خط فقر در ترکیه

خط فقر در ترکیهخط فقر در ترکیه
خط فقر در ترکیه برای خانواده ۴ نفری چند لیر شد؟
در ترکیه برای خانواده چهار نفری مقدار حداقل غذا و دیگر احتیاج ها (خط فقر) در ماه اکیم(آبان ماه) بر مبنای لیر به ۴۵۰۰ لیر رسید.
خط فقر در ترکیه:کنفدراسیون اتحادیه های کارگری ترک (TÜRK-İŞ) از ۲۸ سال قبل تا حال هر ماه خط فقر در ترکیه را پس از برسی و تحقیق اعلام میکنند. در ماه اکیم سال ۲۰۱۵ رقم ۴۵۰۰ لیر برای خانواده ۴ نفری نیاز است تا بتواند نیاز خانوده از سلامتی گرفته تا تغذیه را در حد فقر تامین نماید.
خط فقر در ترکیه:هزینه تغذیه با مقایسه سال قبل در همین ماه ۱۴٫۴ درصد افزایش یافته و به ۱,۳۷۹ لیر رسیده است. به همراه افزایش هزینه تغذیه و پوشاک , خانه (کرایه ,آب ,برق ,سوخت), حمل و نقل ,تحصیل,سلامتی, و..تا ۱۴ درصد صعود و به چهار هزار و ۴۷۳ لیر افزایش یافته به مرز ۴ هزار و ۵۰۰ لیر رسید. طبق محاسبه کنفدراسیون اتحادیه های کارگری هزینه خانواده ۴ نفری در این ماه برای تغذیه ۱۸ لیر افزایش یافت. تا آخر برج دهم سال ۲۰۱۵ کلا ۱۴۷ لیر بار اضافه بر دوش خانواده تحمیل شد.
برای فرد مجرد که کار میکند با محاسبه امروز به ۱,۶۶۴ لیر افزایش یافت (از اول سال ۲۰۶ لیر افزایش یافته). در مقابل این افزایش حداقل دستمزد ۱۱۰ لیر افزایش یافته است.

2 فکر می‌کنند “خط فقر در ترکیه

    • سلام
      اگر کار روزانه پیدا کنی هر روز ۵۰ – ۶۰ لیر میگیرید . پس انداز داشته باش چون شاید فردا راه ندن .ضمنا میدانید که کار برای توریست غیر قانونی است.
      ادمین تور استانبول خط فقر در ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *