شاهدمون شدن.مترجم هم نخواستن واسه عقد.
   ۶) مدارکی که روز عقد باید همراهتون باشه :
   • ۵ قطعه عکس ۴*۶ زمینه سفید(پاسپورتی)
   • ترجمه پاسپورت های تأیید شده توسط noter
   • گواهی تجرد و تولد تأیید شده توسط kaymakamlik
   • برگه اقامت از هتل واقع شده در محدوده شهرداری مورد نظر
   • گواهی سلامت پزشکی تأیید شده توسط بیمارستان دولتی
   توجه : به همراه عقدنامه یه برگه میدن که خلاصه عقدنامه هستش.حتما همونجا بدین به انگلیسی ترجمه کنن و به تأیید امور خارجه ترکیه برسونید.چون اگه عقد اسلامی نکرده باشید و اسمتون تو شناسنامه هم نباشه،تو ایران ترجمه رسمی نمیکننش.
   در ضمن با این عقدنامه تو ایران بهتون هتل نمیدن!
   از ایران هیچ مدرک ترجمه شده یا گواهی تجرد و تولد نبرید که دوباره کاریه!
   ما ۱ اسفند عقد کردیم و اینا جدیدترین اخباره.
   موفق باشید

   • درود بر شما . من و همسرم البته هنوز ازدواج نکردیم در یکی از شهرهای ترکیه ساکن هستیم . جهت ازدواج اقدام کردیم و گواهی های لازم را دریافت کردیم اما پس از مراجعه به سفارت ایران از ما رضایت پدر دختر را خواسته که پدر دختر رضایت نمیدهد حال با توجه به نداشتن رضایت پدر دختر چگونه ما میتوانیم ازدواج نمایی سن هر دوی ما هم بالای ۲۶ می باشد
    اگر جوابی دارید لطفا با شماره ۰۵۰۷۱۸۳۵۴۰۱ تماس بگیرید
    سپاس

 56. سلام قصد ازدواج با مرد ترک استانبول را دارم. برای سفر به ترکیه چه بلیطی باید تهیه کنم و چه باید بگویم؟ آیا طرف مقابل باید بره به کنسولگری اعلام کند یا نه؟

  • سلام
   برای سفر به ترکیه یا با اتوبوس و یا با هواپیما باید سفر کرد.یعنی یا بلیط اتوبوس و یا بلیط هواپیما باید گرفت.شما باید پاسپورت شناسنامه و کارت ملی به همراه داشته باشید. ضمنا رضایت پدر نیز شرط است. ایشان نیز بهتر است به یکی از کنسولگری و یا سفارت ایران رفته شرایط را برای هر دو نفرتان جویا شود.ضمنا به شما توصیه میشود چشم بسته به فردی که از نزدیک نمیشناسید اطمینان نکنید. زیرا تعداد زیادی افراد هستند که از این طریق فقط قصد سوء استفاده دارند و به عاقبت بدی در کشوری که نمیدانید چطور بیائید گرفتار میشوید. بهتر است ایشان به ایران بیایند و شما مراسم را در اینجا انجام دهید.
   ادمین تور استانبول

   • ممنون از راهنمایی
    من می دونم که از چه روش هایی می شه سفر کرد. شما متوجه منظور بنده نشدید یا من بد بیان کردم. منظورم بلیط توریستی بود یا معمولی. ممنون که هشدار می دین دوست عزیزم:). طرف مقابل من آشناست( پسر شریک عمو) من فقط نمی دونم بلیط معمولی بهتره یا توریست. آیا من که برای اولین بار به ترکیه سفر میکنم مشکلی هست که گیر بدهند چرا با تور نیستی و از این حرفها؟:)

    • سلام
     با توجه به اینکه که عمویتان با یک ترک شریک است بهتر است از عمویتان بپرسید و یا شریک عمویتان که بهتر راهنمائی خواهند کرد.
     موفق باشید
     ادمین تور استانبول

 57. سلام _ میخوام با دختر خاله ام هل اتریش ازدواج کنم _ مدارک بالا رو نگاه کردم ولی کلا سفارت ایران در ترکیه برم یا در خود ایران برای برگه ی تجردنامه ؟؟؟
  بعدش چند وقت این کار طول میکشه که بتونه برا من ویزا بفرسته ؟چند وقت کار عقد کردن تو ترکیه طول میکشه ؟
  و آخرین سؤال کجا باید برم تو ترکیه این کارو انجام بدم ؟؟؟

  • سلام رسول
   پاسپورت شناسنامه کارت ملی همراه داشته باشید باقی را در سفارت حل میکنید.باید به شهرداری محل اقامت (هتل در کدام منطقه است) مراجعه و پس از ارائه مدارک زمان خواهند داد(البته با خواهش احتمال جلو انداختن زمان باشد). زمان بستگی به شهرداری منطقه دارد.اما برای گرفتن ویزا اول باید دعوت نامه به دستتان برسد سپس سفارت مربوطه برای شما وقت ملاقات خواهد داد.یعنی زمان بستگی به روال کار شما دارد. چند روز را نمیشود گفت. برای انجام این کار آنکارا را برای همه دوستان توصیه میکنم.
   ادمین تور استانبول

 58. با عرض سلام
  من پسر ایرانی هستم می خواستم بدونم اگه بخوام با ی زن خارجی اهل ایتالیا در ترکیه ازدواج کنم باید کدام یک از شهر ترکیه رفت برای انجام ازواج بعد مدارکی که باید با خودم از ایران ببرم چی هست و خانم خارجی چه مدارکی نیاز دارد که از کشور خودش بیارد و اینکه از کجا باید شروع کنم اصلاً امکان دارد ازدواجمون صورت گیرد ممنون میشم اگه راهنمایی و کمکم کنید ممنون میشم.منتظرتون هستم با سپاس

  • سلام سینا
   لیست مدارک که در بالا قید شده برای شما پاسپورت و شناسنامه کافی است بقیه را میتوانید از سفارت ایران بگیرید.اما خانم ایتالیائی نیز باید از سفارت ایتالیا در ترکیه مدارک لازم را بگیرد.تازه شهر مهم نیست در تمام شهرهای ترکیه میتوانید ازدواج کنید ولی چون سفارتخانه ها در آنکارا و کنسولگری ها در استانبول شما بهتر است آنکارا را در نظر بگیرید که به امکانات دسترسی داشته باشید.
   ادمین تور استانبول

   • با سلامی دوباره
    ممنون از پاسختون وراهنماییتون خیلی کمکم کردید مرسی:
    فقط یه سوال دیگه داشتم ازتون ممنون میشم کمکم کنید.سوالم اینکه مرد ایرانی مثل خودم که اقامت ترکیه و دیگر کشورارو نداره امکان ازدواج با خانم خارجی مقیم ایتالیا در کشور ترکیه را دارد یا خیر؟بدلیل مشکلات زمانی که در ایران داریم و پروسه ازدواج در ایران به طول می انجامد و مشکلات رفتن به ایتالیا رو باز داریم (سخت ویزا دادن و نداشتن اقامت و … )امکان ازدواج برای ما در ترکیه هست؟ منتظر جوابتون هستم با تشکر

    • سلام
     البته که این ازدواج برای افرادی مثل شما ایده آل است. از شهرداری یکی از مدارکی که از شما میخواهند برگه اقامت است که باید از هتلی که در آن مقیم هستید باید بگیرید. باز یادآوری شود که هتلی که میخواهید در آن اقامت کنید باید در منطقه همان شهرداری باشد که میخواهید مراجعه کنید و یا بر عکس.
     موفق باشید
     ادمین تور استانبول

     • با سلام
      مرسی از وقتی که برام گذاشتین از لطفتون خیلی ممنون قربان.پس کارمون برای ازدواج در ترکیه با همون اقامت ۱ هفته الی ۲ هفته از هتل انجام میشه دیگه؟ جناب موسسه شما در ایران است یا ترکیه؟
      محبت میکنید در صورت امکان شماره تماسی از خودتون بم بدید؟
      با تشکر

      • سلام سینا
       چنانکه قدری برای دوستان کار مفیدی انجام دهیم خوشحال میشویم. موسسه ای در کار نیست و ما نیز کار واسطه گری انجام نمیدهیم. چنانکه راهنمائی از ما برآید منتظر سوال شما هستیم. ضمنا تقریبا جواب ها برای دوستان در عرض همان روز داده میشود. موفق باشید
       ادمین تور استانبول

   • با سلام. ممنون از مطالب مفیدتون ،من دختر ایرانی مسلمان هستم، میخواهم با اقای سیتیزن امریکا که مسیحی هستن ازدواج کنم.حکم این ازدواج در ایران چیست؟ایا ثبت میشود؟ و ایا برای گرفتن ویزای امریکا لازم است در ایران ثبت شود؟ و اینکه پدر بنده فوت شدن و من ٢٢سال سن دارم،تکلیف اجازه پدر چه میشود؟ باتشکر

    • سلام
     اگر پدر نباشد جد پدری اجازه میدهد. چنانکه جد پدری نباشد مشکلی نیست ولی فوت نامه اجباری است.اگر کسی در ترکیه ازدواج کند برای ویزا گرفتن کافی است. ولی این ازدواج در شناسنامه شما درج نمیشود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • ممنون از پاسختون 🙏🏼 اگر در استانبول ازدواج کنم مشکلی پیش نمیاد برام که لازم باشه بخوام تا انکارا برای حل کردنش برم؟ با توجه به اینکه استانبول اشنا و مترجم هم دارم.

      • سلام
       نیازی نیست به آنکارا بروید.ضمنا میتوانید به تفکیک از مترجم آشنا در استانبول کمک بگیرید.
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 59. سلام،خسته نباشید،من قراره با یه اقای اتریشی در ترکیه ازدواج کنم،ولی اصلا از روند و مراحل کار و مدارکی که لازمه اگاهی ندارم،ممنون میشم واسم توضیح بدید چیکار باید بکنیم

  • سلام مریم
   مدارک لازم قید شده و برای اطلاع بیشتر از روند کار میتوانید دیدگاه های دیگر دوستان را که بیش از ۱۹۰ دیدگاه است مطالعه نمائید. زیرا مشکلات دوستان اغلب مثل هم هست.پس از مطالعه باز سوال مختص داشتید بنویسید تا جواب گو شویم
   ادمین تور استانبول

 60. مرسى از راهنماییتون
  یک سوال دیگه اینکه کسى که ایرانى هست ولى پاسپورت اتریشى داره باید کدوم سفارت برگه تجرد بگیره؟؟

  • سلام
   کسی که پاسپورت اتریشی دارد و با آن وارد ترکیه میشود اتریشی به حساب میآید و باید از سفارت اتریش برگه بگیرد.
   ادمین تور استانبول

 61. با سلامی دوباره
  ممنون از پاسختون وراهنماییتون :
  ببخشید برگه ی تجرد در کانادا رو از کجا باید گرفت اخه به خانمم توضیح میدم درست متوجه نمیشه میگه اصلا چنین برگه ای ( برگه ی تجرد) نداریم خواستم بدونم اسم یا مکانی که برگه تجرد در کانادا صادر میکنه رو می شناسید…. وآیا کنسولگری کانادا در استانبول چنین برگه ای ( برگه تجرد) صادر میکنه وچند روزه ؟؟..
  بی نهایت سپاسگذارم

  • سلام
   برگه تجرد را باید از سفارت کشوری که تابع (پاسپورت آن کشور را دارید) آن کشور هستید بگیرید. یعنی ایرانی باید از سفارت ایران بگیرد و کانادائی از سفارت کانادا. و نیاز به زمان ندارد. ایرانی ها باید شناسنامه اصل را به همراه داشته باشند.
   ادمین تور استانبول

 62. سلام،من و نامزدم که ایرانى هست و مقیم اتریش مى خوایم در ترکیه عقد کنیم.مى خواستم بدونم این عقد اسلامى هست و مثل عقد در ایران هست؟؟ایا توى شناسنامه ثبت میشه یا مجددا واسه ثبت باید اقدام کرد؟و اینکه ایا اتریش این ازدواج رو قبول داره؟
  ممنون از راهنماییتون،لطفا جواب رو ایمیل کنید.

  • سلام
   این ازدواج را تمام کشور ها قبول دارند. اما برای ثبت در شناسنامه باید از سفارت اقدام کنید که زمان بر است.عقد در شهرداری توسط مامور شهرداری صورت میگیرد. چنانکه عقد اسلامی هم خواستید معمم سفارت این کار را انجام میدهد.
   ادمین تور استانبول

 63. سلام من ایرانى هستم و با اقایی متولد ایران ولى سیتیزن امرایکا قصد ازدواج در ترکیه رو دارم..سوالم اینه امن از ایران چه مدارک ببرم و اینکه چه ازمایشى رو میتونم ایران انجام بدم؟معتبر هست براى انجا؟لطفا هرچى لازم هست رو بگین مننونم..

  • سلام
   موافقت پدر لازم است.بقیه را میتوانید از سفارت ایران در ترکیه تهیه کنید.آزمایش ایران را قبول نمیکنند و باید در شهری که میخواهید ازدواج کنید بگیرید. برای اطلاع بیشتر نوشته و جواب دیگر دوستان را بخوانید الان ۱۸۴ جواب در این مورد نوشته شده است.
   ادمین تور استانبول

 64. سلام
  چندتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدهید
  خواستم بپرسم اگه ازدواج در انکارا ثبت بشه سریعتر است ( کارهای اداریش) یا در استانبول ( برای یک مرد ایرانی با خانم کانادایی) ؟
  وهمچنین برای برگ تجرد خانم کانادایی از خود کانادا بیاره فقط ترجمشو توی ترکیه انجام بده
  وسوال اخر اینکه به طور معمول ( بدون پارتی) ثبت ازدواج در شهرداری چند روز طول میکشه وقتی که منتظر بمونیم تا نوبتمون بشه
  وهمچنین سند ازدواج ایرانی وشناسنامه خانمم کنسولگری یا سفارت چند روزه میده ممنون میشم راهنمایی کنید
  بی نهایت سپاسگذارم

  • سلام
   آنکارا امکاناتش بیشتر است.برگه تجرد از کانادا و یا در آنکارا از سفارت کانادا.حدودا ۱۰ روز زمان لازم است برای ثبت ازدواج ترکی. شناسنامه به زمان نیاز دارد.
   ادمین تور استانبول

 65. باسلام
  اگر خانمی اجازه پدر نداشته باشد ایا راهی هست برای ازدواج در ترکیه؟من ۳۱ سال دارم وبرای ازدواجم با مخالفت پدر روبرو هستم وایا خودتون خدمات رو ارایه میدید و اگربلی هزینه چقدر است

 66. ازدواج ۲ ایرانی در ترکیه :
  ۱) رفتن به کنسولگری ایران و درخواست گواهی تجرد و تولد. (من نمیدونستمو فقط تجرد خواستم،اما خودشون تولد رو هم انجام داده بودن که واسه عقد لازمه)
  مدارک مورد نیاز برای هر نفر :
  • ۱ قطعه عکس ۳*۴ زمینه سفید (برای خانوما با حجاب اسلامی)
  • کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و صفحه اول پاسپورت ( مهم نیست شناسنامه و کارت ملی قدیمی باشه).همه کپی ها رو روز تحویل بهتون برمیگردونن.
  • پر کردن دو فرم درخواست گواهی و ترجمه
  • ۹ یورو واسه گواهی،۶ یورو واسه ترجمه در بانک زیارت که دقیقا روبروی کنسولگریه پرداخت کنید.برای ۲ نفر جمعا میشه ۳۰ یورو.
  نکات : واسه دوشیزگان رضایت محضری پدر یا قیم قانونی لازمه.واسه خانومای بیوه یا مطلقه،اصل گواهی فوت همسر یا اصل طلاق نامه اسلامی.
  خانوما با حجاب برن تو کنسولگری.اونجا اصلا راجع به دینتون سؤالی نمیکنن.نگران نباشید.
  ۱ روزه یا نهایتا ۲ روزه گواهی رو میدن.
  کنسولگری روزای شنبه و یکشنبه تعطیله.بقیه تعطیلاتشونو تو خود سایتش ببینید : http://istanbul.mfa.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=62&pageid=9870
  آدرسش هم که تو سایته.نزدیک توپگاپی و ایاصوفیه هستش که میتونید روز تحویل مدارک برید به دیدنشون.
  ۲) همون روز که کارتون تو کنسولگری تموم شد،برید دارالترجمه(ceviri)
  پاسپورت ها رو بدین واسه ترجمه.پاسپورتی ۲۰ لیر.نیم ساعته تحویل میدن.
  ۳)ترجمه پاسپورت ها رو باید واسه تأیید به دفتر اسناد رسمی(noter) ببرید.
  ۹۳ لیر هزینه تأیید هردو پاورت میشه.۱۰ دقیقه ای تحویل میدن.
  ۴)آزمایشات پزشکی شامل خون و عکس از قفسه سینه میشه.حتما تو بیمارستان دولتی انجام بدین.چون هم ارزون تره،هم اگه برید به مرکز یا بیمارستان خصوصی،نتیجش باز باید به تأییدبیمارستان دولتی برسه . من به بیمارستان(hastane) اطفال در منطقه شیشلی رفتم.پاسپورتا همراهتون باشه.روز گرفتن جواب هم،نفری یه عکس با خودتون ببرید.
  ۹۶ لیر ویزیت دکتر برای هر دو نفر.۴۸۰ لیر آزمایشات و رادیولوژی برای هر دو نفرتون.جواب رو ۱ یا ۲ روزه میدن.اگه گفتن ۱ هفته طول میکشه،آه و ناله کنید که مسافرین و وقت ندارین.
  ۴)گواهی تجرد و تولد دیگه تو استانداری(vali) که انتهای خیابون کنسولگریه تأیید نمیشه.کار رو سپردن به فرمانداری(kaymakamlik).فرقی نداره کدوم فرمانداری برید.اما راحت ترینش تو خیابون استقلال هستش.هیچ پولی واسه تأیید نمیگیرن.تو ۱۰ دقیقه انجام میشه.
  ۵)اول ببینید تو شهرداری کدوم منطقه میخواید عقد کنید.چون باید برگه اقامت از هتل بگیرید و هتلتون باید تو محدوده همون شهرداری باشه.وگرنه قبول ندارن.مثلا اگه اطراف میدون تقسیم هتل گرفتین،فقط تو دایره نکاح شهرداری منطقه بیوقلو عقدتون میکنن!تو برگه اقامت،ورود و خروج و مدت اقامت ذکر بشه!
  وقتی همه اینا آماده شد،برید شهرداری وقت بگیرین.نمیدونم کی وقت میدن.چون من پارتی داشتمو ۲۰۰$ دادم،درجا عقدمون کردن.عقدنامه رو هم دادن و هزینه دیگه ای بابت عقدنامه و … ندادم.۱ ساعت طول کشید.خود اون دو نفر کارمند شاهدمون شدن.مترجم هم نخواستن واسه عقد.
  ۶) مدارکی که روز عقد باید همراهتون باشه :
  • ۵ قطعه عکس ۴*۶ زمینه سفید(پاسپورتی)
  • ترجمه پاسپورت های تأیید شده توسط noter
  • گواهی تجرد و تولد تأیید شده توسط kaymakamlik
  • برگه اقامت از هتل واقع شده در محدوده شهرداری مورد نظر
  • گواهی سلامت پزشکی تأیید شده توسط بیمارستان دولتی
  توجه : به همراه عقدنامه یه برگه میدن که خلاصه عقدنامه هستش.حتما همونجا بدین به انگلیسی ترجمه کنن و به تأیید امور خارجه ترکیه برسونید.چون اگه عقد اسلامی نکرده باشید و اسمتون تو شناسنامه هم نباشه،تو ایران ترجمه رسمی نمیکننش.
  در ضمن با این عقدنامه تو ایران بهتون هتل نمیدن!
  از ایران هیچ مدرک ترجمه شده یا گواهی تجرد و تولد نبرید که دوباره کاریه!
  ما ۱ اسفند عقد کردیم و اینا جدیدترین اخباره.
  موفق باشید

   • ببخشید اگه ۲ طرف هر۲ ایرانی و ساکن ایران باشند و هیچ کدوم اقامت ترکیه رو ندارند و ساکن اونجا هم نباشند، می توانند در ترکیه ازدواج کنند؟

    • سلام
     اقامت در هتل کافی خواهد بود یعنی در منطقه ای که هتل میگیرید به همان شهرداری مراجعه خواهید کرد و از شما برگه محل اقامت خواهند خواست که از هتل به شما نامه ای خواهند داد مبنی بر اینکه این افراد در این هتل اقامت دارند.
     ادمین تور استانبول

   • مرسی عزیزم که انقدر خوب توضیح دادی, فقط من مطلقه ام یعنی از ایران فقط شناسنامه, پاسپورت,عکس, و طلاقنامه ببرم؟ گواهی تجرد هم ک شامل حالم نمیشه اگه در این مورد اطلاعی داره ممنون میشم بگی

    • سلام ستاره
     آخرین معلومات را یکی از خوانندگان سایت برای دوستان که تجربیات خود شان است در سایت نوشته است. میتوانید مرور کنید.
     ادمین تور استانبول

  • من می تونم با شما شخصا ارتباط برقرار کنم؟ ازمطلبی که قبلا گذاشته بودید فهمیدم که خیلی شرایطم نزدیک به شرایطی است که شما داشتید.

 67. سلام
  اینجانب ایرانی هستم و با یک دختر مکزیکی اشنا شدم و قصد ازدواج دارم میخواستم بدانم چطوری میشه در ترکیه ازدواج کرد؟ بعد با همان عقد نامه میشه به سفارت مکزیک تو انکارا درخواست ویزا کرد؟

  • سلام
   شرایط در همین صفحه نوشته شده است. با این عقد نامه میتوانید در ترکیه از سفارت مکزیک درخواست ویزا کنید.
   ادمین تور استانبول

 68. من یه دختر دوملیتی افغانی _سوئدی هستم که با پسری که اهل ایران است تصمیم به ازدواج گرفتیم ولی متاسفانه محضر خانه ایران هیچ عقدی انجام نمیدهند و این اقا هم نمیتواند به سوئد بیاید که اینجا ازدواج کنیم ما تصمیم گرفتیم که در ترکیه عقد کنیم و یه عقدنامه تهیه کنیم اگر راهنمایی کنید که چطور و به چه مدارکی ما نیازمندیم که بتوانیم در ترکیه عقد انجام راعقد کنیم
  با سپاس از شما

  • سلام
   مدارک لازم در همین صفحه قید شده است. شما باید برگه تجرد از سوئد بگیرید و یا در آنکارا از سفارت سوئد تهیه نمائید. آقای ایرانی باید از ایران و یا از سفارت ایران در آنکارا برگه تجرد بگیرید. سپس به دایره ازدواج شهرداری آنکارا مراجعه و زمان بگیرید. ضمنا آزمایش های لازم (خون و ..) را نیز در آنکارا انجام خواهید داد. برای آگاهی بیشتر سوال و جواب های قبلی دوستان را مطالعه کنید کلی سوال و جواب ها نوشته شده است.
   ادمین تور استانبول

 69. دوست عزیز سلام
  میخواستم سوال کنم برای عقد محلی در شهرداری ترجمه پاسپورت کفایت میکنه یا ترجمه شناسنامه هم لازم هست چون من مراجعه کردم و ازم dogum belgesi خواستن ؟؟؟

  • سلام
   شما دقت کرده بودید در ردیف اول مدارک درخواستی نوشته شده شناسنامه و پاسپورت که dogum belgesi همان شناسنامه میشود.
   ادمین تور استانبول

   • دوست عزیز با تشکر از اطلاعاتی که در این مدت در اختیار بنده قرار دادید و با توجه به تجربیاتی که در این مدت بنده کسب کردم مایل هستم که اطلاعات خودم رو جهت استفاده دیگر هموطنانم به اشتراک بگذارم
    مدارک مورد نیاز :
    ١)برگه تجرد یا bekarlik belgesi که از سفارت ایران قابل تهیه است و هزینه ان ٩ یورو میباشد که برای زوج و زوجه لازم هست
    ٢)تایید برگه تجرد توسط اداره امور خارجه ترکیه که ۶٨ لیر هزینه دارد
    ٣) ترجمه پاسپورت و شناسنامه یا dogum belgesi که برای زوج و زوجه مورد نیاز است که حتما به تایید دار الترجمه یا noter برسد که حدود ۴٣٠ لیر هزینه دارد
    ۴)آزمایشات یا saglik rapori که قسمتی از آنها رایگان است و قسمتی دیگر شامل هزینه ای در حدود ١٢٠ لیر میباشد
    ۵)عکس به تعداد کافی
    ۶)اصل پاسپورت و شناسنامه
    ٧)اجازه نامه پدر برای زوجه که از ایران تهیه میشود و حدود ۵٠٠٠٠ تومان هزینه دارد
    ٨)مراجعه به قسمت nikah dairesi در شهرداری آن منطقه ای که سکونت دارید اگر در هتل اقامت دارید حتما از هتل محل اقامت خود نامه ای با عنوان اقامت شما در آن هتل تهیه فرمایید
    با آرزوش خوشبختی و شادی روز افزون برای شما

 70. س.میخواستم بدونم شما عقد اهل تسنن هم انجام میدین ؟من ایرانی هستم نامزدم اماراتی میخواهیم در ترکیه عقد کنیم ولی نه محضری فقط بخاطر محرم بودن

  • سلام
   ما عقدی انجام نمیدهیم. ضمنا شما میتوانید در ترکیه توسط امام های مسجد انجام دهید.
   ادمین تور استانبول

 71. سلام اگر یه دختر مجرد ایرانی قصد ازدواج با یک مرد متاهل ترکیه ای داشته باشه که مرد در حال طلاق گرفتن از همسرش باشه آیا امکانش هست قبل از طلاق ازدواج رسمی صورت بگیرد؟

  • سلام
   قبل از طلاق امکان ندارد ازدواج کند.شما از من نپرسیدید ولی من باز هم بگویم کار شما اشتباه است.یکی میگوید هیچ بهشتی بهشت نیست اگر برای دیگران جهنم میشود.چنانکه بخواهید بیشتر توضیح خواهم داد.
   ادمین تور استانبول

 72. با سلام
  من با دقت سوالات دوستان و پاسخهای شما رو مطالعه کردم.من و نامزدم که یک فرد ایرانی مقیم سوئد هستند تصمیم داریم که در آنکارا عقد و ازدواج ایرانی کنیم و اما سوالات پیش امده برای من اینکه ایا امکان این امر در آنکارا برا ما که مقیم ترکیه نیستیم وجود دارد و یا ما باید ازدواج ترکیه ای در شهرداری انجام بدیم و سپس در سفارت ایران اون رو ثبت کنیم یا اینکه در سفارت ایران در انکارا عقد و ثبت رو انجام میدن و سوال بعدی اینکه هزینه های این موضوع به چه صورت هست
  متشکرم

  • سلام
   جواب این سوال شما در سوالات قبلی دوستان مطرح شده است . ازدواج ایرانی شما در ترکیه نمیتواند صورت بگیرد. فقط میتوانید ازدواج بین المللی در ترکیه انجام دهید. سفارت ایران در صورت داشتن پاسپورت و شناسنامه ایرانی برای شما برگه تجرد صادر خواهد کرد. هزینه ها در مقایسه با خرج سفر چیز زیادی نیست و تقریبا ۳۵۰ الی ۴۰۰ دلار است(ادارات و شهرداری).
   ادمین تور استانبول

 73. سلام ادمین
  من از ایران می خوام بیام نامزدم از کشور سوئد که توی استانبول ثبت ازدواج کنیم ولی نامزدم با travel document
  میاد چیزی شبیه پاس موقت هستش مشکلی نداره؟
  برای ثبت انکارا بهتر هست یا استانبول
  مرسی

  • سلام ارمین
   این موضوع را جستجو و برسی کردم با در دست داشتن travel document میتوان ازدواج کرد ولی با شرطی که از سفارت سوئد برگه تجرد بگیرد (زیرا نامزدتان با توجه به travel document تابع شوئد شناخته میشود). و شما نیز از ایران و یا از سفارت ایران در آنکارا برگه تجرد تهیه کنید. ضمنا با توجه به امکانات سفارتی در آنکارا به تمام دوستان آنکارا را توصیه میکنم
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

   • ادمین جان برگه تجرد هامون را اگر از کشور خودمون یعنی اون از سوید منم از ایران مشکلی نداره؟
    من برنامه‌ریزیمو برای استانبول کردم حتماً باید برم آنکارا؟

    • سلام
     برگه تجرد راایشون از سوئد و شما از ایران بگیرید مشکلی ندارد. ضمنا حتما نباید این کار در آنکارا صورت بگیرد استانبول هم میشود.
     ادمین توراستانبول

     • سلام دوباره ادمین من خیلی مزاحت شدم این مراحل ازدواج را تو استانبول میتونید برام بنویسید مرسی

      • سلام
       شما میتوانید تمام مراحل را در همین صفحه پیدا کنید. بخصوص در سوال و جواب ها .چنانکه جواب سوال شما در بین نوشته ها نبود حتما جواب داده خواهد شد.
       ادمین تور استانبول

      • ادمین عزیز با عرض. پوزش ددم دیدگاه های قبلی رو ولی اطلاعات کاملی دریافت نکردم منون میشم برام ایمیل کنید

 74. با سلام
  جند وقت بیش من از شما اطلاعات مراسم ازدواج کرفتم
  خواستم ببینم امکان داره شماره و ادرس عکاس عروسی و ارایشکاه و بازار لباس عروس را به من اطلاع دهید
  مرسی از لطفتون

  • سلام مهری خانم
   منهم میگفنم ازدواج در ترکیه (عروسی) تمام شد ولی مهری خانم منو چرا دعوت نکرد پیش خودم قهر بودم. بگذریم شما در کدام سمت استانبول میخواهید مراسم برگزار کنید بنویسید تا نزدیکترین ها را برایتان ادرس و تلفن بنویسم.
   ادمین توراستانبول

   • سلاممم:)))))
    جشم حتما خوش اومدید قدم سر جشم
    من هتل را Fatih
    رزرو کردم
    در ضمن تو سایت دیدم قایق کوجیک برا ٢ ساعت اجاره میدند
    ٣٠٠ یورو
    خواستم لطف کنید اطلاعات بازار لباس و عکاس فیلمبردار و ارایشکاه نسبتا خوب و قایق را زحمت بکشید.
    در ضمن شما واقعن انسان وارسته ای هستید
    تشکر برا همه جی
    و حتما منتظرتون هستیم

    • سلام مهری
     معلومات مورد نیاز به ایمیلت ارسال شد. با آرزوی خوشبختی برایتان
     ادمین توراستانبول

 75. سلام به همه دوستان و خصوصاً ادمین محترم تور استانبول
  من ایرانی هستم نامزدم هم ایرانی هستن قصد داریم در آنکارا ازدواج کنیم ولی نامزدم پاسپورت ایرانیش منقضی شده و پاسپورت بریتیش داره حالا سوالم اینه آیا میتونیم از پاسپورت بریتانیایی ایشون برای ازدواج در آنکارا استفاده کنیم؟؟ چونکه در کنسولگری ایران احتیاجی به پاسپورت نیست و شناسنامه کافیه . خیلی لطف میکنید اگر که سریع جواب بدهید.

  • سلام مریم
   نامزد شما وقتی که به واحد ازدواج شهرداری مدارک ارائه میکند چون پاسپورت بریتانیا خواهد داد پس باید از سفارت بریتانیا برگه تجرد بگیرد. شما از سفارت ایران برگه تجرد هم بگیرید مامور ازدواج قبول نمیکند.
   ادمین توراستانبول

   • خیلی ممنونم که اینقدر سریع جواب دادین خوب حالا نامزد من برگه تجرد را از سفارت انگلیس بگیره بعدن در ثبت ازدواج در کنسولگری ایران مشکلی پیش نمیاد؟ یعنی نامزد من در سفارت ایران بعنوان فرد ایرانی شناخته خواهد شد یا میشه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی؟ و کلن خود شما توصیتون چیه ؟

    • مریم خوش شانس من اتفاقی در سایت بودم و نوشته شمار را دیدم و جواب سریع شد.
     اگر از پاس خارجی استفاده کند دیگر ایران قبول نمیکند.زیرا شما ایرانی و نامزد شما خارجی که مراحلی طولانی دارد ازدواج ایرانی با خارجی. یعنی اینکه برای ثبت ازدواج در سفارت ایران باید پاسپورت ایرانی داشته باشد.اگر از دیگر پاسپورت بخواهد استفاده کند ازدواج در ترکیه صورت میگیرد ولی در ایران نه یعنی به شناسنامه ها ثبت نمیشود.
     ادمین توراستانبول

 76. با سلام.من برای ۱۳ فوریه میخوام برم استانبول تا با خانوم ایرانی که گرین کارت آمریکا رو داره،ازدواج کنم.ایشون بهایی هستند و به همین دلیل قصد نداریم عقد اسلامی کنیم تا تو شناسنامه ثبت شه.ما بلیط و هتل گرفتیم.یه سری از دوستان نوشتند که کنسولگری به کسایی که اقامت ترکیه دارن فقط گواهی تجرد میده.حاالا ما چیکارکنیم؟۲ روزه از استرس نخوابیدم.من میتونم از ایران بگیرم.اما ایشون houston هستن و دفتر واشنگتن فقط صادر میکنه.اما کنسولگری ترکیه تو houston نیست واسه تأیی.لطفا کمک کنید.سپاس

  • سلام میلاد
   آخرین اطلاعی که دارم کنسولگری به تمام افراد متقضی برگه تجرد را میدهد.در دیدگاه های قبلی یکی از دوستان زحمت کشیده و چگونگی مراحل را که خود شخصا طی نموده نوشته است.لذا از دیگر دوستان نیز میخواهم تجارب خودشان را قید کنند تا دیگران بهره مند شوند.برای مثال خود شما آقا میلاد بعد از مراسم ازدواج تجارب خودتان را حتما بنویسید.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین کشورترکیه

   • مرسی دوست عزیز.انقدر سخت گذشته به من که میخوام سفرنامه بنویسم تا آدمایی با مشکل من،دیگه سرگردون نشن.واقعا ممنون.حالا فردا زنگ میزنم از کنسولگری میپرسم

 77. با سلام از انجاییکه فرمودید تجربیات خود را مطرح کنید باید عرض کنم برای ازدواج با یک خارجی در استانبول ترجمه ترکی پاسپورت و شناسنامه را به تایید وزارتخانه برسانید سپس سفارت ترکیه در تهران که ۴۰ دلار هزینه تمبر دارد تایید کندافرادی که مطلقه هستند و بچه دارند باید در شناسنامه جلوی اسم فرزندان به تعداد فرزندان مهر اداره ثبت احوال بخورد برگه تجرد را از ثبت احوال بگیرید بدون نیاز به ترجمه چون سفارت ایران فقط فارسی آن را لازم دارد سپس با کپی شناسنامه و کارت ملی و ۲ قطعه عکس و ۹ یورو تحویل سفارت ایران در استانبول میدهیدوروز بعد سفارت ایران برگه تجرد شما را به ترکی میدهد شما باید این سه برگه را استانداری ترکیه ببرید مهر بزند به همراه آزمایش خون که هر نفر ۱۰۰ لیره است و برگه اقامت در هتل را از هتل محل اقامت بگیرید شخص ثالث هم ترجمه ترکی پاسپورت را بگیرد بهمراه مهر مربوطه که ۱۰۰ لیره میشود به تایید استانداری هم برسد بعلاوه برگه تجرد از کنسولگری مربوطه کشورش در استانبول و ۵ قطعه عکس ببرید شهرداری هزینه اش ۶۰۰ لیره است و نوبت بگیرید برای مثلا ۲۰ روز دیگر اگر عنوان کنید این مدت زیاد است نوبت شما را جلو میاندازند به همراه ۲ شاهد که میتوانید از مراجعین شهرداری کمک بگیرد در عرض ۱۰ دقیقه کار تمام و سند ازدواج شما آماده است سپس میتوانید به سفارت ایران رفته اعلام تا در شناسنامه شما ثبت و همسر شما اجازه دارد در صورت تمایل با شما به ایران سفر کند.

 78. شناسنامه ای کوچکتر از اندازه پاسبورت به عنوان پروانه زناشویی از طرف پلیس گذرنامه صادر میشود سپس عقد در محضر انجام میشود.تا این قسمت مطمعن و شاهد بودم ولی زمان لازم را دقیق نمیدانم.

 79. با سلام من دقیق نمیدونم ولی تا اونجاا که خودم رفتم دنبالش و تو اداره گذرنامه شنیدم گرفتن پروانه زناشویی از طرف اداره پلیس گذرنامه و استانداری مبنی بر بلامالنع بودن ازدواج داده میشود چون از طریق وزارت امور خارجه و استانداری و پلیس گذرنامه اتباع خارجی تایید میشود زمانی حدود ۲ الی ۳ ماه زمان میبرد در حالی که طی این مراسم در استانبول ۲ روز فقط طول میکشد.چون زمان دقیق را نمیدانستم برای همین از شما و دوستان پرسیدم.ممنونم از نظرات و جواب شما و سایت خوبتان.

 80. با سلام و خسته نباشید.ممنون از سایت خوب و راهنمایی های شما.من میخواستم بدونم طی کردن مراحل قانونی برای ازدواج با مرد تبعه ترکیه در خود ایران در شهر ارومیه که نمایندگی وزارت خارجه و کنسول ترکیه هستش چه مدت طول میکشد؟ گرفتن اجازه رسمی از ابتدا تا آخر سر که پروانه زناشویی بدن چه مدت طول میکشد؟ممنونم.

  • سلام
   برای ازدواج در ایران با مرد ترکیه ای باید از وزارت خارجه شروع کنید. آنها هم پس از طی مراحلی از مرد ترکیه ای تائید نامه مبنی براینکه ازدواج ایشان از نظر کشور ترکیه بلامانع است را از سفارت ترک گرفته و به وزرارت امور خارجه ارائه دهد. و آخر سر در صورت نبودن موانع به شما نامه ای جهت ارائه به دفتر ازدواج جهت بلامانع بودن ازدواج شما دونفر مینویسند.اینها تا جائی که من میدانم. شما از وزارت خارجه شروع کنید. چنانکه نوشته های من غیر از شنیده های شما بود حتما در اینجا قید نمائید تا شاید برای دیگر دوستان نیز مفید باشد. ضمنا اگر دیگر دوستان در این مورد تجربه ای دارند لطفا بنویسند.
   ادمین توراستانبول

 81. سلام ممنون از توضیحاتتون
  مدارک من اماده هست برای ازدواج در ترکیه، میخواستم بدونم حتما باید در انکارا این کار انجام بشه یا هر شهر دیگری میشه ازدواج کرد؟
  سوال دومم هم اینه که میشه از ایران نوبت برای ازدواج رزرو کرد، اخه میترسم تو یک هفته کارهای ازدواج انجام نشه؟

  • سلام
   شرط نیست در آنکارا انجام بشود.شما میتوانید در هر شهری این کار را انجام دهید.ولی در شهرهای آنکارا استانبول آنتالیا شهرداری ها اغلب آشنا به امور افراد خارجی هستند.
   اما برای نوبت گرفتن باید خودتان شخصا مراجعه کنید.
   ادمین توراستانبول

 82. سلام رضافرجی هستم داری کارشناسی مهندسی عمران ازاستان آذربایجان شرقی ازشهرمراغه ومایل به کاردرترکیه میباشم

 83. با سلام از سایت خوبتوون.من ۲۶ساله لیسانس مدیریت صنعتی دارم مدرک زبان انگلیسی هم دارم میخام تو استانبول کار کنم چه کاری میتونم پیدا کنم باید خودم برم پیدا کنم یا کاریابی برام معرفی میکنند؟ لطفا به ایمیل من جواب رو بفرستین با تشکر

  • سلام
   شما جهت پیگیری آگهی های استخدام در رابطه با مدرک تحصیلی تان میتوانید isletme mezunu iş ilanları را سرچ کنید
   توراستانبول

 84. با سلام و تشکر از سایت خوب و راهنمایی های شما.ببخشید برگه تجرد باید بعد از ترجمه در دارالترجه به تایید وزارت دادگستری رسیده سپس به تایید وزارت امور خارجه یا نماینگی وزارت امور خارجه برسنانیم یا به تایید کنسولگری کشور ترکیه برسانیم.بمن گفتند باید ببری به نمایندگی وزارت امور خارجه تحویل بدی تا مورد تایید قرار بگیره؟

  • سلام
   تائید وزارت امور خارجه کافی است ولی باید مهر وزارت خارجه ایران را سفارت ترکیه هم تائید کند و اگرنه باید در ترکیه به تائید سفارت ایران برسانید
   ادمین توراستانبول

 85. با سلام
  ببخشید از ثبت احوال ایران برگه تجرد گرفته ام به همراه پاسپورت و عکس و شناسنامه
  دارم میرم استانول برای ترجمه ترکی و تایید سفارت در خود استانبول
  آیا مانعی دارد یا نه؟ سپاسگزارم

  • سلام
   ایران ترجمه و به تائید سفارت استانبول برسانید هم راحتر و هم ارزانتر خواهد بود.
   ادمین توراستانبول

 86. سلام و سپاس
  من مطالب را مطالعه کردم ضمن تشکر میخواستم اعلام کنم مدارک یاد شده که شما فرمودید شناسنامه و پاسپورت و طلاقنامه برای زنان مطلقه اگر اصل اینها را ترکیه ببریم امکان ترجمه و گرفتن برگه تجرد از سفارت ایران در استانبول وجود دارد یا خیر؟؟؟و اگر در ایران ترجمه ترکی کنیم آیا باید به تایید دادگستری برسد و تمبر بخورد و بعد سفارت ترکیه در تهران ببریم یا فقط در سر برگ قوه قضاییه کافی است و نیازی به تمبر دادگستری نیست؟؟؟؟ و سوال دیگر اینکه در این اقدام آیا کارت ملی نیز جزو مدارک حساب میشود یا شناسنامه کافی است؟؟؟؟؟بینهایت سپاسگذار از شکیباییتان برای پاسخگویی

  • سلام
   یکی از بازدیدکندگان سایت نوشته بود استانبول نمیدهد ولی آنکارا میدهد(برگه تجرد).اما برای ترجمه ها تائید سفارت ترکیه در ایران کافی است.ضمنا در صورت نیاز میتوانید در ترکیه هم ترجمه کنید.شناسنامه و پاسپورت کافی است
   ادمین توراستانبول

   • سلام
    من چندتا سوال در مورد ازدواج بین المللی در استانبول داشتم
    میتونم به طور خصوصی از شما راهنمایی بگیرم ؟

  • خواهش میکنم
   یکی به من کمک کنه
   من یه ایمیل ادرس میخوام تا بتونم سوالاتم رو بپرسم
   من یک ماه دیگه باید استانبول باشم و نمیدونم چه کنم
   هرکسی یه چیزی میگه
   خواهشا کمکم کنین

   • من به سفارت ترکیه در تهران رفتم
    میگه نسخه انگلیسی رو بیارین کافیه
    ولی شهرداری استانبول فقط نسخه ترکی رو قبول میکنه

    آیا کسی هست که تجربه داشته باشه و منو راهنمایی کنه

 87. سلام خسته نباشید ممنونم از سایت خوبتون ومیتونم از شما ایمیل یا شماره تلفن بگیرم تا از شما راهنماایی بیشتری در مورد ازدواج در ترکیه بپرسم چون هیچ یک از دوستان مشکلی مثل مشکل من را ندارند و طرف آنها ممنوع ورود به ایران نیست.ممنون میشم برام شماره تلفن یا آدرس ایمیلی بدهید تا مستقیما با شما تماس بگیرم.

 88. با سلام و خسته نباشید و تسکو از زحمت ها وپاسخ هاى شما
  چطور میشود با شما به صورت مستقیم تماس گرفت؟ ایمیل یا تلفنى اگر قید کنید ممنون میشم

 89. با سلام و تشکر از راهنمایى هاى عالى و با حوصله شما
  میخواستم اگر امکان داشته باشه ایمیل یا شماره تلفنى از شما داشته باشم تا با شما درباره ازدواج در ترکیه براى اتباع خارجى با اتباع ایرانى مشورت کنم و راهنمایى بگیرم شدیداً به کمک شما نیاز دارم اگر براى شما مقدور باشد ممنون میشوم براى من ایمیل یا شماره تماس بفرستید

 90. سلام.
  من برگ تجرد خود را از ایران گرفته ام و به انگلیسی ترجمه کرده ام و به تاید سفارت رساندم
  آیا باید مدارک خود را در سفارت ترکیه در ایران آنرا تاید کنم یا در ترکیه هم میتوانم آنرا در سفارت ترکیه انجام دهم
  ممنون میشوم مرا راهنمائی کنید .

  • سلام
   دوست عزیز در ترکیه سفارت ترکیه وجود ندارد.باید به تائید وزارت امورخارجه رسانده شود. در ترکیه مدارک را به زبان ترکی دریافت میکنند.لذا به زبان ترکی ترجمه و به تائید سفارت ترکیه در کشوری که هستید برسانید.سپس به ترکیه بیاورید زیرا در دایره ازدواج شهرداری استانبول و یا آنکارا و یا هر شهری از ترکیه مدارک را به زبان ترکی قبول خواهند کرد.
   ادمین توراستانبول

 91. با عرض سلام و خسته نباشید.
  من برگ تجرد نامه ام را به زبان انگلیسی ترجمه کردم میخواستم بدونم اشکالی نداره؛ ؟
  باید حتمن به زبان ترکی ترجمه شود؟
  ممنون میشم راهنمائی کنید.

  • سلام
   به زبان ترکی و به تائید شفارت ترکیه برسانید
   ضمنا از دوستان درخواست میشود پس از ازدواج زحمت قبول نموده چه کار ها و چه مدت صرف کردند بنویسند تا دوستان دیگر بهره مند شوند.
   ادمین توراستانبول

 92. باسلام مجدد و تشکر از اینکه زود جواب دادید من تمام مطالب را با دقت خواندم تماس گرفتم با دفتر ثبت احوال …میگویند برگه تجرد مال مجردهاست نه مطلقه ها شما اگر میخواهید باید در خواست بدهید ما به وزارت امور خارجه مینویسیم و انها به سفارت مورد نظر شما. با این وصف آیا طلاقنامه ترجمه شده با تایید دادگستری برای من مطلقه کافی است یا باید کاری که آنها میگویند را انجام بدم ؟به علاوه ترجمه شناسنامه و خود پاسپورت؟ و چه مدرک دیگری از اینکه دلسوزانه جوابگو هستید بینهاست سپاسگزارم

  • سلام
   شما مدارک یاد شده را به ترکی ترجمه و به تائید شفارت ترکیه برسانید.ضمنا برگه طلاق نامه نیز ترجمه و به تائید سفارت ترکیه برسد.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 93. با سلام و تشکر
  مدتیست با آقایی با گرین کارت آمریکا از طریق سایت آشنا شده ام ایشون حقوق بگیر دولت آمریکاست و در گرجستان زندگی میکنه و الان هم براحتی میتونه بیاد در ترکیه زندگی کنه چون قبلا بیش از ۷ سال در ترکیه بوده میخواهیم بریم ترکیه ازدواج کنیم ایشون مسیحی ومن مسلمان هستیم لطفا بفرمایید چه مدارکی ببریم من مطلقه هستم ۲ پسر بالای ۱۸ دارم و یک دختر زیر ۱۸ سال.تصمیم دارم بعد از گرفتن ویزا با دخترم و ایشان بریم امریکا لطفا تمام مراحل را برایم شرح دهیدو چه مدارکی از خودم به ترکیه ببرم با تشکر و سپاس فراوان

  • سلام
   مدارک لازم و مراحل ازدواج در صفحه قید شده است.لطفا با دقت بخوانید.در صورت نیاز به راهنمائی بیشتر بنویسید.(نا گفته نماند ماهی برای رهائی و زندگی خوب سعی میکند خود را از تنگ آب رها کند زیرا بیرون را بزرگ و رها از تنگ میبیند ولی نمیداند بیرون چه سرنوشتی منتظر اوست.)
   موفق باشید
   ادمین توراستانبول

 94. سلام و خسته نباشید.وقتتون بخیر.من سوالی داشتم که متاسفانه چندین ماهه کسی جوابگو برام نمیشه.من در ترکیه میخوام با پسری که اصلاتا ترکیه ای ازدواج کنم شخص موردنظر زمانیکه در ایران مشغول بکار بود بدلایل رقابت کاری ممنوع ورود شده.آیا با ازدواج ما در ترکیه امکان برداشته شدن ممنوعیتش وجود داره ؟و آیا من اگر در شهرداری ترکیه ثبت ازدواج کنم بعدا میتونم در سفارت ایران در آنکارا ازدواج ایرانی هم انجام بدم ؟درضمن من اجازه پدری ندارم.ممنونم .

  • سلام
   ازدواج شما ارتباطی با رفع ممنوعیت ایشان به ایران را ندارد.شما در ایران با وکیلی مشاوره و مدارک لازم جهت رفع این ممنوعیت را ارائه نمائید تا بی گناهی ایشان مشخص و موضوع حل گردد.جهت ازدواج ایرانی رضایت پدر شرط است.
   ادمین توراستانبول

 95. سلام
  من یک دختر ۲۶ ساله هستم قصد دارم با یک پسر اصالتا زاده ترکیه ازدواج کنم و از ایران به ترکیه مهاجرت کنم…ایا در ایران برای این نوع ازدواج مشکلی وجود دارد ؟ امکان دارد چیزی مانع این ازدواج شود؟

  • سلام رها
   هیچ مشکلی وجود ندارد و شما میتوانید با ترکیه ای ازدواج کنید. حتی خواستید در سفارت ایران واقع در ترکیه هم عقد ایرانی بعمل آورید.
   ارزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 96. سلام ممنون از سایت خوبتون.
  من می خوام جهت اخذ اقامت دائم ترکیه با یه دختر ترک ازدواج کنم.اما نمی دونم چطوری باید یه دختر مناسب پیدا کنم . آیا برای رسیدن به هدفم ، آدرس یا سایتی وجود داره که بتونم از اون راه اقدام کنم و دختر مورد علاقه ام رو پیدا کنم؟ لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید.
  دوم اینکه آیا بعد از ازدواج و گذشت سه سال ، به هر دلیلی بچه دار نشیم ، بازم بهم اقامت دائم میدن یا خیر؟
  سپاسگذارم.

  • سلام
   اقامت در ترکیه ارزش آنرا ندارد که زندگی خود را معامله کنید. زندگی ارزش والائی دارد.لذا مورد شما را نمیتوانم جوابگو باشم با عرض پوزش از شما
   ادمین توراستانبول

 97. باسلام
  من و نامزدم که مقیم آلمان هست قرارهو تو ترکیه ازدواج کنیم.اول میخواستم بدونم از نظر زمانی ازدواج تو آنکارا و استانبول چقدر تفاوت داره چون ما استانبول مد نظرمونه.دوم نامزد من نمیتونه بره سفرات ایران که برگه تجرد بگیره باید از کجا بگیره؟؟اصل شناسنامه و کارت ملیشم دستشه
  ممنون میشم

  • سلام
   آنکارا با استانبول فرقی ندارد.ولی کارها در سفارت ایران واقع در آنکارا آسانتر است.دوم برگه تجرد یا از سفارت ایران و یا از ثبت احوال واقع در ایران باید گرفته شود.والدین ایشان شاید از ایران برایش بتوانند بگیرند.
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 98. سلام ممنونم از راهنمایی های خوبتون
  میخواستم بپرسم اگر خانمی مطلقه باشه بازهم باید برگه تجرد بگیره یا همون طلاق نامه رو ترجمه و تعید کنه کافیه؟
  و این که بپرسم أیا میشه از ایران برای ازدواج در إنکارا وقت از شهرداری گرفت؟
  با تشکر فراوان

  • سلام
   شما حتما برگه تجرد بگیرید کار مشکلی نیست.دوم اینکه شما باید مدارک را داده و زمان بگیرید(شخصا)
   آرزوی خوشبختی

 99. با سلام خدمات شما:
  من میخواستم بروم استانبول تا با نامزدم ازدواج کنم.
  پدرم به خاطر کهولت سن امکانش نداره با من بیاد.
  اگه خواستم بروم شهرداری و ازدواج کنم به رضایت نامه یا وکالت نامه پدرم نیاز هست؟
  چون برادرم همراهم هست.ضمن سنم ٣٠ و تا کنون ازدواج نکردم.
  ممنون میشوم مرا راهنمائی کنید.بدرود

  • سلام
   شما چنانکه به روش ترکیه میخواهید ازدواج کنید نیاز به پدر نیست مدارک لازم قید شده است.و شما بهتر است برگه تجرد را از ایران بگیرید و ترجمه ترکی و تائید سفارت ترکیه کنید.
   خوشبخت باشید
   ادمین توراستانبول

 100. سلام
  ازدواج در ترکیه فقط در انکارا انجام میشه ،کارای اداری چقدر زمان می خواهد ،دفتر ایرانی هست که بتونه بمون کمک کنه ،شناسنامه هر دومون المسثناست،چه مدارکی إز ایران باید اماده کرد.

  • سلام
   زمان از ۳ روز تا ۲۰ روز . در شهر های دیگر هم با در دست داشتن مدارک لازم میتوانید عقد دولت ترکیه را انجام دهید.ولی توصیه من به دوستان آنکاراست.ضمنا مدارک لازم در متن نوشته قید شده است. برگه تجرد ضروریست.
   ادمین توراستانبول

 101. سلام من جند روز دیکه میام استانبول ایران هستم و نامزدم استرالیاست.. آیا ازدواج ما انجام میشه در سفارت ترکیه .. من باید گواهی تجرد بکیرم نامزدم هم باید استرالیاست بگیره ؟و ج آزمایشهامون باید ترجمه شه ؟میشه منو راهنمایی کنید من جمعه بلیط دارم ؟

  • سلام مینا
   آزمایشها در ترکیه انجام میشود و نیاز به ترجمه ندارد.ضمنا آنکارا را ترجیح دهید. اگر بخواهید ازدواج ایرانی انجام دهید در سفارت ایران صورت میگیرد. اگر نخواهید ازدواج ایرانی صورت بگیرد در واحد ازدواج شهرداری آنکارا صورت خواهد گرفت(با تعین وقت قبلی)
   آرزوی خوشبختی
   ادمین توراستانبول

 102. سلام:
  من میخواستم از بلژیک به ترکیه بیام.آیا میتونم توی استامبول با نامزدم ازدواج کنم,آیا سفارت بلژیک توی استانبول هست که از آنجا کارهایم را دنبال کنم,ممنون میشم راهنمائی کنید

 103. سلام
  میشه ببرسم هزینه تور استانبول برای ٨بزرکسال و. یک کودک ۵ ساله و یک نوزاد ٨ ماه در هتل ۴ ستاره جقدر خواهد شد
  با تشکر فراوان

 104. خیلی ممنون
  میشه هزینه عکس و فیلمبرداری. و کرایه لیموزین را هم بدونم

  خیلی ممنون

 105. سلام
  من با یک اقای لهستانی ازدواج کرده ام اما میخواهم صرفا مراسم عروسی را ترکیه انجام دهم
  هزینه یک عروسی ساده با حدود ١۵ نفر با لباس عروس و عکاس جقدر میشود

  با تشکر

  • سلام
   کیک عروسی ۲۵۰ لیر- آرایش عروس ۳۵۰ لیر – ایاب ذهاب ۲۵۰ لیر – کرایه سالن ۲۵۰۰ لیر – لباس دامادی ۱۰۰۰ لیر – لباس عروس ۱۰۰۰ لیر – غذا ۱۵۰۰ لیر – انگشتر داماد ۱۰۰۰ لیر – انگشتر عروس ۱۵۰۰ لیر – مصارف عقد و دفترچه ازدواج ۲۰۰ لیر
   ادمین توراستانبول

 106. سلام من ارایشگرم تو کارمم حرفه ای هستم میخاستم بدونم میتونم بیام ترکیه برای کار حتما باید زبان بلد باشم هزینه اولیه چقدر باید داشته باشم اقامت اون کشور روچطورمیتونم بگیرم

  • سلام
   برای یک ماه ۷ – ۸ تومان باید پیشتان باشد هتل روزانه حداقل ۵۰ دلار است ولی میتوانید یک خانه با وسایل اجاره کنید که مناسبتر خواهد بود. اما کار چنانکه بتوانید در یک آرایشگاه خوب کار پیدا کنید (البته با مجوز کار که خیلی مشکل شده است) در شروع متوسط ۲۵۰۰ لیر ماهانه دریافت میکنید.اما اقامت برای شما باید از طریق کارفرما صورت بگیرد یا خودتان محل کار بازکنید(با ثبت شرکت)که این روش برای شما خیلی بهتر خواهد بود البته اگر سرمایه داشته باشید.با این روش میتوانید از ایران نیز افراد کمکی بیاورید و برای آنها اقامت و اجازه کار بگیرید.
   ادمین توراستانبول

 107. با سلام و تشکر از ادمین های عزیز
  من قصد دارم با نامزدم که ایشون هم ایرانی هستند ولی تابعیت بریتانیایی دارند و مقیم انگلیس هستند در ترکیه ازدواج کنم. ما میخواهیم عقد کنیم و در کنسولگری ثبتش کنیم و در شناسنامه هامون هم ثبت بشه. از مطالعه سایتها اینجور فهمیدم که پروسه این ازدواج حداقل دو هفته طول میکشه آیا این موضوع صحت داره؟؟ به نظر شما وکیل بگیریم از نظر اقتصادی و زمانی به صرفه است یا اینکه شخصن اقدام کنیم؟ آیا ازدواج محلی که سفارت میخواد همون ازدواج بین المللی است؟؟ از کجا میتونم برای ازدواج محلی وقت بگیرم که توی استانبول معطل نشم ؟؟ برای عقد شرعی کجا باید مراجعه کنیم؟؟ از قبل باید وقت بگیریم؟ خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید .

  • سلام
   ازدواج شما برای ایران ازدواجی است که در کنسولگری توسط معمم کنسولگری صورت میگیرد که هم شرعی و هم قانونی از نظر کشور ایران میباشد.اما برای بین المللی بودنش باید در استانبول به شعبه ازدواج شهرداری مراجعه کنید و مدارک لازم را ارائه و برای عقد زمان بگیرید(به جای پول زیادی دادن به وکیل بهتر است کادوی مناسب به مامور شهرداری ببرید ).
   ادمین توراستانبول

    • سلام
     منظور شما از محلی چیست ؟ ازدواج در ترکیه برای ایران قابل قبول نمیباشد ولی در دیگر ممالک اعتبار دارد.برای ایران باید از طریق سفارت ایران اقذام کنید.
     ادمین توراستانبول

     • من امروز با کنسولگری ایران در استانبول صحبت کردم گفتن فقط در صورتی میتونیم ازدواجتون رو ثبت کنید که یکی از زوجین مقیم ترکیه باشند در غیر اینصورت ما حتی برگه تجرد رو هم براتون صادر نمیکنیم که بتونید ازدواج بین الملل انجام بدین. حالا به نظر شما من چه کار باید بکنم در حالی که نامزدم هم به هیچ عنوان نمیتونن بیان ایران و به برگه ازدواج برای گرفتن ویزای ازدواج نیاز دارم . لطفن من رو راهنمایی کنید واقعن در شرایط بدی قرار گرفته ایم .

 108. سلام
  من می خواهم با یک آقای آمریکایی ازدواج مدنی کنم. این کار در ترکیه مقدور است؟ نمی خواهم ازدواجم در ایران به ثبت برسد. با این وجود آیا سفارت ایران إز من مدرکی بابت دین فرد امریکایی می خواهد؟؟

  • سلام
   شما باید برگه تجرد داشته باشید (از ثبت احوال در ایران یا از سفارت ایران در ترکیه) چنانکه از ایران گرفته باشید باید ترجمه ترکی شده به تائید سفارت ترکیه در ایران برسد. شما توسط مامور ازدواج شهرداری منطقه ای که در ترکیه میخواهید عقد خواهید شد.
   ادمین کشورترکیه

 109. با سلام اگر دختری بخواهد با پسری ازدواج کنه اما اذن پدر نداشته باشه میشه در ترکیه ازدواج بین المللی کرد و بعد در سفارت اون رو به ازدواج شرعی تبدیل کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام
   شما میتوانید در ترکیه ازدواج کنید ولی جهت شرعی بودن شما میتوانید در ترکیه عاقدی جهت شرعی بودن پیدا کنید تا عقد دینی کنید. و نیازی به رفتن سفارت را ندارید.(لازم به ذکر است این عقد در ایران اعتباری ندارد).
   ادمین توراستانبول

 110. سلام
  من زنگ زدم به سفارت ایران در استانبول بهم گفتن اگر مقیم ترکیه نباشى نمیتونى اینجا ازدواج کنى!! خیلى نگران شدم چون ما حتى بلیطمونم گرفتیم!!

 111. jenab ishon 30 sale onja hastan.madareke on male danmark hast pass va kode meli onja ro daran.man chon mikham visa begiram vaberam danmark goftim dar turkiye ezdevaj konim va man biyam iran beram sefarat vase gereftan visa
  mikham bebinam to sefarat iran dar turkiye mishe sabt kard aya in rah amali hast ba tavajo be tajrobe shoma
  mishe lotfan bishtar tozih bedid
  ba tashakor az hamkari shoma

  • سلام
   با توجه به اینکه ایشان تابع دانمارک میباشد بعد از ازدواج شما میتوانید از سفارت دانمارک واقع در ترکیه ویزای دانمارک بگیرید و نیاز به ایران نمیباشد.
   ادمین توراستانبول

 112. salam
  khaste nabashid
  man ba namzadam ke danmark hastan mikhahim dar turkiye ezdevaj konim.barge tajarod va ejaze rasmi pedar ra daram mikham chan ta soal konam
  ۱/in madarek+pas va shenasname ya kart meli ro bayad be zabane torki tarjome rasmi konim
  ۲/namzadam hich madrake irani nadare ama irani hast ma mikhahim in ezdevaj rasmi va sabt she ke man betonam visa shingen begiram in kar shodani hast va age hast bayad chi kar konim baraye sabt
  az hamkari shoma mamnon hastan

  • سلام
   اول اینکه مدارک باید ترجمه و به تائید سفارت ترکیه برسد. و یا در ترکیه نیز میتوانید بدهید ترجمه کنند.
   نامزد شما تابع کدام کشور و مدارک شناسائی کدام کشور را دارد ذکر نکرده اید. چنانکه تابع کشور دانمارک باشد ازدواج شما از نظر همان کشور رسمی شناخته خواهد شد.
   ادمین توراستانبول

 113. با سلام و خسته نباشید.
  ببخشید این دوست من که داره میاد ترکیه تو ایالتشون سفارت ترکیه نیست. میتونه بیاد تائید مدارک ترجمه شدشو تو ترکیه بگیره؟ یا از سفارت خودشون؟

 114. با سلام و خسته نباشید. من از سایت شما بسیار سپاسگزارم، چونکه من جواب خیلی از سوالام رو گرفتم. وضعیت منم مشابه آزاده و بهاره و دوستان عزیز دیگست. فقط چند سوال کوچک که ذهنمو به شدت درگیر کرده تا اقدام کنم مانده که ممنون میشم راهنمایی بفرمائید. متوجه شدم مدارک باید به زبان ترکی استانبولی ترجمه شود.
  ۱- دقیقاً چه مدارکی؟ شناسنامه، پاسپورت و گواهی تجرد؟ کارت ملی چطور؟
  ۲- از نظر مالی و زمانی در ایران ترجمه و تایید بشه بهتره یا از سرکنسولگری ایران در استانبول؟ یه جا خوندم وقتی میری سفارت ایران تو استانبول یه مبلغی ازت میگیرن (حدوداً ۲۵ یورو).
  ۳- در فرم ۷۲۲-۱۶ برای گواهی تجرد، علت تقاضای گواهی تجرد را می پرسد. آیا باید راستشو نوشت؟ فرضاً که راستشم بنویسم، سفارت نمیگه بعداً بیار اینجا تا طرف رو مسلمون کنیم؟
  ۴- خودمون باید از شهرداری اقدام کنیم یا از طرف سفارت غیر ایرانی بهمون معرفی می کنند.؟
  با آرزوی موفقیت

  • سلام
   ۱-مدارک لازم ذکر شده است. از نظر مالی ایران می صرفه یا ترکیه نمیدانم.
   ۲-شما در سفارت عروسی نمیکنید تا کسی شما را مجبور به کاری کند.
   ۳-شما باید خودتان اقدام کنید.
   ادمین توراستانبول

  • سلام
   بستگی به خود شما دارد. چند روز طول کشیدنش بستگی به نوبتی که دایره ازدواج شهرداری میدهد دارد.
   ادمین توراستانبول

 115. با سلام
  یک سوال داشتم اما نمیدونم شما اطلاع داشته باشید یا نه،میخواستم بدونم در ازمایشهاى خونى که اونجا براى ازدواج انجام میشه ایا سیگارى بودن فرد هم مشخص میشه؟البته من یک هفته هست که ترک کردم و هفته دیگه هم براى ازدواج میرم ترکیه.اگه اطلاع داشته باشید ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   آزمایش خون برای سیگاری بودن و یا نبودن نیست. اول اینکه بیماری سرایت کننده نداشته باشید. دوم اینکه بیماری به نوزادن انتقال نگردد(پیشگیری لازم بعمل آورده شود).آزمایش های خون برای جلوگیری از ازدواج شما نیست. مگر یکی از طرفین نخواهد.
   ادمین توراستانبول

 116. سلام
  آیا در تهران برگه تجرد بگیرم و سفارت ترکیه تایید کنه کافیه یا لازم هست سفارت ایران در ترکیه هم تایید کنه؟ و خانمی که میخواهم از کانادا ازدواج کنم برگه تجرد میتواند از کانادا بگیرد یا باید در ترکیه از سفارت بگیرد

  • سلام
   سفارت ترکیه ترجمه ترکی را تائید کند کافی است. خانم میتواند از کانادا بگیرد ایشان نیز باید ترجمه ترکی آن را به تائید سفارت ترکیه در کانادا برساند.
   ادمین توراستانبول

   • ممنون از پاسخ شما و یک سوال دیگه آیا میتوانیم آزمایش خون را در کشورمان انجام بدیم یا باید در ترکیه انجام بدیم؟ و آیا شما مراحل ازدواج را انجام میدید ؟ یا میشه راهنمایی کنید به کجا مراجعه کنم یا چطور انجام بدم متشکرم

    • سلام ما کار واسطه گری اهرداری نجام نمی دهیم. آزمایش باید در ترکیه انجام گیرد. ضمنا به یکی از شهرداری ها مراجعه نمائید راهنمائی خواهید شد.
     ادمین توراستانبول

 117. ایا اطلاع دارید در ترکیه ازمایش خون( ازمایش قبل از ازدواج) چه چیزى را مشخص مى کند؟ فقط کم خونى و مسائل ژنتیکى را بررسى مى کنند؟

  • سلام
   آزمایش خون شامل HEPATIT B ,HEPATIT C ,VARL/FRENGI ,AKDENIZ ANEMISI ,AIDS/HIV یعنی همگی بیماری های واگیر و ژنتیکی میباشد.
   ادمین توراستانبول

 118. سلام چهل سال دارم و مجرد هستم . ایا میتوانیدکمکم کنید که در ترکیه ازدواج کنم . ؟ وضیعت مال من نیز بد نیست . سپاسگذار

 119. با سلام
  ضمن تشکر صمیمانه از اطلاعات مفید شما
  سئوال داشتم که :
  با توجه به ماه ۵ بارداری اکر من و همسرم یه عنوان توریست در ترکیه باشیم و فرزند ما آنجا به دنیا بیاید
  آیا در گرفتن اقامت درکیه برای ما تاثیری دارد
  سپاسگزارم

  • سلام
   جواب نه است. ولی گرفتن اقامت در ترکیه با ثبت شرکت و یا اقامت دانشجوئی امکان پذیر است برای شما
   ادمین توراستانبول

 120. سلام خسته نباشی. من شهروند ایرانم و می خوام با نامزد استرالیایی ام در ترکیه ازدواج کنم . ولی به کنسول خودمون تو استانبول زنگ زدم و گفتن اگه مقیم ترکیه نباشیم اونجا ازدواج رو انجام نمی دن . در آنکارا هم انجام نمی دن؟ حتما باید مقیم ترکیه باشیم؟ خانومم گواهی تجرد گرفته . خودمم باید بگیرم؟

  • سلام
   شما هم باید برگه تجرد داشته باشید.شمنا شما باید از طریق شهرداری آنکارا و یا استانبول اقدام کنید(با در دست داشتن برگه تجرد و پاسپورت و مدارک مورد نیاز)
   ادمین توراستانبول

 121. سلام،من ایران زندگى میکنم ٢۵سالمه،و نامزدم امریکا،حدود یک ماه دیگه میخوایم در ترکیه ازدواج کنیم،١.ایا در استانبول هم میشه ازدواج کنیم یا فقط در انکارا؟ ٢.من چون میخوام از طریق ویزاى نامزدى اقامت امریکا بگیرم نمیخوام ازدواجم توی شناسنامه یا پاسپورت درج بشه،ایا امکانش هست؟٣.براى ازدواج در ترکیه لازم نیست اقدام خاصى در ایران قبل از اومدن به ترکیه انجام بدم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام
   در استانبول هم میتوانید اقدام کنید.مدارک برگه مجردی را حتما باید داشته باشید. دفترچه ازدواج داده خواهد شد و به پاسپورت و یا شناسنامه نوشته نمیشود.
   ادمین توراستانبول

   • ممنون از راهنماییتون،فقط اخرین سوال اینکه مدارک مجردى رو از ایران بخوام بگیرم باید از ثبت احوال بگیرم؟

    • البته میدونم که باید برگه مجردى رواز کنسولگریه ایران در ترکیه(که در انکارا هست)بگیرم پس مجبورم حتما به انکارا برم یا از ایران میتونم بگیرم و دیگه به انکارا نرم؟ چون برام خیلى راحتتره اگه همه کارهارو در استانبول انجام بدم

     • سلام
      در سایت ثبت احوال مینویشد که
      گواهی تجرد تاییدیه ای است که بر مبنای اطلاعات مندرج در سند سجلی شخص صرفاً برای صاحب سند و براساس درخواست وی صادر می شود .

      اشخاصی که می توانند جهت اخذ گواهی تجرد مراجعه و اقدام نمایند:

      هر شخصی می تواند با مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدور شناسنامه خود و یا اداره سجلات و احوال شخصیه در وزارت امور خارجه ( در داخل کشور) و یا نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران ( در خارج از کشور) درخواست صدور گواهی تجرد بنماید .
      .ضمنا حتما به تائید سفارت ترکیه برسانید(پند روز مانده به آمدن بگیرید زیرا تاریخ قید شده عتبار دارد)
      ادمین توراستانبول

      • با سلام دوباره
       در مورد اجازه پدر ،ایا حتما باید پدرم حضور داشته باشند در ترکیه؟ یا اجازه نامه رسمى کافیه؟باید ترجمه بشه به زبان ترکى؟

       • سلام چنانکه توسط شهرداری های ترکیه بخواهید ازدواج کنید نیاز به حضور پدر ندارد (سن بالای ۱۸ سال). فقط برگه مجردی لازم است که یا باید از سازمان ثبت احوال در ایران گرفته و توسط سفارت ترکیه تائید گردد.و یا از کنسولگری ایران در ترکیه گرفته شود (به زبان ترکی).
        ادمین توراستانبول

  • سلام
   مدارک باید به زبان ترکی ترجمه و تائید شود(البته در ترکیه نیز میتوانید کار ترجمه را انجام دهید)
   ادمین توراستانبول

 122. با سلام
  بنده یک عروسی مختصر در ترکیه، (هر شهری که قیمتش مناسب تر باشه) رو میخوام ترتیب بدم، با حدود ۲۰ نفر مهمان و دوست دارم مراسم در یک کشتی کوچک با نوشیدنی و موزیک ایرانی برگزار شه. شما چجوری میتونید کمکم کنید؟

 123. سلام
  من و نامزدم می خواهیم در ترکیه ازدواج بین المللی کنیم ایشون در کانادا هستن
  آیا ما این کارو در آنکارا میتونیم انچام بدیم و اخذ ویزا از کانادا کنیم
  ممنون

  • شما میتوانید در آنکارا ازدواج نمائید ولی از کانادا میتوانید ویزا بگیرید یا نه باید از سفارت کانادا بپرسید
   ادمین توراستانبول

 124. سلام خسته نباشید
  میخواستم بگم من شناسنامم المثنا هست و در استرالیا هستم گواهی تجرد بهم ندادن میگن از ایران باس بگیرم میشه از ترکیه گرفت ؟؟؟؟ ایران نمیخوام برم

   • قراره دوست دخترم بیاد تذکیه ازدواج کنیم اما گواهی تجرد بهم نمیدن چیکار باید بکنم ؟؟؟؟؟ هر چقدر هزینش بشه میدم
    فقط ایران نمی تونم برم بگیرم

 125. سلام بنده در ایران زندگی میکنم و نامزدم در کانادا و قراره در استانبول ازدواج کنیم و بدون ثبت در سفارت ایران….
  چه مراحلی را باید طی کنیم؟

  • سلام
   شما میتوانید از طریق دایره ازدواج شهرداری استانبول اقدام کنید که مدارک قید شده نوشته شداه است
   ادمین توراستانبول

 126. با سلام
  من میخواستم در آنکارا با همسرم که تبعه آمریکا هستند ازدواج کنم.
  آگر ممکن هست تک تک مراحل ازدواج رو به من بگید ممنون میشم.
  کدام مدارک باید ترجمه بشن و کل پروسه ازدواج چقدر طول میکشد؟
  ممنون

 127. Ba salam lotfan mishe javabe soalamo dar email be man begid. Man mikham ba ye aghayee hendiii ke eghamate australia ro dare dar tukyieh ezdevaj konam. Ama na ezdevaj irani mikham dashteh badham na ezdevaje hendi faghat mikham yeja to turkyeh aghd beshim bedone sabteh irani.. Darzemn man motalagheh hastam ishon mojarad aya man daftarche talaghamo bayad tarjome turky konam va bad taaeed vezarat omor kharej turkiyeh berese ya tarjomeh englisi kafiyeh ya bayad kare digeh ee bokonam?

 128. سلام من نامزدم اقامت کانادا داره برای ازدواج تو ترکیه برگه تجرد رو باید از کنسولگری کانادا تو استانبول بگیریم یا قبل اومدن میتونه از خود کانادا بگیره اگر قراره تو استانبول بگیریم چقد طول میکشه اگه جواب بدید خیلی ممنون میشم مهمه خیلی مرسی:)

  • سلام
   از کانادا میتوان گرفت و پس از تائید در کنسولگری ترکیه مورد قبول است (ضمنا ترجمه صفحه به زبان ترکیه باید انجام گیرد. (کار ترجمه را در استانبول نیز میتوانید انجام دهید )
   ادمین

   • مرسی از جوابتون ما تغریبا یک ماه دیگه برای ازدواج میریم ترکیه ولی یه مقدار گیج شدیم برای مدارک نگرانم مدارکم کامل نباشه ایمیلم رو میزارم اگه لطف کنید کمک کنید خیلی ممنون میشم

 129. سلام

  من و نامزدم قصد ازدواج در ترکیه رو داریم, نامزد من ایرانی هست و کارت اقامت کانادا رو داره و قرار بیاد ترکیه تا با هم ازدواج کنیم میخواستم بپرسم ایشون اجازه پدر لازم داره یا خیر.

  ممنون

 130. اگه بخام با یه مرد امریکایی ازدواج کنم برگه تجرد لازمه بگیرم؟
  ایا سفارت ایران از ازدواج من با خبر میشه؟
  اگه با خبر می شه مشکلی برام پیش می یاد برا امدن به ایران بعد از ازدواج؟
  مرسی

 131. ممنونم از جوابتون . من برگه تجردم را ایران گرفتم و اینجا سفارت ترکیه تایید کردن آیا در استانبول باید دوباره به کنسولگری ایران مراجعه کنم؟ در ضمن اولین قدم در استانبول کجا برم ؟ کل این پروسه چقدر طول میکشه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *