کار در ترکیه

کار در ترکیه…کلیک کنید
تأسیس شرکت در ترکیه

-خارجی ها بدون نیاز به مشارکت شهروندان آن کشور میتوانند شرکت تأسیس کنند، بنابراین، برخلاف بعضی از کشورها ، نیازی به پرداخت بی مورد وجه به شهروندان بومی‌آن کشور نیست. تور استانبول
-هزینه‌های تأسیس و نگهداری شرکت در ترکیه به مراتب پایین تر از بسیاری از کشورهای دیگر است.
– مالیاتی که به دولت می پردازید در قبال درآمدهای حاصله بوده، به پرداخت وجوه ثابت و بی مورد به عنوان مالیات بر درآمد مجبورنیستید.
– برای کسب درآمد نیاز به کار سطح بالایی نیست، با ثبت شرکت حتی میتوانید رستوران در ترکیه دایر کنید! تور استانبول
– با تأسیس شرکت به شما اجازه اقامت ۱ساله داده می شود.
– در صورت فعال بودن شرکت، دوالی پنج سال بعد از تأسیس می توانید ازکشور ترکیه اقامت دائم به گیرید و از امتیازات شهروندی بهره مند شوید. تور استانبول
– با داشتن گذرنامه ترکیه میتوانید بدون نیاز به ویزا به ده ها کشور در تمام قاره‌ها سفر کنید. تور استانبول
– با ثبت شرکت می توانید به نام شرکت املاک خرید و فروش کنید.
نیازمندیهای استانبول و جوینده گان کار…کلیک کنید
تمدید مدت اجازه کار در ترکیه
برای تمدید مدت اجازه کار دو ماه پیش از پایان…
.

کار در استانبول
خارجی ها برای اخذ مجوز کار از کشورشان ویا کشور محل اقامت دائم شان می توانند به …

کار در ترکیه با حداقل دستمزد کار در ترکیه بدون غدا کار در ترکیه با غذا کار در ترکیه با دستمزد مکفی کار در ترکیه با جای خواب کار در ترکیه بدون جای خواب

153 فکر می‌کنند “کار در ترکیه

 1. سلام
  سپاس از اینکه برای هموطنان ایرانی ارزش قائل شده و راهنمائی میکنید
  بنده قصد مهاجرت به ترکیه دارم سرمایه ام هم ۵۰ میلیون تومان هست و از سوئی هم میتونم بطور موقت ۷۰ میلیون تومان دستی بگیرم واسه تاسیس شرکت، آیا بنظر شما می تونم سوپر مارکت تاسیس کنم ؟ کدام شهر بهتر است؟ درآمدش حدودا چقدر می تونه باشه؟
  سپاس

  • سلام
   شما باید بالای صد هزار لیر داشته باشید تا شرکتی به ثبت رسانده و کار دلخواه خودتان را انجام دهید.اما من توصیه نمیکنم با پول قرضی به این کار اقدام کنید.هیچ کاری حتی در ایران هم گارانتی ندارد چه برسد به ترکیه که در اوضاع اقتصادی بدی قرار گرفته است.امروز میخواندم که تعداد بیشماری از اصناف امسال به علت ورشکستگی قفل به در محل کار خود زده اند.
   ادمین تور استانبول
   کار در ترکیه

 2. سلام ،میخواهم بدونم برای براه انداختن یک کسب و کار که بتونه مخارج زندگی ۶ نفره رو تامین کنه به چقد سرمایه ضرورت دارم .کارهای مانند تولیدی پوشاک یا مغازه و امثال ان.خودم پمپ استیشن گاز و بنزین دارم .

  • سلام
   تامین هزینه های زندگی در ترکیه برای خانواده شش نفری نیاز به صد و پنجاه هزار دلار دارد.
   البته کسانی هستند که بدون سرمایه هم میتوانند از عهده هزینه های زندگی برآیند.برعکس هستند کسانی که با ٢٠٠ هزار دلار هم نمیتوانند کاری راه اندازی کنند و مجبور میشوند از نزول بانکی استفاده کنند.
   ادمین تور استانبول
   کار در ترکیه

    • سلام
     با توجه به اینکه فرصت باز گشت به سوال قبلی شما را ندارم . از دوستان خواهشمندم سوالات بعدی را جدا از سوال قبلی بپرسند زیرا اغلب سوالات قبلی دوستان را نمیتوانم به یاد داشته باشم. متشکر.
     ١۵٠٠ دلار و یا ٢٠٠٠ دلار بستگی به طرز زندگی خانواده دارد. در کدام شهر ترکیه و کدام ونطقه میخواهد زندگی کند؟ و در چه سطحی میخواهد خرج کند.
     ادمین تور استانبول
     کار در ترکیه

 3. سلام
  من و همسرم هر دو دکتری مهندسی شیمی نساجی در گرایش نانوتکنولوژی هستیم ولی سرمایه ما کم است در نهایت حدود ۲۰۰ میلیون تومان. لطفا راهنمایی کنید ما قادر به تشکیل کسب و کار در ترکیه هستیم یا خیر؟
  با تشکر از راهنمایی شما.

  • سلام
   شما برای کار در ترکیه در چه ضمینه ای میخواهید سرمایه گذاری کنید(آیا در کاری مرتبط با تخصص خودتان و در چه بخش: فروش موادشیمایی و یا چاپ و رنگرزی و یا تکمیل… حتی نانو ).آیا در ارتباط با نانو میتوانید سرمایه گذاری کنید و ..
   البته امکان استخدام در کارخانه های نساجی هم هست.
   شما هدف تان را بنویسد تا بهتر بتوانم راهنمایی کنم
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

   • سلام با تشکر از پاسخ شما.
    ابتدا هدف ما استخدام در مرکز تحقیقات نانوتکنولوژی در استانبول بود برای همین مکاتباتی البته به زبان انگلیسی انجام دادم حدود ۲ سال پیش ولی هیچ جوابی ندادند. بنابراین اگر بشود در مراکز تحقیقاتی کار کنیم که خوب تخصص من نانوالیاف و همسرم نانوژل است و این اولویت ما هست.
    در مورد شرکت چون سرمایه من همانطور که قبلا بیان کردم حدود ۲۰۰ میلیون تومان است و شما نیز فرمودید ۱۰۰هزار لیر باید در بانک باشد ، ایجاد یک شرکت واسطه پارچه و ملزومات پوشاک است بئین صورت که مواد اولیه یاد شده از تولیدکنندگان ترک و اروپایی خریداری و برای آنان بازار در ایران پیدا کنیم و یا برخی از کالاهای ایرانی را در بازار ترکیه عرضه کنیم. ممنون میشوم اگر در هر دو مورد که بیان کردم راهنمایی کنید و چنانچه به خصوص در مورد اول که تحقیقاتی و دانشگاهی بود می توانید کمک کنید هزینه های آن به چه صورت است.
    با تشکر فراوان

    • سلام
     ۱۰۰ هزار لیر در بانک تا زمانی است که شرکت را تشکیل دهید بعدا میتوانید برداشت کنید.شما میتوانید شرکتی در ضمینه صادرات و واردات تاسیس و به کاری که گفتید شروع کنید.در مورد مرکز تحقیقات بهتر است مستقیم به دفتر این مرکز تحقیقات مراجعه کنید.شاید مکاتبات شما به دست مسئول مرکز نرسیده باشد. در ترکیه نیز افرادی هستند که تنها به فکر موقعیت کاری خویش هستند.
     ضمنا بهتر است شما مکاتبه ای با دانشکده نساجی دانشگاه اژه ازمیر نیز داشته باشید. و یا حضوری به رئیس دانشکده مراجعه کنید.
     ادمین تور استانبول کار در ترکیه

  • سلام با تشکر فراوان از پاسخهاى شما سوالى که بنده دارم این هست که ایا در استانبول مى توان بصورت مزدى دوزى سفارش کار داد

   • سلام خیلى ممنون از جواب منظور بنده سفارش تولید انواع لباس به شرکت و یا کارکاه تولید کننده هست به این صورت که پارچه از ما دوخت با انها با تشکر فراوان

    • سلام
     البته تولیدی های زیادی است که کار پیمان کاری انجام میدهند. یعنی مواد اولیه از شما و طبق الگو و سفارش شما تولید از تولیدی و قرار دادی بسته میشود که در صورتی که مواد شما را خراب و یا اینکه سفارش شما را در زمان موعود تحویل ندهند ضرر وزیان وارده بر شما را طبق قرار داد پرداخت کنند.
     لازم به ذکر است اغلب این تولیدی ها کلاه بر سر ایرانی ها مگذارند باید خیلی دقت کنید.
     بهتر است تولیدی را در ایران توسط یک استاکار ترک راه اندازی کنید(توصیه من به شما)
     ادمین تور استانبول
     کار در ترکیه

 4. سلام وقتتون بخیر.از میانگین درآمد کلاب دنس اطلاع دارید!!!ارزش سرمایه گذاری داره!!!مراحل تاسیسش رو میدونم.درآمدش واسم سوال هس.

 5. با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای زدن برندها چه رستوران چه پوشاک مثل kfc برای خوراک یا مارک لباس چه شرایطی باید در ترکیه داشت؟ چون من شنیدم مارک ها نمایندگی نمیدن آیا درسته؟ و فقط خود شرکت رستوران یا مغازه خودش رو میزنه و به افراد عادی تابلو نمیده؟ اگه هم بده شما اطلاع از حدود میزان مبلغ سرمایه گذاری دارید؟ ممنون میشم جواب بدید و از لطف شما سپاسگزارم

  • سلام
   شما پس از ثبت شرکت در راستای کار مربوطه میتوانید نمایندگی هر برندی را دریافت کنید. برندهای خارجی مثل kfc حداقل ۹۰۰ هزار لیر به بالا است.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 6. سلام ببخشید ۲ نفر هستیم دیپلم می خواستیم بیایم ترکیه هم ی مدت اموزش در کارهای mdf ببینیم بعد بریم سر کار .بعد کارای ویزامونو کنیم ک دیگه بر نگردیم .باید چی کار کنیم ؟!

  • سلام
   شما بهتر است دوره آموزش را در ایران طی کرده و تجربه لازم را کسب و برای پیدا کردن کار با تخصص و تجربه مراجعه کنید.در غیر این امکان پیدا کردن کار را نخواهید داشت.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 7. سلام
  من یه راه انداز فست فود هسم تو ایرا ایا میتوانم کشور ترکیه راه اندازی کنیم یا نه مرسی

  • سلام
   در ترکیه اغلب فست فود ها ی موجود در مراکز بزرگ خرید نمایندگی برند های داخلی و خارجی هستند.شما چنانکه به عنوان راه انداز میخواهید کار کنید اول از همه باید برای خودتان برند باشید . اما چنانکه برای خودتان در ترکیه میخواهید فست فود باز کنید البته میتوانید.
   کار در ترکیه

 8. سلام من ۱۹ ساله مجرد هستم در دوم دبیرستان ترک تحصیل کردم .در حال گرفتن مدرک عکاسی و فیلمبرداری از سازمان فنی حرفه ای هستم .و بعدهم میخواهم دیپلم کامپیوتر بگیرم.
  و سپس برای کار و اقامت دائم در ترکیه اقدام کنم. آیا میتونم در ترکیه کار با جای خواب پیدا کنم؟ مثلا اتلیه یا کافی نت یا هتل و…
  آیا میتونم در ترکیه ادامه تحصیل بدم؟
  خرج مخارج یک نفر تو ترکیه حدودا چقدر هست؟
  من ترک آذری هستم و با ترکی استانبولی اشنایی کمی دارم و میتونم سریع یاد بگیرم.
  لطفا راهنمایم کنید .

  • سلام
   پس از گرفتن مدرک دیپلم میتوانید در ترکیه ادامه تحصیل بدهید .در مورد کار برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند پیدا کردن کار خیلی مشکل است.بهتر است شما مدرک دانشگاهی را هم در ایران بگیرید سپس اقدام به کار در ترکیه کنید. هزینه های زندگی در ترکیه هر روز بیشتر میشود شما ۴۰۰ دلار در ماه را در نظر داشته باشید.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 9. سلام اقاى محترم
  من و همسرم قصد باز کردن یک رستوران تقریبا ٣٠ مترى در Ortaköy استانبول داریم ، اما وضعیت اقامت و اجاره مغازه و اجازه کار را دقیق نمیدانیم. لطفا راهنمایى بفرمایید. ممنون از لطف بى کران شما.

  • سلام
   البته این سوال خیلی تکراری است . ولی مشکلی نیست برای این تکرای گفتم که بهتر است بعدا جواب دیگر دوستان را مطالعه کنید شاید جواب دیگر سوالات را نیز پیدا کنید.
   برای سرمایه گذاری در ترکیه حتما باید اول شرکتی به ثبت برسانید که نیاز است که مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار لیر در یکی از بانک های ترکیه به حساب سپرده بگذارید تا ثبت شرکت. با تاسیس شرکت (در ارتباط با کاری که انجام خواهید داد) به شما اجازه کار و اقامت داده خواهد شد (به سهام داران شرکت و خانواده).
   برای اجاره محل کار و گرفتن دیگر مجوزها (شهرداری بهداشت اتاق اصناف ..) مشکلی نخواهید داشت.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 10. سلام من و همسرم میخواهیم برای زندگی بریم ترکیه،من چندتا سوال دارم ازتون،ما اینجا ۲تایی ماهی ۴ میلیون درامدمونه و۳۰ میلیون پول نقد داریم، میخوام از شما این سوالو بپرسم که ایا با ۴ میلیون ما ۲نفر میتونیم یه زندگی خوبی داشته باشیم والبته ازین ۴ میلیون ما هزینه های اجاره خونه و هزینه خای ای برق گازم حساب میشه ،یعنی حدودا با۲ میلیون ما میتونیم زندگی خوبی داشته باشیم ،و سوال دومم اینه که با ۳۰ میلیون ما چه نو کسب و کاری و تو کار خوراکی حالا هر نوع سنفیش میتونیم داشته باشیم،این سوالای منو لطفا خیلی دقیق به من جواب بدین که ما واقعا تصمیمون به ترکیه اومدنه اگر ممکنه دقیق بهم بگین،ما زبان انگلیسیمون خوبه و اگر با ۳۰ میلیون نمیشه کار راه انداخت،به من بگین ما بعد یادگیری زبان ترکی ما تو چه کاری میتونیم مشغول به کار بشیم یا حتی بدون یادگیری زبان ترکی کار کنیم؟یه سوال دیگه که دارم ایا برای گرفتن مغازه ما باید ضامن داشته باشیم.ممنون میشم سوالاتمو جواب بدین

  • سلام
   برای تاسیس محل کار در ترکیه اول از همه باید شرکتی به ثبت برسانید (در ضمینه ای که فعالیت خواهید کرد).برای شروع باید خداقل ۱۰۰ هزار لیر در بانک سرمایه داشته باشید.
   تا شما بخواهید کارهای ابتدایی را انجام دهید هزینه زندگی و مخارج دیگر ۱۰ میلیون هزینه خواهید کرد(اجاره کردن خانه و وسایل زندگی و همچنین هزینه تاسیس شرکت و غیره).با سرمایه باقی مانده از ۳۰ میلیون سخته بتوانید کاری راه اندازی کنید.
   برای اجاره محل کار نیاز به ضامن نیست.اما اینکه به چه کاری مشغول شوید من تخصص و مدرک و همچنین تجربه کاری شما را نمیدانم تا پیشنهادی برای شما داشته باشم. با ۲ میلیون تومان زندگی راحتی نمیتوانید داشته باشید .دستمزد یک کارگر در ماه ۱۴۰۰ لیر (حداقل دستمزد) است شما با مبلغ ۲ میلیون تومان میتوانید حداقل زندگی را داشته باشید.

 11. سلام وقتتون بخیر.۲۶ سال دارم لیسانس شیمی گرایش پالایش پتروشیمی هسم.آیا مرتبط با مدرکم کار گیرم میاد!!
  و سوال دیگم اینه که سرمایه کافی دارم میتونم کلاب ایرانی دیسکو دنس راه اندازی کنم!!درآمد داره!!
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام
   البته با مدرک لیسانس شیمی میتوانید کار پیدا کنید.چنانکه سرمایه داشته باشید میتوانید با ثبت شرکت (تاسیس شرکت در ضمینه فعالیت کاری) کار مورد نظر تان را راه اندازی کنید.اما در مورد اینکه کار شما درآمد دارد یا نه باید شخصا در ترکیه بازار کار را برسی کنید.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

    • سلام
     شما تخصص و مدرک تحصیلی تان را بنویسید تا برای پیدا کردن آگهی های استخدام کلمه سرچ را برایتان بنویسم
     ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 12. با سلام، لطفا در مورد خرید و اخذ مجوز کار روی تاکسی ومیزان سرمایه مورد نیاز و درآمد روزانه یا ماهانه آن اگر اطلاع رسانی کنید ممنون می شوم

  • سلام
   قیمت پلاک تاکسی در استانبول و آنکارا بالای ۱ میلیون لیر است.ضمنا درآمد کرایه ماهانه حدود ۵۰۰۰ لیر است.علت گرانی پلاک تاکسی ها هر روز بالا رفتن قیمت پلاک است.ضمنا قیمت اتوبوس حدود ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار لیر و درآمد ماهانه آن ۱۰ تا ۱۵ هزار در ماه است.ضمنا برای گرفتن تاکسی باید شرکتی در همین ضمینه باید به ثبت برسانید.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 13. سلام خسته نباشید میشه بگین حقوق یک حسابدار تو ترکیه چنده؟ بازار کارش چه جوریه؟ تو شرکتهاش کار میدن؟

  • سلام
   یک حساب دار بین ۱٫۵ تا ۲ هزار لیر دریافتی دارد.اما کار برای خارجی ها در این رشته خیلی زور گیر میاید.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 14. درود خدمت شما

  اجاره ۱ هتل در آنتالیا حدودا چقدر است ؟
  آیا برای اجاره هتل باید شرکت ثبت کرد ؟
  مالیات هتل چگونه محاسبه میشه ؟
  به نظر شما در شش ماه اول سال تمامی اتاقهای هتل رزرو میشود ؟
  تسلط به زبان ترکی انگلیسی و روسی دارم .

  • سلام مهیار
   چقدر بودن اجاره هتل البه بستگی به ظرفیت هتل دارد .شما میتوانید با یک هتل در ایران مقایسه کرده و نتیجه گیری کنید.بوتیک هتل هایی هست (کوچک) ماهانه ۲۰ هزار لیر هم اجاره میدهند.در ترکیه هر ماه از طریق حسابدار قسم خورد تمام ورودی و خروجی های شما (درآمد – مصارف) حساب و مقدار تخمینی مالیات به دارایی اول ماه بعد پرداخت میشود .
   اما در مورد پر و خالی بودن هتل ها هیچ ضمانتی نیست. به خصوص که دیگر از توریست خبری نیست .اغلب هتل ها ورشکستگی خود را اعلام میکنند.
   آخرین گزارش در مورد توریست وارد شده به آنتالیا حاکی از آن است که تعداد توریست مثل ده سال قبل شده (۶۰ درصد کم شده)است.
   البته تعداد هتل (ظرفیت) با مقایسه ده سال قبل ۵۰ درصد اضافه شده است. من که توصیه اصلا نمیکنم.شما خود دانی.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 15. سلام. من میخوام در ترکیه یه مغازه اجاره کنم برا کار پیتزا و ساندویچ . میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که برا ثبت شرکت باید چقدر هزینه کنم . در کدام شهر بهتر میتونم کار کنم و کدوم شهر تراکم جمعیت زیاد داره و شهر تمیز و با فرهنگیه؟

  • سلام
   البته بهترین شهر برای کسب درامد استانبول است (به نظر من).برای اینکه بتوانید با ثبت شرکت کاری را تاسیس کنید حداقل به ۱۰۰ هزار لیر نیاز دارید. البته در شهرهای آنکارا و یا ازمیر نیز میتوانید کار کنید (بستگی به منطقه ای که انتخاب خواهید کرد )
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 16. سلام.من تو ایران تعمیر کار موبایل و تموم قعات کامپیوتر و لپتاپ هستم میخواستم ببینم ترکیه کار براهتی برام پیدا میشه

  • سلام
   کاری دائمی برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند تقریبا پیدا نمیشود.چنانکه بتوانید سرمایه گذاری پیدا کنید که کار از شما و سرمایه از ایشان باشد درآمد خوبی کسب میکنید.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 17. سلام
  خیلی ممنون از راهنمایی هاتون. من خودم آذی هستم استانبولی هم میفهمم. فوق لیسانس حسابداری دارم با ۱۲ سال تجربه کار حسابداری. سوالم اینه که یه حسابدار خوب ماهی چقدر درآمدش میشه اونجا.؟ البته من قصدم زندگی تو بورسا هستش. اونجا آشنا دارم.تو کارخونه یا شرکتی میشه کار پیدا کرد؟ حقوق ماهیانش چقدر میدن؟ خانومم هم لیسانس معماری و مدرک ۳d داره . واسه اونم میشه کاری پیدا کرد؟ ممنون میشم جوابمو بدین. باسپاس

  • سلام
   در صورت داشتن آشنا میتوانید در شرکت و یا کارخانه ای به راحتی کار پیدا کنید. درآمد ماهیانه در شروع کار زیاد مهم نیست مهم در اولین کار گرفتن اجازه کار توسط کارفرما برای شما .در این صورت هم بیمه خواهید شد و هم اینکه مشکل اقامت به راحتی حل خواهد شد.
   اما هسرتان راحت تر از شما میتواند کار پیدا کند.معمار ها ی تازه فارغ التحصیل (بدون تجربه کاری) از ۲۰۰۰ لیر شروع به کار میکنند.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

  • مرسی مهندس
   من تو ایران ماهی ۳ تومن حقوقمه خواستم ببینم اونجا هم همچین حقوقی میدن یانه

 18. با سلام.بنده یک خوانواده ۳ نفره هستم.۳۶ سال سن دارم.در ایران هم شغل و در امد خوبی دارم.ولی خیلی مایل هستم که در ابتدا اقامت ودر مرحله بعدی پاسپورت ترکیه دریافت کنم.ایا شما اقامت از طریق ثبت شرکت را برای من صلاح میدونید.در ضمن من میتونم شرکت ثبت کنم ولی کاری نکنم اقامت میدن؟ ممنون.

  • سلام
   شرکتی که به ثبت میرسد باید فعال دیده شود.این هم هر ماه هزینه دارد .تا زمانی که بدین صورت باشد اقامت و اجازه کار خواهید داشت.ضمنا شما که میخواهید در ترکیه زندگی کنید شغلی را که در ایران دارید در ترکیه ادامه بدهید (فعالیت شرکت در ضمینه کاری خودتان باشد).
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

  • ممنون از پیگیری شما.بنابراین اگر من هر ماه هزینه ثبت شرکت در ترکیه را پرداخت کنم بدون اینکه مبادرت به انجام کاری در کشور میزبان نمایم ودر ضمن در ایران نیز سکونت داشته باشم کشور ترکیه به من و خانواده ام اقامت ۱ ساله ودر سالهای بعد اقامت داعم میدهد.ودر انتها برای ثبت شرکت حداقل چقدر هزینه لازم میباشد و ایا بدون گرفتن وکیل خوده بنده میتوانم ثبت شرکت در ترکیه فقط برای گرفتن اقامت بکنم.ممنون

   • سلام
    برای ثبت شرکت قانونی باید تقریبا ۱۰۰ هزار لیر سرمایه شرکت را در حسابی به نام شرکت در بانکی بگذارید.باید دفتری جهت شرکت اجاره کنید و فرد و یا افرادی را در شرکت استخدام کنید.باید حسابداری را در نظر بگیرید که هر ماه گزارش شرکت (شامل حقوق و بیمه کارکنان هزینه ها و سودها) را به اداره دارایی اعلام نموده و تصویه حساب کند.
    در مورد انجام کار ها میتوانید از حسابداری (مشاور مالی) در ترکیه کمک بگیرید.در ضمن کارهای اقامت را خودتان نیز میتوانید انجام دهید.
    ادمین تور استانبول کار در ترکیه

    • با سلام.ایا با اجاره کردن خانه در ترکیه بشرط پرداخت کامل هزینه ها در هر ماه شامل کرایه خانه پول اب برق و مالیات.غیر.بدون اینکه در ترکیه زندگی کنیم امکان گرفتن اقامت ۱ ساله و در اینده ۵ ساله وجود دارد.با تشکر

     • سلام
      با خرید خانه میتوانید برای خود و خانواده اقامت یک ساله بگیرید و تا زمانی که ملک به نام شماست هر سال اقامت تمدید میشود. اما اینکه اقامت ۵ ساله میدهند یا نه بستگی به مقامات مربوطه دارد .هستند کسانی که سالهاست در ترکیه زندگی میکنند و هر سال تمدید اقامت میکنند.
      ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 19. با سلام و درود
  بنده ۲۶ سالمه همرا با همسرم بفکر مهاجرت هستیم
  داری مدرک کارشناسی شبکه هستم و مدارک بین الملی Cisco,MCSE و MCSA رو در اینجا اخذ کرده ام. اما سابقه کار ندارم
  وهمچنین در حال حاظر به مدت ۴سال مشغول کار در زمینه تعمیرات نرم افزار و سخت افزار و فروش موبایل و لوازم جانبی هستم.
  سوال بنده این هست که تخصصم (همان تعمیرکار موبایل) و مدرکم (استخدام به عنوان کارشناس شبکه) کدام یک در ترکیه درامد بهتری دارند لطفا با ذکر درامد.
  و از نظر شما که اونجا هستید و اطلاعات دارید با این کوله بار شرایط کاری ام در ترکیه به چه صورت میشه؟
  و سوال اخرم مدارک بین الملی تخصوصی بیشتر در رابطه با کارشناسی شبکه چقدر امکان موفقیت را برای پیدا کردن کار در ترکیه افزایش میدهد (یعنی اگر داشتن مدارک بین الملی سیسکو و ماکروسافت ارزش شغلی به من میده که دنبالش رو در ایران بگیرم و کامل ترباشم البته به صرف هزینه های گران دوره ها هستش)

  با تشکر

  • سلام میثم
   تعمیرات موبایل بخصوص تعمیرگاه های نمایندگی درآمد خوبی دارند ولی در صورتی که محل کار از آن خودتان باشد (سرمایه گذاری).و یا پیدا کردن کار در نمایندگی های مجاز برند های موبال که البته درآمد آن زیاد تامین زندگی شما را نمیکند.
   میتوانید در تخصص تحصیلی خودتان دنبال کار باشید.البته داشتن مدارک دوره های تخصصی مهم است .ولی مهمتر از آن کارآیی فرد است.در مرحله اول شما باید سعی در پیدا کردن کاری کنید که کارفرما برای شما ویزای کار بگیرد.طی زمان خواهید دید در بخش خصوصی ترکیه کسانی که در محل کار با درآمد بالا به مقام های مدیریتی میرسند که کارایی بالایی داشته باشند.در غیر این همیشه با مشکل کاری مواجه هستند.
   چنانکه قدرت سرمایه گذاری ندارید بهتر است شما راه دوم که همان کار با مدرک تحصیلی تان است را انتخاب کنید .شما در مرحله اول مروری بر آگهی های استخدام سایت های ترک در ضمینه مدرک تحصیلی تان داشته باشید.با مطالعه این آگهی ها شاید بتوانید به مقصود خودتان برسید.
   برای شروع میتوانید Sistem ve Ağ Uzmanı İş İlanları را سرچ کنید.موفق باشید
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 20. سلام و خسته نباشید،من ٣٠ ساله هستم میخوام برم ترکیه حالا یا استانبول یا ازمیر یه خونه اجاره کنم و میدونم که با اجاره ملک اجازه کار ندارم،برای همین میخوام یه جای خوب یه قلیونیه کوچیک باز کنم،اولین سوالم اینه که اصلا با ثبت شرکت اجازه میدن قلیونی باز کرد؟یا بایدحتما شرکت باشه؟دوم اینکه واسه یه جای کوچیک باید بازم کارگر ترک بگیرم؟و اگر جوابتون مثبته چند نفر؟؟سومین سوالم اینکه ایا باید واسه باز کردن مغازه مدرک تومر ارایه بدم؟و چهارمین سوالم راجع به مالیاتاشون یعنی یه مغازه قلیونی که خب قاعدتا در امد انچنانی نداره چقد مالیات داره و چند نوع؟اگر فکر میکنین به صرفه نیست ازتون خواهش میکنم بهم بگین،و اخرین سوالم اینه که چون میدونم ۵ سال باید مغازم فعال باشه من چند وقت به چند وقت میتونم برگردم ایران که به اقامتم لطمه نخوره مثلا میتونم تو هر ۶ ماه ٣ماه برگردم؟یا اگر این جوابتون منفیه میتونم پدر مادر بالای ۶٠ سالم رو هم واسشون اقامت بگیرم که کنارشون باشم،منتظر جوابتون هستم و ممنون از لطفتون اگر خودتون جوابمو بدین و انتقال ندین رو سایتا که توضیحات اوناروبخونم ممنون میشم چون جوابمو دقیق ازشون نگرفتم

  • سلام
   – برای تاسیس جایی جهت کار باید شرکتی در همان ضمینه به ثبت برسانید.برای مثال شرکت خدماتی.
   – وقتی شرکتی هست حتما باید نیروی ترک داشته باشید (استخدام حداقل یک نفر).ضمنا باید یک حسابدار قسم خورده (مجوز دار) داشته باشید جهت انجام کارهای مالیاتی(هر ماه باید ورود خروج مالی ارائه بشود).ضمنا هر ماه به تناسب درآمد باید مالیات هر ماه را پرداخت کنید(طبق محاسبه حسابدار قسم خورده).
   – برای باز کردن مکان نیاز به مدرک تومر ندارید.
   – مالیات بردرآمد بستگی به درآمد دارد مقدار را نمیتوانم مشخص کنم.
   – در مورد آمد و رفت به ایران محدودیت ندارید.شما باید اجازه اقامت پیوسته داشته باشید نه اینکه ۵ سال در ترکیه بمانید و خارج نشوید.
   – در مورد انتقال پدر و مادر که البته میتوانید برای آنها نیز اقامت بگیرید .
   و اما اینکه به صرفه هست یا نه
   کاری که میخواهید شما شروع کنید کاری تخصصی نیست و قهوه خانه های زیادی موجود است که قلیان هم دارند (با مکان های بزرک و میز و صندلی بیشمار).تعدادی درآمد خوبی دارند و تعدادی نه.
   و مشکلات شما را نیز ندارند.
   من جای شما بودم (البته که نیستم) این اقدام را نمیکردم.با هزینه ای (حداقل ۱۰۰ میلیون تومان) که شما باید در ترکیه سرمایه گذاری کنید میتوانید در ایران نیز سرمایه گذاری منطقی انجام داده و پیش پدر و مادر خود باشید که در سن بالای ۶۰ نیاز به هم دیگر نیز دارید(بخصوص شما نیاز به دعای خیر آنها ).
   من که سالها تجربه تحصیل کار و زندگی در ترکیه را دارم به کسانی توصیه کار در ترکیه را میکنم که مدرک تحصیلی معتبر دانشگاهی دارند و میتوانند به راحتی در شرکتی استخدام و زندگی آرامی داشته باشند. و به کسانی توصیه زندگی در ترکیه میکنم که پول کافی جهت رفاه خود در ترکیه را دارند. زیرا ترکیه با کشورهای اروپایی فرق دارد.ترکیه کشوری است که اقلیت در رفاه و اکثریت در حداقل زندگی میکنند و همیشه زیر فشار هزینه های زندگی و سلامتی بسر میبرند بخصوص در این سالها ترکیه به ناکجا آباد میرود.چنانکه تقی به در بخورد و یکی ۲ ماه نتوانید درآمد داشته باشید زیر مخارج مغازه و زندگی له میشوید.برای مثال کرایه مغازه ۲ هزار لیر حقوق ۱ پرسنل حداقل ۱۵۰۰ لیر (بیمه و دارای).مخارج مغازه برق و تلفن و آب و گاز و پول حسابدار و دارائی سرهم حداقل ۱۵۰۰ لیر. کرایه خانه و مخارج شخصی یک نفره حداقل ۱۵۰۰ لیر .جمعا حساب کنید.
   چنانکه باز مصمم به این کار هستید بنویسید تا راهنمایی جهت سرمایه گذاری مناسب (مقدار سرمایه ای که دارید) در استانبول و یا ازمیر را برای شما داشته باشم.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

   • شما کاملا حق دارین ولی زندگی توی ایران خواست من نیست و در حال حاضر هم بودجم به میلیارد نمیرسه که واسه اروپا اقدام کنم،راحت ترین کاری که به ذهنم رسید همین قلیونی حالا کوچیک ولی مدرنه،توی استانبول هم ترجیها باشه،ولی من شنیدم که برای اخذ اقامت دایم هم باید شرکت در ۵ سال فعال باشه و هم ۶ماه توی این ۵ سال بیشتر از ترکیه خارج نشده باشیم،و همینطور گفتن میتونم ۵ نفرو استخدام کنم و دو ماه بیمشونو بده بعد بیرونشون کنم و حق اعتراض هم ندارن چون یکسال و یک روز باید از استخدامشون گذشته باشه تا بشه اعتراض کنن،فقط حسابدار ترک میخوام که اگر میشناسین بهم معرفی کنین ممنون میشم و کلا بگین از کجا شروع کنم

    • سلام
     برای حسابدار بهتر است در شهر و منطقه ای که قصد دارید محل کار باز کنید اقدام کنید. ضمنا به حد زیاد حسابدار موجود است و در همه جا میتوانید با تابلو
     Serbest Muhasebeci Malî Müşavir” روبرو شوید.البته این حسابدار ها تعداد زیادی مشتری دارند که شما نیز یکی از آن تعداد خواهید بود بعضی وقت ها به صدها مشتری میرسد.شما میتوانید از حسابدار شروع کنید. زیرا ضمنا مشاوره مالی هم هستند از جمله ثبت شرکت را نیز میتوانید توسط آنها انجام دهید.
     ادمین تور استانبول کار در ترکیه

    • و چرا میگین انقدر باید سرمایه گذاری کنم؟صد میلیون لیر واسه یه قلیونی؟🤔میشه توضیح بدین برام یعنی بالای میلیارد؟!!

 21. سلام وتشکر از راهنمایی هاتون من قصد دارم به ترکیه مهاجرت کنم ۳۶ سالمه مجردم میخواستم بدونم کدوم شهر ترکیه برای اقامت وکا مناسبه و هزینه های جاری اعم از اجاره بها مسکن وهزینه متوسط روزانه حدودا چقدره …من اذری زبان هستم وزبان استانبولی کامل بلدم من چطور میتونم برای اجاره مغازه و اجازه کار وبیمه وسایر کارهای مهاجرتم اطلاعات کسب کنم وحدودا برای یه کسب وکار کوچیک در ضمینه مغازه سوبر مارکت چقدر سرمایه میخواد …در ضمن من تعمیرات لوازم خانگی وشخصی هم بلدم .در کدام یک فعالیت کنم بهتر است ……..باتشکر

  • سلام
   جواب تمام سولات را میتوانید در دیدگاه پیدا کنید .کافی است مطالعه کنید تا به جواب تمام سولات برسید.یعنی از هزینه زندگی گرفته تا تاسیس کار و گرفتن اجازه کار و اقامت .تهیه مسکن و هزینه ها. دوستانی که قصد جدی مهاجرت کاری به ترکیه را دارند توصیه میکنم زمان برای برسی سوال و جواب ها بگذارند تا بیشتر با موضوع آشنایی پیدا کنند.ضمنا سوالات بیش از حد تکراری شده است .با مطالعه میتوانند سولاتی را بپرسند که دوستان دیگر قبلا نپرسیده اند. هزینه های زندگی در ترکیه
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

  • سلام رضا
   سوال شما که حتما رشته تخصصی شماست خیلی کلی است.یعنی به نوع رستوران, بزرگی مکان و کیفیت و … بستگی دارد.ولی برای یک رستوران ۵۰ متری ۱۰۰ هزار لیر در نظر داشته باشید.ضمنا مکانی که باید اجاره کنید نیز مهم است.به شما توصیه میکنم چنانکه تصمیم به این کار بگیرید مراکز بزرگ خرید (AVM)را انتخاب کنید.البته جای خالی پیدا نمیکنید ولی میتوانید یک رستوران کوچک و آماده را از فروشنده بگیرید.در این صورت بالای ۱۰۰ هزار لیر خواهد بود.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 22. سلام بنده جلوبندی ساز هستم با مدرک دیپلم تر کی همدان و فارسی بلدمبرای کار با همسرم و یک بچم شرا یط و دستمزد چطور هست و ضمنا بنده اگه بخوام با همکاری برادرم تو ترکیه شهر ازمیر کارگاه تولید شیره انگور بزنم چه مراحلی و چه هزینه ای باید جهت ثبت شرکت و اجاره منزل نیاز هست ضمنا لطفا در مورد تولید مواد غذایی مثل شیره انگور و قیمت کشمش اطلاعاتی بدین ممنون از سایت عالیتون

  • سلام مسعود
   اول اینکه کار دایمی جلوبندی در این بحران ترکیه نمیتوانید پیدا کنید.اما در مورد تاسیس شرکت و شرایط آن کلیک کنید تاسیس شرکت در ترکیه. در مورد سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت ۱۰۰ هزار لیر شرط اول است.اجاره منزل ماهانه از ۱۰۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر در نظر داشته باشید.ضمنا در مورد کشمش پرسیده اید .برسی کردم کشمش از ۵ لیر به بالا قیمت عمده دارد. چنانکه قصد سرمایه گذاری دارید با پرسیدن قیمت انگور نمیتوانید هدف مشخص کنید. انگوری که شما میخواهید کار کنید ممکن است ارزان و یا گرانتر هم باشد.بنابر این شما حتما موارد را در خود ازمیر و از نزدیک تحقیق و برسی باید کنید. اجاره کارگاه هزینه های تولید و هزینه های جانبی همچنین مواد تولید شده را به کجا و به چه قیمتی میخرند.آیا میتوانید با شرکت های درحال کار رقابت کنید.و ….
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

   • سپاسگذارم ادمین عزیز از راهنمایی خوبت با این توصیف در ایران هم مواد اولیه ارزون تره وهم نسبت به تولید دستم باز تره فقط ممنون میشم اگه بفرمایی من تولید داخلم رو چطور میتونم به تر کیه ببرم و بفروشم ضمن این که این محصول بطور سنتی تولید میشه البته بطور کاملا بهداشتی ونیمه مکانیزه کما اینکه فاقد پروانه بهداشتی و بارکد هست اما پرسیدم این محصول که فاقد مجوز بهداشتی هست برای عبور از مرز به مشکل میخورم شما راه حلی دارین؟
    (البته یکی از شرکتهای بازرکانی خصوصی گفت میتونه رد کنه اما بسختی البته بهش مشکوکم میترسم مالمو بالا بکشه بهش اعتماد نکردم)

    • سلام
     صادر کننده باید مجوزهای لازم را داشته باشد. شما برای خروج تولید خودتان از ایران بهتر است از اداره گمرک مرزهای زمینی ترکیه مثل بازرگان اطلاعات دریافت کنید (حضوری و یا تلفنی). اما برای ورودش به ترکیه باید خریدار از ترکیه مجوزهای لازم را بگیرد. نوع تولید خودتان را ذکر نکرده اید تا در مورد خریدارش چیزی بنویسم.
     ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 23. سلام خسته نباشید.ممنون میشم راهنمایی کنین.من و همسرم برای اقامت ترکیه میخوایم اقدام کنیم شما کدام شهر رأیت پیشنهاد میکنید از لحاظ امنیت و کسب و کار ؟؟لطفا راهنمایی کنین ایا میشود بازرگانی تاسیس کنیم ؟ممنون🙏

  • سلام
   قلب بازار ترکیه در استانبول می تپد.کسانی که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند استانبول هدف اول است.کار بازرگانی هم میتوانید انجام دهید.باید اول در استانبول شرکتی در این ضمینه به ثبت برسانید و پس از طی مراحل قانونی میتوانید اقامت و اجازه کار و شروع به کار بازرگانی نمایید.
   ادمین تور استانبول کار در ترکیه

   • سلام 😊🙌ممنون از راهنمائیتون🙏شما اطلاعاتی در مورد بازرگانی دارین؟میخواستیم بدونیم سود اینکار چطوره ممنون میشم راهنمایی کنین🙈

    • سلام
     شما حتما شوخیتون گرفته و یا اینکه فکر کردید از غیب خبر دارم.شما آدرس نا کجا آباد را از من میپرسید.هدف شما از بازرگانی چیست؟تا من در مورد سود آن چیزی بنویسم.لطفا نوع بازرگانی خودتان را ذکر کنید تا در صورت امکان بتوانم جوابگو باشم
     ادمین تور استانبول کار در ترکیه

     • سلام اقای محترم!منظورم این بود که شما اطلاع دارین که کلا کار یازرگانی سودش خوب هست یا نه!بازرگانی پوشاک !نمیخواد راهنمائی کنین ممنون😐

      • سلام
       متشکرم از لطف عنایت شما.با این اخلاق هر تجارتی بکنید حتم دارم موفق نمیشوید. به راهنمایی مجانی هم اعتراض دارید.دوست عزیز من فرصت مرور نوشته های قبلی شما دوستان را ندارم.امکان دارد شما در نوشته های قبلی تجارت پوشاک را قید کرده باشید ولی در نوشته آخر شما کلمه پوشاک نیست و به همین خاطر من نوع تجارت مورد نظر شما را پرسیدم. این دیگر ناراحتی ندارد. توصیه من به شما قدری بردبار و صبور باشید.
       ادمین تور استانبول کار در ترکیه

 24. سلام
  در زمینه تولید پوشاک در استانبول میخواستم ببینم چقدر سرمایه لازم هست؟ اجاره مغازه در منطقه مرتر حدودا چقدر هست؟کلا چه هزینه هایی رو دارم؟

  • سلام
   هرینه راه اندازی تولیدی پوشاک بستگی به مقدار تولید و نوع تولید و نوع ماشین های مورد استفاده در تولیدی دارد.شما چنانکه در کار تولیدی پوشاک در ایران هستید هزینه های سرمایه گذاری را در حد ایران محاسبه کنید و حتی کمی ارزان(ماشین های دست دوم ارزانتر از ایران است). اما در مورد کرایه که بستگی به در کجای مرتر باشد دارد. کرایه ها از ۲۰۰۰ شروع و تا ۲۰۰۰۰ هم هست.
   هزینه ها شامل مورد راه اندازی و کرایه دستگاه دکوراسیون و ثبت شرکت و گرفتن اجازه راه اندازی و اجازه کار که با مقایسه دیگر موارد چندان مهم نیست. شما نوع تولید را ذکر نکرده اید تا هزینه براورد شود(نساجی رشته آشنای من است در این رشته از ریسندگی نخ, بافندگی, رنگرزی, چاپ , برش ,دوخت گرفته تا بسته بندی میتوانم هزینه برآورد کنم). شما حداقل ۱۰۰۰۰۰- ۲۰۰۰۰۰ لیر باید سرمایه ثابت و چنانکه بخواهید برای خودتان کار تولید کنید سرمایه در گردش هم نیاز دارید.
   ادمین تور استانبول

 25. سلا. ما استانبول هستیم ۲ نفر میخواستم بدونم وکار با جای خواب خوب سراغ دارید

  • سلام
   شما کافیست modelleme iş ilanları را سرچ کنید تا به سایتهای ترک زبان که آگهی های استخدام مدلینگ بروز دارند برسید.
   ادمین تور استانبول

 26. من لیسانس مدیریت هستم و بازنشسته ،میخواستم ببینم در استانبول یا آنتالیا میتوانم کاری پیدا کنم و خانواده چهار نفری هستیم ، ضمنا هزینه زندگی معمولی در آنجا چقدر است .با تشکر

  • سلام
   بستگی به تجارب و آشنائی به زبان های خارجی و ترکی و همچنین کارآئی شما دارد که بتوانید کار پیدا کنید. اما هزینه خانواده ۴ نفری حداقل ۴۰۰۰ لیر در ماه در نظر بگیرید.
   ادمین تور استانبول

 27. باسلام میخاستم بدونم آیا امکان واردات اجناس از چین یا دبی به ترکیه و فروش آن تومغازه ممکن هست؟کارمن توایران لوازم آرایشی هست خریدم ازدبی وچین آیا میتونم همین کارم را اونجا هم داشته باشم ؟لطفا منو راهنمایی کنید .باتشکراز وب خوبتون

  • سلام امیر
   شما میتوانید با ثبت شرکت صادرات وارداتی در ترکیه نیز کار واردات و فروش لوازم آرایشی را انجام دهید. البته لازم به ذکر است که مصرف لوازم آرایشی ترکیه به اندازه ایران نیست. طبق آمارها ایران در مصرف لوازم آرایشی مقام سوم جهان را دارد.در فعل حاضر مقدار زیادی لوازم آرایشی از ترکیه به ایران صادر میگردد.
   ادمین تور استانبول
   ل

 28. با سلام من لیسانس مکانیک خودرو هستم فنی هم کار کردم کار بلدم تا حدی میتونم برم ترکیه برای کار؟؟

  • سلام امیر
   چنانکه تجربه کافی و به خلاقیت خود اطمینان دارید حتما کار پیدا میکنید. در مرحله شروع امکان دارد دریافتی ماهانه شما را راضی نکند ولی به مرور زمان دریافتی دلخواه خودتان را خواهید یافت.
   ادمین تور استانبول

 29. سلام‌من‌دیپلم‌تربیت‌بدنی،دارم‌ومی‌خوام‌که‌کار،کنم‌با‌جای‌خواب‌وخوراک‌کار‌وجود‌دارد‌ممنون‌میشم‌کمکم‌کنید

  • سلام
   در فعل حاضر امکان کار برای افراد غیر دانشگاهی تقریبا غیر ممکن شده است.
   ادمین تور استانبول

   • سلام
    چنانکه به زبان ترکی استانبولی آشنا باشید و مدرک تحصیلی شما به تائید وزارت علوم کشور برسد.امکان کار پس از طی دوره فشرده حسابداری (مخصوص ترکیه) برای تان هست.
    ادمین تور استانبول

 30. سلام و خسته نباشید
  من تکنسین اطاق عمل هستم و ۶ سال سابقه کار دارم ، می خواستم بدونم که موقعیت شغلی برای من در اون کشور چطوره ؟

 31. سلام با تشکر از سایت خوبتون،من در زمینه چرمدوزی فعایت میکنم ، به نظرتون شرایط کار در ترکیه برای من فراهم هست یا خیر ؟

  • سلام مهری
   بستگی به مهارت شما دارد. ترکیه از نظر چرم سازی و چرم دوزی در دنیا حرف اول را میزند و اغلب صادراتی کار میکنند. لذا چنانکه به کار خود اطمینان دارید حتما اقدام کنید.
   ادمین تور استانبول

 32. با سلام و خسته نباشید
  من تکنسین اطاق عمل هستم و دارای ۶ سال سابقه کار ، خاستم لطفن راهنمایی کنید تا ببینم با این شرایط اونجا موقعیت شغلی مناسبی خاهم داشت ؟

  • سلام
   شما میتوانید در بیمارستان های خصوصی یکی از شهر های ترکیه کار پیدا کنید. برای اقدام باید مدرک تحصیلی به زبان ترکی ترجمه و پس از تائید آموزش عالی کشور ترکیه شروع به پیدا کردن کار توسط آگهی های استخدام درج شده در سایت های ترک زبان نمائید.
   ادمین تور استانبول

 33. سلام
  همسر من مهندس مکانیک هستن اما کارگاه cncچوب داره و تو کار تولید درب ضد سرقت با چندتا شرکت همکاری داره ، میخاستم ببینم چطور میتونه اونجا تو همین زمینه ها فعالیت کنه و اینکه میتونید بگید که حدودا چقدر سرمایه نیاز داره؟
  باتشکر

  • سلام
   برای شروع باید شرکتی در ترکیه به ثبت برسانید(در ضمینه ای که فعالیت خواهید کرد) سپس میتوانید تولیدی را راه اندازی کنید. اما چقدر سرمایه نیاز دارد را همسرتان بهتر میداند زیرا ارباب کار ایشان هستند. دستگاه ها و مواد اولیه با ایران فرق زیادی ندارند.شمنا بستگی به بعد کار شما دارد که با چه ظرفیتی کار خواهید کرد که نیاز به محاسبه دارد (شما با همسرتان در میان بگذارید در صورت تصمیم جدی محاسبات دقیق را برایتان خواهیم کرد)
   ادمین تور استانبول

 34. سلام با تشکر از سایت خوبتون.من ارایشگر هستم.و تسلطم در قسمت ناخن هست.آیا امکان کار در ترکیه را دارم.

 35. سلام. من در بازار تهران پخش بالشت و روبالشتی دارم. سرمایه هم برای سرمایه گذاری در ترکیه تقریبا دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید که اونجا چه جور شرکتی میتونم ثبت کنم و چه فعالیت اقتصادی داشته باشم با توجه به اینکه تنها مهارت من در فروش اجناس هستش. ممنون

  • سلام مجید
   شما به بازار تهران آشنائی دارید ضمنا فروشنده خوبی هم هستید سرمایه هم دارید. پس شرکت صادرات و واردات به ثبت برسانید.هم از استانبول به ایران فروش میکنید و هم از ایران به ترکیه.
   ادمین تور استانبول

 36. سلام تشکر از سایت خوبتون .من نقاش ساختمان هستم وبه زبان انگلیسی مسلط هستم ایا در ترکیه میتوان کار کنم وبرای گرفتن اقامت باید چکار کنم

  • سلام
   ۱ – در صورت داشتن امکانات مالی میتوانید شرکت پیمانکاری تاسیس و اجازه کار و اقامت بگیرید.
   ۲ – در صورت نداشتن امکانات مالی باید شرکت پیمانکار پیدا کنید که شما را به کار گرفته و اجازه کار بگیرد تا شما بتوانید اقامت بگیرید.
   ادمین تور استانبول

 37. با سلام من مدارک جوشکاری وتراش کاری فرزکاری و..دارم میخواستم بدونم شرایط وحقوق برای ای رشته ها چه طور هست ممنون

  • سلام
   دستمزد استاکار ها حدود ۲۰۰۰ لیر است. شرایط با یک وعده غذا و ایاب و ذهاب و ۱۰ ساعت کار
   ادمین توراستانبول

 38. با سلام . من ۲۶ سالمه . گواهی نامه لیفتراک دارم. آیا میتونم در ترکیه کار کنم. ممنون میشم .

  • سلام رضا
   هر روز تعداد زیادی آگهی استخدام راننده لیفتراک در سایت ها درج میگردد. استخدام خارجی ها کمی مشکل شده و شما شانس خودتان را امتحان کنید. برای پیدا کردن آگهی ها Forklift Operatörü İş İlanları را سرچ کنید.البته آگهی ها به زبان ترکی و کارفرما ها ترک هستند .لذا موقع تماس تلفنی انتظار نداشته باشی فارسی بلد باشند فقط ترکی.
   موفق باشید
   ادمین توراستانبول

 39. باسلام.ترکیه مدرک دندانپزشکی ایرانو قبول داره؟ اجازه کار میده؟ درآمد دندانپزشک اونجا چطوره؟

 40. سلام من واقعآ خیلی دوس دارم در ترکیه کار کنم.
  آیا ممکن است به من کمک کنید در ترکیه کار کنم
  من آذری و ترکی استانبولی و فارسی و انگلیسی هم می توانم صحبت کتم.
  در ماه حقوق چقدر میدهند؟
  جای خواب و غذا هم می دهند؟
  ما که بیش از ٨۵ روز نمی توانیم بمانیم در این باره هم توضیح بدهید لطفا؟
  ساعت کاری. چند ساعت است؟
  و من حرکات مثل تکنو بلدم اجام دهم

  • سلام
   چنانکه مدرک دانشگاهی دارید امکان کار قانونی هست. ولی برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند گرفتن اجازه کار سخت تر شده است. کارفرماها ترجیح میدهند از افراد بومی استفاده کنند.ضمنا مواظب سایت هائی که جهت پیدا کردن کار از شما پول میگیرند باشید. زیرا فقط پولشان را میگیرند و کاری برای شما پیدا نخواهند کرد از ما گفتن .
   ادمین توراستانبول

 41. با سلام ،۲۳ ساله هستم دارای مدرک کاردانی از دانشگاه علمی کاربردی کیش علاقمند به کار در ترکیه هستم ،ممنون میشوم اگر سوالاتم را جواب دهید و راهنماییم کنید
  ۱٫آیا میتوانم در هتلهای ترکیه و در بخشهای گردشگری کار پیدا کنم؟
  ۲٫حداقل میزان درآمد در هتلها چقدر است؟
  ۳٫آیا هتلها جای خواب هم دارند؟
  ۴٫آیا اتاق کوچک برای اجاره وجود دارد ؟قیمتش چقدر است؟برای اجاره کردن به کجا باید مراجعه کرد؟

  • سلام
   ۱- احتمال پیدا کردن کار امروزها خیلی پائین است
   ۲- برای افرادی که تجربه ندارند از ۱۰۰۰ لیر شروع میشود
   ۳- بعضی هتل ها جای خواب هم میدهند (بخصوص هتلهای فصلی مثل اغلب هتل های آنتالیا)
   ۴- پانسیون های مجردی وجود دارد که متوسط ۵۰۰ لیر در ماه هزینه دارد.
   برای آگهی های استخدام هتل ها در ترکیه میتوانید otel iş ilanları را سرچ و وارد سایت های آگهی ها شوید.
   ادمین توراستانبول

 42. با سالم من کارم کفاشی هس البته پستاسازی به کام کاملا واردم هیچ نقصی تو کار ندارم میخواستم بدونم درامدم تو ترکیه چقدر میشه و البته اگه ای خواب هم باشه که خیلی بهتره ممنونم

  • سلام
   درآمد فردی با مهارت شما ۱۵۰۰۰ لیر تا ۲۰۰۰ لیر در ماه است. قبلا امکان غذا و جای خواب هم بود. ولی دیگر تقریبا پیدا کردن کار برای افراد غیر دانشگاهی نا ممکن شده است . توصیه من اینکه فعلا در کار خود بمانید
   ادمین توراستانبول

 43. با سلام من ۳۱ سالمه و متاهل هستم….من خدای فنی هستم از مکانیکی اتومبیل تا نقاشی ….و متور سیکلت…
  میخواستم بدونم در استانبول دست مزد همچین ادمی (من)چقدره ؟؟؟

  • سلام
   این روزها کار برای خارجیها خیلی مشکل پیدا میشود.در صورت پیدا کردن کار تا ۲۰۰۰ لیر در نظر بگیرید.
   ادمین توراستانبول

 44. با سلام
  من ۲۶ سالمه و خواهان کار در ترگیه و ادامه تحطیل در اونجا هستم.
  در حال حاضر در رشته کاردانی شبکه در تهران مشغول هستم .

 45. ایا در ترکیه میتوان کارگاه صنعتی دایر کرد؟ من ١٢سال هست که در ایران دارای کارگاه صنعتی در زمینه ساخت و تولید قطعات صنعتی نیروگاهی و صنایع نفت و گاز هستم،
  چه شرایطی دارد ؟ ایا این کار رونقی در ترکیه دارد؟

  • سلام
   شما میتوانید با تاسیس شرکت کارگاه خودتان را راه اندازی کنید.چنانکه به تولیدات و قیمت تمام شده خودتان اطمینان دارید حتما بازار خوبی خواهید داشت.
   ادمین توراستانبول

 46. سلام خسته نباشید ما یک خانواده ۴ نفره هستیم همسر م لوازم خانگی دارد و پسر بزرگم عکاس و پسر کوچکم سال دوم دبیرستان است برای اقامت و کار در ترکیه چگونه باید اقدام کرد آیا شرایط خوب است

  • سلام
   بهترین برای شما ثبت شرکت بنام ۴ نفرتان است.مشکل اقامت و اجازه کار حل خواهد شد.ولی شرکت در ضمینه ای باشد که میخواهید فعالیت کنید.چنانکه بر روی کاری که به خوبی میتوانید انجام دهید سرمایه کافی بگذارید دلیلی ندارد که موفق نشوید. سه نیروی فعال برای هر کاری کافیست(برای مثال میتوانید یکی از برندهای لوازم خانگی نمایندگی بگیرید برای مثال Bosch ,arçelik-beko)
   ادمین توراستانبول

 47. با سلام

  من مربی و صاحب باشگاه در ایران هستم. برای راه اندازی یک باشگاه و زندگی در ترکیه باید از کجا شروع کنم
  با تشکر

  • سلام
   شما مدارک خودتان را ترجمه و سپس در ترکیه شرکتی در همین ضمینه به ثبت برسانید و کلوپ خود را افتتاح کنید.
   موفق باشید
   ادمین توراستانبول

 48. سلام
  خسته نباشید
  بنده کارشناس علوم آزمایشگاهی بالینی با دو سال سابقه کار هستم و خواهان کار در استانبول یا انکارا هستم میخواستم بدونم از کجا میشه اطلاعات کسب کرد
  حقوق دریافتی چقدره
  با تشکر

  • سلام
   شما میتوانید klinik laboratuvar birimleri iş ilanları را سرچ کنید هر روز آگهی های جدید پیدا خواهید کرد.
   برای مثال من سرچ کردم شما کلیک کنید
   ضمنا در صورت نیاز به راهنمائی بیشتر بنویسید . چنانکه ترکی نمیدانید حتما از ترجمه گوگول ستفاده کنید.
   موفق باشید
   ادمین توراستانبول

 49. سلام.
  ممنون از وب سایت و راهنمای خوبتون.
  من نصاب دوربین و درب باز کن تصویری هستم.ر زمینه های فوق و برق ساختمان مهارت دارم.
  در ترکیه چگونه به دنباله کار باشم.

  • سلام
   شما جهت پیدا کردن کار از راه دور میتوانید kamera alarm sistemleri iş ilanları را در گوگول جستجو کنید. روزانه با تعداد زیادی آگهی استخدام در ضمینه تخصص خودتان پیدا خواهید کرد. میتوانید به وسیله تلفن یا ایمیل ارتباط بر قرار کنید .
   ادمین توراستانبول

 50. سلام من خواهان کار در هتلهای ترکیه هستم فوق دیپلم هتلداری دارم راهنمایی کنید سپاسگزارم از لطف شما

  • سلام
   شما آگهی های استخدام هتل ها را بروز تعقیب کنید بخصوص مناطق توریستی مثل آنتالیا آلانیا را. برای نمونه کلیک کنید استخدام در هتل ضمنا در صورتی که آشنا به زبان ترکی نیستید از مترجم گوگول استفاده نمائید.
   ادمین توراستانبول

 51. با سلام
  من میخوام یک رستوران و یا بار راه اندازی کنم.لطفا در این زمینه راهنماییم کنید

  • سلام
   شما اول شرکتی در زمینه کاری خودتان در شهری که دوست دارید کار راه اندازی کنید به ثبت برسانید سپس باقی کارها را میتوانید ردیف کنید.
   ادمین توراستانبول

 52. سلام کن لیسانس عمران با ۲ سال سابقه کار و مسلط به زبان ترکی میخواستم ببینم کار عمرانی واسه من هست ممنون

 53. سلام
  من لیسانس عمران ۲٫ سال سابقه کار دارم خدمتم معاف شدم میخوام واسه کار برم ترکیه از نظر شما اوضاع کار چطوره

 54. من کارگاه نجاری و رنگ پولیش دارم کارهای بسیار خاص میسازیم شرایط کار وانتقال کارکاه را توضیح میدید

  • سلام
   شما در ترکیه شرکتی به ثبت رسانده و اجازه کار بگیرید و کارگاه خودتان را تاسیس کنید.ضمنا میتوانید کارکن ایرانی هم داشته باشید.
   ادمین توراستانبول

 55. سلام ادمین عزیز نیاز شدید به کار آنجا دارم انگلیسی بلدم و همینطور ترکی اما مسلط نیستم

 56. سلام.
  ٢۴ ساله هستم.
  کارشناسی صنایع دارم و دوره ی راهنمای ایرانگردی و جهانگردی را گذرانده ام و مدرک میراث فرهنگی و کارت تور لیدر را هم گرفته ام.
  مسلط به زبان انگلیسی و ایتالیایی هستم.
  خوشحال میشم بنده رو راهنمایی کنین برای پیدا کردن کار در ترکیه ،ترجیحاً کار تور لیدر و شهر های ادنا،ازمیر،الانیا
  ممنون

  • سلام
   شما میتوانید شخصا به شرکت های توریستی در شهرهای استان آنتالیا و استانبول مراجعه نمائید.
   ادمین توراستانبول

 57. با عرض سلام .
  من ۲۴ سال سن دارم مدرک تحصیلیم دیپلم هست
  ایا برای گارگر ساده در تریکیه موقعیت خوب.
  هست که برم ؟؟
  ممنون میشم. راهنمایی کنید؟؟

 58. سلام من لیسانس زبان انگلیسی دارم و در زمینه ترجمه متون تجربه ۳ ساله دارم و قادر به مکالمه زبان انگلیسی می باشم آیا برای من شرایط کار در ترکیه وجود دارد

 59. بسم الله الرحمن الرحیم
  من جوشکار برق هستم برق کشی منزل ماهر و در صنعتی نیمه ماهر هستم لوله کشی سرد گرم و فاضلاب یاد دارم جویای کار در ترکیه هستم واسطه ها هم پول زیادی میخوان چکار کنم ممنون میشم جواب برام ایمیل کنی

  • سلام
   چنانکه شما خودتان امکان پیدا کردن مستقیم کار توسط اگهی ها را ندارید مشکل است توسط واسطه ها که اکثرا انسانها را پا در هوا نگه میدارند کار پیدا کنید
   ادمین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *