ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه
.
.
.
.
.
.
.

شرایط ازدواج خارجیان در ترکیه
ازدواج یک ترک با یک خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند.
ماموران ازدواج
(Evlendirme Memuru) ترکیه می تواند این دو نفر را به عقد همدیگر درآورند.چنانکه این دو خارجی هم وطن باشند یا توسط مامور ترکیه و یا توسط کنسولگری کشور مربوطه عقدازدواج صورت می گیرد.برای انجام عقد توسط مامور ازدواج ترکیه باید مراحل اولیه طی شود .مدارک لازم را به اداره مربوطه داده ونوبت گرفته شود. و در روز نوبت در مکان از قبل تعین شده حاضر شوند تامراحل عقد توسط مامور مربوطه صورت گیرد .
مدارک لازم جهت ازدواج در ترکیه
۱-شناسنامه و پاسپورت
۲-عکس ۴ عدد
۳-برگه مبنی بر مجردبودن شخص از کنسولگری کشورآن شخص .

– زنانی که طلاق گرفته اند بایداز زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.
– جهت ازدواج بدون رضایت پدر و مادر باید ۱۸ سال را تمام کرده باشند (پسر و دختر).
– جهت ازدواج با رضایت پدر و مادر سن ۱۷ برای پسر و سن ۱۵ برای دختر کافی می باشد .

کار در ترکیه; خارجی ها بدون نیاز به….

337 دیدگاه در “ازدواج در ترکیه

 1. با سلام،
  من با پسری آشنا شدم،که قصد ازدواج داشتیم اما پدر مادر ایشون راضی نبودن و پدر من هم راضی نشد،از اونجایی که طلاق بنده غیر مدخوله بائن هست،یعنی روی سند طلاق این رو نوشته،حتما در ایران اجازه پدر لازم هست،آیا برای عقد در ترکیه هم باید اجازه پدر باشه؟یا هر نوع سند طلاقی رو قبول دارن؟(منظور برای ثبت در شناسنامه ایرانی)آیا اجازه ی دوباره ی ازدواج از پدر ساقط نمیشه؟البته این رو میدونم که بعد از ازدواج یعنی خاندن سیقه و عمل نکاح میشه نامه به دادگاه ایران برد و عقد رسمی کرد،!آیا با ثبت ازدواج از ترکیه هم میشه این ترفند و انجام داد؟

  • سلام
   عقد ایرانی که در شناسنامه قید شود در همه سفارت های ایران در خارج از کشور همان قانونی که در ایران اجرا میشود معتبر است .یعنی رضایت ولی الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 2. سلام..من و همسرم برای عقد در استانبول ..مجبور به طلاق در ایران شدیم…مدت ۳۰۰ روز که برای خانمای مطلقه ذکر کردین شامل حال من که قرار با همین آقا دوباره ازدواج کنم هم میشه؟؟فقط ۲ ماه از طلاقم میگذره…و دیگه اینکه ترجمه سند طلاق هم برای بردن به شهرداری نیازه؟؟ و ۴قطعه عکس تو چه سایزی باشه؟

  • سلام
   عکس ۶ در ۴ و اینکه برگه مطلقه بودنتان را از سفارت بگیرید (چون در شناسنامه طلاق شما قید شده مشکلی نخواهید داشت).
   در مورد زمان ۳۰۰ روزه برای همسرانی که طلاق گرفته و سپس قصد ازدواج مجدد دارند میتوانند از قاضی دادگاه خانواده برگه اجازه گرفته و به شهرداری بدهند تا این مدت زمان ۳۰۰ روزه را منتظر نمانند. البته این برای شما که در ایران عقد کرده اید باید این برگه اجازه از دادگاه ایران گرفته شود . ترجمه و تایید سفارت و .. که زمان ۳۰۰ روز میرسد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • پس دیگه نیازی نیست که برگه مطلقه بودن رو از سفارت بگیرم؟؟ -طبق چیزی که داخل پرانتز گفتین –
    و اگر نیاز هست میتونم این برگه رو از کنسولگری ایران تو استانبول بگیرم؟؟

    • سلام
     در گرفتن برگه مطلقه مشکلی نخواهد داشت منظور نیازی به ترجمه دفترچه عقد ایرانی ندارید. ولی ۳۰۰ روز جدای این موضوع است.که آن را توضیح دادم
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 3. سلام ‘ شرایط من یه کم سخته ‘ کسی که میخوام باهاش ازدواج کنم اهل کشور اردن هست ‘ و زن و بچه داره ‘ و برای ازدواج رسمی در ایران ‘ اجازه زن اون اجباری هست ‘ الان بهم پیشنهاد میده که در کشور دیکه ازدواج رسمی کنیم ‘ که یکی از اون گزینه ها کشور ترکیه هست ‘ میخوام بدونم واقعا این ازدواج رسمی در ترکیه در همه کشورها و همچنبن در ایران اعتبار داره؟ و اینکه ایا فرزند من به طور طبیعی و قانونی بهش ارث میرسه؟
  ممنون میشم جواب رو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام
   اول اینکه ازدواج با مردی که خانواده دیگری دارد را من تایید نمیکنم (هر جند اسلام تایید میکند).
   اما جواب شما = پس از ازدواج در ترکیه دفترچه ازدواج به شما میدهند که به چندین زبان نوشته شده است از جمله عربی. اما در ایران به شناسنامه شما نوشته نمیشود.برای ثبت نام شوهر بیگانه باید مجوز های لازم گرفته شود و پس از آن عقد صورت بگیرد (که در مورد شما رضایت همسر شخص مذکور نیز نیاز است).خلاصه اینکه در شناسنامه شما ثبت نخواهد شد تا زمانی که در ایران ازدواج کنید. در اردن شرایط را نمیدانم شاید شرایط اردن نیز مثل ایران باشد.
   اما نکته مهم این است که در ترکیه نیز ازدواج شما ممکن نیست زیرا از طرفین (مرد و زن) برگه تجرد (مجرد بودن) خواسته میشود که این آقای اردنی به علت
   داشتن همسر نمیتواند این برگه تجرد را از سفارت اردن در ترکیه تهیه کند. یعنی شرایط شما به قول خودتان یه کم نه بلکه خیلی سخته.من به این سن رسیدم این خانمهایی را که راضی میشوند با مرد زن دار ارتباط برقرار کنند را درک نکردم (با عرض معذرت)
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 4. با سلام ، من میخوام با یک اقای اصالتا انگلیسی در استانبول ازدواج کنم ایا باید حتما ازدواج ما به ایرانی هم باشه برأی اینکه من ویزای انگلستان بگیرم پلیز راهنمای کنید

  • سلام
   شما با ازدواج در ترکیه دارای دفترچه بین المللی ازدواج میشوید که معتبر در تمام کشورها میباشد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 5. با سلام و تشکر فراوان از صرف وقت شما
  آیا پس از ازدواج بین المللی یک خانم ایرانی و یک شهروند اسپانیایی در ترکیه، امکان گرفتن ویزای اسپانیا برای خانم ایرانی از سفارت اسپانیا در ترکیه هست یا خیر؟ اگر هست چند روز زمان و چه مدارکی برای گرفتن ویزای اسپانیا نیاز هست؟

  • سلام لادن
   پس از ازدواج در ترکیه به شما دفترچه ازدواج بین المللی خواهند داد که ثابت میکند شما زن و شوهر هستید.کسی که اسپانیایی هست میتواند همسر خود را به اسپانیا ببرد. اما در مورد مدارک لازم و مدت زمان اخذ ویزا از سفارت اسپانیا اطلاعی ندارم.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 6. سلامخسته نباشید، ببخشید میشه جواب به ایمیلم بفرستید
  من و نامزد ترکم قرار ترکیه ازدواج کنیم اما به خاطر شرایط مالیم و اینکه ازدواج با من که مقیم ترکیه نیستم نیاز هست یک سری پروسه توسط کمپانی که کارها ترجمه و ازدواج انجام میشه پیدا کنیم، الان ایشون ترکیه نیستن کشور دیگری هستند که برای کار رفتن و گفتن اگر هزینه زیادی نبره عقد رسمی انجام میدیم،به نظر شما معمولاً ازدواج فرد ایرانی با فرد مقیم ترکیه، معمولا حول و حوش چقدر هزینه میگیرند کمپانی مراکز ثبت و کارهای ازدواج؟؟ خواهش میکنم فقط اگر اطلاع دقیق از هزینه ندارید فقط بهم بگید ممکنه در حدود چقدر پول خرج بشه، تشکر فراوان

  • سلام
   با توجه به اینکه عقد شما در شهرداری صورت میگیرد نیاز به سالن و تشریفات نیست.این حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ لیر (پول دفترچه ازدواج بین المللی داخل). بقیه آزمایشات و عکس و غیره نیز ۱۵۰ و همچنین ترجمه و غیره یعنی فوق فوق با ۵۰۰ لیر تمام کار ها حل خواهد شد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ببخشید،اکثر کمپانی ها همین حول و حوش ۵۰۰یا کمی بالاتر میگیرند؟؟ شما کمپانی در استانبول که معتبر باشه برای کارهای ثبت و ترجمه، پروسه ازدواج میدونید میشه لطف کنید بهم معرفی کنید؟؟؟؟؟ بعد ازدواج وقتی با شوهرم خواستم بیام ایران،زن و شوهر حساب میشیم یا اینجا هم مراحل دوباره باید طی کنیم؟؟؟

    • سلام
     جایی را سراغ ندارم تا به شما معرفی کنم.کار ترجمه را تمام دارالترجمه ها انجام میدهند.و برای آزمایشها باید شما خودتان باشید .فقط میماند وقت گرفتن از شهرداری منطقه اقامت شما که مستقیما میتوانید اقدام کنید.
     اما بعد از ازدواج چنانکه ازدواج فقط به روش ترکیه بوده در شناسنامه ها ثبت نمیگردد . برای ازدواج در سفارت به روش ایران برای انجام پروسه ها و ثبت در شناسنامه ها نیاز به زمان میباشد .چنانکه به ایران بیایید باید روز از نو روزی از نو .
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • وقتی ازدواج رسمی ترکیه انجام شد. منظورم resmi nikah، بعدش دیگه نیازی ندارم پاسپورتم هر سه ماه یک بار اپدیت کنم؟؟بعد از ازدواج رسمی چه مرحله ای باید انجام بدم که اقامتم پیش شوهرم نیاز به پرداخت مالی برای اپدیت پاسپورت نباشه؟؟؟ هزینه دکتر رفتن چه موقع برای من مثل بقیه افراد ترکیه ارزان تر حساب میشه؟؟

      • سلام
       بعد از ازدواج با فرد تابع ترکیه باید جهت گرفتن اقامت مراجعه کنید.پس از گرفتن اقامت نیازی به خروج از ترکیه نیست و هر سال تمدید اقامت میکنید و از طرفی دیگر در صورت پایان مدت اعتبار پاسپورت جهت تمدید به سفارت ایران با در دست داشتن اقامت مراجعه و پاسپورت خود را تمدید کنید .پس از چند سال در صورت نداشتن موانع به شما نیز اقامت دائم خواهند داد.اما در مورد دکتر باید شما و یا همسر شما بیمه باشد تا از امکانات و خدمات آن استفاده کنید.
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 7. با عرض سلام و تشکر از اطلاغات خوبتون.
  من قضد ازدواج با یک خانم کلمبیایی دارم که هیچ کدوم ساکن ترکیه نیستیم. دو تا سوال داشتم اگر بخواهم ازدواج رو در کنسولگری ایران در استانبول ثبت کنم به ازدواج محلی نیاز هست؟ دوم اینکه ظاهرا به غیر از مدارکی که ذکر کردید برای ازدواج محلی، شهرداری یک برگ اقامت هم میخواهد. اگر کسی در هتل اقامت نداشته باشد چطور می تواند این برگه رو تهیه کند؟

  • سلام
   ازدواج در کنسولگری جهت ثبت در شناسنامه و ارائه شناسنامه برای همسر نیاز به زمان حداقل ۶ ماه و بیشتر دارد (طی مراحل قانونی).اما در مورد برگه اقامت در خانه ای که مهمان هستید صاحب خانه باید از مختار محله این برگه را برای شما بگیرد.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 8. با عرض سلام
  من میخاهم با یک خاستگار ترک در آلانیا ازدواج کنم . با توجه به نداشتن قانون مهریه برای ترکها چگونه می توانم برای اطمینان از آینده ام چیزی را جایگزین مهریه کنم به طوریکه آنها هم فکر بدی در مورد من نکنند ؟ قانون نصف اموال در زمان جدایی به چه صورت می باشد ؟ آیا آنها میتوانند در این مورد فریبکاری انجام دهند؟ پاسپورت ترک را چه مدت پس از ثبت ازدواج به من می دهند؟ لطفا در این مورد من را راهنمایی کنید با تشکر

  • سلام رویا
   نصف اموال قانون است .فرق ندارد آقا یا خانم در زمان جدایی طبق قانون باید اموال خود را نصف کنند.اما هم میدانیم کسی که فریبکار باشد چاره ای جز دوری از او نیست.برای مثال میتواند قبل از اینکه قصد خود را اجرا کند اموال خود را به نام نزدیکان خود کرده سپس اقدام به جدایی کند.شما میتوانید بگویید برای رضای خاطر شما خانه ای به نام شما کند (خانه ای دارد و یا خریداری کند).بخصوص اینکه شما از گذشته حواستگار نمیتوانید اطلاع کاملی داشته باشید و به گفته های خود او و اطرافیانش بسنده میکنید.
   در مورد پاسپورت ۲ الی ۵ سال زمان نیاز است و بعضی مواقع حتی تا آخر عمر.اما تجربه من در ازدواج با یک ترک زیاد عجله نکن میگوید. زیرا نیاز به شناخت بیشتری دارید هر چند که شناخت انسانها نا ممکن است. ولی شاید در طی زمان اتفاقات رخ دهد که اگر فریبکار باشند چیزهایی احساس کنید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 9. سلام دختری ١٩ ساله هستم میخواستم با پسری ایرانی داری پاسپورت کشور اتریش در ترکیه ازدواج کنم اما ثبت در شناسنامه نشود و فقط برگه ازدواج را جهت گرفتن ویزا ازدواج به سفارت بدهم ایا این کار شدنی است؟ اجازه پدر لازم است؟ لطفا توضیح دهید

  • سلام
   برای ازدواج به روش ترک سن ۱۸ به بالا کافی بوده و نیاز به اجازه کسی نیست.ضمنا درشناسنامه شما درج نمیکنند.و سند ازدواج بین المللی برای شما صادر میکنند که برای ارائه به سفارت ها معتبر است.
   ادمین تور اسنتانبول ازدواج در ترکیه

 10. ضمن تشکر از شما خواهش میکنم به سوالات زیر پاسخ فرمائید.

  ۱- برای عقد در دفتر شما از ابتدای پروسه تا آخرین مرحله که عقد نامه و ترجمه عقد نامه انجام شده باشد چه مدت زمان لازم است؟
  منظورم اینه که ما چه مدت میبایست در استانبول حضور داشته باشیم تا تمامی کارها انجام شود؟

  ۲- عروس و داماد و والدین هر دو در استانبول حضور خواهند داشت. به غیر از پاسپورت، کارت ملی، شناسنامه ( تمامی اعضای خانواده) مدرک دیگری نیاز است؟

  ۳- داماد در خارج از ایران ولی عروس در ایران حضور دارند. آیا عروس میتواند بدون حضور داماد برای کارهای آزمایش در همین ایران مراجعه کند؟ یا اینکه هر دو میبایست کارهای آزمایش خون وغیره را همان استانبول انجام دهند؟

  ۴- اگر قرار باشد کارهای آزمایش خون و غیره ( همانطور که بالا عرض کردم کلیه کارها…) در استانبول از صفر تاصد انجام شود چه مدت اقامت در استانبول لازم است؟

  ۵- هدف وقصد ما صرفاً انجام عقد محضری و عقد نامه رسمی وترجمه آن برای اقامت عروس در کشور محل اقامت داماد میباشد.

  لطفاً هزینه های جاری و هزینه های دفتر شما را به تفکیک اعلام فرمائید. ( کل هزینه با جزئیات.. مانند همان پرداخت ۹ یورو در بانک ایش الی آخر….)

  ۶- آیا کارهای شهرداری، سفارت ایران وترجمه به عهده شما است؟

  ۷- احتمالاً مجموع نفرات وحضار بین ۱۵ الی ۲۵ نفر میباشد. آیا میتوان محلی برای صرف شام، شیرینی و ارکستر در نظر گرفت؟
  اگر جواب مثبت است لطفاً هزینه آن به تفکیک و با در نظر گرفتن مراسم نرمال ومعمولی در مکان نسبتاً خوب چقدر میشود؟ قیمت در محل و کیفیت پایین تر چقدر؟

  ۸- ثبت ازدواج در ایران، ورایزنی توسط دفتر شما انجام میشود؟

  ۹- عقد نامه به زبان فارسی است ؟ ترجمه عقد نامه به انگلیسی آیا اولاً لازم وضروری است ( برای اقامت در خارج ایران) و آیا این ترجمه توسط دفتر شما انجام میشود؟

  ۱۰- بعنوان سوال آخر همان سوال تکراری را میپرسمزم؟
  مدت زمان لازم از ابتدا تا انتها برای حضور در ترکیه، برنامه ریزی و گرفتن مرخصی و الی آخر…
  باتشکر از راهنمایی شما
  با اطلاعاتی که از سوی شما ارائه میشود تصمیم گیری بهتر انجام میشود.
  ارادتمند.

  • لطفا پاسخ سوالات بالای من را به آدرس ایمیلم ارسال کنید.
   ممنون وسپاسگزارم

  • سلام جمشید
   برای ازدواج در ترکیه شما میتوانید تمام مدارک را در ترکیه تهیه کنید بهترین هم همین است.مدارک لازم نوشته شده کافی است مطالعه کنید.کارهای آزمایش باید در ترکیه صورت بگیرد . مراجعه برای درخواست کار های ازدواج نیاز به هر ۲ نفر است.مدرک (دفترچه ازدواج) ارائه شده توسط مقامات ترکیه بین المللی بوده و به چندین زبان دنیا نوشته شده است . نیاز به ترجمه ندارد.مدت زمان برای کارها بستگی به زمان داده شده از طرف شهرداری دارد(بین ۷ الی ۱۵ روز).ضمنا مراسم ثبت در شناسنامه (ازدواج ایرانی) توسط سفارت ایران صورت میگیرد.ارتباطی با ازدواج ترک ندارد.ازدواج ایرانی خود مرحله ای دیگر است.
   ضمنا کاری توسط ما صورت نمیگیرد و ازدواج ترک در شهرداری ها و ازدواج ایرانی توسط معمم ایرانی انجام خواهد گرفت. یعنی کار واسطه گری انجام نمیدهیم .هدف راهنمایی شما عزیزان است.
   ادمین تور استانبول
   ازدواج در ترکیه

 11. با سلام و خسته نباشید من یک خانم ۳۱ ساله هستم مقیم دانمارک‌ و نامزدم گرین کارت آمریکا دارد و در آمریکا زندگی‌ می‌کند ولی‌ هیچکدام هنوز سیتیزن نیستیم. به همین علت نه من می‌تونم بروم نه اون میتونه فعلا بیاد! و دیدار و ازدواج در کشور ترکیه برایمان راحت تر است. اما مساله اینجاست که ما برگه تجرّد از کشور محل اقامت داریم نه از ایران و امکان رفتن به سفارت ایران برایمان سخت است . ما فقط می‌خواهیم ازدواجمان را ثبت کنیم و مهّم نیست که حتما در شناسنامه ایرانی‌ ثبت شه چون احتیاجی‌ به آن نیست. به نظر شما با این تفاسیر راهی‌ برایمان وجود دارد؟ با تشکر

  • سلام
   برگ تجرد باید از کشور و یا سفارت کشوری گرفته شود که با گذرنامه آن کشور وارد ترکیه میشوید.یعنی چنانکه پاسپورت دانمارک را دارید برگه تجرد را از دانمارک (البته در دانمارک باید به تایید سفارت ترکیه نیز برسانید) و یا از سفارت دانمارک در ترکیه باید بگیرید.چنانکه با گذرنامه ایرانی به ترکیه وارد شوید شما باید از ایران و یا از سفارت ایران در ترکیه برگه تجرد را بگیرید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • متشکرم از وقتی‌ که گذاشتید و جوابی‌ که دادید. بنده تراول دوکومنت دارم با اون هم می‌شه؟ اجازه نامه پدر هم لازم هست یا نه؟ مرسی‌

    • سلام
     برای ازدواج ترکی نیازی نیست (سن ۱۸ به بالا کافی است).
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 12. سلام من با یه آقای ترک دوست هستم و قصد ازدواج داریم ولی میگه ترکیه عقدی در کار نیست میشه منو راهنمایی کنید . اگه تو ایران عقد کنیم شرایط به چه صور میشه . اگه عقد کنیم بریم ترکیه آیا مشکلی برام پیش نمیاد یعنی عقد نامه ای هست وتعهدی به من داره . با تشکر

  • سلام فاطمه
   منظور شما از عقد همان عقد شرعی است که در ترکیه هم هست و کسانی که به دین شان اعتقاد دارند قبل و یا پس از عقد رسمی (دولتی که در ترکیه توسط شهرداری ها صورت میگیرد).نزد ملا های دینی رفته عقد دینی نیز جاری میکنند.اما منظور شما عقد رسمی در ترکیه هست که اغلب دوستان که میخواهند در خارج زندگی کنند در ترکیه مراسم رسمی ازدواج (بین المللی)را در ترکیه انجام میدهند که برسد به ازدواج ترک و ایرانی . در صورت ازدواج شما با مرد ترک به شما طی مراحل قانونی تابعیت ترک نیز میدهند.شاید این آقای ترک قصد ازدواج با شما را ندارد و بهانه جور میکند.شما خواستید به سفارت و یا کنسولگری های ترکیه مراجعه کنید تا بدانید موضوع از چه قرار است. البته گفتم موقع ازدواج رسمی در ترکیه عقد دینی خوانده نمیشود.ولی این دلیل بر این نیست که شما نتوانید در ترکیه ازدواج کنید.برای عقد خارجی با تابع ایرانی در ایران نیز سرایطی هست که باید مراحل طی شود. میتوانید از دفترخانه های و یا وزارت ثبت احوال بخش خارجی ها بپرسید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 13. سلام.وقت بخیر. ایا واسه ازدواج بین المللی در ترکیه برای کسی که تا الان ازدواج نکرده اجازه پدر لازمه؟؟ خانم ایرانی مقیم ایران و اقا ایرانی و دارای پاسپورت نروژ هستند. و خانم نمیخاد ازدواجش رو در ایران ثبت کنه. فقط ازدواج بین المللی در ترکیه. ممنوون

  • سلام عسل
   برای ازدواجی که ایرانی نباشد و یه سبک ترک باشد نیاز به اجازه پدر نیست.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 14. سلام.من حدود یکساله با یه اقای ترک رابطه دارم اولش فقط دوستی بود اما کم کم رابطمون جدی شد.میخواستم بدونم اگه بخوایم کنیم با توجه با اینکه ایشون تو ارتش هستند مشکلی براشون پیش نمیاد؟چون من ایرانیم؟

  • سلام شما چرا جواب منو ندادید من چند روزه منتظرم پرسیده بودم من حدود یکساله با یه اقای ترک رابطه دارم .میخواستم بدونم اگه بخوایم ازدواج کنیم با توجه با اینکه ایشون تو ارتش هستند مشکلی براشون پیش نمیاد؟چون من ایرانیم؟من در یک بیمارستان کار میکنم اما تابعیت ندارم

   • سلام
    اول اینکه سوال شما قبلا درج نشده است که من جواب بنویسم یعنی بدهکار نیستم. دوم اینکه جواب این سوال را که این آقای ترک بهتر از هر کس دیگر میداند. ایشان اگر میدانستند که چنین مشکلی است و دانسته با شما ارتباط برقرار کرده است یعنی قصد ازدواج نداشته است.ولی من تا آنجایی که با خبر هستم هستند از نیروها که با زنان خارجی ازدواج کرده اند. و اگر این آقا هنور جواب این سوال را نمیداند از مسئولین خود بپرسد.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 15. سلام
  من چند روز پیش ازتون درمورد ازدواج در کنسول ترکیه در ایران پرسیدم ،
  باید بگم طی این چند روز متوجه شدم که با شخصی که ایرانی نباشه نمیشه در کنسول ترکیه در ایران ازدواج کرد ، چون عقد رسمی و شرعی به حساب نمیاد
  از طرفی برای طرف مقابل هم جرم محسوب میشه ،،
  چون به شخصه میخواستم با نامزدم در ایران عقد کنیم ولی متاسفانه نمیشه ، مگر اینکه پروانه زناشویی از وزارت کشور گرفته که پروسه بسیار طولانی داره ..
  خواستم درمیان بگذارم شاید برای دوستان مفید واقع بشه

 16. سلام شاهین هستم قصد ازدواج با دختری در استانبول را دارم و میخام در به صورت داعم زندگی کنم و قصد بازگشت هم ندارم

 17. سلام من ۲۶ساله هستم و به علت مخالفت خانواده میخوام با پسری که ایرانی هست وچندماهه در ترکیه اقامت داره ازدواج کنم ولی میگن باید حتما اجازه پدر باشه میشه لطفا راهنماییم کنید باید چیکار کنیم؟ممنون میشم اگه جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنید

  • سلام ناهید
   کسی در ترکیه بیش از ۳ ماه نمیتواند بماند .مگر اینکه اقامت بگیرد.دوم اینکه ازدواج ایرانی البته نیاز به رضایت پدر دارد.ضمنا به شما توصیه میکنم در زندگی از راهی نروید که پس از گذشتن از آن راه پل های پشت سر مانده خراب میشوند. همه میدانند پدر و مادر ها همیشه بهترین ها را برای فرزندان خود میخواهند .چنانکه تصمیم شما منطقی است سعی کنید خانواده خودتان را راضی کنید(هر چند نیاز به زمان باشد).اگر منطق در کار خود نمی بینید از کار خود منصرف شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • سلام ممنون از پاسخ شما ولی پدر من۱۵سال پیش ازدواج کرد و۱۵ساله اصلا ندیدمش حتی خبر ندارم کجاس ولی خانواده پسره مخالفن ودلیلشون هم ازدواج مجدد پدر من هست

    • سلام ناهید
     این موضوع مشکل آقا پسره که باید خانواده خودش را قانع کند (اگر واقعا دوستار شماست).
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 18. سلام من میخوام برا ادامه تحصیل برم اتریش. بعد میخوام با یه اقا در ایران ازدواج کنم.ایا میشه در ترکیه اینکارو انجام بدم.چون هر دو خانواده مخالفن. که بتونم با خودم ببرمشون.ممنون.

  • سلام سیما
   شما نوشته اید با به آقا در ایران میخواهید ازدواج کنید یا اینکه با آفای ایرانی در ترکیه میخواهید ازدواج کنید.چنانکه دومی باشد این بدین معنی است که ۲ ایرانی میخواهید در ترکیه ازدواج کنید اگر سوال این است بلی ۲ ایرانی میتواند در ترکیه ازدواج کند.شما باید از سفارت و یا کنسولگری ایران در ترکیه برگه تجرد که یکی از مدارک خواسته شده توسط شهرداری های ترکیه است بگیرید و دیگر مدارک را پس از آماده کردن (آزمایشات و عکس و برگه اقامت از هتلی که اقامت خواهید کرد و …) به مامور شهرداری منطقه هتل تحویل و در روز داده شده مراسم برگزار خواهد شد. اما چون شما اقامت اتریش ندارید نمیتوانید همسرتان را با خود ببرید.اول شما مشکل اقامت خودتان را در اتریش حل کنید سپس به فکر باقی کارها باشید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 19. سلام
  من یه سوال داشتم آیا سفارت ترکیه در ایران اجازه میده برای ازدواج ؟
  با توجه به اینکه من ایرانی هستم ولی دوستم ترک هستن)
  چون خانواده من در ایران هستن میخواستیم اینجا عقد کنیم ولی به قوانین اونها در سفارت
  آیا این امکانش هست؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید لطفا

  • سلام مریم
   البته میشود. نامزد ترک شما چنانکه در ایران است ایشان . اگر نه شما به سفارت و یا کنسولگری های ترکیه مراجعه و مدارکی که میخواهند جویا شوید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 20. سلام من الان در ترکیه ام,واگر بایک دختر ترک ازدواجکنم میتوانم مقیم ترکیه بشوم

  • سلام سعید
   ازدواج با دختر ترک به شما حق گرفتن اقامت را میدهد نه مقیم شدن را. برای مقیم شدن و یا به عبارتی تابع شدن نیاز به زمان و تحقیق است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 21. میشه لطفا بگید برای ازدواج در سفارت ترکیه در ایران چه مدارکی لازم است؟

  سپاسگزارم برای راهنمایی

  • سلام سحر
   قانون ترکیه که در ایران عوض نمیشود.یعنی همان شرایط و مدارکی که در ترکیه میخواهند را باید بخواهند.
   ولی شما که در ایران زندگی میکنید و برای ازدواج به سفارت ترکیه مراجعه خواهید کرد بهتر است به سفارت و یا کنسولگیری های ترکیه در ایران مراجعه کنید و شرایط را از آنها نیز بپرسید.اما مواردی از خود ترکیه بود خبر دهید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 22. سلام میشه لطفا راهنماییم کنید

  من در ایران زندگی میکنم، میخوام با پسری که ترک هستن در ایران ازدواج کنم ،

  آیا میتونم در سفارت ترکیه در تهران ازدواج کنم؟؟ برای ازدواج در سفارت ترکیه در تهران آیا به اجازه پدر نیاز

  دارم؟؟

  • سلام
   شما میتوانید از طریق سفارت ترکیه در ایران ازدواج کنید و نیازی به رضایت پدر نیست.ولی در شناسنامه شما قید نمیشود .شما بهتر است جزئیات را از سفارت و یا کنسولگری های ترکیه در ایران جویا شوید تا به موارد آن واقف شوید.ضمنا رضایت پدر و مادر نباشد عذاب وجدان بعدا تا آخر عمر گریبانگیرت خواهد بود.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 23. سوال من مربوط به ازدواج یک دختر ایرانی ساکن ایران و یک مرد ایرانی ساکن آلمان است که نشنالیته ی آلمانی دارد. نام و نام خانوادگی این آقا در پاسپورت ایرانی و آلمانی شان متفاوت است. یعنی نام خود را تغییر دادند در آلمان. حالا می خوام بدونم اگه بخوان در ترکیه با هم ازدواج کنن ، آیا پس از ازدواج محلی در شهرداری ترکیه ، برای ازدواج ایرانی و شرعی در سفارت ایران در ترکیه باید شناسنامه ی ایرانی خودشون رو ارائه بدن؟ اگر نیاز به شناسنامه ایرانی داشته باشد، از آنجا که نامشان در دو گذرنامه متفاوته، مانع ازدواج میشه؟ با توجه به محدودیت زمانی ایشان لطفا هر چه سریعتر راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  • سلام
   شهرداری ترکیه شما را به عنوان یک ایرانی و یک آلمانی (طبق پاسپورت موجود شما)قبول کرده و دفترچه عقد را صادر خواهد کرد.البته فردی که پاسپورت آلمانی دارد باید از سفارت آلمان و فردی که پاسپورت ایرانی دارد از سفارت ایران باید برگه تجرد تهیه کند.اما ازدواج ایرانی( شرعی) توسط معمم ایرانی سفارت ایران انجام خواهد گرفت که چنانکه هر دو به عنوان ۲ ایرانی ازدواج میکنند باید مدارک شناسایی ایرانی داشته باشند.که شناسنامه ایرانی و شماره کارت ملی الزامی است.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 24. سلام و مرسی اولا به ادمین عزیز و دوما به همه دوستانی که تجربیاتشونو به ااشتراک گذاشتن
  خواهر بنده (ایرانی مقیم ایران) قصد ازدواج با یک آمریکایی (آمریکایی الاصل مقیم آمریکا) قصد ازدواج دارند. و این کار بنا به پیشنهاد دوستان قرار هست در ترکیه (آنکارا یا استانبول) صورت گیرد.
  من هر سه صفحه نظرات را خواندم.نظرات دوستان و پاسخ های ادمین عزیز بسیار بسیار کمک کرد که بنده یک دید کلی پیدا کنم و به علاوه توضیح مراحل توسط آقای میلاد و آقا یا خانم p.h و خانم maryam خیلی مفید واقع شد منتها توضیح دقیقی که انجام مرحله به مرحله با جزئیات کافی این پروسه ها را بیان کرده باشد طوری که دچار سردرگمی نشوم پیدا نکردم. من سوالاتم را مطرح می کنم و امیدوارم پاسخ کافی بگیرم اگر پاسخی داده نشد با توجه به این که وقت کافی ندارم به احتمال زیاد با واسطه مجبورم این کارو انجام بدم که به دو تا شرکت رسیدم یکی globalkadro.com و یکی bazargans.com که واقعا نمی دونم کدوم مطمئن تر هستند! انشالا پس از ثبت ازدواج مفصلا تمام مراحل را اینجا توضیح خواهم داد تا کمکی به بقیه باشد و از پرداخت چنین هزینه های اضافی معاف گردند… و اما اول توضیح مسئله و بعد سوالات:
  موضوع: ازدواج آقای آمریکایی (آمریکایی الاصل مقیم آمریکا) با خانم ایرانی (ایرانی الاصل مقیم ایران)
  ۱- خانم چه مدارک و اسنادی (عکس و غیره) لازم دارد با خود به ترکیه بیاورد؟
  ۲- آقا چه مدارک و اسنادی (عکس و غیره) لازم دارد با خود به ترکیه بیاورد؟
  ۳- پیش از سفر آیا وقت یا نوبت خاصی باید بگیرند یا همه چیز در ترکیه آغاز می شود؟
  ۴- در چه منطقه ای بهتر است هتل بگیریم و کدام شهرداری ها زودتر نوبت می دهند (لطفا با ذکر نام)
  ۵- پروسه ازدواج چند روز طول می کشد؟ (شامل ۱- ازدواج بین المللی یا همان ترکی،۲- ثبت ایرانی و ۳- درج در شناسنامه خانم جهت سهولت ورود آقا به ایران پس از ازدواج—نکته مرتبط: افراد آمریکایی الاصل تنها با دعوتنامه از طرف آژانسهای مسافرتی و یا به همراه تور مسافرتی می توانند به ایران سفر کنند و در مدت اقامتشان فقط در هتل می توانند ساکن شوند، لذا برای ورود ایشان به منزل شخصی لازم است ازدواج در شناسنامه ثبت شود)
  ۶- اگر مترجم ترک-زبان لازم است، چگونه یک مترجم پیدا کنیم؟ (با توجه به تجربه قبلی من که در آنکارا اغلب افراد انگلیسی نمی دانند)
  ۷- امکانات و هزینه های رفت و آمد (تاکسی و …) چگونه است؟
  ۸- به ترتیب از آغاز تا انتها به کدام مراکز باید مراجعه کرد؟ (کدام مرکز چه مدارکی را لازم دارد، کدام مدرک را از کجا به کجا ببریم و …) شامل این موارد:
  ۱-۸- تهیه برگ تجرد آقا و خانم هر کدام از کجا؟ کجا باید تایید شود؟ هزینه ها؟
  ۲-۸- آزمایش خون و عکس قفسه سینه در کجا سریع تر و کجا ارزان تر است؟
  ۳-۸- فرم های شهرداری برای انجام عقد بچه مدارکی لازم دارند و درکجا باید تایید شوند؟ (دفاتر ثبت اسناد=noter؟)
  ۴-۸- تعیین وقت عقد چگونه انجام می شود و چه مدارکی لازم دارد؟
  ۵-۸- ثبت ازدواج در سفارت چگونه انجام می شود و چه مدت زمان می برد؟ شرایط انجام این کار در دفتر رایزنی فرهنگی سفارت و ثبت عقد دینی چگونه است؟ (آیا لازم است یا خیر، از جمله گواهی تشرف به دین مبین اسلام برای آقا لازم است یا خیر؟)
  ۶-۸- ثبت در شناسنامه چه قدر زمان می برد و چه چیزهایی لازم دارد؟ (گویا زمان بر هست)
  (: می دونم که خیلی سوال هست و بعضا سوالهای ظاهرا پیش پا افتاده ولی برای یک نفر بی تجربه دونستن تمام این ها لازم هست… قول می دم اگر ادمین عزیز لطف کنند و به همین شکل پاسخ بدهند بسیار بسیار مفید خواهد بود و گره گشا… در ضمن لطفا نظرتون راجع به این دو تا شرکت واسطه گر هم بفرمایید… ممنونم

  • سلام
   دوست عزیز در اصل تمام جواب سوالات شما قبلا اما در هم در متن و جواب و سوالها هست.ولی باز تکرار میکنم
   مدارک لازم شناسنامه – پاسپورت – برگه تجرد (از سفارت کشور تابعه شخص) – برگه اقامت از هتلی که در آن مقیم خواهید بود .مراجعه به شهرداری منطقه ای که هتل شما در آن واقع شده است.مامور شهرداری آزمایشهای لازم را از شما خواهد خواست که میتوانید هم در مراکز بهداشت و درمان دولتی و یا شخصی انجام دهید. مدت زمان داده شده برای عقد بستگی به مامور شهرداری دارد.
   عقد دینی باید توسط عاقد سفارت انجام گیرد و طی آن برگه عقد به شما داده خواهد شد.اما برای ثبت در شناسنامه حداقل حداقل به ۶ ماه نیاز است.
   در مورد اینکه کجا ارزان است و آن یکی چقدر گران و یا اینکه در کدام منطقه زود و ارزان امکان پذیر است باید معذرت خواهی کنم که این را باید دوستانی شما را راهنمایی کنند که جدیدا این مراحل را در ترکیه انجام داده اند. برای جواب مسلمان شدن داماد میتوانید در ایران از عاقد ها بپرسید.
   موفق باشید
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ممنون از پاسخ سریع شما… آیا در مورد ۶ ماه زمان ثبت در شناسنامه اطمینان دارید؟!! آخه من تا دو هفته شنیده بودم این کار انجام میشه! این که خیلی بده اگه حقیقت داشته باشه… و در ضمن نظرتون درمورد کارگزارها را نگفته بودین؟ اگه لطف کنید اگه شما در ترکیه هستید راهنمایی کنید کدوم یکی از این کارگزارها معتمدتر هستن؟
    با تشکر فراوان

    • سلام
     در مورد واسطه گر ها من نظری نداشتم بنویسم.زیرا شناخت ندارم.کلا مراحل ازدواج در ترکیه زیاد پیچیده نیست که نتوانند انجام دهند .
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • در ضمن یک جا در جواب خانم مینو در تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۳ گفتین که درج نام آقا در شناسنامه خانم ۶ ماه زمان می برد در حالیکه من شنیده بودم این مدت حدود ۲ هفته است، کدام صحیح است؟ آیا می توانم از طریق دیگری با شما در تماس باشم تا از شما کمک بگیرم؟ شما در آنکارا هستید یا استانبول؟

    • سلام
     شاید بیش از ۶ ماه هم طول بکشد .از هر کجا که شنیده اید ۲ هفته طول میکشد باید از همان جا جواب را پیگیری کنید.من بیش از این در این مورد اطلاع ندارم.من غیر سایت زمان برای دوستان ندارم.اگر سوال داشتید و در سایت مطرح کنید در صورت آگاهی در حد توان سعی در پاسخ گویی خواهم بود.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

     • اگر ما شناسنامه را تحویل دهیم و برگردیم ایران… بعد از انجام کارها امکان ارسال آن وجود دارد؟ و آیا با همان ثبت دفتری آقا (آمریکایی) برای ورود به ایران مشکلی نخواهد داشت؟ با همان مدارک ازدواج می توان از او برای ورود به ایران دعوت کرد؟
      خیلی ممنون به خاطر پاسخ ها

      • سلام
       اینها سوالاتی است که باید از سفارت ایران بپرسید و یا از وزارت خارجه در ایران .تا موضوع را از منبع جواب گرفته باشید که بعدا دچار مشکل نشوید.
       من در این مورد اطلاعاتی دارم ولی شاید شما را به اشتباه راهنمایی کنم.چنانکه دوستانی هست که این مراحل را در زمان نزدیک طی کرده اند لطفا بنویسند تا مورد استفاده شما و دیگر دوستان واقع گردد. خیلی از دوستان هستند که مراحل را طی میکنند و نوشته ای که حتما برای افرادی که بعدا میخواهند این مراحل را طی کنند خیلی مهم است زمان کوتاهی برای نوشتن موضوع نمیگذارند .و من نیز از این هموطنان گلایه دارم
       ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 25. سلام من قصد ازدواج با یک ترک را دارم . من چگونه میتوانم با یک ترک ازدواج کنم . ایا در ترکیه سایت همسریابی خاصی را سراغ دارید تا از ان طریق بتوانم با یک دختر ترک ازدواج کنم . لطفا راهنمایی کنید.

  • سلام
   شما میتوانید با سرچ evlilik siteleri به سایت های همسریابی برسید.
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

  • سلام
   متاسفانه برای غیر سایت زمان ندارم. اگر مقدور است سولات خودتان را در سایت مطرح کنید تا در حد توان جوابگو شوم و شاید برای دیگر دوستان نیز مفید باشد.
   متشکرم
   ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 26. سلام.
  من در اروپا زندگی می کنم و با خانمی آشنا شدم در ایران زندگی می کند. می خواهیم در استانبول عقد کنیم .
  لطفا ما را راهنمایی کنید که کجا اینکار را انجام دهیم. ما هر دو ایرانی استیم.
  با تشکر
  رضا

    • سلام
     راه دوم ازدواج به روش ترکیه است که در دیدگاه به اندازه کافی سوال جواب است که میتوانید مطالعه کنید.
     ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

 27. شما به راحتی می توانید در ایران با مراجعه به یک دفتر ازدواج، مجددا صیغه عقد خوانده و عقدنامه دریافت نمایید.

  • من همسرم.ایران نیست
   اما اون برگه ای که در مسجد استانبول عقد شرعی کردم رو دترم
   امکان گرفتن عقدنامه ازون طریق هست؟
   ممنون از جوابتون

   • چنانکه همسر شما شناسنامه ایرانی ندارد باید اول شناسنامه ایرانی دریافت کند سپس با مراجعه به دفاتر ازدواج عقد رسمی کنید.
    ادمین تور استانبول ازدواج در ترکیه

   • ببخشید شما که در مسجد عقد کردین مدارک لازم برای عقد در مسجد رو میگید ؟ عقد ثبت میشه؟ یا نه فقط یه برگه میدن ؟ اجازه پدر لازم هست؟

 28. با سلام،یه سوال داشتم از کسانیکه ترکیه عقد کردن،میخواستم بدونم بعد از ثبت ازدواج در سفارت ایران بهشون چیزی مثل عقدنامه میدن یا خیر؟من دو ماهه پیش عقد کردم و جدای از رفتار بد کارکنای سفارت و گیر دادن مدارک من و فرستادنش بعد از دو ماه با کلی دوندگی از طریق وزارت امور خارجه الان که مدارک رو فرستادن فقط شناسنامه ای هستش که اسم همسر توش وارد شده نه عقدنامه ای و نه چیزی.خواستم ببینم واسه اونام همین بوده یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *