تور آدانا ترکیه


.
.
.
.
.
.
.
.

تورآدانا ترکیه
– استان آدانادر تور استانبول :
آدانا : وسعت ۱۷۲۵۰ کیلومترمربع – جمعیت ۱۹۳۴۹۱۰ نفر (سرشماری سال ۱۹۹۰ ) شماره پلاک ترافیک ۰۱ – شهرهای وابسته به ان عبارت اند از
سیهان( seyhan) – یوره اییر ( yüreğir) – آلاداغ ( aladağ) – جیهان ( ceyhan) فکه ( feke) امام اوغلی ( imamoğlu)- کاراایسالی ( karaisall) – کاراتاش ( karataş) کوزان ( kozan) پوزاناتی ( pozantı) – سائیم بیگلی ( saimbeyli) – طوفان بیگلی ( tufanbeyli) – یومورتالیک ( yumurtalık)
-آلاداغ ( aladağ) در تور استانبول :
باآدانا ۱۰۴ کیلومتر فاسله دارد.دارای آثارتاریخی زیادمی باشد در ده آک اورن ( akören) کلیساکریک ( kırık kilise) به دیدنش می ارزد. ضمناغار بیغ بیغا( bığbığa) نیز در همان جا واقع است .
– جیهان ( ceyhan) در تور استانبول :
با آدانا ۴۸ کیلومتر فاسله دارد.در راه آدانا – جیهان به طول ۷۱۰ مترواز چهار طرف در روی سخره سنگ قلعه ییلان ( yılan kalesi) جای گرفته است .اولو جامی ( ulu cami) مجیدیه جامی ( mecidiye cami) تربه دور حسن دده ( hasandede türbesi) از محل های توریستی می باشد. در ده سیرکلی ( sirkeli) از دوران هیتیت ها آثار برجسته برروی سنگ ها دیده می شود . در ده کورت کولاغی ( kurtkulağı) کاروان سرای ساخت سال ۱۶۹۴ قابل دیدن است .
– فکه ( feke) ترکیه در تور استانبول :
در محله تپه( tepe mahallesi)صومعه ای از سال ۱۹۵۶ باقی مانده که در زمان بیزانس ها ساعته شده است . قلعه فکه از قرن ۱۲ باقیست که توسط بیزانس هاو سلجوقی ها ساخته شده است . نهر گوگ سو( göksu) که بهترین رودخانه ترکیه جهت رافتینک است در این مکان واقع شده است .همچنین تعداد زیادی ییلاق در این منطقه وجود دارد.
– امام اوغلی ( imamoğlu) ترکیه در تور استانبول :
در ۴۴ کیلومتری آدانا واقع شده است . مهمترین مکان توریستی آن شهر زیر زمینی می باشد.
– کارا ایسالی ( karaisall) ترکیه در تور استانبول :
از مرکز آدانا ۴۶ کیلومتر فاصله دارد . در ۷ کیلومتری اش قلعه میلوان ( ) قرار داردهمچنین در ۱۶ کیلومتری مغرب پلی به نام ( Alman Köprüsü) است که در سال ۱۹۱۳ توسط آلمان ها ساعته شده است .باید یاداور شد که ییلاق کیزیل داغ ( Kızıldağ Yaylası) به دیدنش می ارزد
– کاراتاش ( Karataş) ترکیه در تور استانبول :
از مرکز استان ۴۶ کیلومتر فاصله دارد. کاراتاش قدمتی تاریخی دارد و کاراتاش فعلی با کاراتاش تاریخی ۵ کیلومتر فاصله دارد. آک یاتان گل ( Akyatan Gölü) و جنت پرندگان ( Kuş Cenneti ) نیز در این مکان جای دارد .
– کوزان ( kozan) ترکیه در تور استانبول :
از مرکز استان ۷۰ کیلومتر فاصله دارد. قلعه کوزان از زمان آسورها به امروز رسیده در کنار این مسجد خوشقدم را نباید فراموش کرد. این مسخد در سال ۱۴۴۸ ساخته شده است . شهر اناوارزا که تاریخ ان به ۹ قرن قبل از میلاد می رسد نیز در ۲۲ کیلومتری اینجاست .
– پوزاناتی ( pozantı) ترکیه در تور استانبول :
پوزانتی از مرکز استان ۱۱۵ کیلومتر فاصله دارد. به علت موقعیت جغرافیائی این مکان شاهد اتفاقات زیادی در تاریخ را شاهد بوده است . قلعه های جدید و قدیم آناکشا ( Anakşa) و قلعه های کیزیلتابیا ( Kızıltabya) وآکتابیا ( Aktabya) از مکان های مهم توریستی این منطقه می باشد.
– سائیم بیگلی ( saimbeyli) ترکیه در تور استانبول :
از مرکز آدانا ۱۵۵ کیلومتر فاصله دارد . نام قدیمی اش هاچین (Haçin) بوده است . در این مکان قلعه و کلیساهای ساخته شده در قرن وسطی به چشم می خورد که قابل دیدن هستند .
– سیهان ( seyhan) ترکیه در تور استانبول :
مکانی که سیهان در ان جای گرفته شاهد مدنیت های زیادی شده است . از آثار تاریخی این مکان می توان بویوک ساعت کوله سی (Saat külesi) و تاش کوپری ( Taşköprü) و یاغ جامی ( Yağcami) و یاغ جامی مدرسه سی (Yağcami medresesi) کمرآلتی جامی (Kemeraltı cami) اولی جامی کوللییسی (Ulucami külliyesi) یه نی جامی (Yeni cami) چارشی حمامی (Çarşı hamamı) ببک لی کلیسه (Bebekli kilise) نام برد . ضمنا خانه های موجود در محله های قدیمی به دیدنشان می ارزند .
– توفان بیکلی (Tufanbeyli) لرکیه در تور استانبول :
از مرکز آدانا ۱۹۵ کیلومتر فاصله دارد . در ۱۸ کیلومتری اش مرکز دینی هیتیت ها به نام < Şar > و تاتر باقی مانده از رومی ها وکلیسای بیزانس ها و شهر آنتیک و آثار مانده از دوران هیتیت ها قابل دیدن هستند .
– یومورتالیک (yumurtalık) ترکیه در تور استانبول :
از مرکز استان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد . از آثار مهم این مکان می توان قلعه های آیاس (Ayas) و اطلس (Atlas) همچنین سلیمانیه کولسی (Süleymaniye külesi) و مارکوپولو اسکله سی (Markopolo iskilesi) می باشد. باید یاد آور شد که این شهر در ساحل دریای مدیترانه قرار دارد . تور آدانا ترکیه هوایی تور آدانا ترکیه زمینی تور آدانا ترکیه از راه دریا تور آدانا ترکیه با تور استانبول تور آدانا ترکیه با تور ایرانی تور آدانا ترکیه با تور ارزان تور آدانا ترکیه ارزان تور آدانا ترکیه مستقیم تور آدانا ترکیه از تهران تور آدانا ترکیه از تبریز تور آدانا ترکیه از شیراز تور آدانا ترکیه از استانبول تور آدانا ترکیه از ازمیر تور آدانا ترکیه از انکارا تور آدانا ترکیه با تورهای ایرانی تور آدانا ترکیه با راهنمای ایرانی تور آدانا ترکیه در هتل ۵ ستاره تور آدانا ترکیه در هتل ۴ ستاره تور آدانا ترکیه در هتل ۳ ستاره تور آدانا ترکیه در پانسیون
– یوره اییر (yüreğir) ترکیه در تور استانبول :
شهرهای ترکیه…
تور استانبول در تصویر
هتل استانبول…
مناظر ترکیه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *