جوان ایرانی در دام گروگانگیران استانبول ترکیه

جوان ایرانی در دام گروگانگیران استانبول ترکیه
جوان ایرانی در دام گروگانگیران استانبول ترکیه
۱۶آذر امسال فردی با حضور در آگاهی استان البرز ربوده شدن برادر ۲۴ ساله‌اش توسط اعضای یک باند در استانبول ترکیه خبر داد.
شاکی در اظهاراتش گفت: برادرم روز گذشته به طور قانونی ایران را به مقصد ترکیه ترک کرد تا از این کشور به اروپا سفر کند اما شب‌هنگام با خانواده‌ تماس گرفت و گفت به اروپا نمیروم باز میگردم. چند ساعت بعد از آن تلفن همراهش خاموش و از طریق یک پست الکترونیکی فیلمی برایمان ارسال شد که با مشاهده آن متوجه شدیم او به گروگان گرفته شده و ربایندگان در حال شکنجه بودند و باید برای آزادی او مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت ش.د. در غیر این برادرم را میکشند .
تشکیل پرونده قضایی و تحقیقات کارآگاهان به سرپرستی سرهنگ حمیدرضا گل‌صباحی همزمان آغاز و پلیس آگاهی استان البرز برای نجات گروگان و دستگیری اعضای این باند آدم‌ربایی اقدام کردند. در این مرحله ماموران با دوراره دیدن فیلمی که آدم‌ربایان برای خانواده مرد جوان فرستاده بودند متوجه شدند گروگان ۲۴ ساله با سلاح تهدید به قتل و در اتاقی زندانی گردیده.
در ادامه مشخص شد گروگان را در خانه‌ای در شرق استانبول زندانی نموده اند و هر لحظه احتمال مرگ او میرود.ماموران با آموزش به خانواده جوان گروگان از آنها خواستند در صورت تماس آدم‌ربایان اعتمادشان را جلب و عنوان کنند حاضرند یک میلیارد تومان پول درخواستی را برای آنها فراهم کنند. در ادامه نیز ماجرای گروگانگیری را به پلیس بین‌الملل اطلاع دادند. ۷۲ ساعت پس از وقوع گروگانگیری ماموران خانه مورد نظر را شناسایی کرده و با هماهنگی قضایی وارد عمل شدند و توانستند گروگان ایرانی را نجات داده و دو تبعه ایرانی و دو تبعه افغان را دستگیر کنند.
از گروگان ایرانی تحقیق و مشخص شد او در نخستین روزی که در ترکیه حضور داشته با دو مرد ایرانی آشنا شده که آنها مدعی بودند می‌توانند در برابر دریافت مبلغی او را به طور قانونی از ترکیه به اروپا منتقل کنند اما در ادامه متوجه شده آنها در زمینه قاچاق انسان فعالیت دارند و به همین دلیل از رفتن به اروپا منصرف شده و تصمیم به بازگشت گرفته که قاچاقچیان او را ربوده‌اند تا از خانواده‌اش اخاذی کنند.
اخبار روز ترکیه در استانبول طبق گزارش قدس انلاین
اخبار ترکیه در سایت تور استانبول
اخبار روز جوان ایرانی در دام گروگانگیران استانبول ترکیه
بازگشت به صفحه اصلی سایت تور استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *