خرید ماشین در ترکیه


خرید ماشین در ترکیه ,
خرید ماشین در ترکیه توسط خارجی, خرید ماشین در ترکیه بدون گمرک ,خرید ماشین در ترکیه به قیمت ارزان, خرید ماشین خارجی از خارجی,
چگونه یک خارجی در ترکیه میتواند خودروی معاف از مالیات بخرد؟
هر فرد خارجی که اجازه اقامت معتبر در ترکیه را دارد میتواند یک ماشین جدید و یا دست دوم از یک خارجی دیگر خریداری کند و یا
خودرو مورد نظر خود را از هر کشور خارجی وارد ترکیه کند.
این استثناء مالیات بر خودرو به این معنی است که یک خارجی می تواند از یک فروشنده مجاز بدون پرداخت مالیات ویژه مصرف (Özel Tüketim Vergisi، ÖTV) یا مالیات بر ارزش افزوده (Katma Değer Vergisi، KDV) یک خودرو جدید خریداری کند.
نکته: تنها مالیاتی که باید پرداخت شود مالیات بر جاده سالیانه (باندلر) است.
این مزایای مالیاتی رایگان فقط برای یک ماشین و یک اجازه اقامت می باشد. فقط اعضای خانواده مرتبط می توانند این ماشین را رانندگی کنند. شهروندان ترکیه اجازه این نوع خرید و یا رانندگی این خودروها را ندارند. این نوع خرید معاف از مالیات از تسهیلات دولت ترکیه برای خریداران خارجی املاک در ترکیه میباشد.
خودروهای معاف از مالیات معمولا به عنوان پلاک ابی شناخته می شوند (Mavi Plaka) و دارای شماره ثبت “MA / MZ” هستند. ثبت خودرو در “مجوز آبی” ذکر شده است و تا انتهای زمانی که در کارت اقامت ثبت شده معتبر است. اگر کارت اقامت تجدید نگردد، جریمه برای فرد مذکور در نظر گرفته می شود.
خرید ماشین در ترکیه توسط خارجی ها
خرید ماشین در ترکیه بدون دادن گمرک
شما میتوانید خرید ماشین در ترکیه را از خارجی انجام دهید

29 فکر می‌کنند “خرید ماشین در ترکیه

 1. سلام من و همسرم ۳۶ سالمونه با یک پسر ۱ساله
  برای زندگی به ترکیه می خواهیم سفر کنیم
  درباره خرید تاکسی و کار با تاکسی در ترکیه سوال دارم اقامت به چه صورت است
  درآمد کار با تاکسی چه جوراست
  لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   برای خرید تاکسی و رانندگی آن نیاز است شرکتی در ارتباط با حمل ونقل به ثبت برسانید و سپس تاکسی را خریداری کنید که کار قانونی باشد.
   درآمد تاکسی بستگی به شهر و منطقه دارد. برای مثال تاکسی های استانبول تا ۲ میلیون لیر خرید و فروش میشوند و البته درآمد نیز بر مبنای سرمایه گذاری آن محاسبه میشود.
   ادمین خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 2. سلام وقت بخیر فوق لیسانس مدیریت اموزشی هستم و درایران معلم مقطع دبستان هستم زبان انگلیسی در حد خوبی بلدم می خواستم بدونم ایا امکان یافتن کار هست ؟ ما قصد داریم در انکارا یک شعبه از مک دونالد بزنیم محبت می کنید بگید برای گرفتن نمایندگی و خرید یک ملک مناسب برای این کار چقدر سرمایه لازم است
  از محبت شما بی نهایت سپاسگزارم

  • سلام
   فقط ممکن است با مدرک دانشگاهی کار قانونی پیدا کنید. در مورد نمایندگی ذکر شده در آنکارا که بستگی به بزرگی و کوچکی ان دارد بین ۱ میلیون الی ۱٫۵ میلیون لیر نایز هست. اما خرید ملک را متوجه نشدم ملک مغازه و یا خانه و یا چه نوع ملک و در چه متراژ و در چه محلی که بستگی به سرمایه شما دارد
   ادمین خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 3. سلام . من مهندس کامپیوتر هستم و تخصص در برنامه نویسی دارم. فکر کنم نوع کار و تخصص من جوری باشه که بشه کار قانونی با قرارداد گیر بیارم و شهروند ترک برای موقعیت کاریم یا نباشه یا خیلی کم باشه !
  می خواستم اگر بشه یک آپارتمان اجاره کنم که اونجا مستقر بشم و برای مصاحبه های حضوری راحت تر اقدام کنم و بتونم مثلا هر روز مصاحبه برم که کارم اوکی بشه …
  بعد از اینکه قرارداد بستم اجازه کار بگیرم و مثلا یکساله اقامت کاری داشته باشم و اگر شد تمدیدش کنم !
  حالا بنظر شما من آپارتمان اجاره کنم و رو حساب اجاره ملک اقامت موقت بگیرم می تونم برای استخدام قانونی در شرکت ها هم اقدام کنم ؟
  یا باید بعد از پیدا کردن کار برگردم ایران و دوباره برم ترکیه ؟ یعنی با قرارداد کاری میشه مجوز اقامت با اجاره ملک رو به مجوز کاری تبدیل کرد ؟
  و اینکه برای اجاره ملک باید مستقیم به آژانس های املاک مراجعه کرد یا باید قبلش اداره یا موسسه خاصی رفت ؟ پاسپورت رو برای گرو و ضمانت نگه میدارن !؟
  ممنون از شما
  خدانگهدار

  • سلام
   شما با مراجعه به املاکی ها و یا صاحب خانه میتوانید خانه ای اجاره کنید ولی باید قرار داد آن در نوتر (دفترخانه اسناد) صورت بگیرد تا مورد قبول باشد . سپس مراحل بعدی اقدام شود.پس از پیدا کردن کار قانونی نیاز به زمان هست که اقدام به مجوز کار توسط کارفرما انجام گیرد که نیاز به زمان است و چون مدارک شما جهت اخذ اجازه فرستاده شده میتوانید مشغول به کار شوید و پس از رسیدن مجوز کار شما میتوانید تغییر نوع اقامت بدهید و یا اینکه در موقع تمدید اقدام با مجوز کار کنید تا اقامت کاری صادر شود و نیاز به خروج از کشور نیست . تازه نیاز هم باشد میتوانید سفری به صربستان کرده از سفارت ترکیه ویزای کاری گرفته با ویزای کاری برگردید. پاسپورت در جایی برای گرو نگه نمیدارند مگر برای دادن ویزا ویزای اقامت و یا ویزای کاری از شما موقتی بگیرند
   ادمین خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرام سایت https://t.me/touristanbul

   • خیلی ممنون از شما
    بنظرتون کارفرمایان ترک تمایل دارن با ایرانی ها همکاری کنن ؟
    یا براشون دردسر داره و علاقمند نیستن نیروی کار ایرانی بگیرن ؟
    چون من اینترنتی ۲-۳ تا وب سایت کاریابی ترکیه ای پیدا کردم و براشون به انگلیسی ایمیل زدم که مهندس ایرانی استخدام میکنن یا نه و جوابی ندادن …
    البته کار من ۳ تا اشکال داشت : اول اینکه به انگلیسی ایمیل زدم , دوم اینکه رزومه نفرستادم و صرفا سوال کردم و سوم اینکه من ساکن استانبول نیستم و همین باهث میشه مردد بشن یا اهمیتی ندن !
    فکر کنم برم ساکن بشم و یه مدتی از جیب اجاره خونه و مخارج رو بدم و هر روز حضوری مصاحبه برم راحت تر میتونن قبول کنن که نیروی ایرانی بگیرن !
    نظر شما چیه ؟
    ممنون از شما

    • سلام
     کار فرما های ترک در مرحله اول کارائی فرد را در نظر میگیرند و در مرحله دوم آیا فردی با کارائی شخص خارجی متقاضی (بومی) کار مورد نظر هست یا نه . به غیر از تعداد محدودی از ترکیه ای ها هیچکس به ملیت شخص اهمنیت نمیدهد مهم قوانین وضع شده است که میگوید تا زمانی که نیروی متخصص مورد نیاز بومی هست کارفرما نمیتواند به جای آن فرد خارجی را استخدام کند.
     برای یافتن کار البته در ترکیه بودن و به زبان ترکی تکلم کردن و همچنین مدرک زبان ترک داشتن و البته روزمه به زبان ترکی از الزامات هست.
     ادمین خرید ماشین در ترکیه

 4. با سلام من فوق الیسانس آمار دارم از دانشگاه دولتی و فوق الیسانس زبان انگلیسی گرایش آموزش از دانشگاه آزاد علوم تحقیقات به تمام نرم افزار های آماری و تحلیلی مسلطم و کار کردم در زمینه تحقیقات بازار هم کار کردم، به زبان انگلیسی و فرانسه و زبان بازرگانی واردات و صادرات و حمل هم مسلطم همسرم پیمانکار کارهای عمرانی یکی از شرکت های مخابراتی است بنطرتون من یا همسرم شانس پیدا کردن کار رو دارمتو استانبول رو داریم؟

  • سلام
   تمام دوستانی که مدرک دانشگاهی دارند امکان پیدا کردن کار قانونی در ترکیه را دارند.در غیر دو راه هست یا ثبت شرکت و سرمایه گذاری و یا کار کردن بصورت غیر قانونی .
   ادمین خرید ماشین در ترکیه

 5. باسلام من کارگاه کارتن سازی دارم وهمسرم لیسانس مهندسی کامپیوتروسالن آرایشی زنانه داردآیامیتوانیم کارهای مرتبط درترکیه پیداکنیم

  • سلام
   با مدرک مهندسی کامپیوتر امکان پیدا کردن کار قانونی هست. برای کارهای آرایشگری و یا کار در کارگاه روزمزی میتوانید کار پیدا کنید.
   در صورت داشتن سرمایه میتوانید کارگاه کارتن سازی را در ترکیه نیز راه اندازی کنید(با ثبت شرکت) در این صورت کار شما قانونی و اجازه کار به همراه اجازه اقامت کاری خواهید داشت.
   ادمین خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرام سایت https://t.me/touristanbul

 6. سلام. در مورد خرید ماشین خارجیها درترکیه من دقیق متوجه نمیشم. بدون مالیات یعنی اینکه پول ماشین همون پول قیمت جهانی رو پرداخت کنیم یعنی وقتی یه ماشین قیمتش ۲۵هزار دلار باشه ما همون ۲۵هزار دلار رو پرداخت میکنیم ? مثل مناطق آزاد ایران.?

  • سلام
   یعنی گمرک پرداخت نمی کتید و زمان فروش فقط میتوانید به فرد خارجی بفروشید
   ادمین خرید ماشین در ترکیه

 7. با سلام
  همسرم در اروپا و تابع کشور اروپاییست و من در ایران زندگی میکنم مدت ۴ ساله ازدواج کردیم
  شوهرم به دلایلی نمیتونه وارد ایران بشه و ازطرفی ازدواج ما در اتباع کشور همسرم قبول نکردن
  ِِِایا من نیتونم اقامت بگیرم در ترکیه و اونجا احازه کار بگیرم تا کارمون رست شه برم پیش همسرم

  • سلام
   اقامت میتوانید بگیرید ولی اجازه کار را کارفرما میگیرد نه خود شخص . لذا این در صورتی امکان پذیر است که مدرک دانشگاهی داشته و کارفرمایی پیدا کنید که شما را بصورت قانونی (با گرفتن اجازه کار) استخدام کند .
   ادمین خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 8. سلام خسته نباشید همسرم فوق دیپلم دامپزشکی لیسانس علوم دامی دارد و در حال حاضر در مرغداری کار می کند ایا می تواند در ترکیه کار پیدا کند

  • سلام
   با سرچ tavuk çiftliği iş ilanları آگهی های استخدام در مرغداری ها را پیدا خواهید کرد. ضمنا بهتر است hayvan biyolog uzmanı iş ilanları را نیز سرچ کنید و آگهی ها را برسی نمایید. البته نیاز است که زبان ترکیه آشنا باشید
   ادمین تور استانبول خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 9. عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده بیش از دوسال است که در ایران راننده کامیونت می‌باشم و گواهینامه پایه دو دارم٬ همچنین به همین مدت هم دارای بیمه رانندگان هستم.
  قصد دارم تا ۸ ماه آینده برای کار به ترکیه بیایم و طی هفته ی آینده می‌خوام که در ایران اقدام به گرفتن گواهینامه پایه یک کنم.
  حال اینکه آیا گواهینامه ی پایه یک ایران(ماشین سنگین) در ترکیه اعتبار دارد و می‌توان با آن مشغول به کار شد؟
  یا اینکه بیایم و در ترکیه گواهینامه پایه یک را بگیرم؟
  و آیا وضعیت کار رانندگی در ترکیه خوب است؟
  ممنونم

  • سلام
   شما به عنوان راننده در کار (قانونی) پیدا نخواهید کرد. لذا پیشنهاد میکنم از این اقدام خود منصرف شوید.
   ادمین تور استانبول خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 10. سلام ببخشید مثلا تویوتا حداقل رو چه قیمتی هست و مالیات بر جاده سالیانه چقدر است در ضمن ما خودرو مورد نظرمون رو از نمایندگی یا از بازار باید تهیه کنیم

  • سلام
   موارد مالیات بستگی به نوع ماشین سیلندر و گازوئیلی و غیره دارد که باید از مراجع دقیق پرسیده شود
   در مورد خرید میتوانید از نمایندگی ها خریداری کنید. برای اگاهی از قیمت ها میتوانید از سایت ساحیبیندن اطلاع بدست ارید
   خرید ماشین در ترکیه

 11. سلام ادمین عزیز
  من ۲۵سال سن و مدرک لیسانس برق دارم میخام برای دانشگاه اژه در ازمیر برای پزشکی اقدام کنم ازمون پارسالشو زدم و مطمئنم توانایی قبولیشو دارم خانوادم میتونن ماهی ۱۰۰۰لیر به من برسونن به نظرتون با این مقدار ایا هزینه زندگی و دانشگاه در میاد میشه کار گیر اورد که جبران هزینه ها رو بکنه که من نخاد ازشون پول بگیرم و ایا امکان بورس شدن در دانشگاه باشرایط سنی من وجود داره خیلی متشکرم

  • سلام در صورتی که در خوابگاه دانشگاه بمانید هزار لیر فعلا کافی خواهد بود. ولی تورمی که در پیش دیده میشود در اینده نگران کننده هست.
   کار پاره وقت کفاف تامین زندگی را نمیکند بخصوص در سه سال اول که شدیدا درگیر درس ها خواهی بود.
   گفتم که پیش بینی های لازم را بکنید. چنانکه خانواده توان کمک مالی را دارند پس از پایان تحصیل تلافی میکنید و بهتر است از خانواده کمک بیشتر دریافت کردن را در نظر داشته باشی،
   ادمین تور استانبول خرید ماشین در ترکیه

 12. سلام من دوتا فرزند دارم و همسرم فوق دیپلم حسابداری و اشنا به نرم افزارهای مالی با ۱۰ سال سابقه کار مفید هست
  با ثبت شرکت یا بدون ان
  با خرید ملک یا ….. چه موارد دیگه ای و با چقدر سرمایه میتونیم انجا زندگی کنیم و ایا همسرم میتونه کار پیدا کنه؟
  خودم هم با ۱۰ سال سابقه کاری نجات غریق استخر و مربی بودم
  ایا میشه کار پیدا کرد و انجا زندگی کنم

  • سلام
   با شرایطی که شما دارید به نظر من کار قانونی پیدا نمیکنید.
   با خرید خانه میتوانید اقامت دریافت کنید نه اجازه کار . اجازه کار باید از سوی کارفرما گرفته شود و یا خود کارفرما باشید و برای کارفرما شدن شرط اول ثبت شرکت هست که حداقل نیاز به صد هزار لیر خواهید داشت . و باقی سرمایه بستگی به کاری که تاسیس خواهید کرد دارد که این مبلغ کفاف خواهد کرد یا نه
   ادمین تور استانبول خرید ماشین در ترکیه لینک کانال تلگرامی https://t.me/touristanbul

 13. سلام
  ممنون از اینکه سوالات رو جواب میدید
  ————
  ببخشید من شنیدم هزینه درمان در ترکیه برای غیر مردم خودشون گرونه و باید برای یک دکتر ساده کم کم ۱۰۰ لیر پرداخت کنیم ولی برای مردم خودشون و شهروندان رایگانه ( البته شنیدم فقط )
  اگر کسی بعنوان نیروی مهندس نرم افزار طبق یک قرارداد کاری رسمی و اجازه قانونی دولت اونجا کار کنه باز باید برای درمان اینقدر هزینه کنه ؟ یا برای اون هم رایگان میشه ؟
  و اینکه بعد از چند سال کار قانونی اونجا میشه درخواست اقامت کرد و شهروند ترک به حساب آمد و از مزایای شهروندی مثل درمان رایگان و اقامت مادام العمر استفاده کرد ؟!
  اجاره یک آپارتمان در استانبول نزدیک محله آکسارای یا شیشانه و تکسیم یا حتی ینی کاپی چقدر میشه ؟ برای یک آدم مجرد که خونش هم تمیز و نقلی باشه.

  ممنون و تشکر فراوان
  موفق باشید

  • سلام
   فردی که کار قانونی در ترکیه داشته باشد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی ترکیه خواهد بود حتی سابقه بیمه و بازنشستگی نیز خواهد داشت . در مورد تابعیت ؛ بعد از سه الی پنج سال اقامت در ترکیه فرد میتوانید تقاضای تابعیت کند ولی یک در هزار مورد قبول قرار میگیرد. در منطقه فاتح که اکسارای و یا ینی کاپی نیز در این منطقه قرار گرفته متوسط ١٠٠٠ لیر در ماه اجاره خانه در نظر داشته باشید
   ادمین تور استانبول خرید ماشین در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت تور استانبول https://t.me/touristanbul

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *