هزینه روزانه در استانبول

هزینه روزانه در استانبول ( گران شدن حمل و نقل شهری در استانبول)
گران شدن حمل و نقل شهری در استانبول هزینه های زندگی در استانبول را تحت تاثیر قرار خواهد داد.هزینه حمل و نقل شهری در استانبول از فردا گران میشود.از اول تموز (شنبه) قیمت بلیط شهری ۲٫۶۰ لیر و برای دانش آموزان و دانشجو ها ۱٫۲۵ لیر .بلیط های تخفیف دار نیز ۱٫۸۵ شد.
هزینه روزانه در استانبول: شهرداری استانبول بزرگ قیمت اتوبوس و حمل مسافر ریلی – حمل دریایی را افزایش داد.کارت های ماهانه ای با قیمت جدید ۲۰۵ لیر کارت های تخفیف دار ۱۲۵ لیر و دانشجویی (ماوی کارت) ۸۵ لیر شد.
هزینه روزانه در استانبول:در سفر های داخلی استانبول با کارت های (İstanbulkart) استانبول کارت در اولین سوار برای افراد از ۲٫۳۰ لیر به ۲٫۶۰ لیر برای دانشجو از ۱٫۱۵ به ۱٫۲۵ لیر برای تخفیف دار از ۱٫۶۵ به ۱٫۸۵ لیر افزایش یافت.
هزینه روزانه در استانبول:در سفرهای داخل شهری که نیاز به تعویض خط است نیز برای افراد از ۱٫۶۵ به ۱٫۸۵ برای دانشجو از ۰٫۵۰ لیر به ۰٫۵۵ لیر برای کارت های (Sosyal) از ۰٫۹۵ لیر به ۱٫۱۰ لیر افزایش پیدا کرد.
هزینه روزانه در استانبول:در کارت های ماوی(Mavikart) افراد از ۱۸۵ لیر به ۲۰۵ لیر دانشجویی از ۸۰ لیر به ۸۵ لیر برای کارت های (Sosyal) از ۱۱۰ لیر به ۱۲۵ لیر افزایش پیدا کرد.
هزینه روزانه در استانبول: ضمنا در سفر های یک دو سه پنج ورودی قیمت ها طبق جدول زیر است.
Bir, iki, üç, beş, on geçişlik kartlar ile jeton ücretleri de aşağıdaki şekilde yeniden düzenlendi:
Jeton 5,00 TL
Tek geçişlik bilet: 5,00 TL
İki geçişlik bilet: 8,00 TL
Üç geçişlik bilet: 11,00 TL
Beş geçişlik: 17,00 TL
On geçişlik: 32,00 TL
هزینه روزانه در استانبول در هزینه های زندگی در ترکیه
برای مشاهده سوال و جواب در مورد هزینه های زندگی در ترکیه کلیک کنید

6 فکر می‌کنند “هزینه روزانه در استانبول

 1. سلام وقت بخیر من پرستار هستم و متاهل شرایط کار و اقامت برای پرستارها چجوریه؟؟چه مدارکی لازم هست؟؟

 2. سلام.
  همسر من لیسانس صنایع غذایى دارن و آذرى زبان هستن.اینجا ماهى ٢ میلیون درامد دارن و زندگى معمولى داریم.اگه ما به ترکیه بریم با توجه به اینکه تو ایران با ماهى ٢ میلیون زندگى مى کنیم با تمام مخارج و پس انداز،مى تونیم با کار کردن هر دومون زندگى بهترى داشته باشیم؟

  • سلام
   چنانکه هدف کار و درآمد بیشتر است با کار دونفر شما در ایران نیز که همسرتان مشغول به کار است با درآمد ماهی ۲ میلیون با کار کردن شما درآمد ماهانه تان در ایران نیز اضافه خواهد شد. با توجه به اینکه امکان پیدا کردن کار قانونی در ترکیه به طول انجامد هست و شما باید کلی هزینه اولیه و هزینه روزانه را از پس انداز خود پرداخت کنید هست و اینکه شما نیز آیا کار قانونی میتوانید پیدا کنید آیا شما مدرک دانشگاهی دارید و اینکه با ۳ میلیون لیر که همسر شما از کار قانونی خواهد گرفت بهتر از با ۲ میلیون تومان زندگی در ایران نخواهد بود.یعنی هدفی جز درآمد خوب ندارید بهتر است در ایران زه زندگی خودتان ادامه دهید.
   ادمین هزینه روزانه در استانبول
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 3. سلام ، ممنون از وقتی که برای پاسخ گویی به سوالات میگذارید ، میخواستم بدونم مناطق امن استانبول برای زندگی کدام مناطق است ؟ مناطق امن با سطح فرهنگی خوب ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *