نواحی استانبول

تور استانبول
نواحی استانبول در سایت تور استانبول

شهر استانبول قدیمی بخش‌ها و نواحی امین اونو و فاتح را شامل می شود. این مناطق در کناره شمالی شاخ طلایی یعنی خلیج واقع شده‌اند که مرکز قدیمی شهر را از سمت های شمالی و نو پای سمت اروپایی جدا و متمرکز می‌نماید. شبه جزیره تاریخی با دیواره‌های قسطنطنیه در غرب به پایان می‌رسد. شبه جزیره توسط دریای مرمره در جنوب و بسفر در شرق احاطه گردیده است.
شمال شاخ طلایی یعنی خلیج ، مناطق تاریخی بیک اوغلو و بشیک تاش قرار دارند که محل اسکان آخرین سلطان بوده و زنجیره‌ای از روستاهای سابق مانند اورتاکوی و ببک در میان سواحل بسفر ادامه یافته است. در بخش‌های اروپایی و آسیایی بسفر، استانبولی‌های ثروتمند عمارت‌های بزرگ زیبا و اغلب چوبی را بنا نهاده اند که این عمارت و ساختمان‌ها را یالی می نامند که بیشتر به عنوان اقامتگاه تابستانی استفاده می کنند.
بخش های اوسکودار و کادی کوی که در سمت آسیایی قرار دارند، در واقع شهرهای مستقلی می باشند و امروزه مناطق تجاری و مسکونی خوبی در آنها تاسیس شده و حدود یک سوم از جمعیت استانبول را در خود جای می دهد.اورتاکوی از نواحی استانبول امین اونو از نواحی استانبول بشیک تاش از نواحی استانبول بیک اوغلو از نواحی استانبول قالاتا از نواحی استانبول

لیست جاهای دیدنی ترکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *