هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه
فست فود ۱۰ لیر
کباب اسکندر ۱۵ – ۳۰ لیر
آب (نیم لیتری) ۰٫۵۰ لیر
نان ۱ لیر
۱۲ عدد تخم مرغ ۴ لیر
پنیر (کیلو) ۱۵٫۶۰
مرغ (سینه) ۸ – ۱۰ لیر
سیب (کیلو) ۲ – ۴ لیر
پرتقال (کیلو) ۲٫۸۲
سیب زمینی (کیلو) ۱ – ۲ لیر
کاهو ۱ لیر
حمل و نقل شهری
بلیط یکطرفه ۲ لیر
ماهانه دانشجو ۷۰ لیر
بنزین (لیتری) ۴٫۵۸ لیر
———————–
سینما ۱۵ – ۶
کلوب های ورزشی ماهانه ۱۲۰ – ۸۰
———————–
لباس
شلوار لی ۷۵- ۴۰ لیر
لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای ۶۰ – ۳۰
کفش ورزشی ۱۱۰ – ۷۰ لیر
کفش چرمی مردانه ۹۰ – ۷۰ لیر
———————–
کرایه خانه متوسط ۸۰۰ لیر
در اطراف شهر ۶۰۰ لیر
برق ۷۵
گاز ۲۵۰
آب ۳۰
تلفن ۲۵
اینترنت ۳۵
(خوردن غذا در بیرون از خانه خرید از مارکت در استانبول گران تمام میشود و مخارجی که انتظارش را نداری فشار میآورد )
هزینه زندگی در استانبول برای خانواده ۳ نفری ۳۲۰۰ الی ۴۰۰۰ لیر ترک میشود . البته نسبتا زندگی خوب.
———————-
هزینه زندگی در ترکیه (آنکارا )
هزینه زندگی در آنکارا نیز به همین منوال است با این تفاوت کرایه خانه ارزانتر از استانبول است
———————-
دانشجوئی در دانشگاه ساکاریا میگوید من در کوی خصوصی هستم خانواده ام ماهانه ۱۲۰۰ لیر به من خرجی میدهند که ۵۰۰ لیر به کوی میدهم و ۷۰۰ لیر دیگر مخارج ام میشود البته زندگی دانشجوئی
———————-
هزینه زندگی در ترکیه (آنتالیا )
هزینه زندگی در آنتالیا
در آنتالیا یک خانم میگف در جای نسبتا متوسط خانه کرایه کردم ۵۰۰ لیر خانه خوب است ارزانتر هم میتوان پیدا کرد .
هزینه زندگی در آنتالیا (خانواده ۳ نفری)
مهد کودک ۶۰۰ لیر فیش های برق تلفن گاز و مصارف ثابت (بیمه اینترنت و …) ۵۰۰ لیر در ماه
غذا و دیگر مصارف خانه ۲۰۰ الی ۳۰۰
مصارف اکسترا (غیر مترقبه) ۲۰۰ الی ۳۰۰
مصارف دکتر سفر به شهرهای دیگر بلیط هواپیما و..
یعنی هزینه زندگی در آنتالیا ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ لیر برای زندگی نسبتا خوب

هزینه زندگی در ترکیه (مالاتیا)
هزینه زندگی در مالاتیا
هزینه حمل و نقل تقریبا مثل آنکارا میباشد. اما فاصله مسیرها کوتاهتر است که این نیز سبب میگردد زمان کمتری را به هدر دهیم. زمان چیزی است که جای گزین ندارد. سبزه و گوشت ارزان و با کیفیت تر از آنکار ست و میتوان گفت ارگانیک است.

هزینه زندگی در ترکیه (برگاما)
هزینه زندگی در برگاما
آپارتمان ۳ خوابه را میتوان بین ۴۰۰ الی ۶۰۰ لیر کرایه کرد. در برگاما به علت ندادن مجوز ساخت جدید کرایه ها گرانتر است. ولی دیگر مصارف ارزانتر است و این ارزانی گرانی خانه را پوشش میدهد.ضمنا به شهر ساحلی دیکیلی نیم ساعت راه است . یعنی نیم ساعته در دریا هستی ازمیر نیز در ۱٫۵ ساعتی این شهر قرار دارد

هزینه زندگی در ترکیه (مولا ) Muğla
هزینه زندگی در مولا
کرایه در مرکز شهر ۷۵۰ لیر
شارژ آپارتمان ماهانه ۱۸۰ لیر
(برای خانه های ۴ خوابه) این قیمت ها داده شده است.
اما در ۱۰ کیلومتری شهر در مجتمع های مسکونی و ویلایی میتوان تا ۳۵۰ لیر کرایه کرد و شارژ ماهانه ۱۰۰ لیر که ماه های زمستان نیز شامل میشود.مهد کودک۱۸۰ لیر و سرویس ۱۰۰ لیر مخارج ثابت همان است که در بالا ذکر شده است.
هزینه زندگی در ترکیه (ازمیر)
هزینه زندگی در ترکیه (چاناک کاله)
هزینه زندگی در ترکیه (کایسری)
هزینه زندگی در ترکیه (ارزروم)
هزینه زندگی در ترکیه (ادیرنه)
هزینه زندگی در ترکیه (آدانا)
.هزینه زندگی در ترکیه
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
-جدول بالا مربوط به هزینه های زندگی در ترکیه به تاریخ برج ۱۱ سال ۲۰۱۵ میباشد. کرایه خانه ۹۷۰ لیر ٫مصارف ثابت مثل گاز برق اینترنت آب…. ۲۳۶ لیر ٫هزینه خورد و خوراک ۶۱۸ لیر ٫هزینه وسایل و مواد تمیز کننده ۱۵۲ لیر٫ وسایل خانه ۲۴۵ لیر ٫ هزینه رفت و برگشت به کار ۱۷۰ لیر ٫ سیگار و الکل ۶۰ لیر ٫ هزینه مالیاتی٫ مهمانی و رفتن به عروسی ها و بدهی ها ۵۹۰ لیر.
این هزینه های زندگی در ترکیه مربوط به خانواده ۲ نفری کاراجا میباشد که هر رو کارگر هستند یعنی هر دو کار میکنند درآمد ماهانه خانم ۱۲۰۰ لیر و آفا ۱۶۰۰ لیر است.خانم میگفته برای گرمایش در حانه گاز مصرف نمیکنیم و با لباس های گرم خودمان را از سرما محافظت میکنیم. لذا هر ماه بدهکار هستیم.یکی از ۲ نفر از کار اخراج شویم با مشکلات سختی روبرو خواهیم شد.
-باز گشت به صفحه اصلی…کلیک کنید
اطلاعات بیشتر در مورد اقامت و هزینه زندگی کلیک کنید

261 فکر می‌کنند “هزینه زندگی در ترکیه

 1. سلام خسته نباشید من میخواستم از طریق کاریابی بیام ترکیه و با همسرم ی خونه‌اجاره کنیم‌ دوتایی بریم سرکار ی خونه نقلی یه خوابه هم میخوایم میخواستم بدونم هزینه اینکه بخوایم بیایم و اونجا زندگی کنیم چقد میشه.. همسرم برقکاره و کارای فنی میکنه

 2. سلام و وقتتان خوش
  با مدرک دندانسازی و سابقه کار ۳۵ ساله در ایران، امکان کار دندانسازی و یا مجوز لابراتوار دندانسازی در ترکیه ممکنه؟ و اینکه برای شروع چه مبلغی باید همراه داشته باشیم؟
  به دنبال کار برای خودمون هستیم و همکاری با دندانپزشک ها و قصد استخدام شدن نداریم، با این شرایط ویزای یکساله به ما میدن؟

  • سلام
   گرقتن اقامت توریستی یکساله ارتباطی با کار شما ندارد. شما میتوانید کارگاه دندانسازی تاسیس کنید (با ثبت شرکت) . در مورد هزینه ها باید بهتر از من تخمین داشته باشید که من در مورد وسایل و ادوات کارگاه دندانسازی اطلاعی ندارم.
   موفق باشید
   ادمین

 3. سلام من آرایشگر هستم از شرکت کاریابی استانبول برام یه کار باحقوق ۲۰۰۰لیر پیشنهاد شده و دارم کارای اومدنمو میکنم،خانمم لیسانس مدیریت بانکی داره،سرمایه ما۶۰ملیون هستش،قراره طی هفته آینده بیایمو از نزدیک وضعیت کارو خونه و حقیقی بودن شرکتو ببینیم،میخوام منو راهنمایی کنید آخه من تمام سرمایه همینه ترسم‌فقط ازاینه که از دستش ندم،چون شرکت بهم گفته نفری ۱۵ملیون میشه اقامتمون،خواستم کلا راهنمایی مون کنید خیلی ممنون میشم،

  • سلام
   کار قانونی نخواهد بود . یعنی کار قانونی نیست که شرکت بتواند برای شما پیدا کند.برای روش گرفتن اقامت توریستی و هزینه های آن میتوانید از لینک اقامت ترکیه استفاده کنید. که مبلغ ذکر شده برای گرفتن اقامت خیلی زیاد است. شما میتوانید برای گرفتن اقامت شخصا اقدام کنید. ولی در کل پیدا کردن کار قانونی ممکن نیست.
   موفق باشید
   ادمین

 4. سلام خدمت شما وممنون از پاسخگوییتون سوال داشتم قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم و قصد دارم اونجا کافه ای افتتاح کنم میخواستم بدونم چه مقدار سرمایه لازم هست و اینکه این کار اونجا جواب میده یا نه

  • سلام
   حداقل به ۲۰۰ هزار لیر جهت کافه ای که جواب بگیرید نیاز خواهید داشت.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک تلگرام سایت https://t.me/touristanbul
   لینک صفحه اینستا گرام touristanbul.ir

 5. سلام من بصورت تجربی نسخه پیچ داروخانه و کار همسرم طراحی و دوخت کیف هست یک پسر یک ساله هم داریم به نظر شما برای اقامت در ازمیر یا آنتالیا چقدر باید هزینه کنیم ؟؟؟

  • سلام
   برای هزینه اقامت و البته اجاره منزل و وسایل و دیگر موارد حداقل ۲۰ هزار لیر برای شروع زندگی تا گرفتن اقامت نیاز دارید. اما مهم بعد آن است که امکان پیدا نکردن کار (البته کار هم پیدا کنید قانونی نخواهد بود) هست . یا کاری که پیدا میکنید موقتی و باز بیکار بمانید نیز هست.
   یعنی برای روز مبادا باید پس انداز داشته باشید که با کودک یک ساله سرگردان نشوید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک تلگرام https://t.me/touristanbul
   لینک صفحه اینستا گرام touristanbul.ir

 6. سلام من مهشیدم میخواستم بدونم کار مدلینگ اونجا چه شرایطی داره و حقوقش چقدره و و اگه مهندسی عمران بخونم توی ایران اونجا بازار کار خوبی داره و حقوق و شرایطش چیه لطفا اگه امکانش هست جواب رو برام ایمیل کنید با تشکر از شما

 7. با سلام.من تکنسین اتاق عمل با ده سال سابقه کار و همسرم جراح گوش و حلق وبینی از دانشگاه تهران با بیست سال سابقه کار .بهترین پیشنهاد شما برای کار وزندگی در ترکیه چیست؟ایا امکان کار کردن در بیمارستانهای ترکیه وجود دارد؟

 8. سلام آقای ادمین ممنون از پاسخ خوبتون به کامنت ها خواهش میکنم سوال منو اگه لطف کنید پاسخگو باشید. آقای ادمین من ماما هستم با درامد ماهی ۳ میلیون تو ایران من میخوام برا کارشناسی ارشد امسال ترکیه امتحان بدم و کلا کارمو که اینجا قراردادیم ول کنم بیام ادامه بدم و بتونم کار کنم الان طبق تجربه و اطلاعات بسیار خوبی که ‌‌شم دارید لطفا میشه بگید ارزششو داره من کارمو تو ایران ول کنم و برم ترکیه ارشد بخونم و بتونم بعد ارشد تو رشته خودم کار پیدا کنم یا اینکه چون خارجیم پیدا کردن کار امکان نداره؟ چون وضع کار هم تو ایران خیلی بده من حقوق کارم هم تو ایران که مجردم برام خوب و کافیه الان شب و روز استرس این سوالمو تو ذهنم دارم که برم ارشدو اونجا بخونم نتونم کار پیدا کنم و از یه طرفم کارمم تو ایران از دس بدم

  • سلام
   عزیز شما در این اوضاع ریسک خواهید کرد . زیرا پس از پایان تحصیل شما اوضاع کاری ترکیه برای خارجیان چی خواهد شد که مشخص نیست.توصیه میکنم سعی کنید ارشد را در ایران ادامه دهید (ضمن ادامه کار) و پس از پایان تحصیل اوضاع ایران و ترکیه را دوباره بسنجید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 9. سلام خسته نباشید
  هزینه اقامت یکساله چند لیر هست کل مبلغ از بیمه و راندوو و… تشکر

 10. سلام من لیسانس حقوق دارم و در ایران وکیل دادگستری هستم . آیا امکان ادامه شغل به عنوان وکیل در کشور ترکیه و شهر استانبول مقدور است ؟

  • سلام
   طبق قانون اساسی ترکیه خارجیان حق قضاوت و وکالت در ترکیه را ندارند. پس از ۵ سال اقامت در ترکیه حق تقاضای تابعیت خواهید داشت که در صورت موافقت دولت ترکیه تابعیت ترکیه را دریافت و پس از شرکت در امتحانات وکالت و قبولی میتوانید به کار خود در ترکیه ادامه دهید . ضمنا واحد های کسری دارد (مدرک حقوق ایران) که باید واحد های کسری را بگدرانید تا مدرک شما معادل سازی شود.
   ادمین هرینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 11. سلام
  ممنون که با حوصله مندی جواب تک تک سوالات رو میدین.من لیسانس حسابداری دارم و کارمند ده ساله بانکم .برای راه انداری یک کارگاه خیاطی چقدر سرمایه لازم دارم و دوم اینکه چقدر درامد ماهیانه داره این کار و سوال سومم در مورد مشاغل و کارهای اماده است که چقدر سرمایه لازم داره و درامد خالص ماهیانه اش چقدر است. ممنون

  • سلام
   عزیز سوالات شما جواب ندارند.شما اول باید تحقیق کنید که با تاسیس کارگاه خیاطی میتوانید بازار کار پیدا کنید یا نه بعد محاسبه کنید درآمدش چقدر است. دیگر کار ها نیز همچنین. اول مقدار سرمایه و دوم توانایی های شما برای رقابت در بازار فشرده ترکیه ارتباط مستقیم دارد. خدایی حوبه حسابدار هستید نبودید چه سوالاتی مطرح میکردید گرامی.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 12. سلام . من ۳۱ سالمه و کارشناسی ارشد رشته مهندسی منابع طبیعی و محیط زیست دارم و به زبان انگلیسی و ترکی استانبولی آشنایی بسیار زیادی دارم و در زمینه کار اداری و بیمه و تایپ و امور اداری مسلط هستم و در زمینه رنگ مو نیز دوره هایی گذرانده ام .همسرم کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی معدن و کارشناسی حقوق دارد و زبان اگلیسی را به خوبی میداند و زبات ترکی را بسیار کم ولی زمان یادگیری را دارد . و هم اکنون مبلغ ۲۰۰ ملیون تومن سرمایه داریم . ما قصد مهاجرت برای یک الی دو سال آینده را داریم و اگر راهنمایی کنید برای گذراندن دوره مخصوص برای پیدا کردن کار میتوانیم در این مدت وقت بگذاریم .
  بر اساس توانایی ها و مبلغ سرمایه مد نظر آیا امکان مهاجرت ما از طریق خرید مسکن برای ترکیه وجود دارد ؟ در یک محله معمولی و مناسب …آیا امکان پیدا کردن شغل برای ما وجود دارد ؟

  • سلام
   پیدا کردن کار قانونی برای خارجی ها هر روز سخت تر و سخت تر میشود . در آینده چی خواهد شد مشخص نیست فعلا. ضمنا با مبلغ ذکر شده که به قیمت امروز ۱۰۰ هزار لیر میشود نمیتوانید محل مناسب برای زندگی خریداری کنید(ارزش پول ایران نصف لیر شده در حال حاضر).
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 13. سلام و ارادت
  ۴٣سالمه در تهران تولیدی پوشاک بچه گانه دارم تصمیم زندگی در ترکیه را دارم البته به همراه همسر ویک دختر ٢ساله..لطفا راهنمایی کنید به غیر خرید ملک به چه طریق میتونم اقامت یکساله بگیرم که بعدا با شرایط کار وزندگی اشنا شدم سرمایه گذاری کاری وخرید ملک کنم و پیشنهاد شما کدام شهر ترکیه هست.
  بینهایت سپاس

  • سلام
   با اجاره کردن محل مسکونی (هر چند که در این مورد سختگیری میکنند).مرکز نجارت ترکیه استانبول است.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 14. سلام، من و همسر و دختر یک ساله مان، قصد داریم با توجه به اوضاع اقتصادی ایران ، با پولی حدود دویست میلیون ، برای داشتن درآمد به صورت اجاره دادن به توریست یا یک ترکی و از دست ندادن ارزش پولمان در ترکیه با خرید آپارتمان سرمایه گذاری کنیم، ولی در ایران همچنان زندگی کنیم. لطفا راهنمایی کنید اصلا این کار ما درست و عملی هست؟ و در صورت مثبت بودن جواب ، شما چه شهر و چه محله ای رو پیشنهاد میدید. خیلی ممنون

  • سلام
   خرید خانه جهت اجاره را به خارجی توصیه نمیکنم . زیرا اجاره نشین درد سر ساز در ترکیه نیز کمتر از ایران نیست.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 15. سلام وقت بخیر میخواستم سوال کنم ازتون من ناخن کار هستم به صورت حرفه ای و همسرم به عنوان کارگر ساده در استامبول کار پیدا میکنیم؟ کدام منطقه برای زندگی‌ قیمت اجاره هاش‌مناسبه؟؟ ایران خونه داریم اما قصد داریم نفروشیم ممنون میشم جواب بدید

  • سلام
   کار قانونی پیدا نحواهید کرد و با کار غیر قانونی سرگردان خواهید شد (این جمله خیلی تکرار شده است و دوستان نمی بینند). پس بهتر است صرفنظر کنند دوستانی که در شرایط شما هستند . کسانی اقدام جهت کار در ترکیه را بکنند که سرمایه کافی جهت تاسیس محل کار برای خود را دارند.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 16. سلام اگر در کنار خانواده نباشم و در ایران کار کنم و نصف ماه در کنار انها باشم به نظر شما با توجه به اینکه همسر بنده به زبان انگلیسی و ترکی مسلط نیست ایا خانواده بنده امنیت برای زندگی دارند؟
  حقوق من در حدود ۴ میلیون هست و تقریبا یه ۸۰ میلیونی پول برای کرایه خانه دارم .

  • سلام
   در مورد تنها زندگی کردن خانواده شما مشکلی پیش نخواهد آمد بخصوص اگر منطقه و محله را خوب انتخاب کنید آپارتمان خوب باشد . همسایه ها نیز اکثرا با همدیگر مهربان هستند و زود زبان یاد خواهند گرفت. برای اجاره خانه پول ۲ ماه پیش اجاره کافیست . باقی را حساب به نام همسر افتتاح کرده برای روز مبادا خواهد بود.موفق باشید
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 17. سلام خسته نباشید
  من خودم لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و همسرم فوق لیسانس مهندسی پزشکی با ٧ سال سابقه کاری داره . حدود ٢٠٠ میلیون هم سرمایه اولیه داریم میخواستم درباره موقعیت کاری و زندگی سوال بپرسم . که درامد چقدر هست و زندگیه راحت تر و با اسایش تری در ترکیه میشه داشت با شرایط ما؟! بهترین شهر ترکیه کدوم هستش؟؟

  • سلام
   با مدرک لیسانس در کارهای قانونی دریافتی ماهانه حدود ۳۰۰۰ لیر در ماه است. کلی انسان در ترکیه زندگی راحت و با آسایش تری دارند اما شما نیز یکی از آنها میشوید یا نه بستگی به خواسته های شما در زندگی دارد. بهترین شهر ترکیه برای کار استانبول و البته دیگر شهرهای صنعتی مثل ازمیر و بورسا …. بهترین شهر برای آسایش و آرامش و بخور بخواب شهر آیوالیک (البته به نظر من).
   با سرمایه خودتان میتوانید در یکی از شهرهای کوچک ترکیه محل کار برای خود تاسیس و زندگی آرامی را داشته باشید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 18. سلام من ۲۵ سالمه دارای مدرک کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور هستم مسلط ب زبان استانبولی و انگلیسی و تقریبا فرانسوی،سه سال هم تو کارخانه نساجی سابقه کار دارم میخواستم بدونم میتونم تو استانبول کار پیدا کنم؟

  • سلام
   مدرک دانشگاه پیام نور هنوز مورد تایید وزارت علوم کشور ترکیه نیست . موضوع در دست مذاکره هست که در صورت مثبت بودن به اطلاع دوستان خواهد زسید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 19. با سلام میخواستم واسه زندگی بیام ترکیه شما کجا پیشنهاد میدید واسه خودم و پسرم ۴ سالشه نه واسه کار نه تحصیل فقط واسه زندگی یک جا خوب و راحت

 20. سلام فرحناز هستم ۵۰ سال دارم و فوق لیسانس دارم در رشته هنر طراحی پارچه هستم و همچنین در رشته طراحی پارچه به مدت ۱۰ سال است در دانشگاه تدریس میکنم وسابقه طولانی در طراحی پارچه برای کارخانجات نساجی نمونه کار و رزومه خوبی هم دارم قصد دارم در ترکیه در زمینه طراحی پارچه کار کنم به نظر شما کدام شهر امکان کار پیدا کردن است و به چه شکلی میتوانم با شرکت های نساجی ارتباط برقرار کنم.زبان ترکی هم دارم یاد میگیرم ولی هنوز خوب نیستم .ایا امکانش هست زبان را در طی کار یاد گرفت .
  ممنون از شما که برای ما وقت میگدارید.
  البته من قبلا هم یک بار پست گذاشتم ولی جوابی دریافت نکردم
  سپاس از شما

  • سلام
   جواب شما رو دادم چنانکه سوال جدیدی دارید مطرح کنید که جوابگو خواهم بود بخصوص اینکه تجربه بالایی در نساجی ترکیه دارم .
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 21. سلام ادمین محترم .
  شوهرم و با دوستش میخوان بیان ترکیه شرکت ثبت کنن و کاری راه بندازن مهارتشون نصب و راه اندازی آسانسور و اسپیلت هست سرمایه فقط ۱۵۰ م دارن به نظر محترم شما اول هزینه ثبت و کاراش چقدر میشه دوم کدوم شهر ترکیه کارشون جواب میده و چقدر زمان میبره جا بیافتن و سوم بعد از چند ماه میتونن خانواده رو ببرن اونجا واسه اقامت.مرسی بابت جوابگوییتون.

  • سلام
   – هزینه ثبت و مخارج جانبی حدود ۵ هزار لیر .
   – در تمام شهرها میتوانند شرکت خودشان را تاسیس و شروع به کار کنند ولی شهر های بزرگ بهتر از شهر های کوچک هستند.
   اما جا افتادنشون بستگی به کارایی و بازاریابی خودشان دارد چون هستند کسانی که پس از تاسیس شرکت نا موفق شده و سرمایه خودشان را نیز از دست داده اند. پس بهتر است اول از همه از نزدیک موارد را برسی و بعد تصمیم بگیرند.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 22. سلام کیوان هستم ۳۲ ساله مهندس مکانیک خودرو با ۱۰ سال سابقه کار مکانیکی اعم از سنگین و سبک در بندر امیر آباد و همسرم هم لیسانس حسابداری دارد.به خاطر تحصیلات دخترم که ۶ سالشه قصد مهاجرت را داریم با مبلغ ۳۰ میلیون.علاوه بر مهندسی یه سری مدارک فنی و حرفه ای پیشرفته مکانیکی و هیدرولیکه و.. با تجربه کاری در همون زمینه دارم.هر کار فنی که باشه کم نمیارم کلا فنی.آیا سابقه کار و مدارک من و همسرم میتونه کاری کنه که دست از پا درازتر برنگردیم؟الان هم مشغول همون کار هم هستم.با تشکر از شما.مدرک مهندسی اونجا حساب میشه؟
  زبان آذری تسلط داریم.به نظر شما همسرم و دخترم زودتر از خودم بیان مشکل ساز خواهد شد؟خرج انها را از اونطرف مهیا کنم تا خودم بیام.ببخشید مجددا پرسیدم.

  • سلام
   امکان پیدا کردن کار قانونی با مدرک مهندسی تان ممکن هست. میتوانید خانواده را با اجاره کردن خانه در ترکیه ساکن کنید و شما ضمن گرفتن اقامت برای خود و خانواده همچنین معادل سازی مدرک دانشگاهی در ترکیه و گرفتن مدرک زبان ترکی جهت کار قانونی اقدام کنید .
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 23. سلام ممنون از همه زحمات شما من در نظر دارم در آنتالیا یک کافه رستوران باز کنم و یک شریک ترک اهل اونجا هم دارم کافه هایی هستند که بصورت فعال واگذار میکنند از ۳۰۰۰۰ لیر هست تا ۵۰۰۰۰۰ لیر به نظر شما اگه من یه کافه به مبلغ ۸۰۰۰۰ بصورت دایر بگیرم با توجه به اینکه شریک ترک دارم برای ثبت شرکت حداقل سرمایه شرکت باید چقدر ثبت کنم و نیاز هست همه اون سرمایه رو نشون بدم یا همون یک چهارمش که تو بانک بلوکه میشه کافیه و آیا بعد ثبت شرکت میتونم اون رو از بانک بگیرم یا نه ؟
  و برای گرفتن مجوز کار با توجه به اینکه من دارم اونجا سرمایه گذاری میکنم سخت میگیرن یا نه ؟

  • سلام
   شما که شریک ترک دارید از ایشان راهنمایی بگیرید که از مراجع در محل تمام مراحل را جویا شود . ضمنا چون شرکت به نام تو و دوستت خواهد بود نصف مبلغ سرمایه اولیه شرکت را شما باید بگذارید. پس از ثبت شرکت به شما اجازه کار به عنوان کارفرما خواهند داد و شما اقامت کاری دریافت خواهید کرد و البته بیمه تامین اجتماعی (BAĞKUR) که اجباری است این بیمه شامل سلامتی و بازنشستگی نیز هست.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 24. سلام، وقت بخیر. من مهندس کامپیوتر و همسرم فوق لیسانس ژنتیک داریم، البته کار تخصصی من تدریس موسیقی و نوازندگی و همسرم خوانندگی هست. قصد اقامت دو تا سه ماهه به صورت آزمایشی در ترکیه را داریم تا ببینیم امکان اقامت دائمی هست یا نه. آیا با ویزای توریستی که در فرودگاه داده میشود میتوان سه ماه آنجا اقامت کرد؟ برای اجاره خانه حدودا چه مقدار پول لازم داریم ؟ آیا میشود با حدود ۱۲۰۰ لیر ماهیانه در استقلال یا بشیکتاش خانه مبله اجاره کرد؟

  • سلام
   ترکیه برای ایرانیان ویزای توریستی نمیخواهد. شما با پاس ایرانی بدون ویزا وارد خواهید شد.
   در استقلال و یا بشیکتاش نمیتوانید با مبلغ ذکر شده آپارت اجاره کنید . اگر هم پیدا شود نه بشیکتاش است نه خانه ای که بتوانید آرامش داشته باشید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 25. سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من میخوام بیام استانبول ۲۰سال سابقه کار در رشته برق اتومبیلهای بنز و بی ام دارم متاهل هستم و یک فرزند ۲ساله دارم و میتونم تا ۳۰۰میلیون سرمایه بیارم و ایا میتونم یک مغازه بخرم؟ در ایران مدرک فنی و پروانه کسب هم دارم ایا تو استانبول از ماه اول اجازه کار بهم میدن ؟ غیر از خرید مغازه تا چند ماه اول هم از نظر هزینه زندگی تا سقف ماهی ۲میلیون هم مشکلی ندارم
  باتشکر مهدی

  • سلام
   به ۲ الی ۳ ماه نیاز دارید که محل کار خودتان را تاسیس کنید.چنانکه محل کار خودتان را در موقعیت خوب انتخاب و در کار خودتان ماهر میتوانید درآمد خوبی داشته باشید . توصیه میکنم قبل از اقدام تحقیق در محل را انجام دهید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 26. سلام خسته نباشید،من وهمسرم قصد مهاجرت به ترکیه داریم،همسرم فوق دیپلم مکانیک خودرو با سابقه کار در شرکت های خودروسازی،خودم لیسانس عمران بدون سابقه کار،حدود صد میلیون تومان سرمایه داریم،ولی هیج اطلاعی از مهاجرت نداریم،واسه مهاجرت کدوم شهر رو انتخاب کنیم که هم کار بتونیم پیدا کنیم هم اینکه هزینه ها ارزون تر باشه چون استانبول،آنکارا و آنتالیا خیلی گرونه،از چه راهی باید اقدام کنیم برای اقامت،با این مقدار سرمایه میتونیم در حد متوسط زندگی کنیم؟چقدر امکان پیدا کردن کار هست و حقوقی که میدن چقدر هست،ممنون از شما

  • سلام
   بهتر بود سوالات را مرور میکردید که به جواب میرسیدید و شاید سوال دیگری مطرح میکردید. شما در هر کدام از شهرهای ترکیه کار پیدا کنید همان شهر را انتخاب کنید تا زندگی در ترکیه شروع شود . سپس با سابقه کاری که در ترکیه خواهید داشت میتوانید در شهرهای دلخواه کار دلخواه را پیدا کنید.شروع به کار مهندسین خارجی از ۳ هزار لیر است در ماه .
   گرفتن اقامت حتی بصورت توریستی نیز ممکن هست . مهم پیدا کردن کار قانونی هست که در این صورت کارفرما برای شما اجازه کار گرفته و بیمه خواهد کرد و شما میتوانید اقامت کاری دریافت کنید.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 27. سلام واقعا ممنون از اینهمه احساس مسئولیت نسبت به پاسخ سوالات مطروحه من قصد دارم یک أپارتمان دوخوابه در انتالیا و یا انالیا بخرم ولی اصلا خواندن و نوشتن و کلا زبان ترکی نمی دانم و در موقع عقد قرارداد متوجه نمی شوم که چه چیزی را می خواهم امضا کنم ضمن اینکه هیچ اشنایی هم در ترکیه ندارم خودم بازنشسته هستم و دخترم هم مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی و کارشناسی مدیریت بیمه از دانشگاه دولتی دارد ولی بعلت یک بیماری نادر مدتی است دچار کم شنوایی شده أیا با این شرایط می توان امیدوار بود که کاری پیدا کند یا نه

  • سلام
   توصیه میکنم زبان ترکی را یاد بگیرید (در حد خواندن و نوشتن) تا بعدا با مشکل کلاه برداری مواجه نشوید تا عمری پشیمانی داشته باشد (بخصوص کلاهبرداری از طرف هم وطن های خودمان در ترکیه). در مورد کار باید بدانید در ترکیه نیز برای پیدا کردن کار رقابت هر روز تنگ تر میشود بخصوص برای افراد خارجی که نیاز به اجازه کار دارند و با بومی ها رقابت میکنند.
   ادمین هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

   • درود برشما و سپاس از راهنمایی هاتون.
    میخام سوالی بپرسم ک شاید کسی تاحالا نپرسیده باشه! من لیسانس معماری دارم وخانمم حقوق میخونه!
    ١-میخاستم بدونم اگه من بدون پاسپورت(غیر قانونی) و خانمم با پاسپورت و قانونی بیاد آیا من میتونم از طریق خانمم واسه اقامت اقدام کنم؟
    ٢- اگر من از طریق یو ان اقدام کنم آیا خانمم ک با پاسپورت میاد میتونه یو ان نره و پیش من بمونه و هر وقت خواست بره ایران و برگرده؟
    ممنون از لطفتون

 28. سلام ممنون از وقتی که در اختیار همه گذاشتید . من ۲۸ سالمه و با خانومم و بچه ۵ ساله . میخواییم برای کار لز طرف کاریابی عازم استانبول بشیم . کاریابی گفته برای افراد متاهل که فرزند دارن هم کار هست ولی باید هزینه خونه یا سوئیت را خودمون بپردازیم . لطفا راهنمایی کنید با حقوق ۲ میلیون تومن درماه که کاریابی پیشنهاد داده امکان زندگی هست و اگه خانومم هم کار کنه چطور

  • سلام
   فریب کاریاب های کذایی را که کار موقتی(غیر قانونی) و در بدترین شرایط کاری مثل کار در نانوایی ها و غیره را نخورید . بخصوص که تنها نیستید و فرزند ۵ ساله نیز دارید.
   بخواهید خونه اجاره کنید و با هزینه های جانبی مثل شارژ ساختمان و اب و برق و گاز و دیگر هزینه ها ١۵٠٠ لیر در ماه خواهد شد و البته هزینه خورد و خوراک و هزینه های شخصی و غیره
   هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 29. سلام وقتتون بخیر
  من ۲۴ سالمه فوق لیسانس معماری دارم. کاراته کار میکنم و تتو هم میزنم.میخوام بهمن امسال بیام ترکیه برای زندگی..سوالم اینه که به نظر شما به سازمان یو ان مراجعه کنم برای پناهندگی به کشورهای دیگه؟ یا بمونم ترکیه بعد چند سال از طریق سفارت ها اقدام کنم؟
  یه سوال دیگه اینکه اونجا هزینه باشگاه چقدره برای تمرین کاراته

  • سلام
   شما که ارشد معماری دارید سعی کنید از کشورهای اروپایی مثل ایتالیا (برای رشته معماری اغلب کمک هزینه هم پرداخت میشود) پذیرش تحصیلی گرفته از طریق قانونی اقدام کنید. پناهندگی اکثرا کار افرادی هست که تحصیلات دانشگاهی و توان مالی و توانایی روی پای خود ایستادن را ندارند (نظر شخصی ).
   دوره های کاراته ماهانه از ۲۰ الی ۳۰ ساغت در ماه و هر ماه از ۱۵۰ تا ۲۵۰ لیر هزینه دارد(بستگی به محل و استاد دارد).
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 30. سلام
  من و همسرم قصد گرفتن اقامت یک ساله ترکیه با اجاره خونه داریم.پولی که ما داریم ۳۰ملیون تومنه.
  همسرم لیسانس صنایع داره و برقکاره
  خودم لیسانس بیوشیمی و کارشناس ازمایشگاه هستم
  خواستم ازتون بپرسم
  که ما با اجاره کردن خونه تو ترکیه میتونیم اقامت یکساله بگیریم!!؟؟؟ و اینکه با اون اقامت یکساله میتونیم قانونی کار کنیم؟؟
  و همچنین ایا پولمون خیلی کمه برای رفتن؟

  • سلام
   پول شما برای گرفتن اقامت توریستی و هچنین اجاره خونه و وسایل ضروری خانه و حتی هزینه برای چند ماه نیز کافی هست.اما گرفتن اجازه اقامت (توریستی – تحصیلی ) برای شما فقط حق ماندن در ترکیه به عنوان توریست بوده و توریست حق کار ندارد و چنانکه کار کند قانونا مرتکب خلاف شده و احتمال اخراج شدن از ترکیه را به همراه خواهد داشت. البته چون هر دوی شما دانشگاهی هستید امکان پیدا کردن کار قانونی را البته دارید که در این صورت کارفرما برای شما اجازه کار خواهد گرفت و شما خواهید توانست با مجوز اجازه کار اقامت توریستی خود را تبدیل به اقامت کاری کنید.
   راه دیگر اینکه سرمایه برای راه اندازی کار شخصی (برای مثال فروشکاه و خدمات برق) را داشته باشید حداقل ۱۰۰ هزار لیر در اینصورت با ثبت شرکت هم اجازه کار و هم اجازه اقامت کاری خواهید داشت.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

  • سلام ببخشید به نظر شما یک خانواده چهاره نفره اگه یک آپارتمان سه خوابه بخره آپارتمان نوساز باشه تو استانبول یا آنتالیا آیا میشود از وام استفاده کرد البته تو یه محله نسبتا خوب برای خرید خودرو هم میشود از وام استفاده کرد منظورم از وام وام بلند مدت است در ضمن به نظر شما من ماهیانه از سرمایم ۱۰میلیون درآمد دارم در ایران اگر نقد کنم دو میلیارد میشود اون جا سرمایه گذاری کنم بهتر است یا فقط اونجا زندگی کنم

   • سلام کسی که دو میلیارد سرمایه دارد چرا باید خونه و یا ماشین قسطی انهم در ترکیه خریداری کند؟
    زیرا نزول ان بیشتر از نزول بانکی شما که در ایران خواهید داشت است.
    حال از این موضوع بگذریم میتوانید خونه نوساز و یا ماشین به اقساط بخرید
    در مورد سرمایه گذاری در ترکیه
    در مرحله اول نیاز نیست سرمایه را به ترکیه بیارید. پس از مدتی زندگی در ترکیه تصمیم منطقی را خود بهتر خواهید گرفت.
    ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه
    لینک تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 31. سلام . من به همراه خانواده ام میخوایم برای زندگی به استانبول بیایم. من میخواستم انجا یه ارایشگاه بزنم البته من فقط مدرک رنگ مو دارم از فنی حرفه ایی. میخوام بدون کدوم منطقه بهتره واسه زدن ارایشگاه چه قدر هزینه میخواد و اینکه اون ۱۰۰ هزار لیر که باید تو بانک گذاشت میشه ازش برداشت کرد؟ واسه گرفتن یه اپارتمان دو خوابه یا سه خوابه که منظره دریا داشته باشه ماهیانه چه قدر باید در نظر گرفت؟

  • البته پس از ثبت شرکت میتوانید از پول موجود در حسابتان برداشت کنید ولی این سرمایه را چنانکه برای زندگی خصوصی خودتان هزینه بکنید ازجمله اجاره و هزینه ثبت شرکت همچنین وسایل خانه و غیره باقی کفاف تاسیس ارایشگاه در محل و جای مناسب را نخواهد کرد. یعنی آرایشگاهی که کفاف خانواده شما رو تامین کند نخواهد بود بلکه آرایشگاهی خواهد بود که در پرداخت هزینه های خود نیز با مشکل مواجه خواهد شد.
   برای زندگی در آپارتمان هایی که منطره دریا رو دارند و قیمت ها مناسب باید از مرکز استانبول دور شوید و حتی از بیلیکدوزی هم رد شوید تا سیلیوری برسید. برای هزینه اولی تا تاسیس محل کار نیاز به ٣٠ هزار لیر دارید که میتوانید از ١٠٠ هزار لیر استفاده کنید. باقی برای تاسیس سالن در سیلیوری کفاف خواهد کرد.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 32. و سوال دیگه ای که دارم… با این مقدار پول و حرفه از نظر شما کشور گرجستان برای مهاجرت بهتر است یا ترکیه؟؟؟
  ثبت شرکت که میگویید دقیقا به چه صورت است؟

 33. سلام سغل من جوشکاری حرفه لی و همسرم دارای مدرم آرایشگری ست… مطالبو خووندم… سوالی که دارم اینه که ابتدا، ا اجاره خونه بهمون اقامت چندساله میدن؟؟ اصلا آیا با اجاره خونه به ما اقامت میدن که ما بخوایم دنبال کار بگردیم؟؟
  سرمایه اولیمون برای مهاجرت تقریبا ۳۰میلیونه…بیشتر توی چه شهری میتونیم کار فتی و جوشکاری پیدا کنیم؟؟؟
  بعدش چجوری باید برا اقامت دائم اقدام کنیم؟؟

  • سلام
   شما با اجاره کردن خانه البته میتوانید اقامت یک ساله دریافت کنید و سال بعد نیز ادامه دهید ولی اقامت دائم ممکن نیست هر چند شایعات همه جا پخش شده که ۳ و یا ۵ سال بعد اقامت دائم میگیرید ولی برای دوستان تکرار میکنم بعد از این مدت میتوانید تقاضای اقامت دائم کنید ولی به این آسانی نیست گرفتنش.
   مبلغ ۳۰ میلیون برای شروع زندگی و هزینه های اولیه و همچنین چند ماه اول کافی خواهد بود. بعدش خدا داند که هیچکس ضمانت کاری شما را نخواهد کرد.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 34. سلام یک نفرم و میخوام برم ترکیه نمیدونم کدوم شهرش برم که هم کار کنم هم هزینه زندگیش پایین باشه و هم خونه ارزون لطفا راهنمایی کنید

  • سلام
   بستگی داره به مدرک دانشگاهی و تخصص و تجربه شما. چنانکه رشته مهندسی دارید شهرهای صنعتی مثل استانبول ازمیت بورسا چورلی و… را انتخاب کنید . شهر های ارزون معنی اش این است که کار هم به آسانی پیدا نمیشه.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 35. سلام من و همسرم و یک فرزند ۳ ساله قصد داریم بیایم ترکیه شهر آنالیا یا آنتالیا و ماهانه حدود ۴۰۰۰ لیر هم داریم برای خرجی و کرایه خانه باید بگم که من مدرک دکوراسیون داخلی دارم و هم همسرم نیز همچنین برنامه ریزی کردیم ابتدا هر دو کلاس زبان بریم و بعد یاد گیری زبان بعد ۶ ماه حدودا و آشنایی با محیط تو همین شهرها یک بیزینس مورد نیاز منطقه رو راه اندازی کنیم و سرمایه حدود ۲۵۰۰۰۰لیر هم داریم اگر امکان داره ما رو راهنمایی کنید که برنامه ریزی بهتری در ابتدا بتونیم داشته باشیم مخصوصا برای بوجه ابتدایی ۴۰۰۰ لیر و اینکه با این سرمایه مشاغلی که میشه راه انداخت رو بگید لطفا و حدودا این سرمایه چهقدر ماهانه به ما بر میگردونه که بشه زندگی رو چرخوند …. مرسی از راهنمایی شما

  • سلام
   چنانکه برای شروع یعنی اجاره کردن خانه گرفتن اقامت خرید وسایل زندگی و هزینه های اولیه حداقل ۳۰ هزار لیر در نظر داشته باشید.بعدش مبلغ ۴۰۰۰ لیر در ماه برای شروع خوب است.برای سرمایه گذاری معمولا برند ها تضمین میکنن که در عرض ۱۸ ماه سرمایه را خواهی برداشت.یعنی اصولا ۲۵۰ هزار لیر باید هر ماه حدود۱۳ – ۱۴ هزار لیر برای شما برگشتی خالص داشته باشد(سرمایه گذاری موفق). همیشه و هر زمان بهتر است در ترکیه کسانی که ریسک پذیر نیستند و پشتوانه مالی به غیر از سرمایه محدود را ندارند گرفتن نمایندگی برند منطقی بوده و خواهد بود. به شما نیز این پیشنهاد را دارم.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 36. باسلام
  من اشنایی کامل به زبان تزکی استانبولی و زبان رومانیایی در حد گفتگوی روزمره و خواندن و نوشتن دارم ، ۴۵سالمه و مجردم در ایران تنها زندگی میکنم و سابقه زندگی در خارج از ایران را در سالهای گذشته را دارم ، الان مدتیه که تصمیم به مهاجرت به ترکیه جهت ادامه زندگی دارم ، از شما خواهش میکنم منو راهنمایی کنید برای کار اونجا چکار میتونم بکنم که بتونم ادامه زندگیم در ترکیه باشم چون واقعن از زندگی تنها و بدون انگیزه در ایران خسته شدم ، و کار پر زحمت و یا هرکاری که از نظر اخلاقی مشکلی نداشته باشه میکنم
  ضمننأ سالهای زیادی در خرید و فرش و اجاره املاک تجربه کاری دارم و اصولا در مشاغلی که نیاز به ارتباط عمومی قوی داشته باشه سررشته دارم
  لطفا خواهش دارم منو راهنمایی کنید چکازکنم چون تصمیم خودمو برای زندگی در ترکیه گرفتم
  منتظر جوایتون میشم، خیلی ممنون،

  • سلام
   حتما مدرک دانشگاهی ندارید که ذکر نکرده اید . بدون داشتن مدرک دانشگاهی پیدا کردن کار دائمی ممکن نیست . این اواخر حتی دانشگاهی هم در پیدا کردن کار دائمی با مشکل مواجه هست.در صورت داشتن سرمایه میتوانستید کار مورد نظر خود را در ترکیه راه اندازی کنید ولی بدون سرمایه زندگی در ترکیه را توصیه نمیکنم.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 37. سلام
  من و همسرم قصد مهاجرت ب ترکیه رو داریم حدود۴۰ملیونم سرمایه دارم شغل خودم تاسیسات و تعمیرنگهداری و همسرم فروشنده زبان ترکی هم تقریبا مسلط هستیم میخاستم لطف کنید در مورد کار و اقامت راهنمایی کنید

  • سلام
   با ۴۰ میلیون میتوانید به ترکیه مهاجرت و با اجاره کردن خانه اقامت و سپس به صورت غیر قانونی(روز مزد) مشغول به کار شوید . مبلغ ذکر شده برای هزینه اولیه و تا پیدا کردن کار و زمان نبود کار تا مدتی شما را تامین خواهد کرد.
   پیشنهاد من به شما : سعی کنید برای مدت کوتاهی مبلغی در حدود ۸۰ میلیون زمان ثبت شرکت بصورت قرض پیدا کنید (در مرحله ثبت شرکت باید در بانک حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار لیر در بانک داشته باشید) سپس ۸۰ را برگردانی. و برای خود محل کاری تاسیس کنید که هم اجازه قانونی خواهید داشت و هم درآمد خوب که در کوتاه مدت با همکاری همسرتان به نتیجه مطلوب میرسید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه
   لینک کانال تلگرامی سایت https://t.me/touristanbul

 38. سلام خسته نباشی..زندگی در انتالیا چطور ی اقامت..اریشگرم مردانه‌‌کار پیدا میشه..زندگی برای دوتا بچه سخته نیس میشه زندگی کرد..زمستان خیلی سرده..هیچی ترکیه بلد نیستم میشه زندگی کردخوبه یانه

  • سلامت هوای آنتالیا معتدل است و زمستان آنچنانی ندارد ولی بدون آشنایی به زبان ترکی و با دوتا بچه به عیر سرگردانی چیزی آید شما نخواهد بود. پس از یاد گیری زبان کار هم پیدا کنید روزمزدی و تضمین شده نیست . پیشنهاد میکنم لااقل تا یاد گیری زبان ترکی صبر کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 39. با سلام و خسته نباشید. من یه لیسانس مترجمی و یه لیسانس حقوق دارم و فوق لیسانس حقوق بین الملل. می خوام با همسرم و دختر ۳ ساله ام برا زندگی بیاییم آنکارا، و البته از طریق ادامه تحصیل. می خواستم ببینم رشته حقوق بین الملل یا تجارت بین الملل و یا روابط بین الملل رو تو مقطع دکترا ادامه بدم می تونم بعد اتمام درسم تو اون زمینه کار پیدا کنم؟ یا اینکه این رشته ها بازار کار خوبی ندارن؟ تا جاییکه می دونم برعکس ایران تو ترکیه می شه رشته دکترا رو غیرمرتبط با ارشدت بخونی.البته نمی دونم درسته یا نه. به نظرتون کدوم یک از این رشته ها رو بخونم راحتتر کار پیدا می کنم و بهتره؟ یا اصلا می تونم دکترای مترجمی رو ادامه بدم؟ با اینکه ارشد مترجمی ندارم. و بازار کار اون چطوره؟ خودمم برنامه نویسی اندروید بلدم و مهارت خوبی دارم ولی مدرک کامپیوتر ندارم، تو این زمینه می تونم کار پیدا کنم یا حتما مدرک می خواد؟ و سوال بعدیم اینه که دانشگاه پیام نور و آزاد ما رو قبول دارن تو معادل سازی؟ و اینکه بهترین زمان اقدام برای دکترا چه ماهی هستش؟ و آخرین سوالم این که اجاره و خرید یه آپارتمان دو خوابه تو منطقه متوسط و امن آنکارا چقده و همچنین خرید و اجاره خونه های ویلایی (منظورم دربست و حیاط داره). ببخشید سوالام خیلی زیاد شد ممنون می شم اگه بتونید همه شونو جواب بدید.

  • – دکترا مدیریت و یا تجارت بین الملل ادامه دهید ضمن تحصیل در مورد کار نیز تصمیم درست را خواهید گرفت
   – دانشگاه پیام نور معتبر نیست(اخرین اطلاع من)
   -بهترین زمان در اولین فرصت زیرا نیاز به زبان انگلیسی و ترکی است که ضمن ادامه کلاس ها در انکارا موقعیت را از نزدیک ارزیابی میکنید.
   – خرید اپارتمان از٣٠٠- ٢۵٠ هزار لیر به بالا
   – اجاره ٢ هزار لیر در ماه
   – ویلایی ٨٠٠ هزار برو بالا
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 40. سلام خسته نباشید
  بنده لیسانس عمران دارم تخصص هم تو زمینه برنامه های تخصصی عمران و متره و برآورد هست
  میخواستم بدونم میتونم تو ترکیه یه زندگی خوب داشته باشم
  ۲۴ سال هم سن دارم

  • سلام
   برای زندگی خوب در ترکیه نیاز به زمان دارید .از بدو ورود به ترکیه هزینه اقامت و زندگی نیاز به پس انداز دارد که باید داشته باشید که تا پیدا کردن کار باید هزینه کنید.سپس کاری که پیدا خواهید کرد به نسبت دستمزد بومی ها پایین خواهد بود (کارفرما برای شما اجازه کار خواهد گرفت که برای کارفرما هزینه بردار است).از اینها گذشته باید خلاق و توانایی های کاری داشته باشید که در استخدام بتوانید با بومی ها رقابت کنید(در ترکیه نیز تحصیل کرده بیکار به حد کافی هست).
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 41. سلام
  ببخشید من ارشد میکروبشناسی پزشکی دارم
  توانایی و سابقه کار در ازمایشگاه تشخیص طبی دارم
  همسرم هم شغل ازاد داره و با سرمایه حدود ۱۰۰ میلیون میخواهیم بیاییم انجا
  ۱_ایا میتوانیم انجا بطور دایم بمونیم و با این سرمایه انجا یه مغازه مثلا غذافروشی بزنه؟
  ۲_من در ایران دکترا بگیرم و برم بهتره یا برم ترکیه دکترا بگیرم؟

  • با مبلغ ذکر شده میتواتید فست فود راه اندازی کنید(ثبت شرکت و تاسیس محل کار و دریافت اجازه کار به همراه اجازه اقامت کاری) .شما میتوانید چنانکه مدرک زبان ترکی و انگلیسی را دریافت کردید در ترکیه جهت ثبت نام در دکترا اقدام کنید. چنانکه قصد زندگی در ترکیه را دارید توصیه میکنم در ترکیه ادامه تحصیل بدید هم مدرک تحصیلی معتبر در ترکیه خواهید داشت و هم اینکه از اساتید و هم دوره ای ها کمک خواهید گرفت در پیدا کردن کار مرتبط با دکترای خودتان.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 42. سلام من لیسلنس کامپیوترم و خانومم لیسانس کامپیوتر و ارشد مدیریت اجرایی با ۱۰ سال سابقه کار بانک
  یه بچه سه ساله داریم و هدفمان اول مهد و مدرسه خوب است پس از بررسی ها قصد زندگی در آنتالیا را داریم و حدود ماهیانه ۶ میلیون تومان از ایران واریزی داریم
  حالا اگر بخواهیم شرکتی ثبت کنیم نت اقامت دایم داشته باشیم چه شرکتی باید ثبت کنیم و چقدر هزینه داره و آیا بعداز ۵ سال میتونیم اقامت بگیریم و یا شما راه بهتری برای اقامت سراغ دارید
  چون ما هدفمان زندگی کامل تو ترکیه است نه موقتی
  ممنونم

  • سلام
   با ثبت شرکت اقامت دائم داده نمیشود بلکه اجازه کار و اقامت کاری خواهید داشت. شاید بعد از ۴۰ سال هم نتوانید اقامت دائم بگیرید(گرفتن اقامت دائم گارانتی نیست).
   _ شرکتی را باید به ثبت برسانید که فصد فعالیت در همان ضمینه را دارید.هزینه ثبت شرکت در مقایسه با سرمایه شرکت چیز قابلی نیست. سرمایه شرکت نیز بستگی به فعالیت کاری شما دارد
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 43. سلام من ٢٢ سالمه لیسانس معماری دارم ۶ سال توی آموزشگاه زبان انگلیسی تدریس کردم( از ١۶ سالگی) نرم افزار اتوکد و تریدی هم بلدم
  میخوام ببینم اگر بیام استانبول و زبان ترکی یاد بگیرم ( ضمن اینکه خونه هم اجاره کنم) شانس پیدا کردن کار رو دارم؟ چه به عنوان معلم زبان انگلیسی چه تو رشته معماری یا کلا هرچی!
  و اینکه هزینه کل دوره آموزش زبان ترکی چقدر هست
  مرسی از وقتی که میزارید

  • سلام
   هزینه آموزش زبان ترکی در آموزشگاه زبان دانشگاه استانبول حدود ۲ هزار لیر خواهد بود.با توجه به استعداد شما و داشتن مدرک معماری شما کار مناسب را پیدا خواهید کرد.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

   • بینهایت سپاس گذارم از پاسختون
    یه سوال دیگه زمانی که کسی خونه اجاره کنه و اقامت توریستی داشته باشه میتونه یه غرفه یا بوفه بگیره و کار کنه ؟ و اون باعث میشه که بتونه بعد ۵ سال اقامت بگیره؟

    • سلام
     اجازه اقامت ارتباطی با اجازه کار ندارد.مثلا دانشجو اجاره اقامت دارد ولی اجازه کار ندارد.اما کسی که اجازه کار دارد میتوانید اجازه اقامت کاری بگیرد.برای باز کردن محل کار باید شرکت به ثبت برسانید بعد محل کارت را تاسیس کنی. در این صورت هم اجازه کار خواهید داشت و هم اجازه اقامت
     ادمین تور استانبول
     هزینه های زندگی در ترکیه

     • ثبت کردن همین بوفه ی فروش غذا میتونه جز ثبت شرکت باشه؟
      یعنی وقتی این مغازه رو ثبت کنه میتونه کار کنه؟ و بعدم اقامت؟

      • سلام
       شما شرکتی که خدمات غذا و غیره نیز جزئی از اختیارات شرکت است به ثبت برسانید با ثبت شرکت وتاسیس محل شرکت به شما اجازه کار خواهند داد و نتیجه اینکه اقامت کاری هم خواهند داد.
       ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 44. سلام
  من ۳۵ ساله هستم و مجرد و قصد عزیمت به ترکیه رو دارم تا بعد از گذشت موعد مقرر به کشور دیگری بروم
  بین شهرهای اسکی شهیر ، نوشهیر ، نیده و کایسری کدوم یک هزینه اجاره و هزینه زندگی روزمره پایینتره ؟
  در کدوم یک راحت تر کار پیدا میشه ؟ با توجه به اینکه من مدرک خاصی ندارم و باید کار سیاه بگیرم

  • سلام
   کایسری شهر صنعتی شده و امکان پیدا کردن کار را دارید.ضمنا باید بدانید اجازه کار نخواهید داشت و باید قاچاقی کار پیدا کنید که مشکلی دیگر است.
   ادمین تور اسنانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 45. با سلام
  ببخشید من و خانومم میخواییم به ترکیه مهاجرت کنیم خانوم من آرایشگر هستن من خودمم اینجا مغازه دارم میخواستم بدونم بریم اونجا خانوم من هم میتونه تو یه آرایشگری اینا کار کنه؟
  و اینکه حداقل هزینه اجاره خونه در استانبول و آنتالیا چقدره با ماهی ۱۲۰۰ الی ۱۸۰۰ لیر میشه اونجا زندگی کرد؟
  زبان ترکی هم بلدیم چون خودمون ترک هستیم.

  • سلام
   مبلغی که ذکر کرده اید تقریبا حداقل دستمزد یک کارگر است. یعنی زندگی حداقل را میتوانید داشته باشید. دستمزد آرایشگر ماهر ماهی از ۲۲۰۰ الی ۳۰۰۰ لیر در ماه میرسد . ولی کار برای ایرانی نیست.اگر هم بگردید و پیدا کنید برای یکی دوماه است.تازه غیر قانونی چون توریست حق کارکردن ندارد.شما که ننوشته اید میخواهید چکار کنید. تنها راه کار و ماندن در ترکیه برای شما سرمایه گذاریست. سرمایه داشته باشید میتوانید آرایشگری بزنید و زندگی راحت داشته باشید (سرمایه حداقل صد هزار لیر ) لیر هم خواستید از جدول ارزها نگاه کنید. ضمنا خواستید میتوانید با کلیک بر روی آرم تلگرام در سایت عضو گروه سایت شده از نظرات دوستان بهره مند شوید
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

   • ما توریست نیستیم که میخواییم اقامت بگیریم بعد کار کنیم. دوما ۱۰۰ هزار لیر برای یک آرایشگری پول زیادی نیست؟شرکت قرار نیست که بزنیم

    • سلام
     شما اگر نمیخواهید شرکت به ثبت رسانده مجوز زسمی همراه اجازه کار و در جایی مناسب محلی را اجاره کرده و برای دکوراسیون و اشیا مدرن از میز و صندلی گرفته تا سیستم سرمایی و گرمایشی و … هزینه کنید درسته هزینه چندانی نداره . بصورت غیر قانونی یکی از اتاق های خانه کافیست. حق باشماست.
     ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 46. سلام
  ورود به دانشگاه ترکیه چطوری هستش؟
  من الان۲۲ساله هستم میخوام در ترکیه برم دانشگاهترکیه هم کنکور داره؟

  • سلام
   دانشگاه های ترکیه برای دانشجویان خارجی جداگانه یعنی مخصوص خارجی ها امتحان ورودی دارند.در صورت آوردن امتیاز کافی برای رشته مورد نظر میتوانید ثبت نام و ادامه تحصیل دهید.ضمنا برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی باید معلومات قبولی در دانشگاه آزاد ایران را در همان رشته داشته باشید یعنی آسان نیست. دیگر رشته ها مثل دانشگاه آزاد قبولیش چندان مشکل نیست .ضمنا میتوانید با کلیک بر روی ارم تلگرام در سایت گروه تور استانبول از مطالب دیگر دوستان نیز بهره مند شوید
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 47. سلام
  وقت بخیر
  من ارشد مدیریت MBA دارم از دانشگاه تهران و مشاور تبلیغاتی شرکت های هستم توی حوزه مارکتینگ و تبلیغات تحت وب
  با شرکت های طراحی سایت و تبلیغات اینترنتی همکاری دارم و بهشون مشتری معرفی میکنم. قبلا هم ۳ سال مدیر فروش یک شرکت طراحی سایت بودم و به فروش و پرزنت مسلطم.
  خودم هم یه وبسایت اینترنتی فروش انلاین تجهیزات اداری دارم و در کل روی کارهای اینترنتی، بیزنس انلاین، اپلیکیشن ها و وبسایت های اینترنتی تسلط دارم
  میخواستم شرایط یه کار حرفه ای با حقوق خوب رو بدونم میتونم با ماهی ۲ تا ۳ هزار لیر از ایران هم ساپورت شم
  و ۵۰ میلیون هم با خودم بیارم
  شرایط همچین شغلی کدوم شهر ترکیه بهتره استانبول انتالیا ….؟ البته خودم به شهرهای گرم و مدیترانه ای مثا لنتالیا علاقه دارم.

  • سلام
   البته میتوانید کار مناسب در ارتباط با شفل تان را پیدا کنید . در مورد دریافتی بستگی به کارفرما دارد که البته از ۳ هزار به بالا خواهد یود (در مرحله شروع به کار نیاز به کارفرمایی دارید که برای شما اجازه کار بگیرد). در صورتی که اغلب در این موارد پرسنل بصورت قراردادی و پاره وقت را ترجیح میدهند(فرار از مالیات و بیمه).چنانکه در مورد سرمایه گذاری و تاسیس شرکت در ارتباط با مارکتینگ و فروش آنلاین ایده ای دارید میتوانید با ثبت شرکت موفق تر باشید.در مورد شهر برای شروع بهتر است از استانبول شروع بعد به شهر دلخواه مثل ازمیر میتوانید منتقل شوید.ضمنا ایمیلی به آدرس شما فرستاده شد.
   با سرچ marketing iş ilanları در مورد آگهی های استخدام در ارتباط با مارکتینگ میتوانید صاحب فکر شوید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 48. سلام خسته نباشید
  من یک آرایشگر حرفه ای هستم با ۴ مدرک تخصصی فنی حرفه ای با ١۴ سال سابقه کار و همسرم نقاش ساختمان به صورت تخصصی با ٢۵ سال سابقه کار میخواستم بدونم با دو فرزند ١۵ و ١٢ ساله با ۵٠ میلیون سرمایه آیا میتونیم تو استانبول کار پیدا کنیم و راحت زندگی کنیم؟؟ شرایط زندگی تو شهر استانبول چطور هست؟؟ سخته یا آسون؟؟
  ممنون میشم از راهنماییتون

  • سلام
   در هیچ کجای دنیا زندگی سخت نیست .فقط کافیست که بدانیم در زندگی چه میخواهیم و هدفمان چیست.با این تفکر شهر زندگی را میتوانیم انتخاب و خوشبخت باشیم.استانبول شهری زیبا و توریستی که تمام امکانات زندگی فراهم است.اما برای مثال تراقیک استانبول مرا کلافه میکند و فرصت رسیدن به تمام کارهای روزمره خیلی مشکل است.شما از یک طرف میخواهید زندگی تازه ای را در کشور تازه ای با شرایط سخت کاری شروع کنید .تازه با دو فرزند ۱۲ و ۱۵ ساله که هیچ وقت فزصت رسیدگی به فرزندانتان را تا چند سال (گزفتاریهای کار و زندگی تازه) نخواهید داشت.اما میدانم هدف اصلی شما فرزندانتان است.میخواهید آینده آنها را بسازید.لذا توصیه میکنم حداقل تا گرفتن مدرک دیپلم فرزند بزرگتان صبر کنید و سرمایه خود را نیز افزایش دهید (سختی ها را در ایران تحمل کنید) زیرا سرمایه کافی ندارید .برای راه اندازی کار حداقل به ۱۰۰ هزار لیر نیاز خواهید داشت تا بتوانید خرج هزینه های زندگی در ترکیه را برای خانواده چهار نفری تامین کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 49. با سلام
  ببخشید هزینه کدام شهر واسه زندگی پایین هست؟و اینکه ما دو نفریم با ۳۰ میلیون میتونیم ۱ سال اونجا دوام بیاریم؟
  دوست من مکانیک هست اونجا میتونه برا خودش کار پیدا کنه؟منم بوتیک دارم میتونم اونجا به عنوان فروشنده کار کنم؟حداقل حقوق برای این دو کار که گفتم مکانیکی و فروشندگی چقدره؟
  و برای پیدا کردن آیا اونجا هم کاریابی داره یا نه؟

  • سلام
   شهرهای محروم که کار پیدا نمیشود ارزانتر است مثل شهرهای کرد نشین وان- حکاری ….
   در چنین شهرهایی میتوانید با مبلغ ذکر شده یک سال به راحتی زندگی کنید.
   ضمنا دوست مکانیک شما در صورت داشتن مهارت و تجربه میتواند کار غیر رسمی (موقتی و بدون اجازه کار و بیمه) در مکانیکی ها پیدا کند.و کار فروشندگی اول از همه نیاز به مکالمه روان زیان ترکی دارد.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 50. با عزض سلام و خسته نباشید.بنده میخواهم به آلانیا مهاجرت کنم.تقریبن یه ۵۰۰میلیون در بانک بزارم و ماهیانه حول و حوش ۱۰میلیون سودو بگیرم.به نظر شما با این میلغ میتونم اونجا سر کنم حالا اینکه خودم اونجا بالاخره یه کاری دستوپا میکنم این بماند.بنده مشاور املاک دارم و تقریبن تخصص دارم در اینکار.اونجام میخوام وارد همین شغل بشم.ممنون میشم منو راهنمایی کنید.چون میخوام در مورد زندگیم تصمیم بگیرم

  • سلام
   با ۱۰ میلیون البته میتوانید راحت زندگی کنید.برای شغل املاکی نیز با توجه به داشتن سرمایه میتوانید اقدام کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 51. ادمین عزیز سلام…
  من یک طراح و اجرا کننده حرفه ای دکوراسیون داخلی هستم.در ترکیه از طریق یو ان دارم برای کانادا اقدام میکنم..کدوم شهر رو برای اقامت یک ساله پیشنهاد میکنید ؟

  • سلام
   آلانیای در استان آنتالیا را میتوانید انتخاب کنید.شهری است که بیشترین خارجی به نسبت جمعیت دربین شهرهای ترکیه در این شهر اقامت دارند .
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 52. سلام..
  میخواستم راجع به هزینه تحصیل و زندگی تو شهر دنیزلی (اگه اشتباه نکنم) سوال کنم..هزینه تحصیل سالیانه + هزینه زندگی (مسکن+خوراک+حمل ونقل) ماهیانه برای ۱ نفر چقدره؟
  و برای شروع به چه مقدار سرمایه نیاز هست؟
  ایا به راحتی میشه اونجا کار پیدا کرد؟
  در ضمن من زبان ترکی بلد نیستم پس باید یک سال کالج زبان ترکی برم. میخوام بدونم هزینه کالج چقدر میشه؟

  • سلام
   هزینه زندگی در ترکیه ( یکی از شهرها) برای خارجی متوسط ۴۰۰ دلار در ماه نیاز است .البته تمام هزینه ها را شامل میشود. برای شروع اولیه جهت کرایه کردن خانه و وسایل منزل و همچنین متفرقه حداقل ۲ هزار دلار نیاز است.هزینه کلاسهای آموزش زبان دوره ای حدود ۵۰۰ دلار است (کلاسهای آموزش زبان ترکی دانشگاه های معتبر که مدرک ارائه شده در دیگر دانشگاه های ترکیه معتبراست).
   در مورد کار در ترکیه بخصوص در شهری مثل دنیزلی پیدا کردن کار به راحتی کنار حتی پیدا کردن کار خیلی مشکل است.زیرا دنیزلی یکی از شهرهایی است که پناهندگان را مجبوری جای داده اند.
   ادمین تور استانبول
   هزینه های زندگی در ترکیه

   • مرسی از پاسختون..
    سوال, اینکه هزینه هایی که با دلار در بالا ذکر کردین با نرخ فعلی در ایران هستند؟
    کدوم شهر از همه جهت برای یک خارجی بهتره و کم هزینه تر؟

    • سلام
     البته چون شما در ایران هستید و پول ریالی خودتان را در ایران تبدیل به دلار خواهید کرد شما باید با قیمت روز دلار در ایران مخارج را محاسبه کنید. شما چنانکه فقط قصد زندگی در ترکیه را دارید و کار دیگری(کار و یا تحصیل ..) انجام نخواهید داد شهرهای کوچک ساحلی بهتر است برای مثال (آیوالیک در ساحل دریای اژه) اما چنانکه قصد کار را دارید باید شهری باشد که بتوانید راحت تر کار پیدا کنید مثل استانبول .چنانکه هدف شما تحصیل است باید شهری باشد که از دانشگاه آن شهر قبول شده باشید.برای مثال شهر های منطقه کارا دنیز برای زندگی هزینه کمتری میکنید ولی نمیتوانید کار پیدا کنید.
     ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 53. با سلام وخسته نباشید
  من دارای مدرک لیسانس شیمی کاربردی هستم ودر شرکت های تصفیه روغن ماشین کار کرده ام وأستاد کار هستم
  ومن دارای حدود ٢٠میلیون تومان پول میباشم ونیز دارای دودختر ۶و١ساله هستم وخانم ارایشگری بلدن
  میخواستم در ترکیه از unتقاضایی پناهندگی کنم شما هم وطن راهنمایی کنید چطور کار پیداکنم وچطوری کار پیداکنم ودر کدام شهر خونه اجاره کنم
  ممنون

  • سلام
   با مدرک لیسانس شیمی میتوانید از طریق آگهی های استخدام کار پیدا کنید.پس از استخدام و گرفتن اقامت کاری همسرتان نیز در خانه با کار آرایشگری در کمک به هزینه زندگی شریک میشود.در مورد شهر باید بگویم در هر شهری که کار پیدا کنید همان شهر را ترجیح دهید.مبلغ ذکر شده برای اجاره خانه و شروع زندگی کافیست.لازم به ذکر است در صورتی که نتوانید در کوتاه مدت کار پیدا کنید با خانواده ۴ نفری نمیتوانید از عهده هزینه زندگی برارید و با مشکل تامین هزینه زندگی مواجه میشوید.
   ادمین تور استانبول
   هزینه زندگی در ترکیه

 54. سلام من ۲۵ سالمه و ۱۰ سالی هست که سابقه کار در عکاسی دارم..به صورت حرفه ای فتوشاپ کار میکنم و آموزش هم میدهم.عکاسی و فیلمبرداری به صورت حرفه ای.من سرمایه ای ندارم برای اقامت در ترکیه.در حال حاضر ۵۰۰۰۰۰۰ تومان سرمایه دارم و میخوام اقدام کنم.میتونید راهنمایی کنید که میتونم اونجا کار پیدا کنم و در شغل خودم کار خوبی پیدا کنم؟ممنون

  • سلام
   چنانکه مدرک دانشگاهی حرفه خود را داشته باشید میتوانید با توجه به سابقه طولانی در کارتان میتوانید کار مناسب را پیدا کنید در غیر این مشکل است بتوانید کار دائمی (قانونی)پیدا کنید.
   ادمین تور استانبول
   هزینه های زندگی در ترکیه

 55. سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز

  ممنون بابت پاسخ های که میدین

  سوال من از شما این بنده بیست پنج سال هستم قصد آمدن به ترکیه دارم و گرفتن اقامت این کشور. انتخاب بنده شهر آنتالیا است تخصص خاصیی ندارم و رشته بدنسازی را دنبال میکنم. کل در آمد بنده نود تا صد میلیون تومن قصد دارم یک خانه اطراف تراسیتی اجاره کنم

  به نظر شما انتخاب خوبی است؟ پیشنهاد شما جیه؟

  • سلام
   کرایه کردن خانه که مهم نیست ،مهم منبع درآمد و پیدا کردن کار است. شما اول به فکر کار و سپس در فکر اجاره خانه در جایی که کار پیدا خواهید کرد باشید.
   ادمین تور استانبول
   هزینه های زندگی در ترکیه

 56. سلام من تکنسین دارویی با۶سال سابقه کاردرداروخانه هستم ودرضمن تاحدودزیادی مسلط به زبان ترکی استانبولی هستم؛آیامیتوانم بامدرک وسابقه کاری که دارم؛میتوانم خودم شخصادراستانبول درداروخانه مشغول بکاربشوم وچقددستمزدمیدهند؛ممنون میشم راهنماییم بکنین.

  • سلام
   چنانکه منطور شما از تکنسین دارو کاردانی داروسازی است (مدرک دانشگاهی دارید) امکان پیدا کردن کار را خواهید داشت .دریافتی حدود ١٨٠٠ لیر در ماه خواهد بود.
   ادمین تور استانبول
   هزینه زندگی در ترکیه

 57. سلام خسته نباشید
  ما زوج هستیم و سرمایه ما ۴۰ ملیون است. من ارایشگر هستم و همسرم بارمن و مدرک اشپزی و کافه منی دارد
  و قصد داریم خارج از ایران زندگی کنیم بنظر شما ترکیه مقصد خوبی برای ما است؟

  • سلام
   آرایشگاه بانوان در ترکیه در آمد خوبی دارد .میتوانید آرایشگاه زنانه در ترکیه دایر کنید.و یا مدتی در خانه این کار را انجام دهید.
   در مورد اینکه ترکیه برای شما انتخاب خوبی است یا نه باید بگویم این بستگی به اولویت های شما در زنگی دارد.
   ادمین تور استانبول
   هزینه های زندگی در ترکیه

 58. با سلام من بازنشسته با حقوق ماهانه ۴۷۰۰۰۰۰ هزار تومان دارای همسر ودو فرزند دختر کلاس دهم دبیرستان و سوم ابتدایی برای زندگی دوران بازنشستگی میخواهم به آنتالیا یا آنالیا ( یک جای آرام و خوش آب و هوا) بروم و زندگی کنم البته آینده فرزندانم نیز خیلی مهم است . سوال من این است که برای زندگی در این دو شهر و اجاره یک آپارتمان خوب چقدر هزینه لازم است .و سوال دوم برا ی تحصیل فرزندانم آیا چه مدارسی هست و هزینه آنها چقدر است ؟ تا ببینم با این درامدم میتوانم در آنجا زندگی کنم . ضمنا شما زندگی در این دو شهر را برای بچه ها و تحصیل آنها صلاح میدانید . چون اصل آنها هستند .

  • سلام
   برای تحصیل فرزندان تان شهر ازمیر را توصیه میکنم . یک واحد آپارتمانی خوب ۳ خوابه کرایه حدافل ۳۰۰۰ لیر .البته در آنتالیا نیز تقریبا همان خواهد بود .
   در مورد مدارس خصوصی باید بگویم ماهانه شما کفاف مدارس خصوصی را نمیکند . ضمنا نیاز هم نیست .میتوانید در مدارس دولتی ثبت نام کنید که هزینه ای هم ندارند (مثل مدارس دولتی ایران ). چنانکه سرمایه داشته باشید میتوانید خود و همسرتان کاری را راه اندازی کنید تا منبع درآمد کافی داشته باشید. و یا اینکه خانه ای خریداری کنید تا از هزینه کرایه خانه خلاص شوید. در این صورت به راحتی از عهده هزینه های زندگی بر خواهید آمد.
   هر سال هزینه ها (کرایه خانه و آب وبرق گاز …) سیر صعودی دارند که باید در نظر داشته باشید.
   هزینه های زندگی در ترکیه

 59. باسلام و احترام
  من قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم ازمیر رو انتخاب کردم . معمارهستم ومسلط به نرم افزارها و همسرم کارشون جوش است و پسرم ۱۸ سالشونه و پاسپورت دارندو باید برای معافیتشون اقدام کنم.
  به نظر شما ازمیر انتخاب خوبیه؟؟؟ برای پسرم الان می تونم اقدام کنم یا بعد از معافیت ؟؟؟ یا می تونم مسافری بیارمش تا ۳ ماه تا کاراشو انحام دهم ؟؟؟ چطوری می تونم یک اپارتمان مبله برای ۲ ماه تو ازمیر اجاره کنم؟؟؟؟ ایا کارهای مهاجرتم رو می تونم خودم انجام دهم یا باید وکیل بگیرم؟؟؟؟ متشکرم

  • سلام
   شهر ازمیر برای کار و زندگی و همچنین تحصیل شهر بزرگ و نسبتا آرامی است .یعنی انتخاب شما خوب است.در مورد سربازی پسرتان اگر میتوانید معافیت بگیرید بهتر خواهد بود البته. برای اجاره خانه kiralık daire izmir را سرچ کنید.بهتر است منطقه ای که قصد اقامت دارید را انتخاب سپس قبلا از ازمیر در جمله سرچ قید کنید (منصقه bornova را توصیه میکنم که دانشگاه اژه نیز در bornova قرار دارد). چنانکه کار پیدا کنید کارهای اقامت به سادگی حل میشود . نیاز به کسی نیست.در غیر این مهم نوع اقامت شماست . البته میتوانید در کلاسهای زبان دانشگاه اژه ثبت نام و ۶ ماه اقامت دریافت کنید (دانشجوی) تا پیدا کردن کار.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 60. با سلام.خسته نباشی
  ببخشید من ی خیاطم و خیاطی و کمی نرده استیل ب صورت نیمه حرفه ایی بلدم.
  تقریبا هیچ سرمایه ایی ندارم و قصد مهاجرت ب ترکیه و اجاره ی اپارتمان و کارکردن دارم وبعد قصد مهاجرت ب المان یا ی کشور دیگه ایا ب نظر شما میشه.البته خدمتتون عذر کنم ک واقعا اهل کار هستم

  • سلام
   چنانکه پول کافی برای زندگی کردن در ترکیه را ندارید (بخصوص در ماه های اول) توصیه نمیکنم به ترکیه بیایید.زیرا هستند افراد زیادی که در مشکلات گیر کرده اند و راه برگشت ندارند.
   ادمین تور استانبول
   هزینه های زندگی در ترکیه

 61. سلام
  من میخوام اقامت ترکیه رو بگیرم آیا با ثبت نام در کلاس زبان ترکی می تونم اقامت بگیرم و در چه مدت این پروسه اقامت طول می کشه ؟

  • سلام
   به مدت زمان کلاسها (۴ الی ۶ ماه) و در صورت تکرار یکسال میتوانید اقامت بگیرید. پس از ثبت نام و گرفتن برگه دانشجویی از کلاسها (البته کلاسها در استانبول مرتبط با دانشگاه استانبول هستند).
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 62. سلام . من ۲۷ سالمه و لیسانس مدیریت صنعتی هستم . و متاهلم . ۲ سال سابقه اجرا و نصب کاغذ دیواری به صورت حرفه ای دارم . در حال حاضر دارم زبان ترکی یاد میگیرم . میخاسم بدونم برای کار چجوری باید با کارفرماها در ارتباط باشم . ایا در این زمینه کاری شانسی برا فعالیت و درامد دارم ؟

  • سلام
   شما باید در سایت های ترک زبان دنبال آگهی های استخدام باشید.البته باید تخصص خودتان را به زبان ترکی سرچ کنید.
   işletme mezunu iş ilanları را برای مدرک تحصیلی تان سرچ کنید تا سایت ها را پیدا کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 63. سلام
  من ۳۲ سال و همسرم۳۸ ی دختر ۸ ماهه داریم خودم ارایشگری بلدم .همسرم نایب قهرمان سال۸۵ در رشته گونک فو توا و مبارزه ازاد بود ودانشنامه های بین المللی داره.برای سرمایه گذاری و اقامت از این طربق درانتالیا چقدر باید هزینه کنیم مثلا مک دونات یا بهتره از کدوم طریق اقدام ب کار کنیم مدارک فنی حرفهای چقدر ارزش ذراه.برای ارایشگری بگیرم..

  • سلام
   البته قبلا جواب شما را داده بودم.اما در مورد سرمایه گذاری برای برندهای خارجی غذا که شما ذکر کرده اید حداقل ۸۰۰ هزار لیر سرمایه نیاز است.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 64. باسلام
  من کارشناس ارشد ادبیات فارسی هستم و همسرم کارشناس ارشد حقوق خصوصی .تصمیم گرفتیم بخاطر تحصیل دختر ۸ ساله امان در شرایط بهتر به ترکیه مهاجرت کنیم . دو کتاب چاپی در ایران دارم که تصمیم دارم در ترکیه نیز چاپ کنم . ایا بخاطر تحصیل دخترم در ترکیه و یا چاپ کتاب خود من امکان گرفتن اقامت وجود دارد ؟

  • سلام
   البته چاپ کتاب برای اقامت مجوز نخواهد بود ولی ناشر و یا چاپخانه ای که چاپ کتابهای شما را قبول خواهد کرد میتواند شما را به عنوان یکی از پرسنل خود معرفی و برای شما اجازه کار بگیرد.در این صورت خانواده شما به راحتی اجازه اقامت را دریافت خواهند کرد.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 65. سوال دیگرم راجع به موضوع بیمه و بازنشستگی در ترکیه هست، با فرض پیدا کردن کار چه آینده ای پیش روی خارجیهاست که مثل من در سن بعد از ٣٠ سالگی وارد می شوند؟!
  باز هم متشکرم از وقتتون

  • سلام
   در مورد بیمه و بازنشتگی تقریبا مشابه ایران است.باید ۲۵ سال سابقه کار داشته باشید. البته بیمه تامین اجتماعی با بیمه ترکیه قرار دادی ندارد و بیمه ایران اعتبار سوابقه ترکیه را قبول ندارد و برعکس.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 66. سلام
  من ٣٣ ساله و مجرد هستم. مدرک کارشناسی معماری و کارشناسی ارشد طراحی شهری دارم و حدود ۴ سال سابقه کار با بیمه و بجز آن بدون بیمه حدود ٣ سال.
  پروژه های زیادی کار کرده ام برای شهرداری تهران و …
  فکر می کنید شانس من در پیدا کردن کار در استانبول چطور هست؟! و با این تجربه چه حقوقی بعنوان حدود حقوق من پیش بینی می کنید؟
  ممنون از وقتتون

  • سلام
   تجربه با بیمه و یا بدون بیمه در ترکیه برای شما فرقی ندارد.مهم کارهایی است که انجام داده اید و خواهید داد. با توجه به سابقه ۷ ساله شما و البته داشتن توانایی و مهارت شخصی ۴ هزار لیر در شروع کار میتوانید دریافتی داشته باشید.البته به تمام دوستان مدام توصیه میکنم در اول کار مهم گرفتن اجازه کار از طرف کارفرما (کار قانونی و بیمه) برای شما است.بعدا در طی زمان کوتاه در صورت داشتن توانایی کاری کارفرما دریافتی را اضافه خواهد کرد.تازه اگر هم نکند شما در ترکیه صاحب سابقه کاری و سابقه اجازه کار و بیمه شده اید. در شرکت های دیگر راحت تر کار پیدا خواهید کرد.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 67. با عرض سلام و خسته نباشید
  من یک پسر دوازده ساله دارم می خواستم در انالیا خونه بگیریم لطفا راهنمایی کنند از نظر تحصیلی انالیا خوبه یانه چون درسش خوبه نمی خوام ضربه ببینه یا کدام شهر ترکیه خوبه هم برای زندگی هم برای تحصیل پسرم خودم هم حسابدار هستم با هیجده سال سابقه کار می تونم کار پیدا کنم یانه انگلیسی و ترکی بلدم.

  • سلام
   آلانیا شهری توریستی بوده و افراد خارجی به تعداد زیاد در این شهر خانه خریده و اقامت گرفته اند.
   – اول اینکه شما مشکل اقامت خودتان را در مرحله اول به چه طریق میخواهید حل کنید.زیرا امکان اینکه مدتی نتوانید کار پیدا کنید هست.بخصوص اینکه حساب دار بودن کافی نیست (بدون مدرک دانشگاهی) .چنانکه مدرک دانشگاهی نداشته باشید احتمال پیدا کردن کار مشکلتر نیز خواهد بود.
   ضمنا شما میتوانید در مرحله اول برای گرفتن اقامت از ثبت نام در کلاسهای آموزش زبان استفاده کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 68. سلام روزتون خوش
  من ۲۸ سالمه و ارشد IT دارم زبان ترکی دارم یاد میگیرم و زبان انگیلیسی هم نسبتا خوبه
  بنظرتون شانسی برای اقامت و پیدا کردن کار دارم ؟؟

  • سلام
   شما ضمن یادگیری زبان فکر دکترا در ترکیه هم داشته باشید.در مقطع دکترا تحصیل هم زمان با کار در ترکیه امکان پذیر است.برای اقامت باید کار ویزا دار پیدا کنید (کاری که کارفرما برای شما اجازه کار بگیرد)یا به تعبیری بیمه کار داشته باشید.
   راه دوم قبولی از دکترا و گرفتن اقامت تحصیلی و سپس کار
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 69. سلام
  من بهمراه همسر و پسرم که تازه وارد۱۶ سالگی شده میخواهیم برای زندگی بیاییم ترکیه . آیا اسکی شهیر برای زندگی و تحصیل پسرم خوبه؟ هزینه یکماه اونجا چقدره؟ قیمت خرید خانه؟ درضمن پسرم درمدارس تیزهوشان درس میخونه ، آیا اونجا براش موقعیت بورس تحصیلی وجود داره؟ وضعیت کار برای همسرم را هم دوست دارم بدونم. ممنون

  • سلام بهناز
   پوزش از شما به علت دیر جواب دادن
   اسکی شهر برای تخصیل یکی از شهرهای ایده آل ترکیه است.اما گرفتن بورس نیاز به زمان دارد.بهتر است پس از شروع به تحصیل اقدام کنید.حداقل خانه ها از ۱۰۰ هزار لیر شروع میشود.اما کار برای همسرتان نه مدرک تحصیلی و نه تخصص ایشان را نوشته اید تا در این مورد نظر بیان کنم.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 70. سلام. من کارشناس ارشد روانشناسی هستم و دانشجوی دکترا . آیا به لحاظ آکادمیک ترکیه میتونه مقصد خوبی برای فعالیت در زینه ی رشته ام باشه؟

  • سلام لیلی
   جنانکه مقطع دکترا را در ترکیه ادامه داده بودید شانس بیشتری داشتید.اما این بدین معنی نیست که دیگر شانس ندارید .بهتر است شانس خودتان را با ارتباط توسط ایمیل ها امتحان کنید.تمام دانشگاه ها سایت دارند و با سرچ نام دانشگاه آدرس را پیدا خواهید کرد.ضمنا در صورت خواست در بخش خصوصی نیز میتوانید کار پیدا کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 71. سلام من میلاد هستم میخوام سازمان ملل ثبت نام کنم و در انجا بمانم .. حرفه اصلی من سالاد و ساندویج هست … کمترین هزینه زندگی برای من چقدر است و حقوقی که میدن به من چه جوری هست … شما میتونید به من راهنمایی کنید …

  • سلام
   چنانکه بتوانید کار پیدا کرده اقامت بگیرید نیاز به ثبت نام در جایی ندارید.پیدا کردن کار مهم است که باید فکر ان باشید.بدین طریق هر وقت خواستی به وطن سرمیزنی
   هزینه زندگی در ترکیه

 72. سلام
  من به دلیل مشکلاتی که دارم میخام یه مدتی از ایران دور باشم و قصدم ترکیه است میخام قانونی با پاس شخصی بیام ترکیه و برم سمت ادیرنه کار پیدا کنم کاملا به انگلیسی مسلط هستم و گواهینامه بین المللی هم دارم به نظر شما میتونم در یک هتل به عنوان راهنمای تور یا حتی راننده یا حتی گارسون رستوران کار پیدا کنم؟ادیرنه برم یا انتالیا؟
  ممنون میشم منا راهنمایی کنید

  • سلام مهدی
   ادیرنه با مقایسه آنتالیا امکان کار کمتر است.اما نزدیکی های ادیرینه چورلی و یا چرکز کوی هست که شهرهای کوچک هستند ولی صنعتی هستند که تعداد بیشماری کارخانه موجود است.اما کار (با مجوز) پیدا میکنید یا نه جای سوال است.اما کار در ارتباط با هتل و تور میخواهید آنتالیا بهتر از ادیرنه است.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 73. سلام من ۲۸ سالمه ،یک واحد اپارتمان پارسال در الانیا خریدم ،حرفم بدنسازی هست و مقام هم دارم ،میخواستم بدونم اگه بیام الانیا برای زندگی میتونم مربی بشم یا کار تو باشگاه پیدا کنم؟

  • سلام شایان
   شما که خانه خریداری کرده اید حتما اقامت هم گرفته اید .پس از اقامت مشکل پیدا کردن کار زیاد نیست و حتم دارم که پیدا میکنید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 74. سلام خسته نباشید من با خوانومم میخواستم برای یک هفته باتور برم انتالیا هزینه هتل صبحانه نهار شام باهتل برای یک هفته تفریح وخرید جزی چقدر باید براورد هزینه بکنم ممنون میشم راهنمایی بکنید تشکر

  • سلام میلاد
   شما بهتر است از آژانس های سیاحتی در ایران که هر روز به آنتالیا تور دارند (از تهران و اغلب مراکز استان) بپرسید تا دقیق از قیمت ها مطلع شوید .
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 75. با تشکر از اطلاعاتتون.گفتم بد نیست هزینه های زتدگی در یک محله متوسط برای یک زندگی بدون مهمونداری در تهران هم بنویسیم برای دونفر
  – مسکن -اپارتمان ۶۵ متری ،۳۰ میلیون رهن با یک میلیون اجاره که میشه ماهی ۴ میلیون
  – تلفن و اینترنت ۵۰ هزار
  – غذا ۴۰۰ هزار
  – گاز و آب و برق و شارژ ۱۰۰ هزار
  -رفت و امد محل کار نفری ۳۰۰ هزار
  – متفرقه ۳۰۰ هزار
  برای دوستانی که خواستن بیان تهران زندگی کنند!!!!!!!!!! با ماهی ۵ تا ۶ تومن میشه زندگی متوسط داشت برای دونفر

 76. سلام و ممنون از راهنماییهات. من یه سوال داشتم،حدود ۱۰۰ تومن سرمایه دارم که می خواهم در ایران بدم دست یه ادم مطمئن که میشناسمش و بهرشو بگیرم که حدود دو تومن درماه میشه،و میخوام بیام ترکیه زندگی کنم،و در این مدت با این بهره ایی که میگیرم زندگی کنم،خودم نظرم آنتالیاست،میخواستم بدونم شما نظر بهتری دارین،اینجوری بهتره یا با این پول اونجا میشه کار بهتری کرد.حرفه خاصی بلد نیستم.البته همسرم اینجا آتلیه دارد.

  • سلام رضا
   سرمایه شما با تورم های موجود باد هوا میشود.ضمنا ۲ تومن شما کفاف زندگی را در ترکیه نمیکند (برای ۲ نفر که خانه مال خودشان نیست).ضمنا اوضاع ترکیه هم هر روز متغیر شده است. شما هم که به کاری آشنایی ندارید.حال که نظر مرا پرسیده اید باید بگویم نظر من مثبت نیست.اما چنانکه همسرتان بخواهد در ترکیه به کار خود ادامه دهد میتوانید در ترکیه با ثبت شرکتی آتلیه خودش را با سرمایه ذکر شده تاسیس و بدین صورت هم اجازه کار و هم اینکه به راحتی اقامت میگیرید.سرمایه ذکر شده نیز کافی خواهد بود.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 77. سلام
  اول تشکر میکنم که انقدر دقیق و با حوصله جواب تک تک سوالها رو میدید.
  دوم سوال داشتم که شوهر من مدرک عمران دارد و شرکت تاسیس شده در ایران. میخام بدونم امکان اینکه به ترکیه بیاد و رزومه ترکب تهیه کنه امکانش هست که اونجا با شرکت ایرانی خودش بتونه کار بگیره و انجام بده به صورت پیمانکاری؟
  ممنون از لطفتون

  • سلام
   شما میتوانید شعبه ای(نمایندگی) از شرکت خودتان را در ترکیه تاسیس کنید (نیاز به کارهای اداری بیشتر دارد و بعدا نیز به عنوان شرکت خارجی عمل خواهد نمود ).ولی راحتر اینکه شرکتی در ترکیه به ثبت برسانید (کارهای اداری کمتر از اولی و شرکتی خواهد بود ترکی).یعنی هر دو ممکن است.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 78. سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم برای خانواده ی سه نفره در شهر وان هزینه ها به چه صورته برای یک زندگی عادی پسرم ۹ساله است برای مهر قصد مهاجرت داریم مدرسه اش به چه صورت میشه.ممنون میشم اگر جواب دهید.خودم هم مربی مرکز خلاقیت هستم با گواهی بین المللی

  • سلام لاله
   هزینه زندگی فرزندتان ماهانه حدودا ۱۰۰۰ لیر (پول سرویس و ….)مخارج شما نیز حداقل ۲۰۰۰ لیر که جمعا میشود ۳۰۰۰ لیر .
   اما پیدا کردن کار برای شما در وان خیلی مشکل است.شما اول باید اقامت بگیرید سپس میتوانید پسرتان را در مدرسه ترکها ثبت نام کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 79. سلام، من و همسرم واسه یک سال میخوایید بیاییم ترکیه شهرsakarya چه جوری میتونم اقامت یک ساله بگیرم، هزینه اجاره خانه و دیگر هزینه هامون چقدر میشه؟ ممنون

  • سلام نادر
   در مرکز استان ساکاریا میتوانید با ۸۰۰ لیر آپارتمان تمیزی کرایه کنید.هزینه زندگی ماهانه ۱۰۰۰ لیر حداقل در نظر داشته باشید(کرایه خانه خارج).اما برای گرفتن اقامت یکساله باید دلایلی مثل تحصیل, کار, خرید املاک, سرمایه گذاری, و … داشته باشید.(ضمنا از کسی که ساکاریا را برای شما به هر علتی توصیه کرده و حتما اطلاعات کافی دارد نیز راهنمایی بگیرید خوب است).
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 80. سلام دوست عزیز من میخوام براى اقامت به ترکیه بیام از یه سری از دوستان پرسیدم که اگه اونجا خونه اجاره کنم اقامت میدن میخواستم ببینم درسته یا نه در ضمن ما دوآمد ماهیانمون۴ ملیونه میخواستم ببینم کافیه یا نه ممنون میشم جواب بدین

  • سلام
   شما برای اجاره کردن خانه و ماندن در ترکیه دلایلی داشته باشید (که معمولا دلایل پیدا میشود ) بلی مدت کوتاهی میتوانید بمانید .و مدام نه.اما مبلغ ذکر شده برای هزینه زندگی تنها خودتان باشد البته به اندازه کافی است.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 81. سلام
  من ۲۹ سالمه و مدرک کاردانی کامپیوتر و مدیریت سایت از آموزشگاه رو دارم و طراحی سایت هم میکنم البته مدرک بین المللی هم اقدام کردم بگیرم ، و اینکه مدرک ایتلس هم دارم با این اوصاف میتونم تو آنتالیا شغل خوبی داشته باشم ؟ اصلا میتونم کار پیدا کنم ؟ در ضمن اقامتمو با خرید خونه میخوام بگیرم ، و اینکه اگر اینطوری اقامت بگیرم اجازه کارم دارم ؟

  • سلام راد
   اول اینکه به هر طریقی اقامت بگیرید این اجازه برای اقامت است نه برای کار در ترکیه.برای کار در ترکیه یا باید خودتان سرمایه گذاری کنید(ثبت شرکت) و یا اینکه کاری پیدا کنید که کارفرما برای شما اجازه کار بگیرد (با اجازه کار میتوانید اقامت بگیرید ولی با اجازه اقامت مجاز به کار کردن نیستید).
   اما در مورد کار به تمام دوستان متذکر میشوم که فعلا به علت وضع بحرانی ترکیه امکان پیدا کردن کار قدری مشکل است.یعنی شما باید کاری پیدا کنید که کارفرما برایتان اجازه کار بگیرید (حتی با دستمزد کم).پس از مدتی که سابقه کار داشته باشید موقعیت کاری خوبی پیدا خواهید کرد.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 82. سلام من دکترای روانشناسی عمومی و دوستم فوق لیسانس روانشناسی عمومی است . من مسلط به زبان انگلیسی بطور کامل و مسلط به زبان ترکی بطور متوسط هستم و دوستم نیز تا حدودی کمتر از متوسط ترکی بلد است. هردو سوابق کار اداری زیادی در زمینه منشی گری و مدیریت دفتری نیز داریم اما سن امان بالای ۴٠ است آیا شانس پیدا کردن کار خوب در ترکیه را داریم؟! بهترین سایت کاریابی ترکیه چه نام دارد؟! و آدرس سایت اش چیست؟! در ترکیه هم مثل ایران برای استخدام شرایط سنی هست؟! سپاس از راهنمایی تان

  • سلام شیوا
   شما که مدرک دکترا در روانشناسی را دارید پیدا کردن کار برایتان آسانتر خواهد بود.برای استخدام سوابق کاری و مدرک تحصیلی مهمتر از سن است.بخصوص برای روانشناس تجربه کاری اهمنیت بیشتری دارد.سن در استخدام دولتی مهم است که خارجی ها در سازمان های دولتی نمیتوانند استخدام شوند .و در بخش خصوصی سن مطرح نیست بلکه کارایی مدرک تجربه مهم است.اما در مورد آدرس سایت ها : شما میتوانید با سرچ
   psikoloji yüksek lisans ve/veya doktora iş ilanları به سایت های مورد نظرتان برسید.چنانکه مشکلی بود حتما خبر دهید . ضمنا به آخر متن اسم شهر مورد نظرتان را اضافه کنید .برای مثال istanbul
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 83. سلام
  من قصد دارم در آنتالیا یک آپارتمان بخرم برای شروع اقامت دائم
  خانواده من سه نفر هستیم من و پسرم که ۲۳ سال دارد قصد کار کردن در آنجا را داریم
  سوال من اینست که با توجه به اینکه کرایه خانه نداریم آیا کار کردن ۲ نفری ما میتواند کفاف خرج ما را برای یک زندگی معمولی بدهد
  ممنونم

  • سلام حمیدرضا
   البته درآمد ۲ نفر کفاف تامین مخارج شما خواهد بود.مهم این است که بتوانید کار پیدا کنید.البته تخصص کاری نیز در پیدا کردن کار نقش اساسی دارد. شما چنانکه تخصص کاری دارید میتوانید به جای خرید خانه سرمایه گذاری در تاسیس و راه اندازی کار کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 84. برای شوهرم کاری در آنتالیا پیدا شده که مبلغ ۳۰۰۰ لیر در ماه بهش میدن ایا من و شوهرم و دختر پنج ساله ام با این مبلغ می اونیم معمولی زندگی کنیم. و دیگه اینکه میخواستم بدونم هر سه ی ما باید هزینه اقامت بدیم؟

  • سلام
   میتوانید با مبلغ ذکر شده زندگی معمولی داشته باشید.ضمنا شما نیز میتوانید در جایی کار پیدا کنید و کمک هزینه زندگی تان باشید.اقامت به مدت اجازه کار شما دارد که کارفرما خواهد گرفت.اما حداقل اش یک ساله خواهد بود .
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 85. با سلام و احترام.
  بنده و همسرم در ایران دبیر هستیم.تصمیم داریم که مرخصی بگیریم و چند سالی در ترکیه (انتالیا و یا استانبول زندگی کنیم تقریبا ماهیانه میتونیم مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰تومان برای زندگی داشته باشیم.به نظرتون بعد از ورود به ترکیه میتونیم کار پیدا کنیم؟ایا این هرینه کفایت زندگی اونجارو میده یا خیر؟و شما کدوم شهررو توصیه میکنید؟ممنون از پاسخگویی شما

  • سلام
   کار گارانتی در حال و احوال امروز ترکیه وجود ندارد.لذا نمیتوان گفت که چند روز و یا چند ماه زمان لازم دارید تا کار پیدا کنید.اما در مورد مقدار هزینه باید بگویم که حداقل دستمزد در ترکیه ۱۳۰۰ لیر است.که این دریافتی برای زندگی زیر فقر کفاف میکند.خلاصه با این مقدار پول حداقل زندگی را مدتی باید به دوش بکشید تا کار مورد نظرتان را پیدا کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه های زندگی در ترکیه

 86. سلام
  خسته نباشید من و دوستم ۲میلیون پول داریم میخواهم بیایم ترکیه برایه سازمان ملل برایه پناهندگی برایه سومین کشور کانادا شغلمون کابینت ساز ام دی اف دوستمم میکانیک آیا میتونیم موفق بشیم

  • سلام سجاد
   توصیه نمیکنم .در عرض ۱۰ روز پولتان تمام میشود.سرگردان و آواره مثل هزاران فرد سوریه ای و عراقی که حتی جای ماندن ندارند.تازه اروپا با ترکیه قراردادی بست که مهاجران رفته به اروپا را به ترکیه باز گرداند.بعدش خدا میداند.اما اگر بتوانید در شرکتی که برای شما در ترکیه اجازه کار بگیرد کار پیدا کنید.مشکلات شما حل میشود.هم از نظر مادی و هم اینکه زمان کافی برای هر تصمیمی خواهید داشت.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

  • سلام
   زیاد فرق ندارد.فقط بستگی به محل کار در شهر مربوطه دارد
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 87. سلام. شما توی صحبتاتون گفتین با اجاره خونه نمیشه اقامت یکساله گرفت. ولی در صورتی که اکثرا این نظر شما رو رد میکنن. منبع خاصی دارین ؟؟

  • سلام امید
   برای گرفتن اقامت با کرایه کردن خانه شرایط خاص خودش را دارد.یعنی شما باید دلیلی برای ماندن در ترکیه داشته باشید (مانند یاد گیری زبان ترکی, مداوا, کارهای شرکتی,تحقیق و ….. ).شما درصورت آشنا یی با زبان ترکی میتوانید از سایت یابانجیلار شعبه سی پلیس انواع اقامت ها را برسی کنید.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 88. باسلام و ادب
  بنده مهندس عمران هستم با ۴ سال سابقه کاری درخشان در ایران
  نیمه مسلط به زبان انگلیسی
  جنالعالی برای جذب من در شرکت های ساختمانی در ترکیه با شرایط خوب چه پیشنهاد و راهکاری پیشنهاد میفرمائید؟
  ممنون از لطف شما

  • سلام ایمان
   یا باید رفرانس داشته باشید. یا آگهی های استخدام را هر روز برسی کنید.
   ادمین کشور ترکیه هزینه زندگی در ترکیه

 89. با سلام
  میخواهم سوال کنم اجاره اپارتمان ۵۰ متری در میدان تقسیم برای دونفر با هزینه آب و برق و گاز حدود چند لیر میباشد متشکرم.

  • سلام زهرا
   حداقل ۱۵۰۰ لیر و حداکثر ۳۵۰۰ لیر در ماه کرایه خانه ۵۰ متری در محله تقسیم است.اما مصارف گاز و برق و آب بستگی به مقدار مصرف شما دارد.
   ادمین تور استانبول هزینه زندگی در ترکیه

 90. سلام دوستان
  من در حال حاظر ایران هستم (مجرد)فنی کار هستم اشپزی هم بلدم بیام انتالیا میشه اونجا کاری مناسب پیدا کرد

 91. سلام و خسته نباشید
  من با همسر و یک فرزند پسر ۸ساله بمدت یکسال با درامد ماهیانه ۵۰۰۰ لیر به احتمال زیاد به شهر انتالیا سفر میکنیم میخواستم بدونم با این درامد با توجه با اینکه منزل هم باید اجاره کنیم ،در آنتالیا زندگی به چه صورت پیش میره و هزینه ی تحصیل فرزندم در مدرسه ی ایرانی چقدر میشه؟
  از پاسختون ممنونم

  • سلام
   مدرسه ایرانی در آنتالیا اگر هم باشد پیدا نکردم. که به احتمال زیاد در آنتالیا مدرسه ایرانی موجود نیست. چنانکه شما اطلاع دارید بنویسید تا دوستان باخبر شوند. اما در مورد هزینه زندگی و تحصیل در مدرسه ترک برای فرزند شما و همچنین زندگی متوسط را میتوانید در آنتالیا با ۵۰۰۰ لیر داشته باشید.
   ادمین تور استانبول

 92. سلام خسته نباشید، سوالم در خصوص آنتالیا هست
  بنده برای کاری باید حدود یک سال در آنتالیا اقامت داشته باشم
  دستمزد من حدود ماهی ۶۰۰۰ لیر هست. می خواهم بدانم، هزینه ماهیانه با اجاره مسکن مبله و … چقدر است در ماه. در واقع می خواهم بدانم برایم به صرفه است این حدود ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ لیر در ماه یا خیر.
  سوال بعدی در خصوص خرید اتومبیل هست، با توجه به هزینه بنزین، داشتن اتومبیل عقلانی هست یا خیر ؟
  ممنونم

  • سلام پدرام
   دستمزد حداقل کارگری ۱۰۰۰ لیر در ماه است. لذا با ۶۰۰ زندگی به سختی میگذرد.لذا آپارتمان مبله به کنار آپارتمان خالی ارزان حداقل ۴۰۰ لیر آب و برق گاز و .. هزینه ایاب ذهاب و خورد و خوراک میماند ۲۰۰ لیر که ممکن نیست.چنانکه کار فرما جای خواب و غذا بدهد ۶۰۰ بقیه هزینه های شما را کافی است. خرید اتوموبیل البته عقلانی است ولی برای کسی که دغدغه هزینه بنزین و تعمیرات و بیمه و عوارض ماشین را نداشته باشد.
   ادمین تور استانبول

    • سلام پدرام
     با عرض پوزش که یکی از صفرها را ندیدم.بلی شما با ۲۰۰۰ لیر میتوانید خانه مبلمان اجاره کنید.
     ادمین تور استانبول

 93. سلام. من تا ده روز دیگر عازم ترکیه هستم به همراه همسر و دختر سه ماهه ام به همین دلیل به محض ورود نیاز به مسکن دارم. آیا قبل از ثبت نام یو ان میتونم اپارتمان اجاره کنم. مقصدمون هم اسکی شهیر هست. و اینکه راه مطمئن جهت اجاره منزل در ترکیه چیه. لطفا کمکم کنید من کسی رو اونجا ندارم. ممنون هموطن مهربون

  • سلام
   چنانکه به ترکیه از راه قانونی و با پاسپورت وارد شده باشید میتوانید به مدت ۳ ماه بمانید. در هر کجای ترکیه تا ۳ ماه بمانید. برای اجاره خانه از بنگاه های املاک همان شهر و همان منطقه و محل که میخواهید بمانید اقدام کنید.
   ادمین تور استانبول

 94. با سلام خدمت مدیرسایت.
  بنده برای ادامه تحصیل میخواهم بیایم استانبول . ضمنا دارای فرزند ۶ ساله هستم. چند سوال داشتم که امیدوارم راهنمایی بفرمایید.
  شهریه مدارس خصوصی استانبول حدودا چقدر است؟ایا مدرسه زبان انگلیسی وجود داره و شهریه ان چقدر است؟
  اجاره اپارتمان مبله در حدود ۷۰ متردر نزدیک منطقه احمد سلطان چقدر است؟
  هزینه زندگی برای ۳ نفر در استانبول حداقل چقدر می باشد؟
  بین شهرهای استانبول و ازمیر و انکارا و انتالیا کدام شهر را توصیه می فرمایید؟( از لحاظ هزینه و امکانات)
  با تشکر از لطف شما.

  • سلام محمد
   شهریه مدارس خصوصی به تفکیک با کلیک شهریه مدارس خصوصی در استانبول ببینید. اما اجاره آپارتمان ۱۰۰۰ لیر در نظر بگیرید.استانبول از همه شهر های ترکیه امکانات بیشتری دارد. و توصیه میشود.ضمنا باید بگویم اطراف منطقه سلطان احمد را جهت اقامت خانواده شخصا توصیه نمیکنم.
   ادمین تور استانبول
   ا

 95. سلام پسرم رو برأی پیش دانشگاهی میفرستم استانبول مدرسه ی إیرانی ها محله ی سلطان احمد اگر بخوام تو شیشلی یه سوییت براش بگیرم حدودا با هزینه های دیگه چقدر در ماه بأید هزینه کنم؟إز راهنماییتون ممنونم

  • سلام ازیتا
   حداقل ۱۵۰۰ لیر در ماه باید هزینه کنید برای پسرتان.ضمنا وضع اقتصادی ترکیه هر روز بدتر میشود و تورم بیشتر. لذا ۱۵۰۰ لیر به تاریخ ۲۰۱۵٫۰۷٫۲۱ میباشد
   ادمین تور استانبول

 96. سلام
  دوتا سوال داشتم
  درکل هزینه زندگی در شهری مثل وان یا آنتالیا از تهران بیشتر است یا کمتر ؟
  رفتار مردم ترکیه با مهاجران ایرانی چگونه است و در کدام شهرها با ایرانیان رفتار خوبی میشه ؟
  ممنون میشم به سوالم پاسخ دهید

  • سلام
   هزینه زندگی در تهران را دقیق نمیدانم ولی در شهرهائی مثل استانبول آنتالیا حداقل هزینه زندگی برای خانواده ۴ نفری ۴۰۰۰ لیر است (زندگی خیلی ساده ۲۰۱۵٫۰۷٫۰۷).اما در مورد برخورد افراد با ایرانیان باید بگویم کسی به این کارها اهمنیتی نمیدهد (بخصوص در شهرهای توریستی و شلوغ مثل استانبول آنتالیا آنکارا).
   ادمین کشور ترکیه

 97. باسلام.من قصد تحصیل در استانبول را دارم و پذیرش هم گرفتم.بنظرتون اگر بخوام یه منطقه نسبتا خوب خونه اجاره کنم یا خوابگاه بگیرم بجز شهریه دانشگاهم چقدر در ماه هزینه دارم.البته هزینه های معمول منظورمه وزیاد ولخرج هم نیستم.ممنون میشم

  • سلام
   اول ایتکه از کدام دانشگاه پذیرش گرفته اید و میخواهید در کدام منطقه خانه اجاره کنید. باید به دانشگاه شما نزدیک باشد در غیر این صورت هر روز باید پول ایاب و ذهاب هم بدید.ولی حداقل ۱۲۰۰ لیر را در نظر بگیرید
   ادمین تور استانبول

 98. سلام با عرض تشکر از اطلاعاتتون میخواستم بپرسم من و همسرم خواننده هستیم و به تازگی موزیک ویدیو هم ساخته ایم که به زودی از شبکه های ماهواره ای پخش خواهد شد و ما قصد مهاجرت داشته به کشور سوم از طریق ترکیه به نظرتون چقدر توی ترکیه موندگار میشیم و چقدر هزینه باید در نظر بگیریم . در ضمن دین ما مسیحیت هستش

  • سلام
   زمان ماندن شما در ترکیه بستگی به کشوری دارد که قصد رفتن به آن را دارید.آیا به شما اجازه اقامت خواهند داد? این هم قصه دیگر دارد. اما مهم این است که در ترکیه بیش از ۳ ماه به عنوان توریست اجازه نمیدهند بمانید و یا کار رسمی انجام دهید. مگر اینکه کاری پیدا کنید که کارفرما برای شما اجازه کار و اقامت بگیرد.
   ادمین تور استانبول

 99. سلام. میشه بگید اگر بخوام توی انکارا زندگی کنم شرایط برام چجوریه؟؟
  دختر ۲۲ ساله. فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات ایتالیایی.

  • سلام عاطفه
   شما باید در فعل حاضر برای زندگی در آنکارا باید ماهانه حداقل حدود یک و نیم میلیون تومان هزینه را در نظر بگیرید باقی کارها طی زمان حل خواهد شد. برای اقامت میتوانید برای فوق لیسانس ثبت نام کنید تا بتوانید اقامت بگیرید. سپس در صورت پیدا کردن کار بتوانید اجازه کار بگیرید.
   ادمین تور استانبول

 100. سلام مایلم درانتالیا اپارتمان خریده اقامت کنم شغل من ساخت کوره های پخت کاشی -سرامیک وظروف چینی است (وارد به برق-تاسیسات-مکانیک- ابزاردقیق )درمجموع شخصی فنی هستم مدرک معادل فوق دیپلم دارم
  ۱- ایا اجازه اقامت میگیرم
  ۲- هزینه اقامت متوسط من چندلیرمیشود
  ۳- ایا کارپیدا میکنم

  • سلام محمود
   شما با خرید آپارتمان مورد اقامت را حل میکنید. اما در مورد کار باید بگویم چنانکه بخواهید برای خودتان کار کنید باید شرکت به ثبت برسانید تا بتوانید اجازه کار بگیرید. و اگر نه باید شرکتی پیدا کنید که به کار شما نیاز داشته باشد و برای شما ضمن دادن کار اجازه کار هم بگیرد. زیرا با خرید خانه به شما اجازه اقامت میدهند نه اجازه کار. گرفتن اقامت مشکل کار شما را حل نخواهد کرد ولی چنانکه اقامت بگیرید و توان مالی داشته باشید مدتی از جیب بخورید با محیط بهتر آشنا میشوید و حتم دارم کار مورد نظر خودتان را پیدا میکنید. اما هزینه زندگی باید بگویم شما باید حداقل ۱۰۰۰ لیر برای هر ماه در نظر بگیرید.
   ادمین توراستانبول

 101. سلام برای مسافرت ده روزه به آنتالیا چه ماهی مناسبتر وبهتر هستش وحدود اجاره یک سوییت یا آپارتمان برای خانواده چهار نفره چقدر هست ؟ البته در کدام ماه تابستان کرایه ارزانتر هستش با سپاس

  • سلام مهناز
   در آنتالیا از برج ۵ جنب جوش شروع میشود و ماه های ۷ و ۸ به اوج خود میرسد. البته به علت تعداد زیاد هتل وپانسیون همیشه میتوانید به قیمت مناسب جائی را برای ماندن پیدا کنید از کمپینگ های ۱۰ لیری گرفته تا هتل های ۴۰۰ لیری برای یک نفر. لذا شما بهتر است قیمت ها و شرح هتل را ببینید برای این کار ادرس سایتی را برای شما لینک میشود. پس لینک کنید. چنانکه باز سوالی داشتید حتما مطرح نمائید.
   ادمین تور استانبول

 102. من و مادرم قصد مهاجرت به استانبول را داریم.در ابتدا چقدر هزینه خواهیم داشت؟و چگونه آنجاکار پیدا کنم؟

  • سلام
   امکانات خودتان را ننوشته اید.ضمنا در مورد مدرک تحصیلی و تخصص کاری نیز چیزی ذکر نکرده اید. برای ماندن و کار کردن در ترکیه یا باید امکان راه اندازی کار خودتان را داشته باشید و یا اینکه کاری پیدا کنید تا کارفرما برایتان اجازه کار بگیرد.چنانکه معلومات بدهید راهنمائی بیشتر خواهید شد.
   ادمین تور استانیول

 103. سلام،من با خانواده (۵نفر)قصد مهاجرت به استانبول ترکیه رادارم،خواهش میکنم هزینه زندگی ۵ نفره در استانبول چقدر است؟ با تشکر

  • سلام
   در مرحله اول هزینه زندگی بستگی به شهری که میخواهید بمانید دارد. دوم اینکه در کدام سمت و منطقه شهر میخواهید زندگی کنید. ضمنا بین این افراد دانشجو محصل هست یا نه. ولی بطور میانگین برای زندگی حداقل (کرایه خانه داخل) ۵۰۰۰ لیر
   ادمین کشور ترکیه

 104. سلام دوست عزیز. خسته نباشید. لطفا راهنمایی کنید که گرفتن اقامت یکساله با اجاره آپارتمان انجام میشود ؟ و گرفتن اقامت چقدر هزینه دارد؟ آیا دولت ترکیه هزینه ای مشخص کرده یا شرکت ها در ایران پول الکی میگیرند؟ من تا ۲۰۰۰۰ لیر را هم دیده ام !!! و چه مدارکی لازم است؟ خیلی ممنون

  • سلام
   اقامت یک ساله با کرایه آپارتمان نمیدهند . در مورد نحوه کار شرکتهای ایرانی و یا موجود در ایران نیز نیز مطلع نیستم.
   ادمین تور استانبول

 105. سلام
  میتوانید اطلاعاتی درباره ی هزینه و مخارج زندگی برای دو نفر در اسکی شهر را بگویید مثل اجاره خونه و …

  • سلام
   کرایه خانه تک خوابه تا ۲۵۰ لیر میتوانید پیدا کنید ولی دیگر مصارف چندان فرق نخواهد کرد.
   ادمین تور استانبول

 106. سلام ب همه..
  من با خانواده ۳ نفریم قصد مهاجرت ب ترکیه داریم
  بهترین مرجع اطلاعاتی رو لطف می کنید معرفی کنید؟؟ ممنون میشم.

  • سلام برزو
   مرجع اطلاعاتی سراغ ندارم. چنانکه دوستان دارند لطفا برای ایشان معرفی کنند.
   ادمین تور استانبول

 107. سلام من فوق لیسانس معماری داخلی دارم
  برای کار و زندگی در ترکیه چکار میتوانم انجام بدهم
  البته من با مادرم قصد مهاجرت به ترکیه دارم

  • سلام مجتبی
   اول اینکه چون دعای مادرت همیشه کنارت خواهد بود کار ها خوب پیش خواهد رفت . زمانی که شما در ترکیه کار پیدا کنید کار فرما برایت اجازه کار میکیرد و شما با مجوز اجازه کار به راحتی برای خودت و مادرت اقامت میتوانید بگیرید.
   ادمین تور استانبول

 108. با سلام و خسته نباشی خدمت شما:
  من یه زن ۳۰ ساله هستم که با پسر ۳ ساله ام قصد امدن به ترکیه را دارم میخواستم بدونم کدوم شهر ترکیه هرینه ی کمتری داره از لحاظ اجاره خانه و هزینه مهد کودک و …. و این که کدوم شهر میتونمم کار پیدا کنم.

  • سلام رویا
   اول از همه باید بگویم به راهی بس دشوار میخواهید قدم بگذارید. تخمین میزنم مدرک دانشگاهی ندارید.زیرا رشته تحصیلی ننوشته اید. شهریه حداقل مهد کودک ها ۴۵۰ لیر است. کرایه خانه در شهرهای کوچک ۳۵۰ – ۴۰۰ لیر پول برق آب گاز حداقل ۱۰۰ لیر جمع شد حداقل ۹۵۰ لیر. شما مخارج آشپزخانه (مواد خوراکی) لباس و ایاب ذهاب دوا و درمان مخارج آقا پسر هم اضافه کنید. در مقابل چنانکه در یک کار معمولی کار کنید امروز دستمزد ها دوربر ۱۰۰۰ لیر است مگر اینکه تخصصی داشته باشید (برای مثال آرایشگر ماهر). در غیر اینصورت شما به تنهائی نمیتوانید مخارج زندگی را تامین کنید و با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. ضمنا در شهر های کم هزینه پیدا کردن کار خیلی مشکل است.
   ادمین توراستانبول

 109. سلام من یک جوان بامدرک دیپلم و ۲۳سال دنبال کار در استانبول هستم ممنون میشم راهنمایی کنید.سرمایه هم ندارم

  • سلام
   شما بهتر است از طریق شرکت معتبر کاریابی خارجی اگر پیدا کردید اقدام کنید.در غیر اینصورت در فعل حاضر به تنهائی کاری پیدا نخواهید کرد.
   ادمین توراستانبول

 110. سلام
  برای اقامت ۱ ساله یا بیشتر برای دو نفر در انتالیا یا شهرهای دیگر ترکیه که از لحاظ مخارج هزینه کمتری دارند میشه درباره ی موارد زیر راهنمایی کنی
  ۱-اجاره مسکن
  ۲-امنیت
  ۳-مدت اقامت و طرز تمدید کردن

  • سلام شایان
   اول ایتکه شما میخواهید از کدام طریق اقامت بگیرید؟ اقامت ۱ ساله که تمام شد برای تمدید ۱ سال دوباره باید همان شرایط قبلی را داشته باشید(برای مثال دانشجو هستید برگه دانشجوئی) و مدارک خواسته شده را ارائه دهید تا اقامت شما تمدید گردد.اما هزینه زندگی در ترکیه: برای اجاره خانه مناسب در اطراف خود آنتالیا نیز جا های مناسب هست که با هزینه کمتر میتوانید زندگی کنید(هزینه کمتر از خود شهر بزرگ آنتالیا). امنیت کل ترکیه با مقایسه سالهای قبل کمتر شده.
   با توجه به اینکه هدف شما از زندگی در ترکیه تحصیل است, کار است یا استراحت و یا.. مینوشتید بهتر بود میتوانستم شهری را که مناسب با شرایط شما باشد را معرفی کنم.
   ادمین توراستانبول

   • سلام
    مرسی از پاسخگویی سریعت
    من سال دیگه ممنوع الخروج میشم و ۳ سال دیگه گرین کاردم اماده میشه میخوام این ۳ سال رو تو ترکیه اقامت موقت داشته باشم و فقط زبان بخونم با این شرایط کدوم شهر رو پیشنهاد میکنی؟؟
    مرسی پاسخگویی

    • سلام شایان
     برای شما مناسب ترین شهر آلانیاست . در اطراف آلانیا میتوانید جای مناسب و قدری ارزان پیدا کنید.و طی ۱۲ ماه خارجیانی که اقامت دارند در آلانیا زندگی میکنند که برای یادگیری زبان تاثیر گذار است. اما اجازه اقامت را چطور و از چه طریقی میگیرید خود اساس مسئله شماست. شما اول به فکر اجازه اقامت باشید نه شهری که میخواهید زندگی کنید.
     ادمین تور استانبول

 111. سلام من فقط شرایط اجاره خونه و خرج یک زنو شوهر متوسط و شرایط اقامت وچیزهای مربوط به زندگی در انتالیا رو نمدونم اگه کمکم کنی ممنون

  • سلام علی
   هزینه زندگی در آنتالیا: کرایه خانه ۱۰۰۰ لیر درماه و ۱۰۰۰ لیر مخارج زندگی که حداقل شد ۲۰۰۰ لیر در ماه خرج شما .اما شرط اقامت قبلا نیز نوشتم با اجاره خانه نمیتوانید اقامت بگیرید یا کاری باید پیدا کنید که کارفرما برایتان اجازه کار بگیرد و در آن صورت میتوانید اقامت را هم بگیرید و یا با خرید خانه و یا با تاسیس شرکت که باز باید حداقل ۱۰۰۰۰۰ لیر در بانک پول داشته باشید .
   ادمین توراستانبول

 112. سلام من و خانومم تصمیم قطعی داریم که انتالیا زندگی کنیم لطفا نظرتون و شماره شما را لازم داریم.

  • سلام علی
   شما میخواهید در آنتالیا زندگی کنید . نظر من زیاد مهم نیست مهم هدف شماست که زندگی در آنتالیا حتما راهی است برای رسیدن به هدفتان.یعنی مهم هدف انسانهاست و برای رسیدن به هدف باید مشکلات را با جان و دل خرید. هدف من با هدف شما یکی نیست در نتیجه هدف من نیز هدف شما نیست . هر تصمیمی که میگیرید موفق باشید. ضمنا ایمیلی به آدرس شما ارسال شد
   ادمین توراستانبول

 113. با سلام، میخواستم بدونم آیا تو زمینه کار با بیل مکانیکی و لوازم راه سازی تو آنتالیا زمینه واسه سرمایه گذاری و کار هست؟

  • سلام
   آنتالیا یکی از شهر های بزرگ و در حال پیشرفت و توریستی ترکیه است .لذا هر روز ساخت ساز های جدیدی در حال انجام شدن است. پس ماشین آلات ساختمانی و راه سازی نیز وجود دارد و در حال کار کردن هستند و تعداد زیادی شرکت راه و ساختمان نیز هست که این کار ها را انجام میدهند.
   توراستانبول

 114. سلام.ارزانترین کرایه خانه یکخوابه در کدام شهر است.حدودا چند لیر است.تشکر

  • سلام رضا
   ارزان ترین شهرها siirt-batman-mardin-şırnak-nide را میتوان نام برد ولی به کسی توصیه نمیکنم. برای مثال یک خانه ۱۳۰ متری با ۳ اتاق و ۱ سالن ۵۰۰ لیر در siirt میتوانید اجاره کنید.
   ادمین توراستانبول

 115. سلام من تازه اومدم استانبول یه پسر ۴ ساله دارم دنبال مهد کودک ایرانی هستم که اموزش زبان ترکی بده وهمچنین در مورد خودم دانشگاه سوال دارم اگه کمک کنین ممنون میشم

  • سلام
   مهد کودک ایرانی سراغ نداریم. و به شما مهد کودک های ترک توصیه میشود. زیرا برای کودک ۴ ساله فقط چند روز اول مشکل خواهد بود بعد به سرعت با بچه ها ی ترک آشنا شده و بدون لهجه زبان ترکی را از شما بهتر یاد خواهد گرفت. اما در مورد دانشگاه سوالی باشد جواب گو خواهیم بود.
   ادمین توراستانبول

 116. هزینه یک زندگی دانشجویی در آنکارا یا استانبول ماهانه چقدر میشه؟ با تشکر………

  • سلام
   قیمت ها به ریز نوشته شده است .جمع بندی کنید ببینید چقدر خرج میکنید
   ادمین توراستانبول

  • سلام
   آپارتمان ۲ خوابه از ۶۰۰ لیر شروع میشود در منطقه اسنلر (esenler) استانبول.
   ادمین توراستانبول

 117. ببخشید یک سوال دیگر آیا شهری ارزانتر از شهر آنتالیا یا کلا شهری ارزان و زیبا در ترکیه هست ؟ باتشکر

 118. سلام ممنون از سایت بسیار خوبتون میخواستم بدونم در آنتالیا متوسط حقوق چقدر است و من که معلم زبان انگلیسی هستم کار پیدا میشود یا نه۰البته بنده لیسانس مترجمی دارم ۰ممنون خدانگهدار

  • سلام
   متوسط حقوق ۲۰۰۰ لیر دوم اینکه برایتان کار پیدا میشود. ولی اجازه کار میگیرند یا نه مشکل بتوان جواب داد.
   ادمین توراستانبول

 119. هزینه زندگی برای یک خانواده متاهل با دو فرزند در انتالیا ماهیانه چقدر است…؟ و یک آپارتمان ۱۲۰ متری قیمت خرید متری چنده…؟…ممنونم

  • سلام
   قیمت ها تقریبا نوشته شده است شما باید خودتان حساب کنید چی میخورید و چی خرج میکنید.اما آپارتمان ۱۲۰ متری در آنتالیا بستگی به منطقه و نوع ساختمان دارد.بطور کلی میتوان گفت آپارتمان ۱۲۰ متری از ۱۰۰۰۰۰ لیر شروع میشود
   ادمین توراستانبول

 120. سلام
  فروردین سال آینده من عازم استانبول – بویوک چکمجه خواهم بود تا برای سکونت خانواده ام تحقیق کنم. بنده یکی از اعضای جدید یک شرکت ایرانی که در آن محل دفتر تاسیس کرده هستم.
  چند سوال داشتم
  – هزینه متوسط مهد کودک، اجاره خانه حدود ۱۲۰ متر و هزینه های جاری ماهیانه برای خانواده ۳ نفری چقدر میتواند باشد؟
  – آیا انتخاب محل سکونت در همان محل کار (بیوک چکمجه) مناسب است یا مرکز شهر استابول(با توجه به سن ۴ ساله فرزندم) ؟

  با تشکر و احترام
  امیر

  • سلام
   – هزینه مهدکودک حداقل ۶۰۰- ۴۰۰ لیر است.
   – کرایه خانه از ۸۰۰ الی ۳۵۰۰ لیر بستگی به سمت خانه در بیوک چکمجه دارد
   -هزینه های جاری حداقل ۳۰۰۰-۲۰۰۰ لیر
   ضمنا اینکه büyükçekmece مناطق ساحلی دارد که برای اقامت خوب است(خانه های ویلائی)
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *