رشد بیکاری در ترکیه

رشد بیکاری در ترکیه
رشد بیکاری در ترکیه
یکی از مشکلات اساسی در ترکیه ادامه رشد بیکاری میباشد
.
در سال گذشته (۲۰۱۵ میلادی) به تعداد بیکاران ۳۹ هزار نفر اضافه گردید و طبق آخرین آمار TÜİK تعداد بیکاران ترکیه به ۳ میلیون و ۱۰۳ هزار نفر رسیده است.
طبق این آمار در سال گذشته به تعداد افرادی که از یافتن کار نا امید شده بودند ۱۲۱ هزار نفر اضافه و به ۷۱۴ هزار نفر رسید.
رشد بیکاری در ترکیه نسبت به سال گذشته: ۳۹ هزار نفر اضافه و به ۳ میلیون و ۱۰۳ هزار نفر رسید.فقط تعداد افراد بیکار واقعی در ترکیه بیش از این تعداد میباشد. زیرا TÜİK تعداد افرادی که در ماه آخر سال دیگر دنبال کار نیستند ( افراد ناامید از پیدا کردن کار) را محاسبه نکرده و این افراد را بیکار نمیشمارد .برای مثال افرادی که در ۳۵ روز گذشته دنبال کار بودند و تا حال کار پبدا نکرده اند از لیست افراد بیکار خارج و به لیست افراد آماده برای کار میروند. در لیست افراد آماده به کار در صورت بودن کار تعداد ۲ میلیون و ۲۸۶ هزار نفر دیده میشود.یعنی کل افراد بیکار ۵ میلیون و ۳۸۹ نفر است. البته به این تعداد ۱۱ میلیون و ۴۶۸ نفر خانم نیز به علت پیدا نکردن کار مجبور به خانه داری در خانه شده اند را نیز باید اضافه نمود.در کشور های اروپایی تعدادافرادی که مشغول کار هستند ۷۰ در صد اما در ترکیه در ۵۲ درصد باقی مانده است.
اخبار روز ترکیه با گزارش از سایت زمان ترکیه
در این گزارش خبری زمان آمده است که در ترکیه ۱/۳ از کل تعداد افراد مشغول به کار یا بدون بیمه بوده و یا با دستمزد پایین مشغول کار هستند.البته این تعداد تا ۹٫۴ میلیون نفر میرسد.
این خبر از سایت زمان ترکیه گزارش شده است
اخبار روز ترکیه رشد بیکاری در ترکیه از کنترل خارج شده است.
اخبار ترکیه رشد بیکاری در ترکیه
اخبار روز ترکیه در سایت تور استانبول
بازگشت به صفحه اصلی سایت تور استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *