هشدار به جویای کار در ترکیه

ترکیه
هشدار به جویای کار در ترکیه
در سایت جوان آنلاین خبری را یکی از دوستان خوانده بود که پس از مطالعه بهتر دیدم شما دوستان نیز مطلع شوید. باشد که دوستان برای یافتن کار در ترکیه دقت بیشتری کنند. این روزنامه مینویسد
به گزارش خبرنگار ما، ششم دی ماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری به دستور بازپرس دادسرای امور بین‌الملل در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. دوستان البته این افراد هم از لخاظ مالی و بیشتر از آن روان بیشترین صدمه را دیده اند. زیرا این افراد با هزاران آرزو به این سفر رفته بودند. این روزنامه در ادامه مینویسد مالباختگان در اظهارات مشابهی در توضیح ماجرا به کارآگاهان گفتند: در یکی از روزنامه‌های ورزشی آگهی شرکت «توسعه بنیاد پایدار» با عنوان اعزام نیروی کار به ترکیه با حقوق بالا را دیدیم و به آدرس این دفتر که در میدان فردوسی بود، رفتیم. مدیرعامل شرکت گفت بعد از اعزام، پیش‌بینی‌های لازم در خصوص محل مناسب زندگی و اقدامات رفاهی از سوی کارفرمایان انجام می‌شود. ما هم قبول کردیم و هر کدام بیش از یک میلیون تومان تحت عنوان هزینه کارگزینی و استخدام قانونی در کشور ترکیه پرداخت کردیم. مدیرعامل شرکت گفته بود که به صورت کاملاً قانونی و با ویزای کاری به ترکیه اعزام می‌شویم اما وقتی پایمان به آنجا رسید متوجه شدیم که هیچ اقدامی برای اخذ ویزا برای ما انجام نشده به خاطر همین ما را تحویل پلیس دادند و بعد از مدتی سرگردانی اخراجمان کردند. وقتی به ایران برگشتیم به این شرکت رفتیم اما همان مدیرعامل ما را از شرکت بیرون کرد و پولی را هم که از ما گرفته بود پس نداد.
با توجه به اظهارات مالباختگان، کارآگاهان به دفتر این شرکت رفتند و تحقیقات از مدیرعامل آغاز شد.
فرزاد- ۳۱ ساله مدعی شد مجوز اعزام نیرو به خارج از کشور را از وزارت کار دریافت کرده و با مجوز قانونی جویندگان کار را به ترکیه فرستاده است اما بررسی‌های بیشتر کارآگاهان نشان داد که هیچ مجوزی از سوی وزارت کار یا سایر وزارتخانه‌های دولتی در خصوص فعالیت شرکت توسعه بنیاد پایدار ارائه نشده است.
کارآگاهان وقتی با اظهارات ضد و نقیض مدیرعامل این شرکت مواجه شدند، او را بازداشت کردند. تحقیقات ادامه داشت تا اینکه متهم در جریان آخرین بازجویی‌ها به بیش از یک سال فعالیت این شرکت در زمینه اعزام نیرو به خارج از کشور با درج آگهی در روزنامه‌های ورزشی اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت‌ به جز هزینه‌های دریافتی برای تهیه بلیت هواپیما و… از هر متقاضی مبلغ یک‌میلیون و ۲۰۰ هزار تومان هم تحت عنوان….برای ادامه خواندن این خبر در سایت روزنانه جوان لطفا کلیک کننید .
دوستانی که از این موارد خبردار میشوند و یا خود تجربه کرده اند برای ما بنویسند که دیگر دوستان را نیز مطلع سازیم.
میتوانید در مورد کار در ترکیه و یا دیگر موارد راجع به ترکیه سوالات خودتان را مطرح کنید و جواب آنرا دریافت کنید
ادمین تور استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *